En İyi Beş Bilim Kurgu Fİlmi

Sinema sektörüne her geçen gün birbirinden güzel yapımlar ekleniyor...
ceren

Mesaj gönderen ceren »

ben sadece star wars ile matriksi izledim ve matriksi beğendim ilginçti bir siteden aldım yazıyorum:

Beyazperde Haber, The Forever War'un şerefine bilim kurgu sinemasının en iyi beş filmini seçti:

1. Blade Runner
Bilim kurgu sinemasının estetik kodlarını belirlemekle kalmadı, türün en usta yazarının derdini çarpıcı bir şekilde beyazperdeye aktararak, bilim kurgu sineması ne anlatır, sorusuna da ölümsüz bir cevap vermiş oldu.

2. Metropolis
Sinema tarihi önemlidir. Çünkü bize bilim kurgu ihtiyacının ne kadar eskilere gittiğini ve tüm olanaksızlıklara rağmen, hayalgücünün önemini hatırlatır. Üstelik söylendiği gibi temaları da eskimemiştir.

3. Stalker
Bilim kurgu sinemasının sınırlarının sonsuzluğunu hatırlatır bize. Tıpkı insan düşüncesinin sınırsızlığı gibi. Üstelik Amerika'nın bilim kurgu söz konusu olduğunda her zaman ciddi bir rakibi olmuştur.

4. Matrix
Blade Runner sonrası en önemli bilim kurgu filmi. Çünkü 2000'ler sinemasının görsel kodlarını belirledi ve çağdaş bilim kurgunun temalarını beyazperdeye taşıdı.

5. Star Wars serisi
Etkileri beyazperdenin dışına taşan, yaşam biçimlerine sızan bir evren ortaya koydu. Hayranlarının her zaman yeni filmlerini izlemek isteyeceği bir seri bu.

Beyazperde Haber

“Vizyondaki Filmler ve Sinema” sayfasına dön