selamlar

KIZILIRMAK

selamlar

Mesaj gönderen KIZILIRMAK »

formunuzu uzun süredir sessiz olarak izliyorum.
inanç yönüne yönelik forumlarda genel olarak kendi inançlarına ters düsenleri eleştirmek hat saffalara geliyor.
alevisesi diyince dedimki bektaşi sitesidir ama yanılmıstım.
bilgi amaçlı incelemeler yaptım baktiımki anadolu aleviliği yerden yere vuruluyor.
tabi bu sadece formunuza yönelik bir eleştiri değildir.

genel olarak söylüyeceğim
herkez inancını diğerini kötülemeden yaşasa ne güzel olur.

önce kalpleri temizliyelim

yorumum tartışma amaçlı değildir.

genel görüştür.

saygılar.
biralevi

Re: selamlar

Mesaj gönderen biralevi »

KIZILIRMAK yazdı:formunuzu uzun süredir sessiz olarak izliyorum.
inanç yönüne yönelik forumlarda genel olarak kendi inançlarına ters düsenleri eleştirmek hat saffalara geliyor.
alevisesi diyince dedimki bektaşi sitesidir ama yanılmıstım.
bilgi amaçlı incelemeler yaptım baktiımki anadolu aleviliği yerden yere vuruluyor.
tabi bu sadece formunuza yönelik bir eleştiri değildir.

genel olarak söylüyeceğim
herkez inancını diğerini kötülemeden yaşasa ne güzel olur.

önce kalpleri temizliyelim

yorumum tartışma amaçlı değildir.

genel görüştür.

saygılar.

Sevgili Kızılırmak
Eleştirinizi iyiniyetli olarak kabul ediyorum ,sizin başka bir galaksiden bir süreliğine dünyaya geldiğinizi düşünüyorum,bu nedenle de dünya yaşamındaki gerçekliği bilmediğinizi kabul ediyorum.
Kendi galaksinize dönmeden önce size burayı tanıtıcı bazı bilgiler yada mesajlar vermek isterim.Evet haklısın keşke herkes inancını kendi halince yaşayabilse ama bu bu dünya için ne yazıkki mümkün değildir.
Bak bizim dünyamızda bütün renkler pembe değil,başka birçok renk ve karışımlar var,kurtlar var kuzular var otlar var,kuzular otları yer,kurtlar kuzuları yer bu kaçınılmaz doğal fıtrati olan bir durumdur ve önlenemez,dünya hayatı bu zincirleme üzerine kurulmuştur,
İnsanlarda böyledir hayvani özellikte olanlar diğerlerine saldırırlar,bazen mallarına,bazen canlarına bazen de fikirlerine saldırırlar,buna vahiy ilmi hak ve batıl kavgası diye isim koymuş,tarih bu kavgaların toplamıdır,vahiy nedir? Dönemeç kavgalar nedir? Girmiyorum uzun hikaye ama bu dünyada çok kalırsan ve öğrenmek istersen zaten öğrenirsin.
Seyirci olup izleyebilirsin de ,doğruyu savunanlarla da olabilirsin bu senin özgür tercihindir,sizin galakside de sanıyorum özgür irade vardır.
Birileri bizim inandığımız kurana eksik diyor,namazı,orucu,haccı inkar ediyor ve yerlerine çarpık inanç tohumları atıyor,inandığımız 12 imamların önüne ilgisiz kendini kurtarmaktan mahrum insanları set çekiyor ve bunlara karşı verdiğimiz mücadeleyi yapmamamız onlarla uğraşmamamız barış içinde yaşamamızı tavsiye ediyorsun,bu dünyanın gerçekliğine aykırı bir teklifte bulunuyorsun,
Benim sana teklifimde şu:
Eğer galaksine dönmeyip kalan yaşamını bu dünyada geçirmeyi düşünüyorsan seyirci olmak yerine doğrudan yana mücadeleye aktif olarak katılmayı öneriyorum,kim doğruysa onun yanında ol,bu noktada barış olmaz bu çelişkileri uzlaştırmak mümkün değildir dahası karşıdan bu kadar yoğun bir saldırı oluyorken topraklardaki bütün taşlar bağlı bile olsa ellerimizle de olsa bu saldırganlara karşı mücadelemiz devam edecektir,bu meşru bir savunma hakkıdır,saldırgan onlardır,kendimizi savunma hakkımızı çok görmeyin tabi sizin galakside biraz merhamet ve adalet duygusu varsa …….
KIZILIRMAK

herkez kendi inacını yaşasın derken elbetteki kimse yasarken baskasının inancına saldırmasın dedim ve genel olarak düsüncemi akratdım kardesim.
topu sizin formunuza ( pardon dünyanıza ) atmadım.
benim geldiğim galakside insanın göğsünün içide olan yürektir et yığını değildir.

dediğin gibi kardeş ben galaksime dönim.
:roll:

size güzel yaşantılar

saygılar.
AZADİ

Mesaj gönderen AZADİ »

Sözkonuzu olan inanç olunce neden gerçeklerin gizlenmesine daha fazla müsaade edelim.
Eğer iman etmiyor ve Allahtanda korkmuyorsanız bari şu dünyada özgür kişiler olun.

