Hacı Bektaş'ın Kimliği Üzerine Bazı Yazışmalar

alicandost

Re: Hacı Bektaş Veli Hazretlerinin Özbe öz Alevi Olduğuna Dair D

Mesaj gönderen alicandost »

:::KURALLARA GÖRE SİLİNEN İÇERİK:::

Uyarı Forum Furalları:
Bu iletiniz için:
İlgili madde: 2. Cevaplarınızın konu ile alakalı olmasına dikkat ediniz. Alakasız cevaplar silinecektir.
Bu başlıktaki bazı iletileriniz için:
5. Bir konu açtığınız zaman peşpeşe cevap vererek konuyu aktarmayınız. Tek cevapta yazacağınızı yazınız. Çok uzun yazılarınızda birden fazla cevaplama yapınız.
Diğer kurallar için tıklatınız:

http://www.alevisesi.com/forum/viewtopi ... =77&t=2496
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

alicandost yazdı: :::KURALLARA GÖRE SİLİNEN İÇERİK:::

arkadaşım daldan dala konudan konuya atlamasana
başlığı sen açtın neler zırvalıyorsun?
hacı bektaşın aleviliğinhi anlatacam dedin
nereden başladın nereye geldin
Musa Özateş

alicandost yazdı:bu makaleler sizin sitenizden başka herhangi bir sitede yayınlanmamıştır ilk olarak sizin sitenizde yayına aldım ve çalışmalarımıza başladım. devam edecektir. imam dikmen

teşekkür ederizde bunları Hz.Alinin anlatıldığı yada islam tarihi bölümüne yazsaydın daha iyi olurdu.
Musa Özateş

alicandost yazdı:sizler hacı bektaş veli hakkında bilgi istemiyormuydunuz işte bu başlangıç sabr edin orayada geleceğiz.

çünkü her şey baştan alınması lazım...
...
Hz.Ademden başlasaydın keşke :D :D
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Tahmin ettigim gibi Bay Imam Dikmen herseyi yalanliyor ve kendisini temize cekiyor (herseye ragmen kendisini hakli görüyor,ya )
kendi yazdigi ve bize karsi küfür ettigi bir yazisinin örnegi

Imam Dikmen yazmis
değerli can dost şahturna

seni canı yürekten tekrib ediyor ve kutluyorun senin gibi değerli ve imanlı bir şahsın bu gibi ne yedikleri beli olmayan ib-ni ziyad gibi müşriklerle uğraşman doğru bulmuyorum.

bunlar ki hacı bektaş hazretlerin kaç tane makalaatları olduğundan haberleri bile olmayan cahillerdir.
....... imam dikmen
Sunuda yazmadan gecemiyecegim okadar övdügnüz taktir etiginiz Sahturna gibi Ahlaksiz biri Sahsima Agir icerikli ve agiza alinmayacak kelimler savurmus ve forumdan uzaklastirilmistir ! böyle Ahlaksiz Din Düsmani Ateist kisiler Size göre imanli ise, Sizin imaniniz nasildir acaba ??!

yazilarina birde kendin baksan ve diger Ziyaretcilerimizde baksa yazilarinizin bir kismi Uygunsuz oldugunu ve sansürlendigini göreceklerdir !! Madem " Sözde " arastirmacisin Zorla dayatmalarda bulunarak Bektas efendiyi kabul etmiyeni " ibni ziyad Müsrikleri " diye hitab etmenede hakkin yoktur ! Mail konusuna gelince bizzat okudugumuda hatirlatmak isterim.!!! tabiki yalanlarsin iftira dersin, ama neyse konu disina cikmak istemiyorum, ayrica konu disinada kendin cikip saptiriyorsun .Madem bir baslik atiniz ozaman Haci Bektasla baslayin Delillerinizi sunun ! Sizin yazdiginiz Bizim bilidigimiz seylerdir , Sadede gelinde Konuyu uzatmayin !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

alicandost yazdı:
neden hemen hakaret verici laflarla kendinizi küçük düşürüyorsunuz. benim ismin imam dikme değil imam dikmen'dir sonra isminin altında kalırsınız.

