dinin direği namaz değildir

Dinin ana direği namazdır...
ali muhsin

Re: dinin direği namaz değildir

Mesaj gönderen ali muhsin »

"Peygamber Sayikliyor " evet cok kaba bir kelime... Acaba bunu Tarihte kim söyledi ve bu söyleyen kisinin bunun gibi nice hatalar yaptigini bir arastirsaniz derim.

Ayrica ,evet " Namaz Dinin Diregidir "..Fakat bazilari bir kisi namaz kilmiyor diye hemen kafir veye müsrik ilan etmeleride düpedüz ahmakliktan baska birsey degildir ! bunu bazi Forumlarda gördüm !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ebubekiromer

Mesaj gönderen ebubekiromer »

Yahu kızmayında biraderler anlamadığım şu. Tamam hadi dediğiniz gibi olsun.direk felan olmasında.Yaaa hiç kılmayanlar var yaaaa.Hatta ve hatta inkar edenler var fiili namazı. Neymiş biz kalben hissediyoz diye.Ev be kardeşim bi de şu alnın secde yüzü görsün. Ondanda geçtik şu kalkık burnumuz huzurda bi yere değsin.Bu kadarda dik başlılık olmazki kankiler.....Ve ayriyetten "Tokatspor" hayranlığımızda devam ediyor bundanda kimse vaz geçiremez....

ben ayriyetten isterimki karşılıklı görüşerek saygı içinde tartışalım. Farkettimki burada birden fazla alevi kankalar var. Bu farklı görüşleri tartışalım....
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

sana Kizmiyoruz ..yani demek istedigim Bazilari Namaz kilmayanlari hemen itham ediyorlar, oysaki düsünmezlerki onlara ögretenler olmusmu..kimler onlari Namazdan uzaklastirmis bunlari bilip bilmeden itham etmeleri bence ahmakliktan baska birsey olamaz, sadece Namaz kilmaklada is bitmiyor ,örnegin cogu "Müslüman gecinenler" Ehli Beytin Faziletini inkar ettikleri gibi Ehli Beyt Düsmanlarinida kendilerine bas taci yaparlar ..bunlarin Namazi kabul olurmu ? veya biri sadece Aliyi seviyorum demekle Alevi oldugunu düsünüyorsa yaniliyor demektir..Alevilik Peygamberden (saa) sonra Imam Aliye (as) ( Kuran ve Ehli Beyte ) uyup izinden gitmekle olunur ...ayrica konuyla alakali olmayan birsey yazmissin "Tokatspor" bunun konuyla ne ilgisi var :)

ayriyetten Bu Site Karsilikli görüs alisverisliginde saygi cercevesinde kim olursa olsun tartismaya ve diyalog kurmaya hazirdir ki Bazilari Saygi nedir bilmeden ortaliga Paldira Palas girerek Hakaret ettiklerini vede asagiladiklarini görüyoruz ve buna dayanarak kendileri, ziyaretcilerimizle Saygi cercevesinde diyaloklarimizida engelemeyede calistiklarinida görüyoruz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Muhammed in askeri

Mesaj gönderen Muhammed in askeri »

Namaz dinin direğidir
Hz Muhammed buyurmuş bu hadisi
mbm1989

Mesaj gönderen mbm1989 »

kahmel yazdı:bak arkadaşım senin elindeki mevcut kuranı kerimi hz peygamberimiz 1400 sene önce söyledi birileri yazdı sen buna böyle inanıyorsun sonra ne oldu peygamberimizin düşmanları peygamberimizin torunlarını hz aliyi öldürdüler iktidarı ellerine gecirdi senin elindeki kuranı kerim 92 yıl boyunca hz peygamberimizin kuranı kerimin onların elinde kaldı sen hala sanıyorsunki ilk günkü gibi elinizde duruyor işte bu kadar mantıksızlık içindesiniz halbuki kuranı kerimi hz Allah diyorki ben koruyacağım
beğenmediğin hancı pervane bir fiil hz peygamberimizi gördü ve her an her zamanda iletişim kuruyor şu anda sağ yaşıyor sen
hancı pervane ismini anarken besmele cekip söylemen gerekir bu ismi veren hz Allah anlamı dünyaya gidip gelen görevli imam
sen hz muhammedi ismini putlaştırmışsın senin peygamberin 1400 yıl önce öldü bizim hz muhammed üç neneden halk olmuş batın ilmi olanna abu ayvan suyu içene görünüyor iletişim kuruyorbu kişiye cansız toprak kendi hakkında cevap veriyor
ben bunu sana yazıyorum sen hala puta tapar gibi dini algılıyorsun
bak aşağıki ayetlerdede saten imamların geleceğini beyan ediyor
İSRA:71/ o gün bütün insanları hz Allahın tayin ettiği imamlar ile cağırırız
ARAF:35/ey adem oğulları sizin icinizden size ayatlerimi anlatan kıssa eden Resullar geldiği zaman bundan sonra kim takfa sahibi olur ve nefsini islah ederse artık onlara korku yoktur ve onlar mahsun olmazlar.
bakara 2: Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.

bakara 6,7 : Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar.
7. Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır.

“Namaz” sayfasına dön