Şehidlerin Efendisi Hz.İmam Huseyin (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

kizilirmak kardesim

kusuruma bakma saldiri amacli olarak yazmiyorum yanlis anlama , ama sen diyorsunki uzun süredir takip ediyorum diye yazmissin , peki bu uzun süreden beri halen anlayamadinmi kimler gerckte Alevilere ve Ehli Beyt Mektebini yerden yere vuruyor , görmedinmi hic ? Aleviligi ise sadece Anadolu sinirlarinin icerisine hapis etmekte yanlistir , ozaman itayan alevileride kendi tporaklarindaki Alevilgi savunur, digerlerini kücümser bu diyelim rus Alevilileri falanda olur , herkes kendi Alevilgini savunur Digerlerini kücümser .. "Anadolu Alevilgi " Bektasilerin uydurdugu Irkciliga dayanan bir terimdir ! amaclari bu ircki Düsünceyle Alevileri icten cökertip parcalamalaridir ! onun icindirki Kendi deyimleri ile (Anadolu Aleviligini ) savunur gözükür fakat Gercekte Alevileri Siileri Kücümser herseyi Inkar edip saldirirlar ,Ehli Beyt Mektebini Kücümserler !! ..madem uzun süredir takip ediyorsun.. bunlarida görmedinmi ? farkina varmadinmi ...? Arkadasim ...madem Bektasilerin Bu zilletini gördün ve sesini cikarmayip Galaksine dönüyorsan ..ordakiklerine söyle Al-i Muhammedin Uzay Gemisi gercekler ile Batili yok edecektir !!

unutmadan bir Ricam olacak... madem Galaksine geri dönüyorsun ..mister Sipogu tanirsin belki ? hani kulaklari sivri olan varya.. ?! hah ..iste onu görürsen benden selam söyle... :D
AZADİ

Mesaj gönderen AZADİ »

Kızılırmak akmaz oldun bu halinden yoktur umut
Tükendimi senin aşkın kalmadımı hiçbir umut
Kızıllığın nerde kaldı nerde kaldı o hırçınlık
Köretmiş gözlerini karartmış bu karanlık

Dilinden akmaz olmuş hakikatin yılmaz sesi
Gönlünden koparılmış adaletin öğretisi
Çarsesizlik senide bu çöllere sürgün etmiş
Yağmurlar senden uzak bulutlar dağlara gitmiş

Sendendir bu halimiz sanadır bu kör isyan
Sen anlarsın elbette sendedir aşkı irfan
Kapkara yüreklere etmezsin etmedin hiç medet
seninde yüreğin birgün bana kavuşur elbet

Baştacı ettiğin bu ihanetin kan yüklüsürüsü
Acı taşır yükünde yükünde aşkın kokmuş ölüsü
Sanada uğramasın uzatmasın kapkara elini
Bilesin senden sonra öder evladın bunun bedelini

Çareyi çaresizlik ikliminden sorup arama sakın
Sevgiyi ihanet bozkırında bulurum demesin aklın
Bilesin en büyük çare sendedir elbet daim sende
Kimbilir ne zaman açılır gönlünden bu karanlık perde
Eğer iman etmiyor ve Allahtanda korkmuyorsanız bari şu dünyada özgür kişiler olun.

Şehidlerin Efendisi Hz.İmam Huseyin (a.s)
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

KIZILIRMAK yazdı:

Kardeş kalsaydınız biraz daha yaa... hem daha karpuz falanda kesecektik... başka ikramlarımız da vardı... Hay Allah hiç olmadı böyle ama... niye hemen gidiyosun ki sanki... daha doğru dürüst tanışamadık bile... bak yerimizde müsait... istediğin kadar misafir ederdik seni... ya kusurumuza bakma... gelişin biraz zamansız oldu galiba... demek gidiyorsun haa... peki naapalım... sen bilirsin... ama bak bunu saymayız... en kısa zamanda tekrar bekleriz... tamam mı ? :P

Yalnız sen şimdi gittiğin yerlerde bizi nasıl anlatacaksın.. merak ediyorum... bizi iyice tanıdığından emin misin ? istersen anlatmak yerine.. sen en iyisi al şu wideoyu izlettir onlara... yok canım ne parası.. aaaa!! çok ayıp.. valla güceniriz bak.. hediyemizdir... hem sizin paranız zaten geçmez buralarda.. sen bunu izlet onlara.. işte onların dünyası böyle dersin... anlatmak görmek gibi olmaz değil mi ? yada dostlarını da al, hep beraber gelin bi gün... konuğumuz olun... ama bu sefer uzun süreli olsun emi ?.. öyle eceeee deyip gitmek yok...
hadi şimdilik güle güle.. selametle... :D
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
KIZILIRMAK

MERDAN yazdı:
KIZILIRMAK yazdı:

