Namaz tam olarak nedir?

Kullanıcı avatarı
f_altan

Re: Namaz tam olarak nedir?

Mesaj gönderen f_altan »

Aliekber yazdı:
Salat olarak gören savunmasını yapsın ben Ram olmak diyorum
Benden alıntı yapsana nerde salat kelimesi geçer veya salat kelimesinin savunmasını yapmışım ki?
Sen de mi diğer kardşe gibi Türkçeni geliştirme safasındasın da okuduğunu anlamıyorsun,basitleşmiş bir Türkçeyle yazıyoruz oysa?_
Alıntı yap benden salat kelimesini savunduğuma dair?
Boş konuşup,boş sonuçlara erişiyorsun
Biz demişiz ki namazdan mana Allaha Ram olmaktırbu kadar basit bir cüğmlemizi çözüp de çürütmeye girişeceğine,
Biz namaz salattır da duadır da şudur budur demişiz mi?!'!!!
Gerçekten çok pişkinsin. “Namazdan mana, kasıt ram olmaktır” dememiş misin? Kuran’da namaz kelimesi mi geçer? Beyefendi salât geçer, salât da namazdır ve sen de diyorsun ki namazdan amaç ram olmaktır. Kuran’da ram kelimesi de geçmez, râm farsça bir kelimedir. Sen birkaç yerde Kuran’da ram geçer demişsin. Oysa bu kelime Kuran’da geçmez.

Sen namazdan amaç ram olmaktır diyorsun. Peki Kuran’da namaz nerde geçer ve hangi kelimeyle ifade edilir, salat namaz manasına gelmiyor mu?!!

Madem namazdan amaç Allah’a ram olmaksa, o zaman neden Allah’ın buyurduğu gibi namaz kılarak râm olmuyorsunuz? Biliyorsun vahşileri râm ederler))
Allah Teala da insanları namaz, oruç, hac vs. şeylerle râm ediyor. Azgın ve vahşi olmamanız için namaz kılarak râm olmanız gerekir. Namaz kılmadan ram olamazsınız. Bir insan Allah’ın emir ve nehiylerine uymazsa azgın ve vahşi demektir.
Allah’ın açık emirleri karşısında bu kadar direneceğinize, biraz da şeytana ve nefsinize karşı direnin, insanları saptırmaya çalışmayın. İmam Hüseyin’in buyurduğu gibi Allah’dan korkmuyor ve ahret gününe de inanmıyorsanız en azından hür insanlar olun.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Aliekber

Mesaj gönderen Aliekber »

MÜCAHİD yazdı:

sayın can uslubunuz bana fazlasıyla itici geliyor,biz ilim kaldırıp indirince birileriyle bağırıp çağrışmayı anlamıyoruz bu da kişilerin kültürlerine delildir

Bu ayzını da irdeleyelim, bir çok yazınızı irdeledik ama değişen ne oldu,insnaalr yine bildiklerine tutunuyorlar,
bir düşünceyi parçalamak bir atomu parçalamaktan çok mu zor denildiği gibi ...

sen de diyorsun ki namazdan amaç ram olmaktır.
Evet bunu diyorum
o zaman neden Allah’ın buyurduğu gibi namaz kılarak râm olmuyorsunuz?

İyide kim demiş Allah'ın buyurduğu gibi olmadığımızı senin şartlanmış algın dışında?

Sana Allah'ın nasıl algıladığını bildirmişiz ama nefsine uymamış

Bakara 239 u örnek vermişiz yürürken,at üstünde giderken de kılınabileceğine dair

Allah'ın olur dediği işi reddetmeye duruyorsun bana yakıştırdığın pişkince lafı gibi

Allah yürürken namaz kılnır demiş mi dememiş mi?

Kimsenin anlamayacağı tazrda kılınır demiş mi dememiş mi neyi inklar etmeye çalışıyorsun ki?

Biz Yezit ve soyu gibi kılmayız,siz kendinize yakıştırıyorsanız kılın bize ne?