Yazdığımı tekrar okuyun: Nerede küfür hakaret var? Lütfen iftira atmayın. Öyle bir psikolojiye girmişsiniz ki hemen her şeyi hakaret olarak algılıyorsunuz. Çok yazık!
Henüz bir şey yazmış değilsiniz bekliyoruz.
Sn İmam Dikme,
Bu meseleye değinecekseniz öncelikle sitemizin anasayfasındaki bu mesele ile ilgili deliller üzerine yazmanız sonra da kendi görüşlerinizi ispatlayacak başka veriler sunmanız gerekecek. İnşallah yazınızı takip edeceğim. Ve göreceğiz bakalım gerçekten de dediğiniz gibi midir?
burada hakaret içeren ne var?
Ayrıca soyisminizi kasıtlı olarak böyle yazmadım. Yazım yanlışı olmuş. Eğer buna alındıysanız özür dilerim. İsminizin altında kalma tehdidine gelince sadece susuyorum!
ayrıca makalatların isimlerini vermiş olmanız bir delil değildir. Makalatı okmadığımızı mı sanıyorsunuz?
Kaç tane makalat ismi veriniz? Bunların içerikleri hep aynı mı? Farklı yerleri olduğuna göre bu kitabı hangi mantığa göre kaynak kabul ediyorsunuz? Bu soruyu pas geçtiğinizi düşünürsek "Hangi delile göre bu kitabı kaynak kabul ediyorsunuz?"
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alicandost

neden sizler burda verilen kaynak ve belgelere müracaat etmiyorsunuz. bu yazılarımın hacı bektaş veli hazretleri ilgileri var mı? yok mu? bir tarihin akışından öğrenmek istemiyorsunuz.

anadoluya yani anatolien toplumlarına kuran ve ehl-i beyt'i getiren hacı bektaş veli hazretlerinden başkaları varsa sizlerde onların isimlerini verin bizde sizlere onların yapmış oldukları mücadelelerini ele alıp tartışalım.

bu vermiş olduğum makalelerin henüz başlangıçları olduğu için anlamayabilirsiniz!

çünkü alevilikte kardeşlık ahtı en ön safta bulunmakla beraber aleviliğin temel yapısını oluşturur. bunların kendi açılarında oluşan pir ve talip veya daha değişik ismiyle murid ve müşrid konumunda oluşan cemaat veya biz namaz kılan mescid anlamında kulan ehl-i kitap konumu.cemlerde oluşan 12 hizmet

aynısıda mescidlerde 12 hizmet konumu mevcuttur diğer işler konumuna gelince meydancı ve süpergeci bunlar birer örnekleridir ki daha değişik isim ve görevlerde vardır

veya berberci gibi konular anyısıda mescid yönetim konumunda bulunmaktadır şu iki anki düşüncelerde değişik konum ve anlatımlarla kendilerini değişik konumlarda ifade etmektedirler.

işte bu konumlar meseleler halinde daha sonra ki çalışmalarımızda konu edinip üzerinde hakaretsiz ve küfürsüz bir şekilde tartışılmaya dönüşecektir.

yanlız sizlerinde biraz sabırla beklemenizi bu yazı makalelere tahamül ederek hacı bektaşın alevilik ve bektaşılık hakkında düşüncelerini anlayacaksınız.

burda verilen bölümlerin tartışmalarımzın başlangıcı olduğundan dolayı burda verilen kaynaklara ve kitapların isimlerine müracaat edilmesi siz değerli araştırmacı arkadaşların gerçektende yararına olacaktır... imam dikmen
alicandost

şahturna konusu

sizlerin şahturna hakkında görüşleriniz başka bir konu altında olduğu halde sizler bu konunun üzerine defalarca düşüp ele alıyorsunuz?

benim şahturna'ya desteklediğim yok sizlerin ona olan hakaretlerinden dolayı kendilerini tekrik ettik ? çünkü onun o mesajda hakaret ve küfür yoktu.

