Hidayete Kavuşmak

Ali

Hidayete Kavuşmak

Mesaj gönderen Ali »

HİDAYETE KAVUŞMAK

Ben küçüktüm, küçük yaşta öğrenmem gerekiyordu.Önce doğruyu sonra yanlışın kötü olduğunu öğrendim.Önce babam ve annemden öğrendim, lailaheillalah sözünü duydum otururken çalışırken yani her zaman anıyorlardı.Her şeyin gerçek sahibi Allah’ın olduğunu söylüyorlardı.Baba annem den duydum, bazen lailaheillallah duydum, bazen leilaheilallah, bazen ya resulallah, bazen de ya ehlibeyt duydum.Ben küçüktüm, Rabbimin bana verdiği akılla öğrenmeyi öğreniyordum.Baba anneme sordum, o ismini andıkların kim?, baba annem bana bildiği kadarını anlattı, o Allah’tır yoktan var eder, yarattığının rızkını verir.Hz. Muhammedi gönderdi bizlere doğru yolu bulmamız için, Hz. Muhammedin eli ile yetiştirdiği Hz. Ali’yi gönderdi.Hz. Ali’nin evlatlarını gönderdi bizlere doğru yolu bulmamız için.O tarihte bazı anneler ve babalar yavrularına Hz. Muhammed ve Hz. Ehlibeyt’i gerçek anlamda öğretemediler, onun için Hz. Ali’nin namaz kılarken boynuna zehirli kılıç vurdular ve şehit oldu.Hz. Hasanın yemeğine zehir koydular ve şehit oldu.Hz. Hüseyin’in 72 yareni ile kızgın ve susuz çölde acımasızca şehit ettiler.Kalan Hz. İmamlarımızıda aynı doğru yoldan ayrılmadıkları için, türlü cezalarla bir şekilde şehit edildiler.

Demek oluyor ki, daha çocuk iken özellikle o doğruların yani Ondört Masum’i Pak’ın hayatını öğrenip kendi yaşamımda onları örnek alıp yaşamayan bir insanın hayatı boyunca ne kadar yanlış ver kötü işler yapıp kendi hayatını iyi veya kötü bir hale koyabileceğini anladım.
Benim baba annemin bana küçük yaşta o hazretleri öğrenmem için kendi kendime söz vermeme sebep oldu ve elimden geldiği kadar öğrendim.Daha da öğrenmem gereken çok şey var öğreneyim ki kendimi yetiştireyim ve elimden geldiği kadarıyla başkalarına da öğretmeye çalışayım.Yoksa Allah korusun bilmeden günahkarlar tarafına geçerim diye korkuyorum.Bu konuda herkez kendisini düzelterek doğru yolda yetiştirmelidir.Allah bize bu yolu öğretenlerin alini boş çevirmesin.amin yarabbi.

Hz. imam Zeynel abidin (a.s)’ın yanına birkaç tane ben akıllıyım diyen kafadarlar geliyor ve “ Ya imam biz ibn-i Ziyad’ın ordusundan taraftaydık, fakat Hüseyin ve yarenlerine hiç kılıç sallamadık ” dediler. Hz. İmam Zeynel abidin (as) onlara “ Siz o orduda kalablık göründünüz ya Allah sizleri de onlarla beraber yakacak” dedi.Onun için yaşantımıza çok iyi dikkate etmeliyiz.Bizlerin Ondört Masum’u tanıyıp öğrenmemizi engellemek isteyenler var,
bazıları bilerek, bazıları da cahilliklerinden onlara destek oluyor.

İşte ben bunu anlatmaya çalışıyorum, insanlar ondört masum’u öğrendiği zaman ahlakını düzeltecek, temiz insan olmayı öğrenecek o zaman bütün iyilikler bizi bulacak. Kazancımıza bereket gelecek ve helal olacak.İnsanlar birbirlerine kin tutmayı bırakacak ve birbirlerine destek olacaktır.Şunun iyi bilelim ki erkeklerimiz Hz. Muhammed’i ve oniki imamları, hanımlarımız da Hz. Fatımayı ve Hz.Ali’nin kızı Hz. Zeynep’i kendilerine örnek almadıkları sürece iki yakamız bir araya gelmez!. Bu zamana kadar şuanki cahilliğimizi denedik, elimize ne geçti? bu soruyu kendimize sormalıyız ki kendimize gelelim.

Nasıl ki güneş doğar, toprak ısınır bütün yeryüzü yemyeşil olu verir, kuşlar cıvıldaşır insanların içi açılır.İşte bunlar bizlerin elinde ey insanlar.selamlar...

Kemal UÇAK kardeşimizin göndermiş olduğu makaleyi yayınlıyorum.
ali muhsin

Re: HİDAYETE KAVUŞMAK

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hz. imam Zeynel abidin (a.s)’ın yanına birkaç tane ben akıllıyım diyen kafadarlar geliyor ve “ Ya imam biz ibn-i Ziyad’ın ordusundan taraftaydık, fakat Hüseyin ve yarenlerine hiç kılıç sallamadık ” dediler. Hz. İmam Zeynel abidin (as) onlara “ Siz o orduda kalablık göründünüz ya Allah sizleri de onlarla beraber yakacak” dedi.Onun için yaşantımıza çok iyi dikkate etmeliyiz.Bizlerin Ondört Masum’u tanıyıp öğrenmemizi engellemek isteyenler var,
bazıları bilerek, bazıları da cahilliklerinden onlara destek oluyor.
Ali can göndermis oldugun yazi cok anlamli .heleki su alinti yaptigim üsteki yazin cok ibret vericidir. Sünki Bazi "Ben Aleviyim "diyen kisiler Bilerek veya bilmiyerek Yezidi Sebatayist Bektasilerin sözlerine aldaniyorlar ve onlarin kiskirtmalarina kanarak Bizlere ve bu Mektebe saldiriyorlar , ama bilmiyorlarki Saldirdiklari,itham ettikler Kisiler kendi Öz Benliklerine Kavusan Öz Alevilerdir ! Imam Zeynelabidin (as) min su güzel Hadisini okusunlar ve Düsünsünlerki ,Dogru bildikleri Bektasilik gercektende Aleviligi temsil ediyormu ?! Hüseyincimiyiz veya Yezidi, ibni Ziyadcimiyiz diye bir kendilerini Muhakeme etsinler ..Insallah Bektasilerin Yezit oyunlarina aldanan Aleviler en kisa zamanda uyanir ve Bektasilik Mikrobundan kurtulup kendi Öz Benliklerine Tekrar kavusurlar ...!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön