Alevilerin İlk Okuması Gereken Kİtaplar

ali muhsin

Re: Alevilerin İlk Okuması Gereken Kİtaplar

Mesaj gönderen ali muhsin »

Insallah Alone man can aldigi cezadan ötürü gücenmemistir ,ben dahi yönetici oldugum halde bende Ceza yemistim ..olur böyle seyler ..Seni Bekliyoruz Alone man ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ali abi, alone canımızdır bizim. Burada birisine ceza verilirken aynı tavrı sergileyene de vermemiz gerekiyor. Zira bu forumlarımızın, daha genel olarak itikadımızın anlayışımızın adaletinden geliyor. Biz adilo olmak zorundayız. alone man canımızın da durumu anladığını sanıyorum ve yönetime kızmayacağını aramıza döneceğini ümit ediyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

meshedi313 yazdı:Ali abi, alone canımızdır bizim. Burada birisine ceza verilirken aynı tavrı sergileyene de vermemiz gerekiyor. Zira bu forumlarımızın, daha genel olarak itikadımızın anlayışımızın adaletinden geliyor. Biz adilo olmak zorundayız. alone man canımızın da durumu anladığını sanıyorum ve yönetime kızmayacağını aramıza döneceğini ümit ediyorum.
yok yahu küsülürmü hiç
canımızı ortaya koymuşuz küsermiyiz ayrıca yönetim haklıydı biz daha sabırlı olmalıydık
birdaha daha dikkatli olacam ama gelip adamın nasırına basıyorlar bizde etten sinirdeniz yani
ayrıca
meşhedi ve ali muhsin canlarla aynı frekanstanız yani sizinde gidişatınız her an 10 gün olabilir dikkatli olun :D :D :D
sizi ancak ben anlarım :D
ali muhsin

Allah seni Nurlandirsin Alone men Can , Yalniz degilsin :)

Evet Ayni frekansdayiz her an bizde Ceza yiyebiliriz :)
------
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bu aralar zaten çok sinirleniyoruz. Adamlar gelip burada serbestçe saçmalayabileceklerini sanıyorlar. Her an patlayabilirim. Belki bir on günlük ceza alsam o zaman birazz kafa dinlerim:):)
. . .
Aliekber

Mesaj gönderen Aliekber »

meshedi313 yazdı:Bu aralar zaten çok sinirleniyoruz. Adamlar gelip burada serbestçe saçmalayabileceklerini sanıyorlar. Her an patlayabilirim. Belki bir on günlük ceza alsam o zaman birazz kafa dinlerim:):)

Cezamız 7 sinde sona erdi,bu 10 güne 10 gün de biz katmayı uygun gördük, 17 sinde tekrar bakış açılarımızı sunmaya başlayacağız

Bizler alışığız banlanarak susturulmaya,çeşitli hakaretlere maruz kalmaya,ha Sünnilerin, ha Kürtçülerin,ha Türkçülerin,ilk defa yolumzun uğradığı siz Şiilerin platformlarından

Sayısız kez Kuran ile ahlaklanmaya davet etiğim halde,
hakaretlere başvurarak kendinizi ifade etmeyin dediğim halde,
bilimin kabul gördüğü işlerin, tez, anti tez, sentez türü yöntemler olduğunu bildiridğim halde,
hakaretler almaya devam ettik,
ta ki aynı dili mi konuşalım dediğimiz yere kadar

Hamd O allemlerin rabbine ki ilim bahşetmiş,

6 dil konuşmak dışında ilim babında dünyada kaç çeşit inanç,yöneliş,ve ruh hali varsa hamd olsun kriptolojik olsun,fizyolojik açılardan olsun bize okutmayı bahşetmiş

Ve ,birbirinize benzediğinizi zaten kendi sözlerinizle bildiriyorsunuz,
gelip adamın nasırına basıyorlar bizde etten sinirdeniz yani
ayrıca
meşhedi ve ali muhsin canlarla aynı frekanstanız yani sizinde gidişatınız her an 10 gün olabilir dikkatli olun :D :D :D
sizi ancak ben anlarım :D
Evet Ayni frekansdayiz her an bizde Ceza yiyebiliriz :)
Her an patlayabilirim. Belki bir on günlük ceza alsam o zaman birazz kafa dinlerim:):)
Tek bir soru soracağım, izini sürüyoruz dediğiniz 12 imamlar, ilim meclislerinde nasıl bir tavır takınıyorlar dı?

Kuranla ahlaklanın,kafir olmayın deidğim ayetleri hiçe mi sayıyorlardı sizin gibi?