Yürüken kılarız, veya otururken,veya cenaze naamzı gibi, veya seferi nasıl kılıyorsa öyle bu işler senin gibilerden mi sorulcak hala inat etmeye duruyorsun

salat namaz manasına gelmiyor mu?!!

Biz hangi amaçla emredildiğini bildiriyoruz sana, amaç Ram olmaktır diyoruz neyi inkar etmeye girişiyorsun ki?

Allah neden salat/namazı emretmiş= insanalrın ona Ram olması için?

AMAÇ,MANA diyoruz ki hala diretmektesin
Biliyorsun vahşileri râm ederler))
sayın kardeş boş konuşmalarınzı sıkıcı gelmeye başlıyor, ilim babında birşeyler bildirebiliyorsan bildirebildikelrine gel, okuduğunu idrak edemezken bizi alaya almaya çalışman seni yüceltmez

Sen açtığın konuyu gözden geçir hz Aliye sayısız eş yakıştıran kullandığın şafeii sünni kaynaklara yan,kimin şahitliğine soyunduğunu itiraf et,güdülen amaç veselam

Neçhul Belagada hz Ali Fatma anamızdan sonra evlenmediğim dediği yerde sana sünni ve Alevi düşmanı kaynaklar pek şirin gelmiş,dolayısıyla koca kusura sahip olduğun halde bizi beğenemezlik yapamazsın

taberi ve el kamili kastediyorum,sünni diyanet kütüphanesi altında basılan kusmuksu işlere şahitlik etmişleri referans vermişsin

Allah Teala da insanları namaz, oruç, hac vs. şeylerle râm ediyor.

Benim söylediğim aynı işi söylemekteisn iyi oku ne yazmışsın,bak amaçtan bahsetmişim,aynı amacı bildirmişsin,biz Allahın murat ettiğği amacı bildirmişiz,namazdan mana Ram olmaktır demişiz,
Azgın ve vahşi olmamanız için namaz kılarak râm olmanız gerekir.

Biz lanetli YEZİTİN durduğu işlere durmayız,onalr ile bizim aramzıdaki fark ibadete kadar farklı olmalıydı ve farklı, onlarla karıştırılma riski yok

Biz buna inanıyoruz,bunun mercihi kendine bile hayırı olmayan insnslar değil diyoruz nedne dirak edemiyorsun, sen veya senin gibilerin işi dğeil diyoruz siz iyi kul olmanzıa bakın neyle anıldığınız apaçık?

Arap alemi neyle anılıyor yalan mı söyliyorum sanki ya neyi göremiyorsunuz?!!!!

Teknoloji yok,akıl yok,ilim yok ,bilim yok,insanlık yok,tarihi yapıtları bile oputtur diye yere seren bedevi tipi tiplemeleri işaret ediyorum ,sözlerimin hangisi yalan?

Allahın nurundan yoksunlar işler apaçık mı değil?

Allah belayı vermiş,kurda kuşa yem olmuşlar hangi sözüm yalan?

Kardeş ,beni tahrik edip kötü söz mü duymaya heveslisin?

Kimelrin azgın ve vahşi olduğu mu aşiakr bir iş değil,neden gözleriniz dünyanın gördüğü hakikatı göremiyor ki?

teknoloji ve ilimlerden yoksun olan hangi topluluklar ya,kendinizi kandırmak dışında bir işe durduğunzu yok ki

Hangileri vahşi, namaz kıldığını snaarak eğilip doğrulan Arap alemi mi, yoksa gavur diye etiketlenen uzaya keşif gönderenler mi?

usul kafi bile bildiriyor aklı olmayanın dini olmaaycağına değin sne hala boş iddialara tutunmaktasın

akıl yoksa din nasıl var bunu açıkla, akıl varsa teknoloji yoksunluğu ,ilekllik,gelişememişlik hangi sebeplerden kaynaklanıyor?

Gözlerinizi gerçekelre kör edip tavuz kuşu gibi tüylerinizi beğenmek dışında bir iş göremiyorum?

