İmam Hamenei: "Savaşa Hazır Olun"

Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

KARAPAPAK MURAT yazdı:yahu elinizi vicdanınıza koyunda yorum yapın. ben burada haber yazıyorum kendi çapımda birileri hemen saldırıyor kimse saldırana bir kelime dahi etmiyor ama ben kendimi savunmak için yazı yazdığımda herkes yok akıl hastanesi, yok doktor yok virüs gibi saçma sapan yazılar yazıyor ve üstüne üstlük yine ben haksız çıkıyorum. Haksız çıkma sebebim belli... Kendimi savunmam

Bektaşiyim dediğim andan itibaren saldırılar,hakaretler,ağır laflara maruz kaldım yeri geldi tepkimide gösterdim ama bu saldırılara rağmen bazı ukalalar " Alevi ahlakı" diye bir tabiri hiç utanmadan ellerine oyuncak edebiliyorlar. Bektaşilikle ilgili yazıyorum laf atılıyor, müctehidlerden haber yazıyorum laf atma, siyasi haberda laf atma nereye gidecek bu işin sonu???
Murat efendi durumun bu hale gelmesini sağlayan sensin aslında. Bugüne kadar okadar ayrı uç noktalarda ve o kadar istikrarsız yazılar yazdınki, bizde bu şekilde cevap veriyoruz sana. Yani savunmaların kararsız, gerçekten böyle. Allaha andolsunki objektif yaklaşıyorum yazdıklarına ve kararsızlığını görüyorum.

Şimdi mesela, birgün geliyorsun bir "Ahmet" i (temsili Ahmet ismi verdim) savunup onu övüyorsun. Diğer gün ise gelip O "Ahmet" efendinin düşmanı olan "Mehmet" efendiyi savunup onu övmeye başlıyorsun. Çok tezat bir durumla karşı karşıya olduğunu görünce bizde bu düşünceye varıyoruz. Mazur gör lütfen bu davranışımızı...
Resim
Resim
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

bir zamanlar tezatlıklar arasında gidip geldiğimi biliyorum ama zamanında yardımıyla artık taşlar yerine oturmaya başlıyor. Benim bazı zıtlıklar içinde kalmamın sizce cevabı hakaretler,yıldırmalar mı olmalıydı?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

KARAPAPAK MURAT yazmış:
yahu elinizi vicdanınıza koyunda yorum yapın. ben burada haber yazıyorum kendi çapımda birileri hemen saldırıyor kimse saldırana bir kelime dahi etmiyor ama ben kendimi savunmak için yazı yazdığımda herkes yok akıl hastanesi, yok doktor yok virüs gibi saçma sapan yazılar yazıyor ve üstüne üstlük yine ben haksız çıkıyorum. Haksız çıkma sebebim belli... Kendimi savunmam

Bektaşiyim dediğim andan itibaren saldırılar,hakaretler,ağır laflara maruz kaldım yeri geldi tepkimide gösterdim ama bu saldırılara rağmen bazı ukalalar " Alevi ahlakı" diye bir tabiri hiç utanmadan ellerine oyuncak edebiliyorlar. Bektaşilikle ilgili yazıyorum laf atılıyor, müctehidlerden haber yazıyorum laf atma, siyasi haberda laf atma nereye gidecek bu işin sonu???

Murat efendi

Simdi nasil yaklasiyorsun merak ediyorum.. hangi amacla simdi bu sefer kendini acindiriyorsun bilmiyorum ama ilerde ögreniriz ..hakaretlere gelince Basta bizlere Abim, Canim ,Cigerim diye hitap ettin ve öyle yaklastin .sonra Bektasiligi bizlere Zorla dayatmaya Calistin, yeri geldi bizlere Iran usaklari falan dedin ,her zaman bize karsi Zit yazilarin oldu Sahsilara hakaret dahi ettin ,bu en son yazilarina bir göz at ..simdi ise duygu sömürüsü yapip kendini hakli olarakmi göstermeye calisiyorsun ..senin en son yazini okuyanin gözleri yasarir dogrusu öyle cok acikli yazmissinki yani "Acilarin Cocugu" misali vah vah :D ama yemezler !!
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

KARAPAPAK MURAT yazdı:bir zamanlar tezatlıklar arasında gidip geldiğimi biliyorum ama zamanında yardımıyla artık taşlar yerine oturmaya başlıyor. Benim bazı zıtlıklar içinde kalmamın sizce cevabı hakaretler,yıldırmalar mı olmalıydı?
Taşların yerine oturduğu kanısına varma bence. Henüz değil.

