Semah Bir Kültürdür, İbadet Değildir.

ali muhsin

Re: Semah Bir Kültürdür, İbadet Değildir.

Mesaj gönderen ali muhsin »

Akil var Mantik var ..bir düsünün ..Alevi kani akitan Osmanli Haci Bektasi önder seciyor ,bir taraftan Osmanli Zulmüne karsi gelen Pir Sultan Abdal cikiyor,ohalde Osmanlinin önder Sectigi birine Pir Sultan Abdal neden Ragbet göstersin. ikincisi Sizler "Alevilik" adina Ehli Beytin isimlerinide sadece dillerinizde dolastirarak Sünni Tassavvufcu biri olan Haci Bektasi ilahlastirmaya onu Ehli Beytin önüne gecirmek icin israrla cirpiniyorsunuz .Imamlarimiz Namaz Oruc deyince "Uyduruktur " diyor ama is eglenceye Saz cümbüse gelince Haci Bektastan örnekler getirip "Hak Sözüdür" deyip Sallama Siirlerle Toplumu kandirmaya calisiyorsunuz...Sana Sorsam Imamlarimizin hangi Hadislerinde Semahin ibadet oldugunu söyleyen hadis vardir kanitla desem, senin gibiler yine Siir yazip Cevap verdiklerini zannederler. Sizler Ehli Beytin izinden degil ,Ehli Beytin isimlerini kullanarak Alevi Toplumunu Bektasilik adina Sünnilestirmeye calisan kisilersiniz. Kanitlarin varsa yazar bizde ona göre cevap veririz, yoksa Sallama Siirlerle gazellerle bir yere varamasiniz
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Herat

Mesaj gönderen Herat »

ali muhsin yazdı:Vay be ..UNESCO bile Semahin Kütlür oldugunu anlamis bizim bazi Kaz kafalilar halen anlamamis ! Hic Sasmam UNESCO nun bu aciklamasindan sonra Bazilari UNESCO nun Alevilik oldugunu idia ederler. Yakindada Bazilari Alevilgi UNESCO dan ögrenin derler .
"KAZ KAFALI" Tabirini nasıl bir insan hele hele bir insan topluluğu için kullnırsın? sen müslüman mısın? edebten ahlaktan nasip almamış nadan! İnsanlara lakap takmak Kur2an'ın neresinde var. Yoksa Bu sizin Şiilik İnancınınızın Allah'ının size Bir farzı mı? Sizin peygamberinizin size öğüdümü

Öyle ya her ağaç meyvesinden tanınır. demekki sizin ilahınız ve dininiz vede peygamberiniz size böyle insanlar olun demiş..

Sizi Allah'a kelamı Kur'ana ve Peygamberimiz Muhammed Mustafa'nın dinine davet ediyorum. Sizi "ben güzel Ahlakı tamama erdirmeye geldim" diyen Alemlere Nur sçacan Bir peygamberin Ahlakına davet ediyorum..

Bakınız Kültür nedir? Bir toplumun yaşam şekli, inançları kutsalları , ibadetleridir. Kültür denince bunun içine dinde girer, ibadet şekilleride girer. Fars kültürü arap kültürü dendiğinde arapların yada farsların inançları dini algılayış şekilleri ibadet şekilleride kasdedilmiş olur.

Mesela Türkiye de, okullarda din dersleri "DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ" demekki din kültürün bir ögesi değil mi?

Şimdi ben sana bu anlayış problemin üzerinden sana hakaret ve küfr edebilirim. seni aşağılayabilirim ve senin üzerinden senin gibi inanlarıda aşağılabilirim hepiniz aynısıznıda diyebilirim. Ama işte biz aleviler bunu yapamayız. Çünkü bizim dinimiz peygamberimiz ve Allah'ımız bunları bize yasaklar, Ahlak ve edeb bizim dinimizin temelidir.

"YARATILANI SEVERİZ YARATAN'DAN ÖTÜRÜ"

Allah seni ve senin gibileri Peygamberimiz, hz. Ali ve 12 İmam efendilerimizin ahlakı ile ahlaklandırsın..sapıkların yoldan çıkmışların ahlakı ile değil
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Herat yazdı:
"YARATILANI SEVERİZ YARATAN'DAN ÖTÜRÜ"
bizde bazı yaratılanları SEVMİYORUZ YARATANDAN ÖTÜRÜ
KÜLTÜR EĞER İSLAMA AYKIRI İSE KÜLTÜRLEDE MÜCADELE EDİLİR
kültür islamın önünde engel ise yine mücadele edlir
her kültür makbul değildir
İslamla uyuşan aykırı olmayan kültüre kimsenin lafı olmaz
OLAYI ÇARPITMA İSTERSEN
muaviyede Hz.Aliye yazdığı bir mektubunda
SENİ İSLAMA DAVET EDİYORUM YA ALİ demişti
yöntemin yeni değil senden çok önce muaviye bu yöntemi keşfetmişti )))
ali muhsin

