Ögle ve Ikindi Namazi (Önemli Soru)

Dinin ana direği namazdır...
ali muhsin

Re: Ögle ve Ikindi Namazi (Önemli Soru)

Mesaj gönderen ali muhsin »

Korkut efendi ..ev ödevlerini iyi yapmissin ,sana bunlarin kimlerin ögretiklerini merak ediyorum dogrusu ,herkes senin gibi Din Alimi olsaydi Dünyada Islam denen birsey kalmazdi ! Kurani okuyorum diyorsun ama Kurnazca Ayetleri kafana göre yorumlayarak Namazi ve Ehli Beyt Hükümlerini inkar ediyorsun ...Sana göre ozaman her Namaz kilan müslüman Sapikmidir ? Allah önünde Secdeye varanlar onun Büyüklügü karsisinda egilenler demek Sapiktir öylemi ? Peki sen nesin ? necisin ? neyi savunuyorsun ? ne yapmaya calisiyorsun ? Tahsilini Suudi Arabsitandami yaptin ? Sünki onlarda senin bu söyledigini söyleyip Carpitiyorlar kendi hükümlerine uymayanlara Sapik ve Sapkin damgasi vuruyorlar ..örnegin Kuran bize yeter diyorlar ,yani ne Peygamberin itreti, nede Peygamberin Sahih hadisleri , bunlari kabul etmezler ..Sende etmiyorsun onun icin Kurnazca Ayetler sunup bilmis kisi gibi kafana göre yorumlar yapip inkar yolunu secerek Beyin bulandiriyorsun. Kuran okuyorum deyip Allahin hükümlerini acikca carpitan, insanlara kafaya göre hüküm verene hasta derler !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Korkut yazdı:
Imam yazdı:quote]

Kurani okumai tavsiye ederim...
Cünki kaza namazi diye bir sey yok! Allah bir sivri sinegi örenek vermekten kacinmaz ken, kaza namazini anlatmayi mi unutmus, hasa!

sen peygamberin sünneti nedir bilirmisin Kuranda olmasına gerek yok peygamber ne demişse bizi bağlar çünkü o heva ve heveinden konuşmaz(belki bu cümleyi bir yerrden hatırlarsın)

Yok olanlari saymaya baslamisen, ikindi veya ögle namazi diye bir sey de yok.
demekki peygambeirimz ve 12 imamlarımız Kuranı bilmiyormuş keşke sana danışsalardı

Kuranda sekilsel Namaz yoktur, bu bir Put dininden Islama sivanmis bir camurdur.
Allah yalancılara lanet etsin (inş amin dersin)
Korkut

Mesaj gönderen Korkut »

Musa Özateş yazdı: Allah yalancılara lanet etsin (inş amin dersin)
Bu kadarini daha düsünmemistim, Sekilsel namaz var diyenler lanetlenmismidir?
Korkut

Mesaj gönderen Korkut »

ali muhsin yazdı:Korkut efendi ..ev ödevlerini iyi yapmissin ,sana bunlarin kimlerin ögretiklerini merak ediyorum dogrusu ,herkes senin gibi Din Alimi olsaydi Dünyada Islam denen birsey kalmazdi ! Kurani okuyorum diyorsun ama Kurnazca Ayetleri kafana göre yorumlayarak Namazi ve Ehli Beyt Hükümlerini inkar ediyorsun ...Sana göre ozaman her Namaz kilan müslüman Sapikmidir ? Allah önünde Secdeye varanlar onun Büyüklügü karsisinda egilenler demek Sapiktir öylemi ? Peki sen nesin ? necisin ? neyi savunuyorsun ? ne yapmaya calisiyorsun ? Tahsilini Suudi Arabsitandami yaptin ? Sünki onlarda senin bu söyledigini söyleyip Carpitiyorlar kendi hükümlerine uymayanlara Sapik ve Sapkin damgasi vuruyorlar ..örnegin Kuran bize yeter diyorlar ,yani ne Peygamberin itreti, nede Peygamberin Sahih hadisleri , bunlari kabul etmezler ..Sende etmiyorsun onun icin Kurnazca Ayetler sunup bilmis kisi gibi kafana göre yorumlar yapip inkar yolunu secerek Beyin bulandiriyorsun. Kuran okuyorum deyip Allahin hükümlerini acikca carpitan, insanlara kafaya göre hüküm verene hasta derler !
Yahu, sen nasil laftan anlamaz bir kisisin? Bak beni ona buna yamamaya calisma, konudan da saptirma....

Senin iddan bu konuda anladigm kadariyla, kaza namazinin var olusu!

Ben de diyorum ki, fazla ordan burdan camur sivamaya kalkismadan bana Allahin her seyi detayli acikladii Kitaptan bir ayet getir, Salaatin kasasi oldugnu belirten...
olay bu kadar basit.

Bak kopyalamaktan cekiniyorsan, bana ayetin numarasini da verebilirsin!!!!

Degilse sus, yenilgini kabul et, Allah adina Dine bir sey yüklemeyin!!!!
ali muhsin

Korkut efendi

Daha evelki yazimda sana Alim olmadigimi söylemistim, Ben ne senin gibi Sahte Ayatullahim, nede kendimi Senin gibi Peygamberlik Rütbesinde gören biriyim , Kurani Senin gibi Kafama göre yorumlamam ,Kuranda var olani yok , Yok olanida Var diyemem, Ama sende bir nevi Kompleks varki burda Kurani Bilmis gibi kafana göre Yorumlar yapiyorsun olay budur ! Güres müsabakasindamiyizki Yenligiyi kabul edelim ...Ha var, ha Yok Diyelim haklisin diyelim , Hadi yenildim Sampiyon sensin..birakin bu Cocukca oyunlari ...Sahte Peygmber Müsbetesi !
------
Korkut

Mesaj gönderen Korkut »

ali muhsin yazdı:Korkut efendi

Daha evelki yazimda sana Alim olmadigimi söylemistim, Ben ne senin gibi Sahte Ayatullahim, nede kendimi Senin gibi Peygamberlik Rütbesinde gören biriyim , Kurani Senin gibi Kafama göre yorumlamam ,Kuranda var olani yok , Yok olanida Var diyemem, Ama sende bir nevi Kompleks varki burda Kurani Bilmis gibi kafana göre Yorumlar yapiyorsun olay budur ! Güres müsabakasindamiyizki Yenligiyi kabul edelim ...Ha var, ha Yok Diyelim haklisin diyelim , Hadi yenildim Sampiyon sensin..birakin bu Cocukca oyunlari ...Sahte Peygmber Müsbetesi !
Bos konusmasan iyi olacak!!

Sen okulda yazilirlarda ögretmenden durmadan zayif not aliyormussundur. Hic sorulan soruya cevap vermiyorsun!!!

Bak sana bir imkan daha, baska bir seylere takilma, alim malim degilim ben, sen bana göstemeni istiyorum...

Soru: Kazaa namazinin oldugnu neye / hangi ayete dayanarak oldugnu söylüyorsunuz?????
ali muhsin

Baka efendi ..bastan beri Namazda Secde etmek yok, Su vakit yok bu vakit yok , Puta egilme Arab Camuru,Kabe gecmiyor vs gibi sacma sapan sözler Sarf ederek, Kuranida kafana göre yorumlayip Hüküm verdin ki ,bende bu acidan seni elestirdim , sen ise Kuranda kaza namazi varmi yokmu diye feryad ettin , Senin icin ne ifade ederki bu ? Namazi kücümsedikten sonra carpitiktan sonra neyi ifade eder bu ? Bu senin icin önemmi tasir sanki ? Var desem ,yok Desem Neyi ifade eder senin icin ,birilerinden arti Puanmi bekliyorsun ? aslinda Bos konusan Sacmalayan sensin haberin yok !
------
Korkut

Mesaj gönderen Korkut »

ali muhsin yazdı:Baka efendi ..bastan beri Namazda Secde etmek yok, Su vakit yok bu vakit yok , Puta egilme Arab Camuru,Kabe gecmiyor vs gibi sacma sapan sözler Sarf ederek, Kuranida kafana göre yorumlayip Hüküm verdin ki ,bende bu acidan seni elestirdim , sen ise Kuranda kaza namazi varmi yokmu diye feryad ettin , Senin icin ne ifade ederki bu ? Namazi kücümsedikten sonra carpitiktan sonra neyi ifade eder bu ? Bu senin icin önemmi tasir sanki ? Var desem ,yok Desem Neyi ifade eder senin icin ,birilerinden arti Puanmi bekliyorsun ? aslinda Bos konusan Sacmalayan sensin haberin yok !
bak kendin dedin alim felan olmadigni, o zaman kendin fazla laf üretme. Getir alimlerin kuranin hanigi ayetine dayanarak Kaza namazi var demis!!!

Soru: Neye dayanarak Kaza namazinin var oldugnu söylüyorsunuz?

Bilmiyorsan ve alimlerin de bilmiyorsa sus bu konuda!!!

Bak yine lafi cevirip bu soru ya cevap vermmessen de benim icin bir cevap sayilacak :)

Yani yenilgini kabul etmis olacaksin, soruyu cevap getiremessen :)
ali muhsin

Aklinda Sorun var galiba üsteki yazida sana cevabimi yazdim, ha var, ha yok Bu senin icin neyi ifader eder diye, zaten Namazi kücümsüyorsun o,halde tekrar tekrar Papagan gibi ayni sorulari tekrarlamanin sana faydasimi olacak. Mesele Kaza Namazi degildi bunun aciklamasinida yaptigim halde halen Bozuk Pilak gibi ayni sorulari soruyorsun ..Hastamisin sen ? Peki Sen Namaz kiliyormusun ? kac Rekat kiliyorsun ? Kimin icitihadina göre kiliyorsun ? Namaz kiliyorsan Yüzünü nereye ceviriyorsun, önce sen bu sorulari bir zahmet cevaplada ondan sonra Kaza namazi konusuna geceriz !
------
Korkut

Mesaj gönderen Korkut »

tamam anlasildi iste! :)

Bilmiyorsun! Öylesine bir yol tutturmus dogru mu egrimi fark etmez onu takip ediyorsun....

“Namaz” sayfasına dön