Yazmış olduğun tezatlıklara karşılık biz aslında hiç hakaret etmedik. Sadece eleştirdik ve yanlış olduğunu üzerine basa basa belirttik. Fakat sen doğru olduğunu başka yanlışlarla birlikte savunmaya devam ettin. Seni yıldırmak gibi bir amacımız olsa idi cevap yazmazdık, ne hali varsa görsün derdik. Cevap vererek hala seni uyarmaya, doğru yolu göstermeye çalışıyoruz. Bence Aklın sağ sağlimken değerini bil ve diğer bilgilerden arın. O eski taşları yıkıp yeni ve sağlam bir duvar ör...
mamilik

Mesaj gönderen mamilik »

ali muhsin yazdı:Bektasilerin "Biz Siilige karsiyiz ,Biz Sii Degil Bektasiyiz ,onlar Humeynici ,iranci ,Gerci Yobazlar , Anadolu Alevileri Bektasileri ..." adi altindaki Bektasliler,Cemevlerinde ( Hitlerin Toplama kampi gibi ) Alevilere simdiden Anti Siilik Probagandasi yaparak Alevileri Siilere karsi hazirlamiyormu ..zaten Allah göstermesin ,Iranla Türkiye arasinda bir savas cikarsa zaten Sebatayist Bektasiler Cemevlerinde Alevilere yapmis olduklari " Anti Siilik " Probagandalari ile Savasin en ön safina yerlestirirler ! yani iki Ehli Beyt Dostu kendilerine kursun SIKARLARKEN Sebatayist Bektasilerde gerilerden bakip kendileri gibi zamanin Yezitlerine Siyonist Teskilatlarina Hizmet etmeye davem edip Cemevlerinde icki ve rakilarini Zikkimlanarak , Saz ve Cümbüs ,masal hikaye vede Anti Siilik ile aynen Osmanlinin yapmis oldugu Politikaya devam ederler !! Tipki eskilerde oldugu gibi zaten tarih Boyunca Sebatayist Bektasiler Osmanlinin himayesi altinda degilermiyid.. halende öyleler ..Allah korusun Aleviler Siiler ile karsi karsiya geldiginde buna en cok Sevinen köle Zhinetli Sömürücü Siyonist Dostlari Sebatayist Bektasiler Sevinir !!! Sende Bayram edersin Murat efendi ! öyle edersinki Sah devri gelecek diye havalarda ucarsin ..ne dedigimi anlamissindir !!??
Sizi defalarca insanların ibadetlerine saldırmayın diye uyardığım halde " Cemevlerinde içki ve rakılarını zıkkımlanarak........" diye hakaretlerine, iftiralarına devam ediyorsun. Ben şunu anladımki sen ve senin gibilerden ne şii ne alevi ne sünni olur. nede insan olur.

Siz inancı bir yana bırakalım insanlıktan hiçmi nasibinizi almadınız. O cem evlerine binlerce sade vatandaş hiçbir art niyeti olamksızın gidip Allah,Muhammed, Ali diye yalvarıyor. Bunlara iftira atmaya utanmıyormusun. Sen kul hakkı diye birşey bilmiyormusun. Herkesin dikkatini şuna çekmek istiyorum. Şu zihniyetin karanlığına, Yobazlığına, çağ dışılığına saygısızlığına bakın ve elinizi vicdanınıza koyun.