Herat efendi

Sözde Aleviyim deyipte kültürel yapilanmalari ibadet diye sunan ve bunu bilerek inadina yapanlar bence Kaz kafalilardan baska birsey degildir.Alevi Toplumu ise Enayi degildir ! artik o devirlerin bittigini bilmeniz gerekir ! siz önce kendinizi yola getirmeye baksaniz iyi olur. Siz Peygamberin yetkilisimisinizde Hak Yolunda Ehli Beyt yolunda olanlari Davet etme cürretinde bulunuyorsunuz ? Bu görüsünüzlemi ? Siz kimsinizki ? ,Siz degilmisiniz Peygamber (saa) mi kirklar masali ile hice sayip asagilayan ?! Siz degilmisiniz 12 Imamlarin hadislerini hice sayip " Uyduruktur" diyenler ,öylese hangi Ahlaktan Terbiyeden bahsediyorsunuz ?! "YARATILANI SEVERİZ YARATAN'DAN ÖTÜRÜ" diye yazmissiniz ozaman Yezit gibi Muaviye gibilerinide sevmek zorundasiniz demek ! Bu cürük Sloganlarlami Toplumu kandirmaya calisiyorsunuz.
Hasan Abinin dedigi gibi ..Muaviye bir Mektubunda imam Ali (as) islama davet etmisti .ayni senin yaptigin gibi .. "YARATILANI SEVERİZ YARATAN'DAN ÖTÜRÜ" kelimesini demeniz ve Muaviye gibi Davet Sloganlari atmaniz bile Sizin gibilerin Muaviyeden örnek aldiginizi acikca kanitlamaktadir !
------
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

ali muhsin yazdı:Herat efendi

Sözde Aleviyim deyipte kültürel yapilanmalari ibadet diye sunan ve bunu bilerek inadina yapanlar bence Kaz kafalilardan baska birsey degildir.

Gel ey zahit bizim ile çekisme
Hakk'in yarattigi kul bana neyler
Kendi kalbin arit bize ilisme
Sendeki küfr bendek' imana neyler
ali muhsin

PIRCAFERI yazdı:
ali muhsin yazdı:Herat efendi

Sözde Aleviyim deyipte kültürel yapilanmalari ibadet diye sunan ve bunu bilerek inadina yapanlar bence Kaz kafalilardan baska birsey degildir.

Gel ey zahit bizim ile çekisme
Hakk'in yarattigi kul bana neyler
Kendi kalbin arit bize ilisme
Sendeki küfr bendek' imana neyler
Hatasiz kul olmaz hatamla sev beni :D ...ne günlere kaldik, biz ne yaziyoruz ne anlatmaya calisiyoruz, Arkadas ne yaziyor ..yazik !
------
PIRCAFERI

Kod: Tümünü seç

Hatasiz kul olmaz hatamla sev beni  :D ...ne günlere kaldik, biz ne yaziyoruz ne anlatmaya calisiyoruz, Arkadas ne yaziyor ..yazik !

Yine hak sendedir sen sana bakın
Kalbini pak eyle küfürden sakın
Biz niyaz kılalım can Hakk'a yakın
Biz kılalım kılmayandan bize ne

Pir sultan
ali muhsin

PIRCAFERI yazdı:

Kod: Tümünü seç

Hatasiz kul olmaz hatamla sev beni  :D ...ne günlere kaldik, biz ne yaziyoruz ne anlatmaya calisiyoruz, Arkadas ne yaziyor ..yazik !

Yine hak sendedir sen sana bakın
Kalbini pak eyle küfürden sakın
Biz niyaz kılalım can Hakk'a yakın
Biz kılalım kılmayandan bize ne

Pir sultan
anlasildi ..cevap vermekten acizsiniz ! Siirlerle kendinizi oyalamaya devam edin !
------
PIRCAFERI

anlasildi ..cevap vermekten acizsiniz ! Siirlerle kendinizi oyalamaya devam edin !
Cevap isteyene bu bir cevaptir.
Gormeyen bakistan gozun var senin.
Yolumuzun yolu boyle tavavtir.
Ogrenmek istersen google et gitsin !

Gelin yiyelim içelim
Bu güzellik geçer bir gün
Alem yaran yaran olmus
Ali'm sirrin açar bir gün

pir sultan
ali muhsin

PIRCAFERI yazdı: Cevap isteyene bu bir cevaptir.
Verecek Cevabiniz yokki Cevabiniz olsun ! Salla gitsin ,sanki yiyenler var.
------

“Cem, Semah ve Saz” sayfasına dön