Alevilerin İlk Okuması Gereken Kİtaplar

ali muhsin

Re: Alevilerin İlk Okuması Gereken Kİtaplar

Mesaj gönderen ali muhsin »

kusura bakma ama Programlanmis bir Robot gibisin ,isine gelmeyeni Cevap olarak algilayamiyorsun sana göre nerde Hurafe düzmece varsa onlara inanirsin ..isin gücün Polemik cikarmak ona buna Saldirmak ..seni iyi Ayarlamislar .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

şahturna yazdı:meshedi,son yazdığım yazıya cevap verebileceğini sanmıyorum,daha önce yazdıklarında
aslında cevap yerine geçmez...
Tek tek hepsine cevap verdim. Ama sen ısrarla hep aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun. Konuyu ve diğer konuları takip eden canlar gerçeği biliyor. Benim içim rahat!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

şahturna yazdı: kısacası alevilik şiilik değildir,şiilik de alevilik değildir ,...
siz bektaşisiniz bunu kabul edin herkes kurtulsun yada
kendinize bir isim bulun ama 12 imamları çağrıştıran hiçbir isim olmasın dürüst mert olun
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

Siz asıl biz şiiyiz deyinde kurtulun,milletde kurtulsun,o kadar tuhafsınız ki,yüzyıllardır
varolan alevi-kızılbaş inancını yargılayıp birde yok saymaya kalkıyorsunuz ya pes doğrusu,
önceden bir konu bu kadar alakasız,saçmasapan iddaların olduğu bir tartışma platformuna
tanık olmadım,sadece aleviler sizin gibi inanmıyor diye bir site kurup,koskaca bir inanç toplu
luğuna birde akıl almaz iftira ve hakaretler ediyorsunuz...
meshedi kardeş,kamer gençle akraba olduğunuzu yazmışşsın,o halde sende yolu terk ede
rek şii olanlardansın,şimdi de terk ettiğin yoluna bu provakatörlerle birlikte sallıyorsun,sahi
den çok yazık, sen ya tuncelili yada erzincanlısın galiba,hemde kızılbaşlığın kalesi olan,bir za
manlar erdebil dergahına bağlı olan diyarlardan,şimdi de şiilerin yalanlarla dolu dünyasının içi
ne girip,nereye hizmet ediyosun,acaba farkındamısın kardeş???
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

şahturna yazdı:Siz asıl biz şiiyiz deyinde kurtulun,

şiiliğimizi hiç inkar ettikmi? ama sizler bektaşi olduğunuz halde inkar edip aleviyiz diyorsunuz

milletde kurtulsun,o kadar tuhafsınız ki,yüzyıllardırvarolan alevi-kızılbaş inancını yargılayıp birde yok saymaya kalkıyorsunuz ya pes doğrusu,

yok saymıyoruz içine karışmış bektaşilik türü pisliklerden arındırmaya çalışıyoruz Alevilkiği tıpkı Hz.Alinin yaşadığı gibi tarif ediyor arındırıyoruz

sadece aleviler sizin gibi inanmıyor diye bir site kurup,koskaca bir inanç toplu
luğuna birde akıl almaz iftira ve hakaretler ediyorsunuz...

bu sitedekilerde şu ananadoluad yaşayan alevilerdir ve doğrular o kadar içinizi acıtıyorki hakaret sayıyorsunuz

şimdi de şiilerin yalanlarla dolu dünyasının içi

hakketen meşhedi can sırasımı saz çalıp semah dönüp içki içip gönlünce eğlenmek varken sen tuturmuş Kuran ,12 imam ,Ehli Beyt deyip tutturmuş gidiyorsun sanki seni mahşerde Kuran ile Ehli beyt kurtaracak :D
hem ne malüm mahşer var çal sazı iç şarabı dön semahı kalbim temizde gününü gün et yok namazmış yok oruçmuş napacaksın yani bizde müslümanız batıniyiz de dur nasıl olsa sonsuza dek böyle yaşayacaksın değilmi can?