Saygılarımla.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

KARAPAPAK MURAT yazdı:Bektaşilikle ilgili yazıyorum laf atılıyor, müctehidlerden haber yazıyorum laf atma, siyasi haberda laf atma nereye gidecek bu işin sonu???
çünkü senin münafık olduğunu düşünüyoruz samimi olmadığını biliyoruz takiye yaptığını biliyoruz bu nedenle kendini üzme artık.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

mamilik efendi

senin burda Takiyye yapmana hic gerek yok zaten kendini yeteri kadar tanittin ! Cemevlerinin ne halde olugu belli ,biz ordaki Saf ve Aldatilmis Alevileri Degil,Alevileri yoldan cikarip Yezitlestirme Politiklarini uyugulayan Sebatayist Bektasiler ve onlarin avukatligini yapan Ahmaklari Elestiriyoruz ..Sen burda Bektasi Takiyyesi yaparak olaylari carpitip celiski dolu yazilar yaziyorsun .Bektasilerin ( Hitlerin Toplama kampi ) Cemevleri hakkinda az bile yazdik .Alevileri o gibi Cemevlerinde sanki fabrikada cihaz degistirir gibi Alevilerinde Düsüncelerini degistiriyorlar !!evet söyledigimizin altini ciziyorum "Rakilarini Zikkimlanan Sarhos Ayas Dede" dediginiz kisiler aslinda Yezidin ve zamanin Yaezitlerinin izini sürenlerdir !! ve Aleviler bunlarin pencesi altindadir ..ve sen buná ibadet diyorsan vay haline .acikladiklarimiz hakaret degil Gercegin ta kendisidir ama sen görmek istemiyorsun ! herhalde Rakilari bizlere ayran diye yuturmaya niyetli degilsindir ..bu rezillikleri göremiyecek kadar kör oldugun gibi bu kafaylami bizlere Insanlik ögretecksin ..sen Dini Egtimini nerden Aldin ? hangi istihada göre hareket ediyorsun önce bunlari cevapla..cevaplardan kacarak Bektasilik takiyyesi yapma burda !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

mamilik yazdı:
ali muhsin yazdı:Sizi defalarca insanların ibadetlerine saldırmayın diye uyardığım halde " Cemevlerinde içki ve rakılarını zıkkımlanarak........" diye hakaretlerine, iftiralarına devam ediyorsun. Ben şunu anladımki sen ve senin gibilerden ne şii ne alevi ne sünni olur. nede insan olur.

Siz inancı bir yana bırakalım insanlıktan hiçmi nasibinizi almadınız. O cem evlerine binlerce sade vatandaş hiçbir art niyeti olamksızın gidip Allah,Muhammed, Ali diye yalvarıyor. Bunlara iftira atmaya utanmıyormusun. Sen kul hakkı diye birşey bilmiyormusun. Herkesin dikkatini şuna çekmek istiyorum. Şu zihniyetin karanlığına, Yobazlığına, çağ dışılığına saygısızlığına bakın ve elinizi vicdanınıza koyun.

