Filmlerden Aklınızda kalan dialoglar

Sinema sektörüne her geçen gün birbirinden güzel yapımlar ekleniyor...
alone_man

Filmlerden Aklınızda kalan dialoglar

Mesaj gönderen alone_man »

Eşkiya filminde

Filmin kahramanı baran yıllar sonra gördüğü yaşlı sevdiğine şöyle diyor:

SENİ BİRKEZ DAHA GÖREBİLMEK İÇİN YAŞADIM.........
ceren

Mesaj gönderen ceren »

yalancı yarim filminde babası kızına(MÜnir özkul-emel sayına)
demişti:

AMA O AKILSIZ KIZ GENE DE PADİŞAHIN OĞLUNUN YOLUNU BEKLER DURURMUŞ.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Yikilmayan Adam Filiminde Kabadayi olan Cüneyt Arkin bir holding Sahibinin ( Memduh Ün ) kizini istemye gidince aralarinda ilginc bir diyalog geciyor ..

Memduh ün : ...Para, Para,Para.. Napolyon böyle demis bir insanda Para olmazsa allami cihan olsada havadir hava .ben isteyince umum vekil ordadir ! Ben isteyince bilmem ney Mebbus, bilmem ney Bakan olmustur ..onlar bir sembol ama arkada biz variz biz ...

veya genelde amerikan filimleri tükceye cevrilmis filimlerde davmli su cümleleri duyarim : "Lanet olasi " ...Sagol Dostum , Tessekürler Dotum "

veya Ali Sen genelde bazi filimlerde olumsuz bir cevap isitince " ne ? "yerine kelimeyi uzatir "niieeeeee"

Cüneyt Arkin filimlerinde Sovalyelere karsi savasirken " Sagolun les Kargalari " veya " Kara Domuzlar, Bizansin itleri " veya kilici savururken " Hayda heyt "

veyahutta yine Kahramanimiz Cünyet Arkin bazi Silahli Filimlerinde Tabancasina bir mermi koyar tetiklediginde ise 100 kisi ölür veya kilicli Tarihi filimlerinde bir tane Ok atar 10 kisi yerde ...veya sunuda dikkat etmisdir filimlerde ölenler genelde 70li Nostaljik Filimlerinde neden senaryolarda avazlari cikincaya dek bagriyorlar ? örnegin Cüneyt abimiz 1 km den adami vuruyor adamin sesi Dünyayi ayaga kaldiriyor , aynen söyle " hhuuuaaaaaa" ...."aaaaaaa" ...."Hiioooaaaa"

veya ister cüneyt ister kadir, cogu filimlerinde su kelimeleride kulaniyor " kes ülen "

ve daha neler :D
En son ali muhsin tarafından 11 Eyl 2008, 15:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Eski filmlerden birinde

çocuk(ömercik) annesine şöyle diyor:

Anne bu amcaya baba diyebilirmiyim?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Birde Emrah (Acilarin Cougu ) filimlerinde genelde hemen hemen ayni diyaloglar gecer, örnegin Emrah yoksuluktan Büyük bir Sanatci Durumuna gelir, kapici ona

- Emrah, Bir bey geldi senle görüsmek istiyormus

Emrah yillar sonra Babasini perisan halde görür ve babasi

- Oglum Ben geldim Baban ... sonra Emrah

- Paran bitti degilmi ,bizi yillar evel biraktiginda nerdeydin ? simdimi babalik aklina geldi .sen yokken kiz kardesim Hastalandi Anam Söyle böyle oldu ..gün oldu kuru ekmek yedik senin yüzünden bana K..pe nin Cocugu dediler .aci cektik ..simdi zengin oluncami baba oldun söyle kac para istiyorsun ...

:D
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

:D:D Sansürlemeden yazsana ali muhsin abi ya:D:D
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Vizyondaki Filmler ve Sinema” sayfasına dön