3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

meshedi kardeş,kamer gençle akraba olduğunuzu yazmışşsın,o halde sende yolu terk ede
rek şii olanlardansın,şimdi de terk ettiğin yoluna bu provakatörlerle birlikte sallıyorsun,sahi
den çok yazık, sen ya tuncelili yada erzincanlısın galiba,hemde kızılbaşlığın kalesi olan,bir za
manlar erdebil dergahına bağlı olan diyarlardan,şimdi de şiilerin yalanlarla dolu dünyasının içi
Dersimliyim, Buradaki arkadaşlardan bazıları da benim gibi Dersimli ya da Dersim kökenli.
Hiçbiri bu topraklara İrandan da Iraktan da gelmedi. Hepsi burada doğdu büyüdü. Biz yolunu sürdüğümüz 12 İmamları tanımakla yola başladık. Şükürler olsun bize hidayeti nasip edene!
Yolumuzdan falan dönmedik! BİZİM DÖNENLERLE DÖNEKLERLE İŞİMİZ OLMADI OLMAZ DA.
Biz çevremizde anlatılan hurafelere inat hakkı hakikatı aradık ve hidayete kavştuk. Hak Muhammed Ali as bizi bu yolda sabit kılsın!
12 İmamların tertemiz pampak yolu varken Anadolu'da içine onca şey karıştırılmış, yozlaştırılmış Bektaşi yolunu ne eyleyelim biz. Biz Alevi ise Alici olmalıydık ve olduk da.
Kimileri alim sıfatıyla çıkıp insanlarımızı sömürdüler dedeyi dediler ceplerini doldurdlar yezit gibi şarapçıydılar.
12 İmamların yolunu sürüyor dediğin günümüzdeki bir çok bektaşi alimi 12 İmamların ismini bile bilmiyor belki de... Onlardan bir söz nakletmiyor. Onların kaynaklarını bilmiyor onların yolunu bilmiyor sadece nakşiler gibi biz 12 imaların yolundayız diyor. Hem hep 12 imamlardan başkaları hakkında konuşup duruyorlar başkalarının sözlerini aktarıp duruyorlar!
şahturna can,
Yani biz dönmüşsek birileri gibi topukları üstüne gerisin geri dönmedik! Biz batıldan Hakka döndük Ali as'nin pak yoluna döndük, tertemzi Ehl-i Beyt erkanına döndük. Sunnilik bulaşmamış, bektaşilik bulaşmamış, hurufilik bulaşmamış, mecusilik bulaşmamış, şamanlık bulaşmamış tertemiz hak Alevi yoluna döndük!
. . .
cumali

Mesaj gönderen cumali »

meshedi313 yazdı:şahturna can,
Ben hayatımda bu kadar inatçı birisini görmedim. İnan emeğimize yazık o kadar yazıyoruz sen de yazıyorsun ortada bir şey yok. Bu yazdıklarının hepsine tek tek cevap verdim. Ama bıktım artık aynı şeylere tekrar tekrar cevap vermekten. O yüzden bu inatçılığı üstünden atana kadar yeni bir şey yazmadıkça sana cevap yazmayacağım.
EEE ISINIZE GELMEYINCE YAZIK OLUYOR TABIKI.
DOGRULARIDA KONUSUNCA ATEYIST DEYI VERIYORLAR!
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Cumali can

tavsiyem Polemiklere girmeden evel ,kendin arastir .okudugun kitablar ne ise artik, birde okudugun kitablari Kuran ve Ehli Beyt Hadis kitablari ile kiyasla ..inat care degildir ..Bizler Aleviligi, Bektasilikten ayiriyoruz ,ve Bektasilerin Alevilikle Alevi inanclari ile hic bir alakalarinin olmadigini Delil ispat ve kaynaklarla sunuyoruz ..bu hussusta senin aksi tezlerin varsa okuruz ve gereken cevabi yazariz ... Ata yolundan , kültür yolundan degil , kuran ve Ehli Beyt Yolundan gitmeye calisin ,hic degilse mantiginizla bagimsiz olarak kimsenin etkisi altinda kalmadan inceleyin olaylara mantiginizla bakin , Polemik cikarmak sadece gerceklere karsi cikmak Savas acmak demektir ....ayrica savundugunuz sahis Allahi ,Kurani ,12 imamlarin yaptigi Dini Ameleri inkar ediyor ve Ateist oldugunu acikca ifade ediyor ..ve ne yazikki kendisini "Alevi" diye yorumluyor ve Aleviligi Carpitiyor ..Safini Secmeden evel iyice bir düsünüp inceleyip arastirmani öneriyorum ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

cumali yazdı:
meshedi313 yazdı:şahturna can,
Ben hayatımda bu kadar inatçı birisini görmedim. İnan emeğimize yazık o kadar yazıyoruz sen de yazıyorsun ortada bir şey yok. Bu yazdıklarının hepsine tek tek cevap verdim. Ama bıktım artık aynı şeylere tekrar tekrar cevap vermekten. O yüzden bu inatçılığı üstünden atana kadar yeni bir şey yazmadıkça sana cevap yazmayacağım.
EEE ISINIZE GELMEYINCE YAZIK OLUYOR TABIKI.
DOGRULARIDA KONUSUNCA ATEYIST DEYI VERIYORLAR!
cumali efendi,
Bu forumlarda en nefret ettiğim şey birinin alakasızken lafa dalmasıdır! Bir Bismillah de iki kelam oku ondan sonra yorum yazacaksan yaz.
. . .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

alone_man yazdı:boşverin bunları yahu :D
okunacak en güzel kitap insandır deyip olayı bitireceksiniz
bektaşiler böylece tüm kitapları okumuş sayılıyorlar
:D
Nerdesin yaa daha cezan bitmedi mi?
özledik seni ve dostlarını ! :D