Sebatayistlerin ve Masonların Pençesindeki Bektaşilik(Resim)

AleviCaferi

Re: Sebatayistlerin ve Masonların Pençesindeki Bektaşilik(Resim)

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Bir resim daha:

Resim

Resmi aldigim siteye göre, resimdekiler Hz.Muhammed, Hz.Fatima ve Hz.Ali. Cocuklarin ismi yazmiyordu ama buyuk ihtimal Hz.Hasan ve Hz.Huseyindir.

Hz.Hasan ve Hz.Huseyinin kollarini nasil bir sekilde cizmisler bir bakin hele.

Ayrica sitede ingilizce bir yazi vardi. Türkce'ye cevirdim.

Tirana'da Mikel diye bir dervisle(resimdeki kisi) görüsme:

...............Burada hickimsenin bir baskasina "hangi inanctansin" diye soru sorma hakki yok. Barinak herkese acik. Yabancilarin bize verdigi Inciller ve ortodoks simgelerimiz var.
Bazen, gelecekteki arkeologlar bizim tekkemizi desifre etmekte zorlanacaklar diye düsünüyorum. 'Bu insanlar kimdi?' diye soracaklar. 'Neye inaniyorlardi? Kuran, Incil, carmih, simgeler ve bir cami? Kimdi bunlar?'. Bu, cözümü zor bir bilmece gibi olacak! Fakat biz sadece Tanri ve insani seviyoruz.

"Siz müslümanlar, sarap ve domuz hakkinda ne düsünüyorsunuz?" diye sordum.

"Bir bardak saraptan birsey olmaz" dedi. "Agizdan giren iyidir, agizdan cikan kötüdür". Ilimlilik cok önemli. Asiri yemek veya alkol edepsizlige, hakarete ve kusmaya yol acar. Ama insanlari iyi olmaya zorlayamazsin. Hatalarini gösterebilirsin, ancak siddet yasaktir. Bizim dervislerimiz misyonerdir. Gecmiste dünyayi gezmisler ve insanlari Islam araciligiyla aydinlatmislardir.....vs....vs....vs.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Batılın hakkı kullanmasına ve çarpıtmasına güzel bir örnek daha
teşekkür can
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

bende şunu merak ediyorum

bu sakala karşı çıkan sözde(aleviler) özde bektaşiler buradaki sakallı bektaşinin sakalları için ne diyecekler acaba
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hasan Abiye katiliyorum

Bazilari "Seytan Sakalli Sarikli Mollalar "diye haykiriyorlar ,oysaki üsteki Bektasininde Sakali olup kavuk tipi bisey takmis ..simdi Allah askina ..Adamin suratina bir bakin.. hic bir Nur varmi ??? Alevi görünümü varmi ?? Sadece iki resimlerle Halki kandirip kendilerini Utanmadan "Alevi önderleri " olarak tanitiyorlar ,birde utanmadan Resimlerlede olsa Mason Durus sekli ( Ellerin carpaz üzerinde omuzda olmasini ) Imamlarimiza maal etmekten bile Cekinmiyorlar Bu Serefsizler !!! Bu Siynozmin vede Vahabilerin Palyacolari olan Bektasiler ,Ehli Beytin isimlerini , Resimlerini kulanarak Ehli Beyti Hem kücük Düsüyorlar hemde Resmen Alevilerle Ehli Beyt Mektebleri ile Alay edip Selefiler gibi Sii Düsmanligida yapiyorlar ..Alevilik Bektasiliktir diyen Saskinlar bunun Farkina varmalari gerekir artik !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Hasan Akça yazdı:bende şunu merak ediyorum

bu sakala karşı çıkan sözde(aleviler) özde bektaşiler buradaki sakallı bektaşinin sakalları için ne diyecekler acaba
"Sen sus bakayım, böyle sorular sorulurmu hiç. Bak hele densize, ikrar vermeyecem sana, sen şii olmuşsun"

:D :lol:
Resim
Resim
ali muhsin

ASLINDA "ALEVILIK " MASKESINDEKI BEKTASILERIN SINSI DURUMU AYNEN BU SEKILDEDIR !!!

Resim
------
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Rahmetli Prof.Dr. Mahmut Esad Çoşan radyodan dinlediğim bir vaazında "Bana anlattılar Arnavutluğa gitmişler bir tekkeye uğramışlar adamlara rakı ikram etmişler..." Eminim ki o tekke bir Bektaşi tekkesidir.Kominist Enver Hoca döneminde Arnavutlukta din tamamen yasaklanmıştı.Hatta Arnavutlukta din diye bir şey kalmadığı tüm dünyaya ilan edilmişti.Tabi Bektaşilikte yasaklanmıştı bunu niye yazdım çünkü Türkiyedeki Koministler ki onların bir kısmı Enver Hocacıydı Aleviliğin,Bektaşiliğin arkasına saklanıyorlardı gerçi bu durum devam ediyor..
Aliekber

Mesaj gönderen Aliekber »

Resmen nefesim kesildi konuyu hazırlayanın acizliğinden,Aleviler şapka fötr takıyormuş da yahudilikle benzerlik teşkil ediyormuş, dünya üzerinde fötr takan herkes Yhaudilierle ilişkili mi oluyor?