Bir insan Allah’ın emir ve nehiylerine uymazsa azgın ve vahşi demektir.
Onun emirlerini anlamazsa da mal demektir, ki sonuç ilkellşikle anılmasıyla sonuçlanıyor

İmam Hüseyin’in buyurduğu gibi Allah’dan korkmuyor ve ahret gününe de inanmıyorsanız en azından hür insanlar olun.
Ne kadar anlatırsan analt, iş insnaalrın idraki kadardır,

bir önceki yazlarımızda demiştik ki epğğer ki bir şişe 1 litre su almak için imal edilmişse, 2 litre alması olanaksız

Hak Muhahmed Ali cümlemizi doğrulardan eylesin
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Aliekber yazdı:
MÜCAHİD yazdı: *************************************************************
sayın can uslubunuz bana fazlasıyla itici geliyor,biz ilim kaldırıp indirince birileriyle bağırıp çağrışmayı anlamıyoruz bu da kişilerin kültürlerine delildir
Bu ayzını da irdeleyelim, bir çok yazınızı irdeledik ama değişen ne oldu,insnaalr yine bildiklerine tutunuyorlar,
bir düşünceyi parçalamak bir atomu parçalamaktan çok mu zor denildiği gibi ...
sen de diyorsun ki namazdan amaç ram olmaktır.
Evet bunu diyorum
o zaman neden Allah’ın buyurduğu gibi namaz kılarak râm olmuyorsunuz?
İyide kim demiş Allah'ın buyurduğu gibi olmadığımızı senin şartlanmış algın dışında?
Sana Allah'ın nasıl algıladığını bildirmişiz ama nefsine uymamış
Bakara 239 u örnek vermişiz yürürken,at üstünde giderken de kılınabileceğine dair
Allah'ın olur dediği işi reddetmeye duruyorsun bana yakıştırdığın pişkince lafı gibi
Allah yürürken namaz kılnır demiş mi dememiş mi?
Kimsenin anlamayacağı tazrda kılınır demiş mi dememiş mi neyi inklar etmeye çalışıyorsun ki?
Biz Yezit ve soyu gibi kılmayız,siz kendinize yakıştırıyorsanız kılın bize ne?
Yürüken kılarız, veya otururken,veya cenaze naamzı gibi, veya seferi nasıl kılıyorsa öyle bu işler senin gibilerden mi sorulcak hala inat etmeye duruyorsun
salat namaz manasına gelmiyor mu?!!
Biz hangi amaçla emredildiğini bildiriyoruz sana, amaç Ram olmaktır diyoruz neyi inkar etmeye girişiyorsun ki?
Allah neden salat/namazı emretmiş= insanalrın ona Ram olması için?
AMAÇ,MANA diyoruz ki hala diretmektesin
Biliyorsun vahşileri râm ederler))
sayın kardeş boş konuşmalarınzı sıkıcı gelmeye başlıyor, ilim babında birşeyler bildirebiliyorsan bildirebildikelrine gel, okuduğunu idrak edemezken bizi alaya almaya çalışman seni yüceltmez
Sen açtığın konuyu gözden geçir hz Aliye sayısız eş yakıştıran kullandığın şafeii sünni kaynaklara yan,kimin şahitliğine soyunduğunu itiraf et,güdülen amaç veselam
Neçhul Belagada hz Ali Fatma anamızdan sonra evlenmediğim dediği yerde sana sünni ve Alevi düşmanı kaynaklar pek şirin gelmiş,dolayısıyla koca kusura sahip olduğun halde bizi beğenemezlik yapamazsın
taberi ve el kamili kastediyorum,sünni diyanet kütüphanesi altında basılan kusmuksu işlere şahitlik etmişleri referans vermişsin
Allah Teala da insanları namaz, oruç, hac vs. şeylerle râm ediyor.
Benim söylediğim aynı işi söylemekteisn iyi oku ne yazmışsın,bak amaçtan bahsetmişim,aynı amacı bildirmişsin,biz Allahın murat ettiğği amacı bildirmişiz,namazdan mana Ram olmaktır demişiz,
Biz lanetli YEZİTİN durduğu işlere durmayız,onalr ile bizim aramzıdaki fark ibadete kadar farklı olmalıydı ve farklı, onlarla karıştırılma riski yok
Biz buna inanıyoruz,bunun mercihi kendine bile hayırı olmayan insnslar değil diyoruz nedne dirak edemiyorsun, sen veya senin gibilerin işi dğeil diyoruz siz iyi kul olmanzıa bakın neyle anıldığınız apaçık?
Arap alemi neyle anılıyor yalan mı söyliyorum sanki ya neyi göremiyorsunuz?!!!!
Teknoloji yok,akıl yok,ilim yok ,bilim yok,insanlık yok,tarihi yapıtları bile oputtur diye yere seren bedevi tipi tiplemeleri işaret ediyorum ,sözlerimin hangisi yalan?
Allahın nurundan yoksunlar işler apaçık mı değil?
Allah belayı vermiş,kurda kuşa yem olmuşlar hangi sözüm yalan?
Kardeş ,beni tahrik edip kötü söz mü duymaya heveslisin?
Kimelrin azgın ve vahşi olduğu mu aşiakr bir iş değil,neden gözleriniz dünyanın gördüğü hakikatı göremiyor ki?
teknoloji ve ilimlerden yoksun olan hangi topluluklar ya,kendinizi kandırmak dışında bir işe durduğunzu yok ki
Hangileri vahşi, namaz kıldığını snaarak eğilip doğrulan Arap alemi mi, yoksa gavur diye etiketlenen uzaya keşif gönderenler mi?
usul kafi bile bildiriyor aklı olmayanın dini olmaaycağına değin sne hala boş iddialara tutunmaktasın
akıl yoksa din nasıl var bunu açıkla, akıl varsa teknoloji yoksunluğu ,ilekllik,gelişememişlik hangi sebeplerden kaynaklanıyor?
Gözlerinizi gerçekelre kör edip tavuz kuşu gibi tüylerinizi beğenmek dışında bir iş göremiyorum?
Bir insan Allah’ın emir ve nehiylerine uymazsa azgın ve vahşi demektir.
Onun emirlerini anlamazsa da mal demektir, ki sonuç ilkellşikle anılmasıyla sonuçlanıyor
İmam Hüseyin’in buyurduğu gibi Allah’dan korkmuyor ve ahret gününe de inanmıyorsanız en azından hür insanlar olun.
Ne kadar anlatırsan analt, iş insnaalrın idraki kadardır,
bir önceki yazlarımızda demiştik ki epğğer ki bir şişe 1 litre su almak için imal edilmişse, 2 litre alması olanaksız
Hak Muhahmed Ali cümlemizi doğrulardan eylesin
Yine konu dışı bir sürü boş laflar. Araplar şöyleymiş, Araplar böyleymiş, bana ne ya Araplardan. Sanki ben Arapları savunuyorum. Evet, ne kadar anlatırsak anlatalım, adam şartlanmış ve görevli olduğu için anlamak istemiyor. İşte sen 2 litre su almaya kapasitesi olmayan bir litrelik şişe gibisin. Ne anlatırsak anlatalım yine kof kafandakini söyleyip duruyorsun.
Yine Bakara 239. Ayeti delil getiriyor)) Açıklamasını yaptım ama adam anlamadı veya anlamak istemiyor. Arkadaş, sen nasıl namaz kılmak istiyorsan kıl, yeter ki râm ol..))) Senin râm olmaya ihtiyacın çok, ama kılmadıkça ram olamayacağını hatırlatıyorum. Şimdi kılmadığın belli..))
Bir de Hz. Ali’nin Hz. Fatıma’dan sonra evlenmediğini ve bunun Nehcul Belağada geçtiğini söylemişsin, zahmet olmazsa o bölümü aktarır mısın?
Aliekber yazdı:Hangileri vahşi, namaz kıldığını snaarak eğilip doğrulan Arap alemi mi, yoksa gavur diye etiketlenen uzaya keşif gönderenler mi?
“Gavur diye etiketlenenden uzaya keşif gönderenden” kastın İran mı?! Bu kısa bir sürede Teknolojide ne kadar ilerlediklerini görüyor musun? İslam’ın emirlerine uyulursa işte böyle ilerlerler. Ama siz hala kafayı başörtüye takmışsınız, onu kadınların başından çıkarınca ilerleyecek ve uzaya uydu göndereceksiniz. Donlarınızı da çıkarırsanız artık sizi geçen olmaz)) Gavur siye etiketlenen siz Bektaşilersiniz canım, bunu nasıl bilmiyorsunuz((
Allah insanlara akıl dağıtırken nerdeydiniz)) Yezit namaz kılmış, biz namaz kılmayız, Yezit camiye gitmiş biz artık camiye gitmeyiz, yezit oruç tutmuş biz artık oruç tutmayız, yezit bilmem ne yapmış biz artık onu yapmayız…Ne kadar aptal ve ahmakça sözlerdir bunlar. Siz ancak kendinizi aldatıp duruyorsunuz artık anlayın bilader, bu körlük yeter artık, kendinize gelin, kış uykusundan uyanınnnn

