caferi arkadaşlara bir uyarı

Alevikte 4 büyük hadis kitabı ve diğer hadis kaynaklarının paylaşıldığı forum.
kara

Re: caferi arkadaşlara bir uyarı

Mesaj gönderen kara »

Hasan Akça yazdı:
kara yazdı:bu uyduruk haramı kılan kimmiş Allahın adaleti bumudur...

Özetle müçtehitlerin tümünün tekrarladığı ve uyduğu Veliyi emirin son cümlesini sunuyorum

Vahhabilerin amacı müslümanları birbirine düşürmek olup oyuna gelmeyin dendikten sonra

Bir Şia cehaletinden veya önyargılarından dolayı ehli sünnetin kutsallarına hakaret ederse, ihtilaf çıkarmak için görevlidir. Dolayısıyla her iki grubun davranışı haram ve yasalara aykırıdır.”

eleştrimeyin denmiyor kutsallarına onları tahrik edecek hakaretlerde bulunmayın deniyor özellikle ilk üç halifenin sünnilerin kutsalı olduğunu hepimiz biliyoruz değilmi?

Sayın ve sevgili Hasan Bey! Çok özür diliyorum Ben Müncehid değilim Fakat Şahsen ben Mantıkca kabullenemiyorum Birin ci döneğin Hz Ali'yi biat için dövdüren Hakkını kasbeden Allahın ayetine karşı gelen ve ikinci döneğinde Hz fatımayı öldüren ve evini yakan Nasıl bir kutsallığa kavuşmuşlar Sünni lerin gözünde Kutsal olabilir Bizim gözümüzde onlar İslama düşmanlarıdır Ben şaştım kaldım Benim aklım ermiyor ben yorum yapamıyorum Vede kabul edemiyorum Benim Lanetim 8+2 Şahsiyetin üstünden hiç eksilmesin.....
Resim
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

kara yazdı: Sayın ve sevgili Hasan Bey! Ya çok özür diliyorum Ben Müncehid değilim Fakat Şahsen ben Mantıkca kabullenemiyorum Birin ci döneğin Hz Ali'yi biat için dövdüren ve ikinci döneğinde Hz fatımayı öldüren ve evini yakan Nasıl bir kutsallığa kavuşmuşlar Ben şaştım kaldım Benim aklım ermiyor ben yorum yapamıyorum Vede kabul edemiyorum Benim Lanetim 8+2 Şahsiyetin üstünden hiç eksilmesin.....

Kara can
Caferi mezhebinin özellikleri ve özelliklede müçtehitlik kavramı üzerinde biraz emek harcamanı öneriyorum
senin kutsal bildiğini başkası başkasının kutsal bildiğinide senin kutsal bilmen gerekmez herkesin kutsalı kendisinedir
kara

Mesaj gönderen kara »

Hasan Akça yazdı:
kara yazdı: Sayın ve sevgili Hasan Bey! Ya çok özür diliyorum Ben Müncehid değilim Fakat Şahsen ben Mantıkca kabullenemiyorum Birin ci döneğin Hz Ali'yi biat için dövdüren ve ikinci döneğinde Hz fatımayı öldüren ve evini yakan Nasıl bir kutsallığa kavuşmuşlar Ben şaştım kaldım Benim aklım ermiyor ben yorum yapamıyorum Vede kabul edemiyorum Benim Lanetim 8+2 Şahsiyetin üstünden hiç eksilmesin.....

Kara can
Caferi mezhebinin özellikleri ve özelliklede müçtehitlik kavramı üzerinde biraz emek harcamanı öneriyorum
senin kutsal bildiğini başkası başkasının kutsal bildiğinide senin kutsal bilmen gerekmez herkesin kutsalı kendisinedir

)); :cool:
Resim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah sana lanet etsin! Ahmak herif!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
umitaktas

Mesaj gönderen umitaktas »

Hep söylerim biz alevilerin sarhoşu bile ehlibeyte ve on iki imamlara gönülden bağlıyız. Bizden tehditçi haydut adam çıkmaz. Tehditçi arkadaş klasik bir sünnidir. Sünni islam inancına göre yaşamını sürdürdüğü anlaşılıyor yazdıklarından. Ayrıca ben, bu ve bunun gibilerin yazdıkları yazıları okuduktan sonra şaşırmıyorum. Çünkü ne söyleyeceklerini tahmin edebiliyorum.

