Bir derdin mi var ?

İslami ve çeşitli resimleri bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Bir derdin mi var ?

Mesaj gönderen MERDAN »

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

BİZ ŞANSLIMIYIZ ?

HAYIR!

BU BİR SINAVDIR.

MUTLU OLMAK İÇİN

İHTİYACIMIZ OLANINDAN
ÇOK FAZLASINA SAHİBİZ..

AMA HAYATTA..

ASIL ÖNEMLİ OLAN
ŞEYLER HAKKINDA,

BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELİ
DEĞİL MİYİZ... ?
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
Kullanıcı avatarı
Hira

Mesaj gönderen Hira »

:cry: Bu resimler birer tokat gibi çarptı beni.
Hiç dayanamam çocuklara,bilseydim bakmazdım :(
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Hira yazdı::cry: Bu resimler birer tokat gibi çarptı beni.
Hiç dayanamam çocuklara,bilseydim bakmazdım :(
Maalesef ki bizler bakmaya bile dayanamıyoruz.
Helede o kardeşini kucağına almış çocuğun resmi mahvetti beni..

Onların bu hallere düşmesinin nedeni, dünya müstekbirlerinin şeytani
düzenleridir.evet onların eseridir bu,her taraf zulümle doldu ama,

“Mazlumun zalimden öç alacağı gün, zalimin mazluma zulmettiği günden
daha çetin olacaktır” diyor İmam Ali (a.s).

Bu zulümleri gördükçe Hz. Mehdi aleyhiselamın evrensel adalet hükümetinin ne kadar elzem
olduğuna olan inancım daha da artıyor.

İmam mehdi (a.s) ın geleceğine inanmayanlar,böyle bir inancın safsata ve boş bir beklenti
olduğunu söyleyen, o mürekkep yalamış, alim geçinen sözde müslümanlar
bunu ne zaman anlıyacaklar acaba ?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

gercekten ibret verici görüntüler ..ben bu görüntüleri görünce düsünmeye basladim eger bizler müslümansak Ali (as) min sevenleri isek ,hic degilse biraz olsun bu Mazlumlara yardim elini uzatalim derim..önerim sudurki ...bir kumbara alalim eve ,ve bu kumbaraya artik ne atarsak atalim fark etmez mesela burda 1 euro 50 cent 2 euro 20 cent artik kac atarsak tabiki türkiye parasiyla kac atilir bilemem ..herneyse , kumbaraya attgimiz günlük paralari bir yilda toparlansa ve her yil Asura gününde yardima muhtac insanlara yolansa fenami olur ...mesela sigaraya para veriliyor degilmi bir günde icmiyelim nolur ...benim önerim bu ..ben dahil bu yöntemi uygulayacagim insallah.. MERDAN Kardesimizden Allah razi olsun ....Allahin selami rahmeti Ehli Beyt Dostlarinin gercek izcilerine sevenlerine olsun ..
Kullanıcı avatarı
Hira

Mesaj gönderen Hira »

Ali Muhsin,ne güzel düşünmüşsünüz.
Bunu daha da geniş kitlelere duyurup bir kampanya başlatmalı.
Mazlumun kumbarası
Ben İstanbul dışındayım ama ordaki arkadaşlar konuyla ilgilense ne güzel olur inşallah.
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Dostlar,
Afrika ülkelerine düzenli olarak aynî ve nakdî yardım götüren ihh,deniz feneri,
cansuyu vb.gibi bazı sivil toplum yardım kuruluşları zaten var.

Ama gönül istiyor ki “ehli beyt” adı altında da oralara yardımlar gönderilse keşke.
Türkiye yada başka ülkelerde böyle bir –güvenilir- ehlibeyt yardım organizasyonu
var mı ben bilmiyorum, bilen varsa buradan duyursun lütfen.

Konuya duyarlı kardeşlerime de -düşünce ve önerilerini paylaştıkları için- çok tşk.ederim,
Allah (cc) razı olsun..
Evde plastik bir kutudan kumbara yaptım ve bu niyetle biriktirmeye başladım inş.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Degerli Merdan kardesim ..Deniz feneri (????? ) bilemiyorum ben sahsen 34 günlük lübnan savasina evlerinden yurtlarindan olan ve biri giyim elbiseleri dahi olmayan lübnanin fakir kesimine yardim gönderdim, ancak bu yardim hic ulasmadi oraya, sünki gönderdigim dört paketlik yardima kizil hac el koymustu ve ayriyetten nicin lübnana yardim gönderiyorsunuz diye buranin alman polisine dahi sorgulamaya cekildim onlara DERS verdim ..onun icin bilemiyorum kendim sahsen deniz fenerine güvenmiyorum gerci o sirket üzerine göndermedim ama yinede celiski icindeyim onun nicin bende bu konuda arastirma yapip samimi bir sekilde yardim eden kuruluslari inceleyecegim, yardimlarin gercekten fakir ülkelere gittigine dair emin olmaliyim.. Deniz feneri ??? ( acaba ?? ) ayrica deniz fenerine dikkat ettim daima kendileri gibi düsünenlere yardimda bulnuyorlar bunuda ayrimcilik yaparak yapiyorlar Tv ekranlarinda hic Alevi köylerinde cekim yapip ayrimcilik yapmadan yardima cagirdiklarina ben sahsen görmüs ve sahit olmus degilim ..yinede arastirma yapip samimi olan sirketleri arastiralim ve bu MAZLUMLARA yardim elini uzatalim hic degilse bu kadari olsun ..Allah razi olsun ...ayrica Ehli Beyt dostlari adina yardimlar yollansa daha iyi olacagina inaniyorum, ozaman digerlerine gerek kalmaz ..bence ozamana kadarda yardimlarin sahsi olarak gönderilmesi bence daha iyi olur... insallah böyle bir kurulus kurulur ve Gercek Alevilerin Ehli Beyt Asiklarinin , Mazlumlarin yaninda oldugunu tüm Dünyaya göstermis oluruz ..vesselam
Kullanıcı avatarı
Hira

Mesaj gönderen Hira »

İnşallah,inşallah...
ben de yardım kuruluşlarına ya da banka hesap numaralarına güvenmeyenlerdenim.
Adapazarı depreminde Kıbrıstaydım,yardım için halktan toplanan tüm giyim eşyası ve battaniyelerin lefkoşa Fuar merkezindeki pavyonlarda çürüyene kadar saklandığını biliyorum.Daha sonra da imha edildiler???
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Allah razı olsun. Harika olmuş...
Resim
Resim

“Resimler” sayfasına dön