O ki Ali Şiasıyım diyorsunuz,o ki O nurlu katara dizilmişiz diyorsunuz,iş sözde bunalrın yaptığı ibadetle mi sınırlı,ahlaklarıyla ahlaklanmak,şereflendikleri sıfatlara erişmeye çalışmak dğeil mi esas yöneliş?

Kötü söz söylemenin,Kuran ahlakındna sapmanın hiç bir mazareti yok,

yok etteniz, yok sinirdeniz,yok kafamı dinlerim türü işler ancak kendinizi kandırmak olur

Sitede yöneticisiniz, sitenin de usulu erkanı var,çeşitli sebeplerden bir knouşmacıyı sitenizde görmeyi arzulamıyorsanız,bunu İslami ahlak çerçevesinde halledeceksiniz,
şüphe yok ki hangi ahlak olursa olsun 12 imam ve Kuran ile uyum içinde değilse,

yanlış yoldasınız,kardeşlerim demicem,ancak Allahtan tümüyle,halis bir duruşla korkanlar kardeşim olabilir,
başkasını tanımam çünkü şüphe yok ki bizim kişisel taleplerimiz yok,

Bildiğimizin mürşidiyiz,

bilmediğimizi alışacağımız zaman kırk yıl köle olmaya niyetliyiz,

17 sinde bakışlarımızı tekrar sunmayı ümit ediyoruz,saygı ve İslami ahlakın olduğun yerde ilim meclislerinden kaçacak değiliz
ali muhsin

Ali Ekber

Özgür Platformumuzda herkes görüslerini yazmaya kanitlarini sunmaya Düsüncelerini söylemeye serbstir ..ANCAK Alevilik Adina Ehli Beyt Mektebini Asagilayarak Paldira Palas konulara atlayarak Ehli Beyt Mensuplarina Asagilayici Sözler sarf ederek "Anti Siilik" Probagandasi yaparak olmaz bu is ! Bu Özgür Platformumuzda herkese esit muammele yapilmaktadir ister üye olsun ister yönetici ..Fakat Siz burda Yapmis oldugunuz Hakaretleri görmezlikten geldiginiz gibi Kendinizin Hakarete ugradigni idia ediyor ve iftiralar atiyorsunuz..Bilindigi gibi bazi kendini bilmezler Burda Genclerimizin Ahlak sinirlarini zorladiklarini ve onlari Sistematik bir sekilde tahrik ettiklerini görüyoruz ...öyleki Ahlak sinirlari zorlaninca ardindan hemen Genc Arkadaslarimizin Tahrik ettiginiz gibi, bu Tahirklerden yararlanarak kendinizi hakli cikarip olaya tek yanli bakarak sadece kendinizin Hakarete ugradiginizi idia ediyorsunuz ...Son yazilarinizda Siz ve diger Arkadas Forum kuralarina aykiri davrandigi icin Yönetim tarafindan Ceza almislardir ...ve Simdi görüyoruzki Söylediklerini ve yazdiklarini unutmus olacaksin,ki yine ayni tavirla kendini temize cekmeye calisarak yine Dolayli yollardan Saldirip " Ahlak " dersi vermeye calisiyorsun..

Diger Arkadasimiz ise bundan sonraki yazilarina Dikkat edecegini yaziyor.
Madem Cezan bitti, bundan bir ders cikarmani ve yazilarina sizinde Dikkat etmenizi tavsiye ederizki .Bizde ona göre yazisiriz .
------
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Eli Ekber sen sinsilik yapıyorsun. Ben bu forumlarda ne gibi adamlara karşı sabırla üsluplu yazmayı teklif ettim ama hepsi de senin gibi üslubu savunuyor gözükmelerine rağmen satır aralarında hakaretler ediyorlar.
Görüşlerinizi buraya yazmanız bizim için güzel bir şeydir. Sayenizde kendimizi geliştiriyoruz. Yani Ehl-i Beyt'siz Kuran yorumlarının insanı nerelere götürebileceğini somut olarak görüyoruz.
İnşallah 10gün sonra geldiğinizde tekrar bu sefer hakaret etmeden üsluplu bir şekilde aynı zamanda saptırmadan, çarptırmadan yazmaya başlarsınız.
. . .
Aliekber

Mesaj gönderen Aliekber »

Hakkımda oldukça enteresan yorumlar ,beni gülümsettiniz Allah da sizi neşeli kılsın

Özgür Platformumuzda herkes görüslerini yazmaya kanitlarini sunmaya Düsüncelerini söylemeye serbstir ..ANCAK Alevilik Adina Ehli Beyt Mektebini Asagilayarak Paldira Palas konulara atlayarak Ehli Beyt Mensuplarina Asagilayici Sözler sarf ederek "Anti Siilik" Probagandasi yaparak olmaz bu is !
Sayın can,sözlerimiz idraklerin alabileceği kadardır, demiştik ki "bir şişe 1 litre su almak için imal edİlmişse, bundAN fazlasını almaya ihtimal yoktur", biz buna POZİTİF NESNELİTE deriz, kullandığım terminolojiye vakıf mısın?