Bu tipler genellikle ya fetullahçıdır ya da Çarşamba cemaatine mensuplardır. Fetullahçılar genelde sinsi çalışırlar. Önce yüzünüze gülerler sonra arkanızdan kuyu kazarlar. Önce ah hüseyin vah hüseyin diye ağıt yakarlar. Sonra da yezidi ve muaviyeyi överler. Devletten büyük yağlı ihaleler alırlar. Aldıkları ihalelerle yedi sülaleleri yemlenir. Çarşamba cemaati ise daha silik ve kılıksız tiplerden oluşur. Daha çok belediyelerden nemalanırlar. Fettullahçılar gibi bu düzenden yeterince pay alamadıklarını düşünürler. Muaviyeye ve yezide hazret derler. Bunlardan birisine spor salonunda rastlamıştım. Adam yezid ve muaviyeden hazret diyerek bahsediyor. Dediğim gibi kafa bu kafa. İslam düşmanlık yapan müşrikler gibiler. Ama müşrik olduklarının farkında değiller. Kafayı içki ve cinsellikle bozmuşlardır. Devleti soyan kendi ağababalarına tebliğ yapmak yerine eteği azıcık açılan kıza veya sokakta elele dolaşan çiftlere tebliğ yaparlar. Dediğim gibi bu arkadaşların ciddi psikolojik rahatsızlıkları var.

Canlar sizden ricam bu adamlara karşı hakarete ve küfüre başvurmayın. Bu tip adamlar sadece biz alevilere karşı kin kusmamakta aynı zamanda kendi mezhebinden olanlara karşı bile her türlü hakareti yapmaktadırlar. Bu hakaretler çoklukla bel altı hakaretlerdir. Sayın özgündüze de yedi çocuklu diyerek aklı sıra bir şeyler ima etmeye çalışıyor.

Şu bir gerçek ki, bu adamlar iran’a karşı oldukça sertler. Çünkü dünyada emperyalizmin hedefinde olan, Amerika ve israile köpeklik yapmayan Müslüman ülkenin şii olması şaşırtıcı değildir. Bakın dünyayı yöneten Siyonistler için en kolay etki altına alınacak mezhep temsilcileri sünnilerdir. Bugün sünni islam dünyasına hepsi amerikanın ve israilin taşeronluğunu yapıyor.

Sevgili arkadaşlar, Amerika ve İsrail özellikle soğuk savaş döneminde Müslüman ülkeler üzerine ciddi araştırmalar yaptılar. Müslüman dünyasında kimler kullanılabilir, kimlerin neye karşı zaafı var tespit edildi. Bugün o sürecin meyveleri alınıyor.

İslam dünyasında iki ülke direniyor. Suriye ve iran. Ve bu iki ülkeyi bölmek için Amerika ve İsrail canla başla çalışıyor. Taşeronluğunu da sünni türkiye, Arabistan ve katar yönetimleri yapıyor.

Son olarak şunu söyleyeceğim; hadisler, “Ahir zamanda mabetlerin kalabalık olacağını ama içlerinde mümin olmayacağını” bize bildirmektedir. Dolayısıyla biz aleviler ehlibeyte daha çok sahip çıkmalıyız. Ve tebliğ görevimiz yapmalıyız. Her alevi mutlaka kapı kapı dolaşıp tebliğ yapmalıdır. Bilgilendirici broşürle basmalıyız. Bunları ücretsiz halka dağıtmalıyız. Ne yazık ki, türk halkı ne islamı tanıyor ne de ehlibeyti. Yaşadıkları inancı islam sanıyorlar. Dolayısıyla bizle tebliğ görevimizi yapmaz, insanları uyarmazsak bu tip adamlar insanımızı zehirlemeye devam edeceklerdir.
derya

Mesaj gönderen derya »

Esselamu aleykum, ee neden hiç cevap yazmamış bu nasibi nereye kaybolmuş, yasaklandı mı ?
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

derya yazdı:Esselamu aleykum, ee neden hiç cevap yazmamış bu nasibi nereye kaybolmuş, yasaklandı mı ?
hayır yasak yok
belki utanmıştır çünkü Allah (cc)görmüyor sanıyordu biz ona Allah(cc)'ın gördüğünü hatırlattık
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Hasan Akça yazdı:
derya yazdı:Esselamu aleykum, ee neden hiç cevap yazmamış bu nasibi nereye kaybolmuş, yasaklandı mı ?
hayır yasak yok
belki utanmıştır çünkü Allah (cc)görmüyor sanıyordu biz ona Allah(cc)'ın gördüğünü hatırlattık
hayır bunlar utanmaz çünkü akılları yok utanmak akıl işidir Allahtan korkanlar utanırlar bunlar duygularıyla tarihten gelen doğmatik nefretleriyle hareket ediyorlar
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bunlarda utanma olmaz. Bunlar nasibidir. Kinini, nefretini kustu ve gitti.Söyleyecek sözü yok, yazacak delili yok! Ne yapacaktı, kaçmayıp da?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Desiman

Mesaj gönderen Desiman »

Selahattin Özgündüzūn dediği gibi: "bunlar peygamber in torunlarını öldürdü biz Kimiz ki bizde öldümesinler. "

“Ehli Beyt'ten Hadisler” sayfasına dön