Kutsal mekanları ziyaretim

Gezilip görülmeye değer birbirinden güzel köşeler...
Ali

Kutsal mekanları ziyaretim

Mesaj gönderen Ali »

Resim

İran'ın Nişabur şehrinde Gademgah adı ile anılan İmam Rıza (a.s)'ın zamanın Halifesi tarafından götürülürken uğradığı mekandır ve orada imam'ın iki ayaklarının izleri aşağıdaki resimde de açıkca görülüyor.

Resim

Resim

İran'ın başkenti Tahran'ın bir mahallesi haline gelen Rey şehrinde bulunan Şah Abdul Azim adı ile anılan mukaddes ziyaret yeri İmam Hasan (a.s)'ın oğlu ile İmam Musai Kazım (a.s)'ın oğlunun bulunduğu mekandır. Aşağıdaki resimde de dışardan görüntüleri bulunmaktadır.

Resim
Şah Abdul Azim

Resim
Şah Abdul Azim

Resim
Şah Abdul Azim

Resim

İran İslam inkilabının önderi Merhum imam Humeyninin mukaddes bedeninin defin olduğu yerdir.

Resim

İran'ın Horasan eyaletinde Meşhed şehrinde eski adı ile "Tus" 12 İmamlarımızdan 8. İmam Hz. İmam Rıza nın mübarek ve mukaddes bedeninin bulunduğu mekandır. Allahu teala dan bütün mumin alevilerin ziyaret yapmasını temenni ederim.
Aşağıdaki resimler İmam Rıza (a.s)'ın yattığı mekan ve etrafındaki mescid ve bahçelerdir.

Resim

İmam Rıza (a.s)

Resim

İmam Rıza (a.s)

Resim

İmam Rıza (a.s)

Resim

İmam Rıza (a.s)

Resim

İmam Rıza (a.s)

Resim

İran'ın kum vilayetinde mezarı bulunan Hz. Fatıma isminde İmam Musai Kazım (a.s)'ın kızı küçük kardeşi İmam Rıza (a.s) tarafından Hz. Masume ismi ile meşhur olan annemizin mubarek bedeninin bulunduğu yer

Resim

Hz. Masume

Resim

Bu mukaddes mekan da kum vilayetinde Cem Keran bölgesinde bulunmaktadır.
Hz. Mehdi tarafından camii yapılıp oraya mahsus ibadetler yapılması rivayet edilmiştir.

Resim

Cem Keran
alone_man

Re: Kutsal mekanları ziyaretim

Mesaj gönderen alone_man »

Ali can
iyi güzel Allah(cc) kabul etsin de
buraları nereler anlatsan
sadece bir yeri tanıyabildim (İmam Rızanın meşheddeki türbesini)
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Çok güzel maşallah. Allah kabul etsin. Darısı bizlere inşallah.

alone canın dediği gibi her resmin altına neresi olduğunu ve önemini yazarsan aydınlanmış oluruz :D
Resim
Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Resimler Güzel ,Allah Ziyaretini kabul etsin , ama bencede diger Arkadaslar gibi Resimlerin altina kimin veya kimlerin Türbesi diye yazilsaydi iyi olurdu , Ben Imam Riza ( AS) min Türbesini taniyabildim ..insallah Darisi Basimiza , Allah izin verirse Imam Riza (as) min Türbesini Ziyaret edip ve O Masum Imama Sikayetlerimi sunacagim...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Allah hepimizden razı olsun,
inş. ziyaretlerimiz kabul olur. Allah sizlerede bu kutsal mekanları ziyaret etmeyi nasip eder inş.

resimlerin hakkında kısa açıklamalar eklemeyi unutmuşum mazur görün, şuan ekledim.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Hayırlı olsun ziyaretin
inş bizler içinde dua etmişsindir

“Gezi Rehberi” sayfasına dön