İnsanların iyi niyetle yola çıkması,duygularında samimi olması,dava için yetersiz olabiliyor,

çaresi yoktur ki ilimlere hakimiyetin kadar analrsın her bir işi,çünkü şüphe yok ki her bakan başka pencereden bakar,biz buna işin "objektif,sübjektif,ve aksiyomatik" açıları deriz

Bu terminolojiye vakıf mısın? Manalarına hakim misin?

Biz bunları elbette ki laf olsun diye söylemiyoruz,idraklere erişmenin çabasına duruyoruz, ki bu temel dahi idrak edileemzse,sonradan söylediklerimiz anlaşılmicak,ve verdiğimiz cevaplar, "tezler" anlaşılmadığı için, buna "anti tez" sunman gerektiğini çözemiceksin, erişemeyeceğiz "sentezlere", ki ilim böyle buyurmuş,ve şüphe yok ki ilim dediğim yerde aklına ilk gelen iş hz Ali'nin ilimin kapısı olduğudur değil mi?

Biz önce konuşmacımıza temeli öğtetiriz ki karşımıza idrak edebilen bir konuşmacı olarak alıp, ilim gerektiren işleri kaldırıp indirelim, yoksa bizim tezlerimize anti tezler gelmez,bize göre haakret türü işler gelir, ki demişiz ki 12 imamlar,Kuran ilim meclislerinde nasıl bir iş kabul eder,bunu düşünesin diye zikrettik,laf olsun diye değil

bak ne demişsin
ANCAK Alevilik Adina Ehli Beyt Mektebini Asagilayarak
Bu senin izafi bakışındır,algındır diyelim,dost acı söyler,söylediğimiz gerçekelr dokunmuştur,yoksa alıntı ile benden ne tür şikayetin varsa bildirmeni dilerim

Paldira Palas konulara atlayarak
Konulara dileyen,dilediği gibi atlayamaz mı ? görüşünü,bakışını bildiremez mi?

Yoksa yazılı müracat mı yapmalıyız" efem, şu konuda görüşümü bildirmek siterim veselam"

İşi bu tarzda götürmemin sebebi nasıl bir savunma yaptığını mizah ile iyice anlayasın diye,biz insnaların kötülüğünü isteemyiz,özür düşünceleri harekete geçsin isteriz,

şüphe yok ki akıl etmek Allah'ın emirlerindendir,tavsiye ederiz elbette
"Anti Siilik" Probagandasi yaparak olmaz bu is !
Sayın can sen herkesi kendin gibi görmektesin,izafi bir algıdır,sen anti bektaşi veya anti başka birşeysin diye,herkesi de anti bilmem ne olarak düşünmektesin,

biz Kuran ile uyuşmayan her işe soğuk bakarız,düşmanlıkla,antilikle değil,bilinen bir iştir ki bizim inancımızda kin,nefret ve şiddet yoktur,bin senelik geçmişimiz bize şahitlik etmekte bu knouda,soy,sop,ced demiştim bir kaç kez,

Madem Cezan bitti, bundan bir ders cikarmani ve yazilarina sizinde Dikkat etmenizi tavsiye ederizki .Bizde ona göre yazisiriz .
Hatayı kusuru da kendimizde ararız can sorun olmaz bizim için,hatırlatmak isterim ki hz Ali'nin sıfatlarından biri Ebu Turap'tır,

elimizden geldiği kadar daha dikkatli yazmaya çalışacağız,ki ilim meclisidir bu mekan can, işi tez anti tez sentezler üzerinden götürelim,

doğruyu sen ben veya başkası ayırt edemez,Allah ayırt edecek,eğer ki ortak noktalarımız varsa, Allahın birliği,Resulunun yüceliği,12 imamların masumiyeti,bu konuların hakkı için birbirimize az bişey saygılı olalım,Kuranın da emrettiği gibi birbirimizin kutsallarına hakaretler etmeyelim ki,karşı taraf da bilgisizlik üzre bizim kutsallarımıza hakaret etmesin,

