Sivas Katliamını anarken

Cevapla
biralevi
Seviye 4
Seviye 4
Mesajlar: 1439
Kayıt: 24 Ara 2006, 14:02

Sivas Katliamını anarken

Mesaj gönderen biralevi » 02 Tem 2017, 11:31

SİVAS KATLİAMINI ANARKEN .....

Başbağları unutmayalım,
Gerçek suçluların ceza almadığını unutmayalım,
O valiyi atayan zihniyeti unutmayalım,
Ateistleri ve bektaşileri unutmayalım,
İtin, köpeğin alevilere yön ve yol verdiğini unutmayalım,
İçimizdeki muaviyeleri görmeyi unutmayalım
Şımarık ve ahmak Sivaslı müslümanları ! unutmayalım
Osmanlı virüsünün halen yaşadığını unutmayalım,
Asker ve polise her zaman güvenilmeyeceğini unutmayalım
Kan üzerinden siyaset ve prim yapanları unutmayalım,
Meşru müdafa ve savunma seçeneklerini unutmayalım,
İktidardakilerin kim olduğunun hiç önemi olmadığını unutmayalım,
Fatihayı unutmayalım....
Teoman Şahin

biralevi
Seviye 4
Seviye 4
Mesajlar: 1439
Kayıt: 24 Ara 2006, 14:02

Re: Sivas Katliamını anarken

Mesaj gönderen biralevi » 02 Tem 2017, 16:18

SİVAS KATLİAM NOTLARIM

TARİHE BAKMAK

Kitabımız Kurana göre ‘Tarihe bakmak ve düşünmek’ farzdır. Tarih ilmi en az fen bilimleri kadar önemli ve yaşamsaldır. Bu nedenle Sivas olaylarına bakıp dersler çıkarmak ,ibret ve ders almak ,olayları hatırlamak,üzerlerinde analizler yapmak çalışmak doğru işlerdir.
ANCAK;
Alevicilik oynayan Bektaşi ve ateist dernekleri olaya bu yönüyle bakmayıp,olayı kendi kirli siyasetlerine araç yada alet etmek istiyorlar. Bu nedenle onlarla bu niyetleri ortadayken işbirliği yapmak doğru değildir.

TAHRİK OLMAK !

Sünni Müslümanların hocaları ‘Büyük cihad’ olayını bilirler ve camilerinde de anlatırlar.En büyük cihad Nefsi Cihaddır,kendi nefsine hakim olmaktır diye bilinen meşhur rivayeti cemaatlerine aktarırlar. İslami ibadetler konusunda da sabır olayını uzun uzadıya anlatırlar.
Ama ne oluyorsa bizim! Müslümanlar her durumda çok çabuk hemen sürekli tahrik olurlar.
Tahrik yok mu? var tabi ,’Kahrolsun şeriat ‘diye bağırdılar,Cuma günü edebi aşan işler yaptılar,Ateist ve İslam düşmanı Aziz Nesini Kör göze çomak sokar gibi getirtip medyada ateist propaganda yaptılar,
Bunlar tahrik tabi ama bunun karşılığının katliam olmasını izah edecek cümle bulmak ta mümkün değil.
Dini tavsiyeler bu insanları tahrikten alıkoyamıyorsa Öfke kontrol terapilerini tavsiye etmek durumundayız.

TAHRİK ETMEK !

Kendisi 4 kapıdan bahsediyor sonra kapının birisini ‘Kahrolsun şeriat ‘ diye dışlıyor.
Dışladığı emevi şeriatıysa bile adını öyle koymalı,Kahrolsun Emevi ,Osmanlı Şeriatı,Yaşasın 12 imam şeriatı’ diye bağırsa belki saygı bile duyulur.
Cuma günü biraz hassas olmak gerekmez miydi? Üstelik karşıda her fırsatta alevi kesmeyi ,yakmayı cihad sanan bir sürü beyinsiz olduğu düşünüldüğünde ;
Atatürk Kültür Merkezi'nde bir grubun 'Yaşasın devrimci mücadelemiz!' şeklinde slogan atması azmış boğaya kırmızı pelerin göstermek değil mi?

Sivas Tv lerinde basının özel davetli Aziz Nesinin ‘Bana ne sizin Allahınızdan’ diye kör göze çomak sokması sizce tahrik değil mi?
Paşa Camii'nin önünde bir grubun toplanıp Aziz Nesin lehine sloganlar atması ne anlama gelir?
Şeytan rivayetlerini çevireceğim diye tutturan bu yazarın baş davetli olması soru işareti değil mi?
Öngörülemez bir durumuydu? Sıkıntı vereceği…..

OSMANLI CUMHURİYETİ !

Tabela değiştirmekle olmuyor,Sabah başlayan ve olay anına kadar devam eden ve on binlerce insanın yığıldığı ve her geçen an öfkenin büyüdüğü bir ortamın sonunda neye gebe olduğunu bilmeyen bir devlet anlayışı yada adamlığı kabul edilebilir mi?
Toplanan Sünni kalabalığı incitmeyelim diye hiçbir kalabalığı dağıtma eylemine girilmeyişinin Sünni devlet hassasiyetinden başka bir şeyle açıklayamıyoruz,zira geçmişte ve diğer katliamlarda bunu destekleyen pek çok olay ve kanıt elimizde bulunuyor.

GARİP!

Alevi katliamı olarak sunulan Sivas katliamında öldürülenlerin yarısının Sünni kökenli olması garip değil mi?

NEDEN AZİZ NESİN?

Şenliklere davet edilene bakın ;Aziz nesin ! kim bu adam?
Tüm dünya Müslümanlarının tepkisini çeken şeytan ayetleri adıyla bilinen uydurmaları yayınlamak isteyen bu adamı sivasa davet ettiler orada basına ;
Allah sizin Allahınız, benim Allahım yok
Ben Allahın bu sözlerine inanmıyorum inanmam için aklımı kaybetmem lazım diyerek bombanın pimini çeken adam.
Hz.Aliden pir sultandan bana ne diyen adam Alevi şenliğine ! baş davetli tuhaf değil mi? Pir sultan her deyişin de ‘Allah’ diyen bir ozanken onun adına yapılan şenliğe Allahı tanımayan ve bunu da açıkça ilan eden Aziz nesini getirmek nedendir?
Şenliği yapanlar alevi! Olduklarını söylerler açıklarını kapatmak içinde ‘Anadolu alevisi’ kelimesine sığınırlar ama Kerbelada Aziz Nesin olsaydı,karşı safta yer aldığı için İmam Hüseyin tarafından Allah rızası için öldürüleceğini bilmezler,bilinç düzeyleri ancak bu kadardır. Şenlik yapanların Aziz nesinin O sıralar´da tüm dünyada büyük tepki çeken "Salman Rüşti´nin "Şeytan Ayetleri" adlı kitabını tercüme edeceğini açıklamasından haberleri yok muydu?
Haberleri varsa da yoksa da felaket !
Haberleri varsa tahrik yoksa bu topluma önderlik iddiasıyla şenlik düzenleyenlerin bilinç düzeyleri sıfırın altında demektir.
Kişinin kendisinden kaynaklanan bir sıkıntı kesinlikle var,başka bir ateist mesela Yalçın Küçük veya Atila ilhan davet edilseydi aynı tepkiler olurmuydu?

YARGI NE YAPTI ?

35 masum canın ve otelin yanmasından önce Bosna parkında öldürülmüş olarak bulunan iki kişinin (Ahmet Alan-Hakkı Türkgil) kimler tarafından öldürüldüğü hâlâ anlaşılmış değil.
Meydanda bulduklarına ceza verdiler ve hiç kimse tatmin olmadı,adalet yerini bulmadı.

TUHAF !

Olaylar esnasında aracıyla madımak oteline Tugay Komutanı Ahmet Yücetürk, gelir,kalabalığa baktıktan sonra tekrar makam aracına binip gider.
Görüntüler bunu tespit ediyor.Sonrası bilinmiyor daha doğrusu sonrasını biliyoruz.

BAŞBAĞLAR !?

Sivas katliamından hemen sonra Başbağlar köyü silahlı kişilerce basılır,Köy türk ve Sünni köyüdür ve cumhuriyet tarihinde hiç olmayan bir şey olur ve neredeyse aynı sayıda insan katledilir.
Sanki önceden planlanmış gibi,bu durumda Sivas katliamını Başbağlar katliamıyla birlikte okumak zorundayız,aksi okumalar eksik olur,
Artık okumaya Ergenekondan mı başlarsınız,Derin uluslar arası başka güçlerden mi? Yoksa bu katliamı da PKK ya mı mal edersiniz bilmem!

İLGİNÇ !

Pir sultan şenlikleri daha önceleri Zara ilçesinde yapılıyordu ve burası Pir sultanın yaşadığı merkez düşünüldüğünde çok daha anlamlıydı,Peki neden sivasa alındı?

PİR SULTAN DERNEKÇİLİĞİ

Ankara merkez ve birkaç yerde şubesi olan bu dernek Sivas olaylarından sonra her yerde çoğaldı,bazı istihbaratçılar olayın kimin işine yaradığına bakın derler.İşin bu yönüne hiç baktık mı? O tarihte bu derneği yönetenlerin şu anki pozisyonları ve özellikle egemenlerle ve terör örgütleriyle ilişkileri nedir? Bakmak gerekir,biz bakıyoruz .
Tabi her deyişi Allah,Muhammed ve Ali olan pir sultan adına kurulan bu dernek yöneticilerinin ve ilkelerinin ateistlik ve Bektaşilik üzerine kurulu olmasıda başka bir aluturkalık.

SONSÖZ

Henüz söylenmedi,söyleyemiyoruz,gizler çözüldüğünde
gelecekte söylenecek,
ama her halükarda mahşerde katilleri göreceğiz……

Av.Teoman Şahin

Cevapla

“Alevi Katliamları” sayfasına dön