dinin direği namaz değildir

Dinin ana direği namazdır...
Yusuf

Re: dinin direği namaz değildir

Mesaj gönderen Yusuf »

KUran diyorsun oysa zaten bu ayet kuranda geçiyor o halde ipten maksat nedir? (açıp tefsir ilmine bakacaksın ve göreceksinki ehli beyt kastediliyor)

Dostum,

senin şu yorumun tamamen zorlamadır,Kuranda Allahın ipi Kuran olarak anlaşılmaktadır..Allah bize ehlibeyti sürek kılmamıştır bize Kuran sürek kılımıştır ve ondan sorumluyuz..

Muaviye yezid gibi dinsizlerin ekmeğine yağ çalmaktasınız haberiniz ola..

Aslında gerçek nedir bilir misin?

Gerçek şudur..Allah isteyene verir..istemeyene ise dilerse verir dilemezse vermez bU Allahın tasarrufundadır herşeyde olduğu gibi..

ve Dinde parçalama yoktur,

sen alevisin diğeri sünni gibi bir ayrım yoktur bu parçalanmayı insanoğlu sağlamıştır..ve evet bir yorumunuza katılıyorum...Kuran apaçıktır ama Kurana OBJEKTİF VE ARINMIŞ olarak yaklaşmayanlar hep bocalayacaklardır..onların içinden çıkamadığı konu gerçekte budur..atalar ve geçmiş ise kişilerin zihninde toplumunda baskısı ve hatta en beteri içine yetiştiği ailenin dinsel inançlarıyla OBJEKTİF olabilme yetisini kullanamama dolayısıyla,körü körüne bir savunma her zaman doğru netice vermeyecektir..

Allah bizleri ne 12 imamdan ne Aliden nede ehli beytten sorumlu tutmayacaktır..bizim sorumluluğumuz Kurandır..sen Kuranı 12 imamla daha iyi anlarım diyorsan çok sağlam durman gerekir..nerde bir hata gördün o vakit hatalı kısımları eledeğin taraf asla Kuran olamaz..bunun bilincinde olmanız gerekir..
sağlıcakla
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Yusuf yazdı: Dostum,
senin şu yorumun tamamen zorlamadır,Kuranda Allahın ipi Kuran olarak anlaşılmaktadır..Allah bize ehlibeyti sürek kılmamıştır bize Kuran sürek kılımıştır ve ondan sorumluyuz..Muaviye yezid gibi dinsizlerin ekmeğine yağ çalmaktasınız haberiniz ola..

Yani biz Allahın emriyle KUran yanında Ehli Beyte sarılın deyince muaviye ve yezidin ekmeğine yağ çalıyoruz öylemi? BU ne çarpık mantıktır ki asıl Ehli Beyti dışlarsan onlara hizmet etmiş olursun zira Ehli Beytin düşmanı muaviye ve yeziddi,mantığını sorgula istersen ve iyiniyetliysen

Allah bizleri ne 12 imamdan ne Aliden nede ehli beytten sorumlu tutmayacaktır..

Şura 23 te ücret istemiyorum Ehli beytimi sevin emrini hafife alma bu onları sevmenin FARZ olduğunu gösterir.
Ahzap 33 te Ehli beyti tertemiz kıldım emride üst baş temizliği değil günahsızlık anlamında ruh temizliğidir paklıktır ki onları izle diye bu ayet nazil olmuştur.
Herkes imamıyla haşredilecek ayetinindeki imamın neye işaret ettiğinide düşün,
emevi abbsi osmanlı uydurmalarıyla gidersen imamında onlardan biri olur sakınmanı öneririm
.

bizim sorumluluğumuz Kurandır..
Hem Kuran diyorsun hemde Kuranı okumuyorsun,okusaydın Haşr suresi 7 de
Peygamber size ne verirse alın,sizi neden sakındırısa sakının
Necm de O kendi heva ve hevesinden konuşmaz ayetlerini bilir hadis ve sünneti inkar etmezdin ve Ehli beyt hakkındaki binlerce hadisten yola çıkıp kurtulurdun ama tercih tabiki senin kimse karışmaz özgür irade meselesi yani dikkatli davransaydın
falanın filanın emevinin ve vahhabilerin Ehli Beytle ilgili hadisleri gözden kaçırmak için bize kuran yeter numaralarını yutmazdın

Yusuf

Mesaj gönderen Yusuf »

Kuran varken diğerleride kim oluyor ki bana hadislerden söz ediyorsunuz..aklını az işletin..
Musa Özateş

Yusuf yazdı:Kuran varken diğerleride kim oluyor ki bana hadislerden söz ediyorsunuz..aklını az işletin..
Kurandan bahsedipte ondan bihaber olan kardeşim Allah Kuranın nahl suresinin 44. ayetinde peygamberi Kuranın açıklayıcısı olarak bildirmiyormu!
Öyleyse öncelikle Kuranın açıklanmaya ihiyacı var
İkinci olarakta bu açıklayıcı peygamberdir ve peygamberin sözleride onun hadisleridir.
Kuranın ayetlerini okuyup anlamadan başkasını akılsızlıkla suçlamanın Kurana ters düştüğünü biliyorsundur umarım!
Yusuf

Mesaj gönderen Yusuf »

Musa kardeşim bana bunlar sen kul Musa olarak söylerken,Allah bana gerçeği benim yaratıcım olarak söylemekte..şimdi ben senin Kuranın yanına koyduğun adeta şirket dini haline getirdiğin inancın ve söyleminle yol alabilir miyim?