Bakara 239. ayetin tefsiri:

239 Eğer kor­kar­sa­nız, ya­ya ve­ya bi­nek­te iken kı­lın...

Şar­tın ön­ce­ki cüm­le­ye at­fe­dil­miş ol­ma­sı, mah­zuf bir şar­tın var­lı­ğı­na de­la­let eder. Bu­na gö­re şöy­le bir ifa­de çı­kı­yor kar­şı­mı­za: Eğer kork­mu­yor­sa­nız, na­maz­la­rı ko­ru­yun. Eğer kor­kar­sa­nız, ko­ru­ya­bil­di­ği­niz ka­da­rıy­la ko­ru­yun; ya­ya, du­ra­rak, yü­rü­ye­rek ve bi­nek sır­tın­da kı­lın. Aye­tin met­nin­de ge­çen "ri­cal" kelimesi, "ra­cil (=ya­ya)"in ço­ğu­lu­dur. "Ruk­ban" da "ra­kib"in ço­ğu­lu­dur. Bu­ra­da da kor­ku na­ma­zı­na de­ği­ni­li­yor.

"Fe-iza emin­tum (=öy­ley­se güvenliğe gir­di­ği­niz­de)" ifa­de­si­nin ba­şın­da­ki "fa" har­fi, ay­rın­tı­lan­dır­ma be­lir­ti­si­dir. Ya­ni; na­ma­zı ko­ru­mak, te­mel­den ge­çer­siz ol­ma­sı müm­kün ol­ma­yan bir du­rum­dur. Tam ter­si­ne, her­han­gi bir şey­den kork­maz­sa­nız ve imkân da bu­lur­sa­nız, na­ma­zı nor­mal şek­liy­le kıl­ma­nız si­zin için bir zo­run­lu­luk­tur. Ama nor­mal bi­çim­de kıl­ma­nız güç­le­şir­se, ya­pa­bil­di­ği­niz ka­da­rıy­la ori­jina­li­te­si­ni ko­ru­ma­ya ça­lı­şın. Ye­ni­den gü­ven­li­ğe ka­vu­şup kor­ku­nuz geç­tik­ten son­ra, na­ma­zı nor­mal şek­liy­le kıl­ma zo­run­lu­lu­ğu­nuz da av­det eder. Bu du­rum­da yü­ce Al­lah'ı zik­ret­me­niz de zo­run­lu olur.

