Zeynebiye camii ve kültür merkezi hakkında

byilmaz34

Zeynebiye camii ve kültür merkezi hakkında

Mesaj gönderen byilmaz34 »

Arkadaşlar bu Zeynebiye camiine gidip kafamıza takılan dini suallerimizi yöneltebileceğimiz insanlar oluyor mu? Ben İslam mezheplerini araştırıyorum ve Şia hakkında geniş bilgiler edinmem gerekiyor. Çünkü mantıklı pek çok şey görüyorum Şia da da Ehli Sünnette de. Kültür merkezi tamamlandı mı? Tamamlanmadıysa danışabileceğimiz Şii-Caferi hocalar nerelerde bulunur sohbet ederler?
Hasan Akça

Re: Zeynebiye camii ve kültür merkezi hakkında

Mesaj gönderen Hasan Akça »

byilmaz34 yazdı:Arkadaşlar bu Zeynebiye camiine gidip kafamıza takılan dini suallerimizi yöneltebileceğimiz insanlar oluyor mu? Ben İslam mezheplerini araştırıyorum ve Şia hakkında geniş bilgiler edinmem gerekiyor. Çünkü mantıklı pek çok şey görüyorum Şia da da Ehli Sünnette de. Kültür merkezi tamamlandı mı? Tamamlanmadıysa danışabileceğimiz Şii-Caferi hocalar nerelerde bulunur sohbet ederler?
burada ve dost sitelerde birçok şia sitesi ve bilgi,si var ve hemen her konu apaçık işleniyor
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Zeynebiye camii şu anda hala var. Yeni inşaat devam ediyor. Türkiyedeki herhangi bir Ehl-i Beyt camiine ya da derneğine giderseniz ve oradaki alimlerle görüşürseniz sorularınıza cevap alabileceğinizi umuyorum. Yapmanız gereken tek şey size en yakın camimize gitmeniz.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
byilmaz34

Mesaj gönderen byilmaz34 »

3nokta, İstanbulda en büyük camii Halkalıda mıdır? Halkalıya yakınım aslında gidebilirim. Halkalıda nerede Caferi camii?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

byilmaz34 yazdı:3nokta, İstanbulda en büyük camii Halkalıda mıdır? Halkalıya yakınım aslında gidebilirim. Halkalıda nerede Caferi camii?
Vallah ben zamaninda Esenlerden kalkip Halkalidaki Camiye yürüyerek gittim hic adressini bile bilmeden yakinlarda oldugumu anlayinca Ezan sessini duydum ve " Aliyenveliyullah´" kelimesini isitince o Ezannin sesine dogru yürüdüm ve Ehli Beyt Camisini öyle buldum ne demisler Sora sora Bagdat bulunur :)
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kardeş ben orada oturmuyorum. Ama meşhur bir yer olduğu için kime sorsanız gösterirler sanıyorum.
. . .
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

3nokta yazdı:Kardeş ben orada oturmuyorum. Ama meşhur bir yer olduğu için kime sorsanız gösterirler sanıyorum.
güneşli otobüsüne binerseniz litrenin yanında inerseniz ve Aşura meydanı vardır yaklaşık 100 metre ilerde ben bu Aşurada ordaydım ve Hz.Ebul Fazl Abbas (a.s) Destesinde İdim...
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ebu Hasaneyn yazdı:
3nokta yazdı:Kardeş ben orada oturmuyorum. Ama meşhur bir yer olduğu için kime sorsanız gösterirler sanıyorum.
güneşli otobüsüne binerseniz litrenin yanında inerseniz ve Aşura meydanı vardır yaklaşık 100 metre ilerde ben bu Aşurada ordaydım ve Hz.Ebul Fazl Abbas (a.s) Destesinde İdim...
Kabul olsun kardeşim. Tekrar hoş geldin. Uzun süredir yoktun. :)
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ebu Hasaneyn kardesim gercekten uzun zamandan beri yoktun ,bosadinmiydi bizi :D Senin yerin burasi ,insallah uzun bir süre daha kaybolmasin ..vallah pesine düserim bilmis ol :D
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön