Osmanlica Kursu

AleviCaferi

Osmanlica Kursu

Mesaj gönderen AleviCaferi »

islamharfleri.com/kurs/index.html
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
3nokta

Re: Osmanlica Kursu

Mesaj gönderen 3nokta »

Teşekkürler can.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Güzel site olmuş. meşhedi can osmanlıca dersleri almış olmalı o daha iyi anlayacaktır muhtemelen ;)
Resim
Resim
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

Güzel site olmuş. meşhedi can osmanlıca dersleri almış olmalı o daha iyi anlayacaktır muhtemelen

----------------------------------------

Muhammet can ciger yabanci degil O Osmanli alfabesi ogrenmek iyidir cünki karsimiza cikan cok Osmanlica metninler var Bazi Bektasi sitelerinde arsifler cikiyor okuyup anlamak iyidir
Resim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Site nurcular tarafından hazırlanmış. Gayeleri kendi risalelerini orginalinden okumak isteyen olursa faydalansızlar diye. Zaten kullanılan yazı tipi de onların risalelerinde kullanılan yazı tipidir.
Ama osmanlıca öğrenmek isteyen biraz Arap harflerini bilen bir can için gerçekten de faydalı olacaktır.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Sevgili Alevi abi ben zaten aksini söylemedim. Faydalı bir site osmanlıca öğrenmek isteyenlere. tarih araştırmalarında karşımıza osmanlıca metinler çok çıkıyor. bu anlamda güzel hazırlanmış. Saygılar...
Resim
Resim
Yesevi

Mesaj gönderen Yesevi »

meshedi313 yazdı:Site nurcular tarafından hazırlanmış. Gayeleri kendi risalelerini orginalinden okumak isteyen olursa faydalansızlar diye. Zaten kullanılan yazı tipi de onların risalelerinde kullanılan yazı tipidir.
Ama osmanlıca öğrenmek isteyen biraz Arap harflerini bilen bir can için gerçekten de faydalı olacaktır.
Nurcuların "Yazıcılar" adlı kolu Risale-i Nuru Osmanlıca olarak aslından okurlar ve yazarlar hatta kendilerine katılanlara önce Osmanlıca(Arap Alfabesiyle Türkçe okuyup yazmak-Orta Asyada Çağatayca denir.) öğretirler sonra Risale-i Nur eğitimine başlarlar ve diğer Nurcu cemaatleri kendileri gibi olmadıklar için Saidi Nursinin yolundan ayrılmakla suçlarlar.Bu Cemaatten biriyle konuşurken ben İslamiyet öncesi Cahiliye Devri Araplarıda bu yazıyı kullanıyorlardı.Hatta putları için yazdıkları şiirleri bu yazıyla yazıyorlardı.Hristiyan Araplarda Kiliselerinde İncili,dualarını bu yazıyla okuyup yazıyorlar dediğimde çok sinirlenmişti.Cevap olarakta "bu yazı sonuçta İslam kültürüne mal olmuş bir yazıdır." demişti sonrada "iyi biliyormusun Hristiyan Araplar gerçektenden kiliselerinde İncili bu yazıyla mı okuyup yazıyorlar?" demişti.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön