Cennetin Krallığı

Sinema sektörüne her geçen gün birbirinden güzel yapımlar ekleniyor...
biralevi

Cennetin Krallığı

Mesaj gönderen biralevi »

Cennetin Krallığı

Kudüsün fethiyle ilgili Müslümanlar la hiristiyanlar arasında bitmez tükenmez savaşın Selahhaddin eyyubi dönemini konu alan bir filim olarak bir arkadaş tavsiyesiyle izledim
arkadaşım batılıların çok tarafsız bir gözle bu filmi çektiklerini özellikle vurgulaması dikkatimi çekmişti
zira batılıların İslama bakışını biliyoruz bizim 'rahmet dini olduğuna inandığımız dinimizi ''kılıç dini' olarak görüyorlardı
bunuda her eserlerine yansıtıyorlardı tabi onlara bu fırsatı veren anlayışlarda yok değil ama bu başka bir konu

Filmde gerçekten müslümanlara ve liderleri Selahhaddine onurlu bir yer vermişlerdi ama filmin sonunda en büyük kazıklarını atmışlar

filmin sonunda Selahhaddine kudüste direniliyor ve kudüs teslim olmuyor tüm saldırılar hiristiyanlarca püskürtülüyor
sonunda onların genç komutanı ile Eyyubi anlaşarak kudusü teslim alıyor ve onların sağ salim çıkmasına izin veriyor
OYSA gerçekte müslüman orduları kudüsü anlaşarak değil yenerek teslim aldılar ve esir olanların canlarınıda müslümanlık merhamet dini biz sizden bu nedenle üstünüz diye bilinçli olarak bağışladılar
hatta bazılarının bağışlanma paralarını Eyyubinin bizzat kendisinin ödediği dahi rivayet edilir

bunu yaparken müslümanlar kendi dinlerinin hiristiyanlığa karşı ne kadar merhamet dolu olduğunu göstermek istemişlerdi
ama filmin senaristi bu gerçeğe bağlı kalmamış çarpıtmış ve sanki fetih çıkmaza girdiği için anlaşma yapmak zorunda kalıp bağışlamış gibi göstermiş

ama bir yerde gerçeği yine satır arasına koymak zorunluluğu hissetmiş
haçlıların kudüsü fethettiğinde kudüsteki tüm müslüman kadın çoluk çocuk kılıçtan geçirdiklerini kabul eden cümleleri kudüsü savunan genç komutana söyletmiş
sonuç olarak film finalinde İslamın rahmet dini olduğuna yönelik olarak eyyubinin yaptıklarını çarpıtmış inkar etmişler
filmin finalindeki bu çarpıtma yada yönlendirme dışında biraz uzunda olsa bu türü sevenlere tavsiye ediyorum..
ali muhsin

Re: Cennetin Krallığı

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bu Filme Yillar evel bakmistim ...Filim olarak bazi Tarihi olaylari acikca sansürlemisler.kisacasi filim adeta bir Hiristiyan Hacli Seferlerin Probagandasi olarak gösterime girmis ..Filimde en mantiksiz sahne ..Müslüman ordusunun ufak bir gecisten ilerleyememesi ve Hacli seferlerin zayif oldugu halde Müslüman ordusunu geri Püskürtmeleridir , Finalde ise bir anlasmayla geri cekilmeleri ise Müslüman ordusunu bu Filimde kücük düsürüp adeta " Bakin Biz Hacli Seferleri iyi niyetmize dayanarak geri cekildik " imaji vermeleridir ! oysaki Tarih cok degisik seyler yaziyor Hacli Seferlerin Müslümanlara karsi Kanli katliamlarini yaziyor ama bu Filimde bu olaylar adeta sansürleniyor. Bence Bu filim acikca Modern Hacli Seferlerin Probaganda filimidir !

Sunuda hatirlatirsak Hollywood filim sirketi, islama yönelik her tütlü karalama kampanyalari uyguladiklari gibi Islam Dininide Terröre yönelik bir Din oldugunu yansitmaya calisiyorlar , bunlardan biri Denzel Washington ve Bruce Wilis,in Bas rol oynadigi " SIKIYÖNETIM" Filimidir ve bu son zamanlarda Islama karsi böyle Filimler Piyasaya sürüldügü gibi Pc Oyunlarinda bile Islama karsi Savas acilmis durumdadir.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Vizyondaki Filmler ve Sinema” sayfasına dön