Allah neden İbrahim peygamberi dost edindi..

Kulların sayıcı isterse trilyarlarca olsun fark etmez..Allah hepsine yeter..

Alininde hasanında hüseyninde ehlibeytininde tamamının hesabı Allaha aittir..onların hesapları onlaradır..ve ne onların nede bizim o hesap gününde birbirimize faydamız dokunamayacaktır...

sağlıcakla
Musa Özateş

Yusuf yazdı:Musa kardeşim bana bunlar sen kul Musa olarak söylerken,Allah bana gerçeği benim yaratıcım olarak söylemekte..şimdi ben senin Kuranın yanına koyduğun adeta şirket dini haline getirdiğin inancın ve söyleminle yol alabilir miyim?

Allah neden İbrahim peygamberi dost edindi..

Kulların sayıcı isterse trilyarlarca olsun fark etmez..Allah hepsine yeter..

Alininde hasanında hüseyninde ehlibeytininde tamamının hesabı Allaha aittir..onların hesapları onlaradır..ve ne onların nede bizim o hesap gününde birbirimize faydamız dokunamayacaktır...

sağlıcakla

yazdığım ve sana anlatmaya çalıştığım şeyle senin yazdığı arasında hiçbir ilgi yok ben ne anlatıyorum sen ne diyorsun
anlaşılan o ki seninle dialog anlamsız peki arkadaşım yolun açık olsun
Yusuf

Mesaj gönderen Yusuf »

Dostum ne Ali ne Hasan Ne Hüseyin nede 12 imamlardan medet beklemeyin..medet Allah ve onun SÖZLERİNDE....
kahmel

Mesaj gönderen kahmel »

Arkadaşım hz Allah kendi madeninden cemali nurundan beş ismi
Halk etti bu nur ademin anlındaydı melekler adem alehi selamın cemaline şejda etti sana soruyorum adem alehi selam kimidiki melekler sejda etti

Bu beş isim yüz yirmi dört bin nebi gectikten sonra ahır zaman nebisi ile berber geldi
Hz allahın isimlernde şah imside var ali imside var
Hz ali zahirde senin benim gibi insandır batında ilminde hz allaha cıkar ali imran demek hz alinin sağ kolu demektir

Hakkın cemali nurundan halk olmuş olana batın ilmi vardır ona sır yoktur
Hz allh insanlarla iletişim kurmak için kendi cemali nuundan sayısı belli ruhlar halk etti
Seni beni ancak cemali nuru duyar hz allaha onlar senin için iltica ederlr hz Allah öyle senin isteğini isterse yapar istemezse yapmaz

Örneğin musa alehi selam veya Yusuf alehiselam yahut hak aşıklarıda hz allahın cemali nurundan halk olmuştur
Yunus emre veya şimdi mevcut olan ernlerin üyesi hancı pervane
Yusuf

Mesaj gönderen Yusuf »

Dostlar,

Cemde semahta Allahı anmaktır..canların bir araya gelip dargınları barıştırması,ihtiyacı olanın evvelden dedeye söylenip ona destek olunması SALATTIR...Allahı anmaya siz namaz dşiyorsanız eğer en güzel namaz CANLARIN kıldığıdır..aç geldim tok döndüm,verdi biri Allah için lokma..Allah razı ola..

Ben ne aleviyim ne de bektaşi..ama sizin Allahı anma halinize hayranım o ayrı..
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Yusuf yazdı:Dostlar,

Cemde semahta Allahı anmaktır..canların bir araya gelip dargınları barıştırması,ihtiyacı olanın evvelden dedeye söylenip ona destek olunması SALATTIR...Allahı anmaya siz namaz dşiyorsanız eğer en güzel namaz CANLARIN kıldığıdır..aç geldim tok döndüm,verdi biri Allah için lokma..Allah razı ola..

Ben ne aleviyim ne de bektaşi..ama sizin Allahı anma halinize hayranım o ayrı..
nedense son yıllarda sünniler aleviyim diyenler 12 imam yolunu öğrenmesin diye habire islami olmadığını bile bile cemi semahı övüyorlar neden acaba?
yoksa 12 imam yolunu öğrendiğimizde kendi maskelerini düşüreceğimizdenmi korkuyorlar?

“Namaz” sayfasına dön