"Ke­ma al­le­me­kum (=si­ze öğ­ret­ti­ği gi­bi)" cüm­le­si­nin ba­şın­da­ki "kef" har­fi teş­bih be­lir­ti­si­dir. "bil­me­di­ği­niz şey­le­ri..." ifa­de­si ise, ge­nel ni­te­lik­li bir yar­gı­nın özel ni­te­lik­li bir yar­gı­nın ye­ri­ne ko­nu­lu­şu­na ör­nek oluş­tur­mak­ta­dır. (Çün­kü şöy­le bir ifa­de kul­la­nı­la­bi­lir­di: Gü­ven­li­ğe gir­di­ği­niz­de, Al­lah'ı, kor­ku na­ma­zı­nı si­ze öğ­ret­ti­ği gi­bi anın.) Bu bol ni­met ve en­gin bil­gi ba­ğı­şı­nın ne bü­yük bir lü­tuf ol­du­ğu­na de­la­let et­me­si için­dir. Bu­na gö­re, cüm­le­yi şu şe­kil­de to­par­la­ya­bi­li­riz: Al­lah'ı, di­ni ya­sa­la­rı ve içe­ri­sin­de gü­ven­lik hâlinde farz kı­lın­mış na­ma­zı si­ze öğ­ret­me­si­ne denk bir ça­bay­la zik­re­din.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

MÜCAHİD yazdı:. Siz ancak kendinizi aldatıp duruyorsunuz artık anlayın bilader, bu körlük yeter artık, kendinize gelin, kış uykusundan uyanınnnn

mümkün değil sayın hocam
bektaşi mikroplarını yiyenlerin adam olması mümkün değil
Aliekber

Mesaj gönderen Aliekber »

bektaşi mikroplarını yiyenlerin adam olması mümkün değil

Sayın canlar, sizinle geçirdiğim zaman zarfında bana Şiilerin nasıl tiplemeelr olduğunu öğrettiğiniz için Allah razı olsun diyorum

Zaten Ehli Beyt'in nurundan kopup yaşamış tiplemeelrden başka iş beklenmezdi ama , düşünmüştükk ki ortak sevgi belki ,belki dmeiştik,ama onca uyarı,rica,ve Kurandan ahlaka dair ayetlere rağmen,her bir iş fıtratına çekiyormuş,

ahlakın olmadığı yerde, paylaşılan bir inanç olmasa bile saygının olmadığı yerde,Allah sizleri sizin gibilerle haşretsin diyorum,benim haakretlere katlanmam buraya kadarmış, çekemiyorum ağzı bozuk bedeviliğinizi, artık üyelimizi mi silersiniz, başka iş mi yaparsınız rast gelsin

mücaide son mesajım

Bir de Hz. Ali’nin Hz. Fatıma’dan sonra evlenmediğini ve bunun Nehcul Belağada geçtiğini söylemişsin, zahmet olmazsa o bölümü aktarır mısın?
Neçhul Belaga gibi hayati bir kitabın içeriğinden bihaber olup,Ali evlatlarına kaynak oalrak taberi ve el kamili sunan ben miyim, piş ağzıma düş olsun

Araştır bakalım Şiilikten hz Aliye sayısız eş atfeden kaynak var mıdır, ne neden olmadığını otur bi düşün bu iki azgın dışında
“Gavur diye etiketlenenden uzaya keşif gönderenden” kastın İran mı?! Bu kısa bir sürede Teknolojide ne kadar ilerlediklerini görüyor musun?
hey babam hey, insanlar kendini kandırmaya kararlı olduktan sonra....
Gavur siye etiketlenen siz Bektaşilersiniz canım, bunu nasıl bilmiyorsunuz((
Allah insanlara akıl dağıtırken nerdeydiniz))
ahlak belirtisi,

ezit namaz kılmış, biz namaz kılmayız, Yezit camiye gitmiş biz artık camiye gitmeyiz, yezit oruç tutmuş biz artık oruç tutmayız, yezit bilmem ne yapmış biz artık onu yapmayız…Ne kadar aptal ve ahmakça sözlerdir bunlar. Siz ancak kendinizi aldatıp duruyorsunuz artık anlayın bilader, bu körlük yeter artık, kendinize gelin, kış uykusundan uyanınnnn
Siz birbirinize daha da benzemeye bakın,Allah sizleri birlikte haşreder inşallah, zaten dini lideriniz de sünni hocanın peşine dizildi hamcanın suç üstü ettiği gibi,farkınız kalmadı gibi zaten aynısınız

Bakara 239. ayetin tefsiri:
pek de ehliyetlisin tefsirde,veya ilkellikle anılanlar ehliyetli, bana dostunu söyle ki kim olduğunu söylim,

Bu­ra­da da kor­ku na­ma­zı­na de­ği­ni­li­yor.
Yezit ve soyuna benzememe korkusu olabilir mi?

Yoksa bu korkunun niteliğini kendielrine hayırları olmayan bedevi tipi kişiler mi koyacak pehhh
(=öy­ley­se güvenliğe gir­di­ği­niz­de)

tam da güvenliğe girdik,Sivas,Çorum,Maraş daha dünkü iş,sizin gibi bedevi sevdalısı olduktan sonra,
dinsizin hakkından imansız gelir diyoruz,

Tam ter­si­ne, her­han­gi bir şey­den kork­maz­sa­nız ve imkân da bu­lur­sa­nız, na­ma­zı nor­mal şek­liy­le kıl­ma­nız si­zin için bir zo­run­lu­luk­tur.
Hatta yezit ve soyuyla aynı şekilde kılmmaız zorunludur
(Çün­kü şöy­le bir ifa­de kul­la­nı­la­bi­lir­di: Gü­ven­li­ğe gir­di­ği­niz­de, Al­lah'ı, kor­ku na­ma­zı­nı si­ze öğ­ret­ti­ği gi­bi anın.)
Dünyada Yezit ve şakşakçıları kalmayınca meseleyi düşünürüz, kendine bile hayırı olamayan bedevi taklitçileri bize bir harf öğrentemez,herkes gelişmişlik kadar haddini bilecek

Allah işlerinizi rast getirsin,dedi kodu evsvese,ve ağzınızın bozukluğunu çekme mecburumuz yok,

adam olamaya mehilli olsaydınız yetrince uyardık,

bol bol dedi kodu vesvese üretin inşallah Allah yakın zamanda alayınızın belasını verir,

o günler çatınca beni anımsayın, ki hamd ve şükürler olsun doğruların dileği tutar
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Yine bir sürü boş laflarrrr...
Kaçmaktan başka çareniz yok dostum, yaptığın aciz insanların işidir, adam gibi cevap vereceğine sağa sola çekip duruyor, hakaret ediyor, bir de fıtrattan mıtrattan bahsediyorsun)) Fıtratın bozulmasaydı İslam'ın emirlerini yerine getirir bir müslüman gibi yaşardınız. Demek fıtratı bozulan sizin gibi Bektailerdir. Allah'a ve Ehlibeyt'e karşı gelen, Kuran ayetlerini istediği gibi saptıran ve hadisleri kabul etmeyen sizler işte sonuçta böyle rezil olmayı hakkediyorsunuz. Bir şey söylersin ama içinde kalırsın, cevap bulamayınca kıvırtırsın, hakarete başvurursun. Ya Rabbim, bir insan nasıl böyle kendini aldatıp durur?!! Hani râm olmaktan bahsediyordu)) Demek söylemekle olmuyor, namaz kılacak ki ram olsun, aksi takdirde ehilleşmez bunlar)) Ayet açıkça korku olduğu zamanlar böyle kılabilirsiniz, buyuruyor. Korku olmadığında yine normal şekilde kılınmalıdır. Bunu dahi anlamaktan aciz olan Bektaşi çocuğu kalkıp bize Kuran'dan bahsediyor!!! Bektaşi blader, yolun açık olsun, sen kendini ve kendine benzeyenleri aldatmaya devam et. Mahşer-i kubra'da halinizi göreceğiz inş. Allah ıslah etsin sizleri. Bir de boşuna vaktimizi almayın lütfen.
Bütün Bektaşilere selam))
yani râm olmalarını niyaz ediyorum.))

“Serbest Kürsü” sayfasına dön