Hakimiyet yalnız Allah'ındır ve bu konuda başkasını tanımam,ne benim yptığım sizden sorulacak,ne sizin yaptıklarınız bizden meğer ki birbirimize zararımız olmasın

meshedi cana gelince

Eli Ekber sen sinsilik yapıyorsun.
Sayın can, elinde ispat yoksa,bu tür ifadeler düpedüz hakaretir,bunu görmemezlikten geleyim iyi niyetimin ifadesi olarak,

bana karşı kırgınlığını anlayabiliyorum,ama iş kendi nefsim olmayınca,Kuranın temelini inakr ettiğini gördüğüm anda,seni esirgemem can,istersen bana dilediğin kadar kız

sana soru sormuştum,bana 12 imamlarla delil getir öne sürdüğüm işe dair,ben sana Neçhul Belaga ile delil getirmiştim "Kuran ile torurup kalkmanın insanın hidayetine tek başına sebebiyet verdiğine dair,

Dolayısıyla doğru bulduğum işlerde kimsenin hasasiyetini gözetmem ve gözetmem de beklenilmesin
Yani Ehl-i Beyt'siz Kuran yorumlarının insanı nerelere götürebileceğini somut olarak görüyoruz.
sayın can sen kafanda kendini şartlandırmışsın,bunu inanmana elbette sana göre halklı sebeplerin vardır amma, bizim de haklı sebeplerimiz var, soy bizlerle devam etmekte,ve hz Alinin sıfatlarına hangi taraf daha yakın belirgin bir iş, ilim olsun,kurana aşinalık olsun,turaplık olsun veselam

Dolayısıyla kendini şartlanmışlık üzere kandırmayı bir kenara bırak da, bildirdiğim, ilimlerin bildirdiği yöntemlerle, tez antit ez sentezlerle gel,bildiğin varsa bildir,yanlışımız varsa düzelt,bundan aşağı terminoloji kabul etmiyoruz can,bazı işler yetkinlik gerektirir,ve dost acı konuşur hele ki sırtını sapasağlam Allaha dayamışsa, hele ki 20 küsür Kuran çevirisini indirip kaldırmışsa,karşılaştırmalara durmuşsa,karıncanın diline kadar konuşabiliyorum diyorsa,tez antit ez sentezlerle geleceksin can

İnşallah 10gün sonra geldiğinizde tekrar bu sefer hakaret etmeden üsluplu bir şekilde aynı zamanda saptırmadan, çarptırmadan yazmaya başlarsınız.
dediğim gibi hatayı kusuru kendimizde görmeye hazırız, çünkü hz Alinni ebu Turap sıfatı 4 kapı 40 makamımızın olamzsa olmazıdır,dolayısıyla,elimizden geleni yapmaya çalışacağız diyorum can
ali muhsin

Aliekber

Sana birisi sadece "Merhaba" derse, sen eminim bunuda alinti Yapip konuyu uzatip Edebiyat yapip Dikkat dagitacaksin .. Yazilarini inceledigimizde, Senin Gercekleri arastirmaya hic niyetinin olmadigi gibi, aksine Bektasiligin Carpik Hikayelerini, Carpik Düsüncelerini israrla "Alevilik" diye inandirmaya calisan birisi oldugunu görürüz ..bunuda nasil yapiyorsun aciklayim ..Konulari uzatarak.. kelime oyunlar yaparak ..Kurani kafana göre yorumlayarak veya aynen Sihirbazlar gibi, Sapkadan Hangi Ayet Cikarsa Batil bir inanci Savunamk icin kulanan birisi oldugunu görür .. örnegin Haci Bektasin Güvercin Masalini Bir Ayetle Baglayip bu Mitolojiyi hakli cikarmak istedigin gibi ..Dost aci söyler diye burda bazi Hükümleri inkar ederek yine kelime oyunlari ile Bizler Dahi Ayni küfeye koyup, ABD, Suudilerin Usaklari olarak görmen ne istir...