Saygılarımla.
bektaşi değilim diyorsun ama maşallah bektaşileri savunmak için elinden geleni yapıyorsun
o cemevlerine samimi giden bektaşi insanları aynı samimiyeti 12 imamların namaz ramazan orucu hac tavsiyelerinde neden göstermiyorlar acaba?
tabi bizim cahillere bilmeyenlere lafımız yok ama bile bile bu oyunu oynayanlar ahiretteki sonlarını biliyorlarmı?
mesela sen burada neyi neden savunduğunu yada eleştirdiğinin farkındamısın?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bir arkadaşımın abimisiyle tanıştım. Karadenizde bilgisayar bölümünü bitirmiş gelmiş. Evlenmiş. Hem de kendi bölümünden sunni bir bayanla. E ayrımcılık yok ya biz de vahdet olsun bir şey olmaz! Düşündüm bu çock boş değilse yenge hanıma tebliğ yapar belki hakikatı görür. Ama nerde çocuk her Cuma namazında sunni camisinde. Ben onunla konuştum derin muhabbet ettim uzun uzun. Aleviliğin hak yol olduğunu anlattım bizim de namazımız olduğunu anlattım ama bir kulağından girdi öbüründen çıktı maalesef. Neden mi?
Cevabını sen ver mamilik!
Yok yok ben vereyim. Bu bir cemevinde gitmiş hayatında ilk kez ve girişte dem diye buna alkol vermişler. bu nasıl iştir diye düşünmüş durmuş. Ve karar vermiş kendince böyle bir inanç sistemi olamaz. Tabi zamanında ona Aleviliğinözünü anlatan da olmamış.Derken bu sunni bayana da âşık olunca, onunla da evlenince sunnileşmiş gitmiş işte. Üstelik kızın ailesi çocuğu sunni biliyor yani o derece olmuş.
Şimdi bu genç arkdaşımızın bu hale gelmesinin sorumlusu biz miyiz yoksa kültürel unsurları, sunni tasavvuf kökenli ayinleri aleviliğin ibadeti diye dayatan, 50 yıllık bir geçmişi bile olmayan cemevlerini kurdurup aleviliği islamdan uzaklaştırma gayreti içinde olan sözde alevi kurumları AABF ABF CEM HBAKV gibi sözde alevi kurulşları ve cemevleri mi?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
mamilik

Mesaj gönderen mamilik »

Ben 1980 lerden beri bazı soruların cevabını çok merak etmeme rağmen kimseden pek tatmin edici bir cevap alamamıştım. Ama şu siteye gireli kısa bir zaman geçmesine rağmen bazı şeyleri şimdi daha net anlıyorum.

1980 den önce türkiyede yapılan alevi katliamlarının hemen hepsi camilerden çıkan sünni yobazlar tarafından ya din elden gidiyor, yada kızılbaşlar camiye saldırdı gibi klasik sloganlarla gerçekleştirilmiştir. Bunu bir nebze anlayabiliyorduk. Çünki Diyanetin sünni öğretisi ( Bugün hala değişen birşey yoktur) O saldırdıkları masum insanları ne müslüman nede insan yerine koyuyordu.

1980 li yıllarda başlayan İran-Irak savaşında ise tarafların cephede namazda iken bile birbirlerine saldırdıkları, Her iki tarafında Allah, Allah nidaları ile birbirlerini boğazladıklarıni hergün gazetelerde okurduk.
Heriki tarafında müslümanlardan oluştuğu hesabı ile buna asla bir anlam veremezdik. Bugüne kadarda net bir cevap alabilmiş değiliz.

Günümüzdeki ırak savaşında ise zaman zaman sünni bir canlı bomba şii camisinde kendini patlatıyor ve orada ibadet için bulunan onlarca insan katlediliyor. Zaman zamanda bunun tam tersi oluyor. Bizler malesef gene buna bir anlam, bir cevap bulmakta zorlanıyoruz. Çünki daha önceki bir yazımdada yazdım, Arkadaş yanlış anlamış bana hangi din okulunu bitirdin anlamında soruyor. Evet daha öncede yazdım bizim aldığımız (Ailemizden) dini terbiye asla böy6le şeyleri anlamamıza müsaait değil.

Şimdi anlıyorumki yukarıda bana yazan insanların bu zihniyetleri neticesi değil ibadet eden bir insana kendi dindaşlarını sırf kendileri gibi düşünmüyor, kendileri gibi ibadet etmiyor diye katletmeleri bunlar için gayet normal, asla bir behis görmeyeceklerini nihayet şimdi anlıyorum.

Birilerinin ibadetti ile ilgili iftiralar atan onları küçümseyen horlayan bir topluluktan daha ne beklenirki. 12 İmamlar bugün yaşasaydı bu zihniyeti muaviye ile yezitle bir tutardı. Şimdi alevi olduğuma birkez daha şükrediyorum.

Saygılarımla

“Dış Siyaset (Politika)” sayfasına dön