Kardeş kalsaydınız biraz daha yaa... hem daha karpuz falanda kesecektik... başka ikramlarımız da vardı... Hay Allah hiç olmadı böyle ama... niye hemen gidiyosun ki sanki... daha doğru dürüst tanışamadık bile... bak yerimizde müsait... istediğin kadar misafir ederdik seni... ya kusurumuza bakma... gelişin biraz zamansız oldu galiba... demek gidiyorsun haa... peki naapalım... sen bilirsin... ama bak bunu saymayız... en kısa zamanda tekrar bekleriz... tamam mı ? :P

Yalnız sen şimdi gittiğin yerlerde bizi nasıl anlatacaksın.. merak ediyorum... bizi iyice tanıdığından emin misin ? istersen anlatmak yerine.. sen en iyisi al şu wideoyu izlettir onlara... yok canım ne parası.. aaaa!! çok ayıp.. valla güceniriz bak.. hediyemizdir... hem sizin paranız zaten geçmez buralarda.. sen bunu izlet onlara.. işte onların dünyası böyle dersin... anlatmak görmek gibi olmaz değil mi ? yada dostlarını da al, hep beraber gelin bi gün... konuğumuz olun... ama bu sefer uzun süreli olsun emi ?.. öyle eceeee deyip gitmek yok...
hadi şimdilik güle güle.. selametle... :D
sevgili merdan sizin dünyanızda kışın karpuz yetişmez
o yüzden fikirsel açıdan biraz yanılıyorsunuz. espri kabiliyetiniz yetersiz biz galaksililerce
ben dünyanızda iyi şeyler aradım ama bulamadım biz galaksililer iyi şeyleri alırız kötü şeyleri alıp götürmeyiz. o sizin dünyanıza has olsa gerek. o yüzden eli boş gittim. geri gönderdiler tekrardan bak diye ama nafile ey dünyalı yine boş gidiyorum. videonuzda kalsın siz seyredip hatalarınızı_mızı tekrar gözden geçirin.
para lafını anlamadım bizim galakside para yoktur. ne anlama geldiğini anlıyamadım. tapılan bir şeymidir yoksa.
neyse kardeşler bizim uzay aracı kalkıyor. geri gelecem. göndririlerse tabi tekrardan. eğlenceli bir iş bu dünya.

saygılar.
uranüsmen
:lol: :D
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

sevgili Uranüsmen... pardon kizilirmak

merekimdan soruyorum Uranusta kizilirmak varmi ?
ayrica birde su var kusura bakma ama yalan söylüyorsun Diyorsunki

" biz galaksililer iyi şeyleri alırız kötü şeyleri alıp götürmeyiz. "

ve adinin gercekte "Uranüsmen"olarak veriyorsun degilmi ..ama kardesim benim bildigim kadari ile Uranusta Havadan Baska bisey yokii..sen simdi iyiyi götürsen nolur, kötüyü götürsen nolur ,götürsen bile havayami firlatacaksin koskoca Uranüste..yoook eger canli hayat varsa bilim adamlari görememisler demektir ..ya bana tarif etsene kendini ´madem galaksilisin tahminimce yesil rengli birsin basinda antenler varmi ? beyniniz nasil calisiyor ? birde su var sizin galaksililer poramlimi, yani iyileri aliyorsnuz kötüleri birakiyorsunuz öylemi ..uranüstekiler Dünyayi anlamadiklari gibi iyi veya kötüyü secemiyorlar anlisilan demeki beyinleri biziom gibi calismiyor orda belki hersey tersi ..ee nede olsa insadir diyecegim ama ne gezer, Uranüslü iste ...neyseki hemseri sayiliriz ..birde su var, biz dünyalilar Dünyayi paylasamiyoruzki ..sen ise koca Uranüse sahip oldugun icin tek basina yasiyorsunki adinida "Uranüsmen " olarak takmissin zanedersem ..hem Uranüste kimse olmadigina göre kimden izin alip geleceksinki ? neyse sana zahmet birgün gelirsen benim bahcenin önüne bi zahmet inis yapki senle tanisiyim ..sünki seni cok merak ediyorum ..iki cay icer dünyanin gercekleri hakkinda görüs alisverisligi yapariz ...olurmu..uranüsmen kardesim...

Dünyadan saygilarimla :D

unutmadan yaziyim.. yani helal olsun bizlereki namimizi taaa galaksililer bile duymus, hatta dünyamizin icerisine girerek interrnet kafelerden bile bize yaziyorlar yada gemilerinden olsa gerek ..isin positif tarafida bu ..yani tekniiginiz harika ..ama Gercek suki ,Ehli Beyt davasini bugün Dünya duymussa yarin tüm Alem Duyacak !
KIZILIRMAK

neyse herhalde bu kadar espirisel yaklasım yeter

dediğim gibi her şeyi güzellikler kurtaracak.

hoşca kalın

bu sondu

saygılar.

“Öneri, Eleştiri ve İstekleriniz” sayfasına dön