Aliekber yazmis
Bunca tartışmadan sonra, aldığım algı şu: din eğilip doğrulmaktan,belirli dönemler aç kalmaktan,ne manaya geldiğini bilmeden Abd'ye uşaklık eden suudi arabistana para bırakmaktan,ibaret,

Bu mudur koca İslam?
Yani Millet Allahin Emrinde uyup Hacca gitmesin, Namaz kilamsin Oructa tutmasin ,sünki bunlari yapan birisi ,ABD nin Suudilerin Ceblerini Doldurmus olur , demeye getiriyorsun ve herkesi ayni küfeye koyup yargiliyor sonrda " Dost aci Söyler " diyerek siyriliyorsun, unutmaki Oyuncak gibi kulandigin Kuranda bile Hacca gitmeyi, Namaz kilmayi, Oruc tutmayi emrediyor !!! ..ABD nin Suudilerin Ceplerini Doldurun demiyor ..Eger Bir Müslüman, bir Ehli Beyt Dostu Hacca gidiyorsa , Bu Allah Rizasi icindir .ABD Suudiler icin degil ..!!Olaylara nasil Carpik baktiginizda burda görebiliyoruz ! Senin yaptigin Dostluk degil, Sinsi bir Düsmanliktan ibaretir !! bumu senin mantigin ? kelime oyunlari ile söyledigin sözleri Kapatmaya calisip ve ardindan " bu kelimleri anlmak lazim "deyip siyrilmakmidir ..

Bu Söylediklerine Pararlel olarak Su yazilarinida eklersek senin ne kadar Sinsilikle olaylara yaklastigini ve Kurani bu konulara karsi bir Hobbi kitabi olarak kulandiginida görürüz !!

Aliekber
sen üç kere kılıyorsundur namazı,ayarlanmış robot misali,bizim namazımız hiç kesintiye uğramıyor ki bakara 239 uyarınca,
oysaki Cemevlerinizde Dedelerinizin elinde uzaktan Kumadalar vardir,ki siz bunlari göremiyorsunuz , hangi Dügmeye basarlarsa onu yapanda sizlersiniz !! Asil Robot Sizlersiniz ! sünki Beyninizde Bektasilik Mikorbunun Chip,leri mevcuttur !!
Sizler din deyince İmamlara şekil ile uymayı anlıyorsunuz,elinle,dilinle ,belinle onlara uyacaksın diyoruz biz,
Burdada bir kelime oyunu var El bel Dil ,Deyipte Tipik Bektasi kuranzligi yapiyorsunuz tabiki bunun manasinida sadece sen bilirsin degilmi ...

Konulara Paldira Palast girmeme konusunda dikkat cekmistim, sen ise " Herkes girebilir ,okumadanda incelemedende olsa istedgi gibi Saldiri yapabilir ,istedigi gibi Asagilayabilir,konulari carpitabilir " Manasina gelen kelime kulanmissin ki yazindada aynen suna isaret ediyor i

Aliekber yazmis
Konulara dileyen,dilediği gibi atlayamaz mı ? görüşünü,bakışını bildiremez mi?

Yoksa yazılı müracat mı yapmalıyız" efem, şu konuda görüşümü bildirmek siterim veselam"
Arkadas burasi Dingonun Ahiri degil !! bende bunu belirtmek isterim !!

Aslinda Yazilarini inceleyen ve Mantikli düsünen Birisi senin nasil Kelime oyunlari kulandigini , konulari uzatip nasil Dikkat dagitmak istedigini, Edebiyat yapip Siyrildigini ve bu konuda Egitim aldigini , Bektasilik Mikrobunu ,Kuran Ayetleri ile kafana göre Sapka kanunu ile Yorumladigini ve bunuda " Alevilik " Diye Yutturmak istedigini görür !!

Simdi sen Tüm yazilarimi alinti yapip Edebiyat yapacaksin ve yine kelime oyunlari uygulayip Konulari uzatip Carpitip Dikkat dagitacaksin .. Sünki isiniz bu !!! Alakali, Alakasiz konular yazcaksin ! konuyu fazlada uzatmak istemiyorum ama Senin ne yapmak istedigini nasil yaklastigini olaylari nasil carpitmak istedigini, Benim oldugu kadar diger Arkadaslarda biliyor !

bir örnek vereyim...
Bugün Hirstiyan olsun, Siyonist olsun ,Ateisti , Samanisti olsun vs. vs .. Ellerine kuran alip kafalarina göre Yorumlayip caprpitiyorlar.. Amaclari ise, Toplum icine girip onlari Yoldan Kuranla, Kurani Capritarak Saptirmaktir !!! ...Senin Yaptiginda Onlar gibidir !! Alevilerin icine Bektasilik Mikrobunu Asilamak icin Kurani kafana göre yorumladigin ,Haci Bektasin Güvercin olduguna dair Bir Ayetle Baglayip Carpitigin gibi ...!!! Satir aralarinda bazi Kura hükümlerini inkar edip sonrada Utanmadan Kuranla karsimiza cikmaniza ne demeli ...?! kisacasi Sizi, Kurani Mizarklara takan birisine benzetiyorum acikcasi !!!
------

“Diğer Yazılı Kaynaklar” sayfasına dön