Allaha İnanclı Şeytan Azo

ali muhsin

Re: Allaha İnanclı Şeytan Azo

Mesaj gönderen ali muhsin »

PIRCAFERI yazdı:
ali muhsin yazdı:Pir efendi Adem (as)min yerine devamli Aliyi ekledigini görüyoruz ! bir yazisinda bir birakac Ayet sunmus " Melekler Aliye secde etti " diye yazmisti yani Ademi ortadan kaldirip Aliyi koymustu simdide Peygamber (saa) mi ortadan kaldirip Imam Ali (s)min Allahin elcisi olarak sunuyor SIKISINCADA ben öyle demedim diye kelime oyunlariyla inkar ediyor ! Bir taraftan Imam Aliye ululiyet vermeye calisiyor sonrada Ali Allahin Elcisidir deyip sacmaliklarina bir yenisini daha ekliyor ! sanki iskambil oynar gibi kelimelerle oynuyor !!
Sevgili can ben soyledigim birseyi inkar etmedim . Sadece formun bozuk oldugu zaman hangi ayetten bahsettigini anlamamistim .

Evet ademi ali olarak yorumlamistim , ama gordumki siz bazi seyleri kaldiramadiginizi gordum .

Heidarin dedigi gibi bazi seyler sirlar aciklanmaz ehline anlatmak gerek ben sizi ehli sanmistim ondan .

Yanilmisim .

En iyisi Saklanan Alinin kimligini soyleyecek ehli arayayim ben kendime .

Cunku seytanin aliyi nerde gorse gozune carpsa onun uzerini ortecek sey arar.

.....
Pir Efendi

Imam Ali (as) mi kiliktan kiliga yerlestirme hakkini sana kim veriyorki oyuncak gibi Imam Aliyi kullaniyorsun ? konuyu dagitmanada gerek yok..ikide bir Su Sir bu Sir demeniz neyi ifade ediyor ? Sen burda Ehli kisilerle tartisiyor ama kendinide daha cok Ehil biri olarak görüyorsun ,üstün bir tabakadamisin ? Carpit uydur sonra ehlilikten bahset ,olacak ismi bu ! sen Aliyi kelimelerinle nerdeyse oyuncak etmissin keyfine göre onu ya Hassa Allah yerine sunuyor veya Adem (as) yerine , Aliyi Allahin Elcisi yapiyorsun.Daldan dala zipliyor kendin gibi Kargalar ariyorsun .Bu anlaysini kimlere borclusun ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Pir ben sırdan falan bahsetmedim.Ben sadece bu insanların aliyi sadece vasi olarak gördükleri için senin bu yazdıklarının onları kışkırtacağını düşünüyordum ki öyle oluyor zaten.Onun için ne biliyorsan sende kalsın dedim.Benim sözlerimi farkında olarak veya olmayarak çarpıtıyorsun.Senin için ali öyledir.Olabilir...ama herkes benim gibi sana olabilir öyle düşünüyorsun senin düşüncendir demez işte...Onun için nerde senin şu değişik konularını görsem sana aynı şeyi yazmaktan sıkıldım.Sen bildiğin şeylerin doğru olduğuna inanıyorsan ve bunu (artık hangi görevle bilmiyorum) insanlara söylemeyi kendine vazife edinmişsen bu biraz saçmalık olur.Çünkü senin görevin Allah a kulluktan başka birşey değildir.Sen onun elçisi veya başka birşeyi değilsin sadece kulusun.Eğer ortada insanları aydınlatacak bilgiler ilimler sırlar vb şeyler varsa onu şu anda yapacak olan kişi ahir zamanda gelecek olan 12. den başkası değildir.
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

ali muhsin yazdı:Pir Efendi

Imam Ali (as) mi kiliktan kiliga yerlestirme hakkini sana kim veriyorki oyuncak gibi Imam Aliyi kullaniyorsun ? konuyu dagitmanada gerek yok..ikide bir Su Sir bu Sir demeniz neyi ifade ediyor ? Sen burda Ehli kisilerle tartisiyor ama kendinide daha cok Ehil biri olarak görüyorsun ,üstün bir tabakadamisin ? Carpit uydur sonra ehlilikten bahset ,olacak ismi bu ! sen Aliyi kelimelerinle nerdeyse oyuncak etmissin keyfine göre onu ya Hassa Allah yerine sunuyor veya Adem (as) yerine , Aliyi Allahin Elcisi yapiyorsun.Daldan dala zipliyor kendin gibi Kargalar ariyorsun .Bu anlaysini kimlere borclusun ?
.....
Sevgili Muhsin

Aliyi oyuncak etmedim. Kendimide sizden daha ehli filan gormedim. Su varki bazi seylerin uzeri ortulmus saklanmistir. Bunlarin aciga cikmasi gerek . Ben bunlari goren bir Allah kulu olarak bildigimi sizin ile paylasiyorum katilmazsin o baska !

Ben sizin uzerinize zorlayici degilim ama ya dedigim dogruysa ???

Anlayasiniz diye Alinin ve 12lerin kast edildigi yerlere ali ve 12 leri koydum sirf anlayasiniz diye !

Bakin hz alinin velayeti insanlara sunulunca insanlar ne etmis bir bakalim tavirlari nasilmis bir bakalim ?

Hicr Suresi 6 -Şöyle haykırdılar: "Hey! Kendisine o zikir/Ali/12ler indirilen! Sen gerçekten tam bir delisin."

Kalem Suresi 51 -O küfre sapanlar, zikir'i/Aliyi/12leri işittiklerinde az kalsın gözleriyle seni devireceklerdi. "Bu tam bir cinlidir." diyorlardı.

Enbiya Suresi 24 -Yoksa O'nun dışında bazı ilahlar mı edindiler? De ki: "Susturucu delilinizi getirin! Benimle beraber olanların da benden öncekilerin de zikir'i/Alisi/12si budur. Ne yazık ki onların çokları hakkı bilmezler; bu yüzden de yüz çevirirler."

Talak Suresi 10 -Allah onlar için şiddetli bir azap hazırladı. Artık Allah'tan korkun, ey iman etmiş akıl ve gönül sahipleri! Allah size bir zikir/Ali/12i indirmiştir.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu aklinlami Kurani yorumluyorsun ? Sen kendini ne olarak görüyorsun yoksa Hassa Allah sana vahiymi indirmis ? su sundugun ayetleri bile kafana göre yorumlamissin ? Tahsilin varmi senin ? kimler sana böyle kuran yorumla dedi ? hangi mektebdeydin ? yoksa magarda kendini 40 gün kapatip sonrada kendini alim biri olarakmi gördün ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Serbest Kürsü” sayfasına dön