ama sizler hemen hemen her mesajlarda alevi kızılbaş ve bektaşılere hakaret edici ve küfürler yapıyorsunuz bu ise 12 imamımız ve kuran, ve kuran akaidine ters düşmektedir.

kuran şöyle buyurur

siz onların Allah'ına küfür etmeyiniz onlarda sizin Allah'anıza küfür etmesinler.

veya siz onların sevdiklerine küfür etmeyiniz ki onlarda sizin sevdiklerine küfür etmesinler.

bu kadar açık olan bir ayet ilkesine ve 12 imamlarımızında ahlakları küfürden uzak olduğuna dair sayısız belge ve kaynaklar varken sizler devamlı olarak kızılbaş ve alevilerine küfür vari hakaretler ediyorsunuz?

bu davranış çok kötü ve yanlış

sizler kendilerinizi ehl-i kuran bilen ve namaz kılan kişiler olduğunu idia ediyorsunuz ama diğer alevi veya kızılbaş bektaşi kardeşlerimiz kendilerinin namaz kılmadıklarını ve cemevlerine gittiklerini vurgulamaktadırlar ama sizlere küfür vari hakaretler etmiyorlar.

inanın ki onların sizlere ihtiyaçları yok asıl sizin yani bizim onlara ihtiyaçlarımız var. çünkü biz alevi veya alevi bektaşı arkadaşlar olsun onlara karşı bir misyoner görevini yapmak zorundayız. biz kendimizi onlara anlatamazsak onların bizleri anlamaları imkamsız ve çaresizlik olur.

eğer biz onlara cemevleri hakkında kötü sözler vehakaret edici ihtaplarda bulunursak onlara nasıl kuran ve ehl-i beyt mesajlarını iletebiliriz. onun içinde biz namaz kılan arkadaşlar onlarla irtibat kurarken bu gibi hashas mesele ve konularda çok dikkatlı ve meşekatlı olmamız lazım ki onlara örnek olabilelim.

ama bu kişisel takva bizde bulunmazsa onlara nasıl takvalı olmaya davet edebiliriz. lütfen bu dediklerimi dikkate alarak bir düşünün ondan sonra beni suçlayım. sizlere karşı nasıl davrandığımı göz önünden geçirin!... imam dikmen
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

alicandost ..devamli konu disina cikip Polemik yartamaya calisiyorsun ,daldan dala konmanin hic bir manasi yok ..Sahturna meselesine gelince , kendisi Ateist biri oldugu gibi bastan sona kadar Ehli Beyt Mektebine, Alimlerine Hakaret etmis, Kabeyi bir Put evi olarak nitelemis Asagilamistir ,Sonunda Agiza alinmayacak kelimeler kulanarak Forumdan uzaklastirlmistir ..Siz Diyorsunuz ben onu Desteklemedim isterseniz tekrar yazilarinizi kiyaslayalim

Imam Dikmen yazmis
değerli can dost şahturna

seni canı yürekten tekrib ediyor ve kutluyorun senin gibi değerli ve imanlı bir şahsın bu gibi ne yedikleri beli olmayan ib-ni ziyad gibi müşriklerle uğraşman doğru bulmuyorum.bunlar ki hacı bektaş hazretlerin kaç tane makalaatları olduğundan haberleri bile olmayan cahillerdir.
....... imam dikmen

Imam Dikmen Yazmis
benim şahturna'ya desteklediğim yok sizlerin ona olan hakaretlerinden dolayı kendilerini tekrik ettik ?
Galiba Sizde "Alzheimer " hastaligi olsa gerekki kendi yazilarinizi bile hatirlamiyorsunuz ..böyle konu disina cikarak Polemik yaratmayin ..!!! Bektasilik konusunda varsa kanitiniz sunun ve sadece bu basliga konsentra olun !!! Küfür ve Hakaret edenler varsa bu kesin Bizler degiliz !! Haddini asanlar ortadadir !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ali

Mesaj gönderen Ali »

artık konuya dönseniz diyorum
alican dost başlıkla ilgili henüz bir satır bile yazmadın haberin olsun bırak artık onu bunu sadede gel

“Hacı Bektaş Kimdir?” sayfasına dön