Ehli Sünnet Mezhebi Hanefilik

Gündemdeki haber ve konular...

Sizce Hanefi Mezhebi İslamiyeti En Doğru Yaşayan Mezhepmidir?

Anket 20 Kas 2008, 22:59 tarihinde bitecek

Evet Öyledir.
1
17%
Hayır Değildir.
5
83%
Karar Veremedim.
0
Oy yok

Toplam oy: 6

Musa Özateş

Re: Ehli Sünnet Mezhebi Hanefilik

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Zülfükaaar yazdı:Hanefilik İslamı Gerçek Olarak Yaşayan Tek Mezheptir.

Gerçek Aleviler , Hanefilerdir.

Tüm Müslümanları Hanefi İstinatına Uymaya Çağırıyorum.
Biz tüm müslümanları fitne ateşlerine karşı uyanık olmaya çağırıyoruz,
tüm müslümanları KUran ve ehli beyte uymaya çağırıyoruz
tüm müslümanları emevi abbasi ve osmanlının din adına uydurduklarından uzak durmaya çağırıyoruz
tüm müslümanları akıllı basiretli ferasetli olmaya çağırıyoruz.
Tüm müslümanları provakatör girişimlere karşı uyanık olmaya çağırıyoruz.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ya bırak be adam. Munafıklığın böylesini de ilk kez grüyorum. Ya hanefi emzhebine neden uyayım ya bana bir delil sun kabul edeyim.
Halbuki Peygamberimiz Ehl-i Beyt'e uyun dedi. onların nuhun gemisine benzetti. onları hidayet meşalesi olarak tanıttı. Ali as'ın şiaları kurtuluş ehlidir dedi. gadiri humda ve onlarca yerde onlarca kuran ayetinde ehli beyte uyun dedi. peki bir tane kurandan ya da hadisleden delil getire bana ebu hanefiye uymam gerektiğine dair ben deuyayım ama getiremezsen sen o yolu bırak ve hakiki islam yolu 12 imam yoluan gel. yok gelmem diyorsan bırak bu tekfirciliği sen mezhebini yaşa biz mezhebimizi yaşayalım. Yani bu sitede sana hoşgörü var diye neden suiistimal edip kendi düşüncelerinizin propangandası yapmaya çalışıyorsunuz ki; Siz ancak cahilleri ve sapkınları saptırırsınız biz Ehl-i Beyt nuruyla nurlanmışız sizinki gibi sahte nurlarla değil.
Hem Ehl-i Beyt'i seviyorum diyeceksin hemde onların düşmanlarını övecek İmam caferi sadık'ın as kendi huzurundan kovduğu numanın adına kurulmuş sözde hanefi mezhebine davet edeceksin. Bırakın bu riyakarlığı artık.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kerbela Aslanı

Mesaj gönderen Kerbela Aslanı »

Hanefi Mezhebinin Kurcusu İmam ı AZAM Peygamberimizin Ehlibeytinden olan İmam Muhammed bakır ve İmam Cafer Sadık dan ders almıştır Ehlibeyt için mücadele vermiştir ve Abbasi Halifesi tarafından kırbaçlanarak şehit olmuştur yani İmam ı AZAM KÜÇÜKLÜKTEN bERİ eHLİBEYTİN yanında büyümüştür
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bir kere ebu hanefiye imam azam diyorsun. Sonra da Ehl-i Beyt'e uymuş diyorsun. Tezat ortada. adamı hem imam ilan ettiniz hem de büyük. Ehli Beyt imamlarından daha azamı var mı?
Üstelik dediğiniz gibi Ehl-i Beyt as'a uymuş birisi nasıl oluyorda Ehl-i Beyt sa ile zıt fikirlere sahip oluyor. Bırakın bu numaraları.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Güncel” sayfasına dön