Utanmaz adam (Yılmaz Özdil)

biralevi

Utanmaz adam (Yılmaz Özdil)

Mesaj gönderen biralevi »

UTANMAZ ADAM .....

(Y.Özdile cevaptır, yazısını en dibe ekledim,cehennemin dibine atıf olsun)

1- Hemen en baştan söyleyim ki Yılmaz özdil,Haşmet babaoğlu,uğur dündan ve solcu Kemalist görünen yada geçinen nicelerinin , falan filanların genlerindeki alevi düşmanlığı ve mikrobu hakla batıl savaşının en kritik noktasında ortaya çıkar,bu gibilerin Alevilerce makbul ve sempatik görülmeleri bilinçsizlikten kaynaklanır,

2- Öldürülen askerleri öldürenlerin ele başısı seyyit rızadır ! diyor bunu hangi kanıtla söyleyebiliyor,seyyit rıza bunu hiçbir ifadesinde söylemedi dahası silahlarımı vardıki ? dersim tek taraflı bir katliamdır ve katliam sırasında hiçbir cumhuriyet askeri ölmemiştir neden? Bu beyler yalanlarını yorum olarak sunup katliamlarını örtüyorlar tıpkı ataları emevilerin kerbeladaki aşura faciasını aşure şenliğine çevirmeleri gibi,yaptıkları budur.

3-Seyit rıza kuklaymış! Bak sen bu insanlar çanakkalede,milli mücadele cephelerinde ölürlerken şehit yada gazi , ama dersim katliamını örtbas edip gerekçelendirmek istenildiğinde kukla öylemi? Yemezler sizin muaviye zihniyetinizi,

4-İngiliz elçiliğine mektup yazmışmış ,doğrumu el yazısı ve imza incelemesi yapılmalı zira seyyit rıza son nefesinde yalanlarından bıktım dediği bir zihniyetin ürünüdür özdil gibiler vede İngilizler,
haydi diyelim ki doğrudur, bir liderin saldırılara karşı saldıranların dost ve müttefiklerinden yardım istemesi çok mu tuhaf? Hadi diyelimki İngilizlere yalvardı ne var bunda? Kendisi için yalvarmadığını size baş eğmemesinden af dilemeyişinden kendi canı için korkmadığını öğrendiniz,halkı için bir liderin yalvarması çokmu tuhafınıza gitti? İnsanidir ve sizler utanınki Müslüman! Vahşetinden sığınmak için kafirlere yalvarmak zorunda kalmış ama nerde sizlerde o utanacak yüz,

birde hatırlatayım ki;
Eğer İngilizler sizinkilerin kendilerinden istediklerini ortaya dökseler yazdıklarını yayınlasalar yerin dibine girerdiniz, latifenin en masum mektuplarına bile dayanamadınız….

5- Dersimde Kadın çoluk çocuk denmeksizin acımasızca katlediliyor,ırmaklar kızıl akıyor,orantısız güçle silahsız insanlar katlediliyor ve bu utanmaz adamlar buna kılıf uyduruyorlar, hakikaten yalanlarınızla baş etmek çok zor ama size baş eğmemeye de biz aleviler yeminliyiz,seyit rıza her ne kadar bizim inandığımız ilkeler üzerinde biralevi değilse de zalimlere baş vermiş ama baş eğmemiş kişiler safında saygı duymamızı çoktan hak ediyor dahası nezdimiz de sizin gibilerden bin kat daha değerlidirler…..

Teoman Şahin
DİPNOT...
Sene 1937… Mustafa Kemal, başbakan Celal Bayar’la birlikte Tunceli’ye gelip, Murat Nehri üzerindeki Singeç Köprüsü’nün açılışını yapacaktı. Köprünün ucunda kara...kol vardı. Basıldı. 33 asker şehit edildi. Peşinden… Telefon hatları kesildi, pusular kuruldu, Mazgirt Köprüsü havaya uçuruldu, jandarma taburu vuruldu, 56 asker daha şehit oldu. Film koptu. Elebaşı Seyit Rıza’ydı…Birisinin “hikâyesi yürek burkucudur” dediği Seyit Rıza. Kukla’ydı…Kendisini oynatanların ipleri bıraktığını hissedince, paniğe kapıldı, İngiltere Dışişleri Bakanı’na mektup yazdı, Suriye’deki İngiliz Elçiliği’ne gönderdi. Yalvaran mektubunda, Anadolu için “çorak toprak” derken, “Kürdistan bereketli toprak diyordu… “Sayın ekselansları” diye başlıyor, “Türk Hükümeti yaptığı anlaşmalar sayesinde dış baskılardan kurtuldu, Dersim’e girmeye kalkıştı, Türk ordusunu başarısızlığa uğrattık, direnişimiz karşısında Türk uçakları bombalamaya başladı” diye vaziyeti anlatıyor, “sayın ekselanslarına sesleniyorum, hükümetinizin yüksek manevi etkisinden Kürt halkını yararlandırmanızı istirham ediyorum, en derin saygılarımın kabulünü rica ediyorum” diye bitiriyor, “Seyid Rıza” diye imzalıyordu. Hal böyleyken… Seyit Rıza’yı “masum” göstermeye çalışan arkadaşlar, böyle bir mektubun asla varolmadığını iddia ediyor. Altında kabak gibi “Seyid Rıza” imzası bulunmasına rağmen, Seyit Rıza yazmadı, Nuri Dersimi yazdı diyorlar. Üstelik, sanki Fransa babamızın oğluymuş gibi, “o mektup Fransa’ya yazıldı, Fransa Devlet Arşivleri’nden doğrulamak mümkün” diyorlar. Gel gör ki…Londra’da The National Archives diye bi yer var. İngiltere devlet arşivi… Kayıt ofisine gidiyorsun, “FO 371/20864/E5529” numaralı belgeyi rica edebilir miyim kardeş diyorsun, hay hay deyip, yukardaki mektubu veriyorlar. 50 pens filan, fotokopisini alabiliyorsun.
Yılmaz Özdil

“Alevi Katliamları” sayfasına dön