Ey dedeler! nasıl hesap vereceksiniz ?

Kullanıcı avatarı
MERDAN

Ey dedeler! nasıl hesap vereceksiniz ?

Mesaj gönderen MERDAN »

AMAÇ UYUTMACA OLUNCA…

Dün gece saat 10.30 sularıydı galiba.Televizyonu açtım.Sözde alevi! denilen
malum kanallar arasında öylesine bakınırken,bunlardan birindeki sohbet ve katılan kişiler dikkatimi çekti, biraz dinledim.5 tane dede ! vardı orda. Bir sürü saçma-sapan batınî yorum ve tevillerden sonra konuyu Allahın adaleti ve merhameti üzerine getirdiler.

Kendisinin de bir dede! olduğunu ikide bir söyleyen ve aynı zamanda proğramın yapımcısı olan zat, Resulullah (s.a.a) zamanında yaşanmış bir olayı, çok bilmiş edalarla ama öyle çarpıtarak anlattı ki hayretler içinde kaldım.

OLAY ŞÖYLEDİR :

Bir gün Allah resulüne bir grup esir getiriliyor. içlerinde birde kadın vardır, göğüsleri sütle doluydu, bu kadın sağa sola koşuşturarak esirler arasında bir çocuk bulduğu zaman, onu kucağına alıp, göğsüne bastırıyor ve emziriyordu.

Dikkatleri çeken bu manzara karşısında peygamberimiz :

“Bu kadının çocuğunu ateşe atacağına kanaatiniz olur mu ? dedi. Oradakiler :
Hayır, deyince :
” (bilinki) Allah'ın (cc) kullarına olan rahmeti bundan daha fazladır” buyurdu.

Tabii bu olayın doğruluk derecesi bi tarafa ama, diyelim ki efendimiz (s.a.a) Allahın (cc) merhametinin büyüklüğüne vurgu yapmak için böyle söylemiş olabilir.

Ancak dede! Efendi, Resulullah efendimizin son sözünü bir güzel çarpıtıp şöyle bir ekleme de yaptı :

İşte nasıl ki bu kadın çocuğunu ateşe atmazsa, tanrıda bu kadından daha merhametlidir ki yarattığı kullarını hiç ateşe atar mı, cehennemde yakar mı ? Tabiki yakmaz, dedi

ŞİMDİ BU DEDE EFENDİYE ! VE ONUN GİBİ DÜŞÜNENLERE SORMAK LAZIM :

Allahın adaletinden ve merhametinden elbette zerre kadar şüphemiz yoktur.
Tamam da peki K.Kerimdeki bunca azap, ceza, ateş ve cehennemle ilgili
ayetler ne olacak?
Allah (cc) bunları Kur'ana, süs olsun diye mi koydu acaba?

Hem Allah Resulünün (s.a.a) :
(Allah kullarını cehennemde yakmaz) gibi Kur'anın mesajına ve yüzlerce ayete ters düşen bir sözü söylemesi mümkün müdür ?

Siz Rabbimizin Kur’anda şöyle buyurduğunu hiç okumadınız mı ? veya duymadınız mı ?

"Ey insanlar, sakın dünya hayatı ve o aldatıcı şeytan sizi Allah ile kandırmasın (Allahın affına güvendirerek sizi aldatmasın) . Fatır suresi, ayet : 5

Burada konuyla ilgili verilebilecek belki binlerce örnekten sadece birini verelim:

Düşünün ki Yüce Allah (cc) şayet yezidi (l.a) şimri (l.a) ve onlar gibi avanelerini,
cehenneme atmayıpta, İmam Hüseyin (a.s) ve yarenleriyle birlikte
cennete koyacaksa,
Asıl o zaman, Allahın (cc) adaletinden ve merhametinden şüphe etmek gerekmez mi?

Yahu adam ! bir anda cehaletini -yada kastını- ortaya koydu ve bir cümlesiyle yüzlerce ayeti inkar etmiş oldu.

YANİ DEMEYE GETİRİYOR Kİ :

Ey insanlar, bu dünyada siz her ne yaparsanız yapın,
Allah o kadar merhametlidir ki kullarını ateşte, cehennemde hiç yakar mı, yakmaz, siz boşverin o hocaları, dincileri, şeriatcı yobazların sözlerini filan, siz yeyin, için, gülün, eğlenin, saz çalıp oynayın! yeterki kalbiniz temiz olsun!

Nasıl olsa haftada bir gün cemimizi de! yapıp günahlarımızdan da arınıyoruz ya daha ne ?

Aaaah ahh, siz bu kafayla, bu yanlış yorum ve yönlendirmelerle batıl yollara sürüklediğiniz bunca insanın vebalini, günahını da yükleniyosunuz ama, yarın kıyamette bunların hesabını nasıl vereceksiniz bakalım ?.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
the economist

Mesaj gönderen the economist »

alkışlamak istiyorum ama uygun smiley(ifade) yok:(
tebrikler kardeş.. güzel yorumdu.. +1 de benden..

“Dedelik - Seyyitlik Farkı” sayfasına dön