İlimin sefaleti desek az bişey demiş olmayız resmen acımaktayım görsel benzerlikler keşfetmeye girişip de sonuçlara erişmeye çalışanların

Fötr takma olgumuz Atatürkün kıyafet devrimiyle esas olmuş, amaç ilkel, gelişmemiş Arap topolumundan tümden kopmak olduğunu en cahil olan bile idrak eder amma, fötr takmış diye yahudiler ebenzemişmişmiş peh

Asıl açıklanması gerek olan iş sizler nasıl o mason localrına girip çıkabilmektesiniz, ki bildiğim kadar öyle önüne gelen giremez demek ki onları iyi tanıdığınzıa göre, sizlerin olnalrla ilişkileir var

Hacı bektaşın tekkesinde geyik boynuzlarını başak biri şle ilişkilendirmek Hacı Bektaş hakındaki ilimsizliğinizi, bilimsizliğinizi ortaya koyar,onu simgeleyen fotraflara baakrsanız göreceksiniz ki bir kucağında aslan bir kucağında geyik yatmakta,kerametine bir erebilseniz

Günümüze kadar ilimden kopup çok topluluk gördüm ama sizler sünnilikten bile daha gerisiniz bunun açıklamsı elbette vardır

Harbiden acıyorum acizliğinize rağmen dedi kodularla çamur atama sevdanıza

Masonluğu,sabatayizmi,şeytanın dini ayinleirni birbirine karıştırmışsınız, bu da değişik inançlar hakkındaki ilim/bilimsizliğinizi ortaya koyar,

Sanıyorum ki sizlerin amacı Şiiliğe felan hizmet etmek değil,bunca ilimsizlikle meydana çıkıp Şii topluluğundan milleti nefret eder hale sokmak olmalı, ki daha bu güne kadar Şii ilimleriyle ilgili bir işe de denk gelemdim vardır elbet paylaşımınız

Kuruluş amcaınız sözde BEKTAŞİLİĞİ kötülemek ama o kadar ilimsizsiniz ki,her şeyi birbirine karıuştırmak dışında,kargaların bile güleceği işlere delil demektesiniz

Şapta fötr takmış da, Hacı Bektaş tekkesinde geyik boynuzları yer almışta,bunlar mı birşeyler açıklıyor komik ötesisiniz ya yazık size kızmıyorum artık acıyorum

demek ki çağdaş yaşamı benimsemiş tüm dünya bedevi Araplar dışında özde Mason veya sabatayistler, hiç mi ilim neleri şart koşar okumadınız veya önderiniz olmadı:)

Şiiliğe hizmet felan değil nefret etirmek için kurulmuş olmalısınız, bunca zayıf ilşerle meydana çıktığınız için
ali muhsin

Aliekber Paniklediginizin farkindayim onun icin görmek istemediginiz seylere Es gecerek olayi basitlestirip kapatmak istiyorsunuz .Böyle ucuz ve Basit görüsünüzle olayi kapatmak isteyisiniz Aslinda Sizin -Acizliginizi kanitlar .Akli Mantigi olan Anlar ama siz anlamkta zorlaniyorsunuz inatci ve Piskin bir Bektasisiniz !!!
------
dedelik_yolcusu

Mesaj gönderen dedelik_yolcusu »

Resim

haci bektasdaki koc basi degil geyik basidir geyik basinin eski turklerde önemli bir yeri vardir ayni zamanda koc basininda eski saman turk geleneginde yeri buyukdur.............kor oglan kor pe pe pe pe pe pe pe

askabat turkmenistan

Resim

hazar kiyisi üzerindeki yazi YA Allah YA MUHAMMED YA Ali ilginc degilmi sizin zahiri aleviliginizle nekadar celiskili vaaaaaay üstündeki sembolere dikat anadoluda saedece koc mezar taslari alevi köylerinde ve semboleri vardir hani sizin masin yoldizlariniz :))

korgan kazakistan horasan ata

Resim

kentav kazakistan

Resim

syrieden alevi mezar mason:)) mezarlarin tarihi masonlugu asiyorya neyse

arap alevi mezari qurdaha

Resim
Allahüme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin, vel'an
sanamey kureyşin ve cibteyhima ve taguteysima ve ibne teyhima

“Bektaşi-Yahudi-Sebatayist-Mason İlişkileri” sayfasına dön