Alevi'likte Niye Bu Kadar Meşreb Var

Ebu Hasaneyn

Alevi'likte Niye Bu Kadar Meşreb Var

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

evet bu şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum neden ehli beyt a.s dünyasında bu kadar meşreb ve ayrılıklar oldu :?: tamam zülüm gördük,öldürüldük,sürüldük daha nicesi ama bir insanın benim haccım şu türbe veya kabem şu insan veya namazım bu dedirtecek kadar biz özellikle ehli beyt a.s dünyası niye bu kadar bölünüp meşreblere ayrıldık :?: hadi önceden net,hürriyet,televizyon,gazete ve en önemlisi cumhuriyet denilen bir yapı sistemi olsada o kadar tatbik edilmiyordu ama artık Allah'a şükür özellikle türkiyemizde isteyen istediği gibi namazını kılma ibadetini yapma özgürlüğüne sahiptir niye hala dede'den nine'den kalma bilgilerle yetinip okumuyor anlamıyor uygulamıyor tatbik etmiyoruz hala alıştığımız şeylerin en doğrusu olduğunu gerisinin yanlış olduğu düşüncesindeyiz Allah başımızdan eksik etmesin kerbela imamı'nın murtaza el kızviyniy bir sözü var aklımdan gitmez vallahi küpe diye takacam nerdeyse :lol: adam diyorki kardeşlerim bakın siz Alevi şii'yseniz illa hep bu kitapları okumayın başka kitaplarada bakın ve özellikle ben ehli beyt a.s mektebimizle gurur ve şeref duyarım çünkü bizdeki kitap vesaire ilimler gibisi yok ama sünni islam,hiristiyan,yahudi vesaire kitaplarada rastlamak mümkündür niye bu kadar ilerici olmuyoruz ülemalarımız gibi mesela nehcul belağa mesela sahifetus seccadiyye ve bu gibi önemli kitapları çoğumuz bilmez niye bir Alevi Alevi'yim tmm aldığım bilgiler bana yeter diyorda okuyup anlamıyor niye Alevi olduğunu niye hz.Muhammed s.a.a den sonra Ali a.s ve 11 evladını imam olarak seçtiğini birisi ona diyeceği zaman kardeşim sen niye öylesin. çoğumuz neden Alevi olduğumuzu bile bilmezdik ki Allah'a şükürler olsun ki bu gibi bilgilendirici siteler açıldıda öyle bildik niye Alevi olduğumuzu Alevilikte haccın,namazın,oruç'un kabeye yönelmenin zamanımızın imamını tanımanın mutluluğuna nasıl kavuşacaktık bu yazıyı dahada uzatma imkanım var çünkü kalbim milletimizi yanlışliklarını ayrılığını gerçek Alevilikten yavaş yavaş çıkışını gördükçe eriyor ve inşaallah duyarlı insanlarımız gerçek Aleviliğe tutunur temennisi ile selam olsun gerçek Aleviliğin peşinden koşanlara selam olsun hayatını bu mektebe adıyanlara ve bu mektebe göre Amel edenlere selam olsun zamanının imamını bilene vesselamu aleyküm ve rahmetullahi ve bareketuh
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
3nokta

Re: Alevi'likte Niye Bu Kadar Meşreb Var

Mesaj gönderen 3nokta »

Çünkü insanların beyni uyuşturulmuş kardeş. Beyninden daha önemlisi kalbi uyuşturulmuş.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALİ TARAFTARI

Mesaj gönderen ALİ TARAFTARI »

ALEVİ KARDEŞLERİM KUSURA BAKMASIN, AMA ŞİİLİĞE DÖNERSE RAHATLARI KAÇACAK. NAMAZ, ORUÇ İŞLERİYLE UĞRAŞMAK DURUMUNDA KALACAKLAR. BU DA ONLARA ZOR VE ZAHMETLİ GELECEK. NASIL OLSA İMAM ALİ (AS) BİZİM NAMAZIMIZI KILDI DİYEREK RAHATÇA YAŞIYORLARDI. BEN DE O KADAR UĞRAŞIYORUM ÇEVREMLE. AMA ONLARI BİR TÜRLÜ İKNA EDEMİYORUM.
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

ALİ TARAFTARI kardeşim öncelikle hoşgeldin aramıaza :D hepimiz ne yazık ki böyleyiz bak sabır lazım eğer biz şimdiden pes ettiğsek ne olacak halimiz değil mi sen yavaş yavaş başla tatbik etmeğe ehli beyt a.s fıkhını,zaten sana gülenler kendi hallerinin gülünç olduğunu anlayacaklar bak demedi deme hatta senden gelip özür de dileyecekler dostum ayrıca bu dava seninle başlayacak bi bakmışsın erkek veya kız kardeşin abi bu ne baban bu ne arkadaşın bu ne sünni arkadaşların bu ne derken bi bakacan tek başınayken 10 veya 20 lere daha sonra inşaallah artık bir ehli beyt a.s mescidi açma seviyesine ulaşmış olacak'sınız dediğim gibi kardeşim uygulama ve tatbiklerinle örnek olacaksın imam cafer es sadık a.s_mın dediği gibi değil mi :mrgreen:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)

“Serbest Kürsü” sayfasına dön