"Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

beyazgül12

"Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

Mesaj gönderen beyazgül12 »

"Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "

Sayfa Sayısı :859

Bu kitap hakkında okuduktan sonra kafamda o kadar soru işareti oluştu ki bilginize güvenerek paylaşmak istedim.Okuyan arkadaşlar düşüncelerini yazarlarsa çelişkiler netleşir.Kitapta karşılaştığım çelişkileri yazmadan önce sitedeki Değerli Ehlibeyt Dostlarından kitapı okuyanların düşüncelerini yazmalarını bekliyorum .

Gereği bilginize arz olunur....
3nokta

Re: "Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

Mesaj gönderen 3nokta »

Yazarı kim, yayınevi hangisi?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
beyazgül12

Kitabın yazarı ve yayın evi ile ilgili ilk sayfalarındaki bilgiler

'Felaketler Öncesi Allah ve Ehlibeyt Yoluna Son Çarı ' 2012

Yazar ve Araştırmacı
Güvenç Abdal Ocağından
Ali Sefa Dede

İsteme adresi

Ali Sefa (Sebahattin Capraz)
Şerifali Çiftliği.İmar İskan Bakanlığı 100 konutlar
Dostlar Apt.Daire 8 Ataşehir -İstanbul
Tel:0216-364 64 99

Almanya Adresi

Ali Sefa (Sebahattin Capraz )
Augsburg ve Çevresi Alevi
Hacı Bektaşi Veli Kültür Derneği e.V
Nordl.Haup.Str.11
86517 Wehringen-Deutschland
Tel:0 82 34-64 38

Not: Kitapta karşılaştığım çelişkileri yazmadan önce okuyanların düşüncelerini bekliyorum .

İlginizden dolayı teşekürler 3Nokta Hocam....Selamlar.
beyazgül12

Yazacağım bölümler hakkında okuyanlar düşüncelerini yazıp aydınlatırsalar sevinirim.....Selamlar....
beyazgül12

sayfa :19

Velhasıl aradan çok zaman geçmeden ,yolun sahipleri bir kapı açacaklar derken,Köln şehrinde seyahat acentası olan bir arkadaş aradı. "Dede biz Almanya Alevi-İslam Birliği olarak bir karar aldık.Alevi din önderlerinden bir çok dedelere haber saldık.Bunlardan bir tanesi de sensin.Bizimle Kerbela ya gelmek ister misin?"Deyince aklıma hemen yolun sahiplerinin tembihleri geldi "Seni oralarda çok çetin zorluklar bekliyor .Sakın yolumuzdan kimseye ödün ,taviz verme,bildiğin doğrulardan şaşma "demişlerdi.Bende hemen o arkadaşa :"Sakın beni oralara götürüp yolumdan taviz vereceğimi beklemeyin "dedim."Olur mu Dedeciğim ,biz seni din önderimiz olarak seçtik .İyi bir Aşık da bulabilirsen ,biz size orda Cem yaptıracağız Oranın din insanları ile tanışıp onlara Aleviliği tanıtacağız"diye güzel ve çok tatlı dil döktü.Ayrıca 300 ,-Alman parası bağışta bulunacaksınız ,gerisini ordaki Ehlibeyt dostları karşılayacaklar demişti.Bu vaatlerin hiç biri doğru çıkmadı.Sadece vaat ettikleri türbelere götürdüler,bundan dolayı kendilerini şükranla anıyoruz.Oraya varınca işin gerçek yüzünü anladık.Bizleri balıklar gibi yem olarak kullanmak istediler.Alevilikten koparıp asimile politikası ile sunnileştirmek veya şialaştırmak istediler.Bizler Ehlibeyt yoluna bir kişi kazandırmak için ,yola bağlamak için milletin ellerini ayaklarını öperken ,onlar bizi tamamen Hz Ehlibeyt in kültüründen koparmak istediler.Sağlam bir kayaya çarptıklarını sonra da farkettiler ,fakat üzülerek söylüyorum ,insanlara istediklerini yaptırdılar.Biz on kişilik grubumuzla Hz Ehlibeyt yolundan ,inancımızdan asla ödün vermedik.
beyazgül12

Kitap çok kalın olduğu için sadece bana çok çelişkili ve yanlış gelen bölümleri yazıyorum ve bu bölümler hakkında kendi düşüncelerimi de yazacağım inşaallah.....

Devam edecek.......
beyazgül12

sayfa 23,

O gece sabaha yakın otele gittik,daha başımı yastığa koyar koymaz,Hz İmam Hüseyin karşıma dikildi.En önde Hz İmam Hüseyin,tüm Kerbela şehitlerimiz Aymagah taki annelerimiz ve bacılarımız ,Hz Celal Abbas,Hz Zeynel Abidin,Hz Şehriban Anne ve HZ Zeynep,hepsinin üzerlerinde al kanlara belenmiş elbiseler vardı.Hz İmam Hüseyin in kucağında yığınla elbise ve bu elbiselerden çeşmelerden su akarcasına kanlar akıyordu.Benim yüreğim durdu,içim parçalandı:"Kurban olduğum Şah ım,bu hal nedir ?"diye sordum.Dedi ki :"Ali Sefa,1440 yıldır bizim halimiz böyle,bak türbemizi gezdiniz,sadece meydanda beş türbemiz var.Gerisi hep ayaklarınızın altında ,kimseler bizleri anlamıyor,bizim dertlerimize yürekten ortak olacak 73 can istiyoruz senden,bizim davamızı topluma aktarıp bize dost kazandıracak gerçek Allah dostları arıyoruz"dedi."Kurbanın olayım, baksana günde üzerinize 50 bin,60 bin insan geldiğini söylüyorlar "dedim.Güldü ve şunları söyledi:"Gel sana gerçekleri gösterelim."Üzerine gelen yüzbinlerce insanı bir araya toparladılar. Elime Cenabı Hak kın kudret kandilinden gelen bir Kur an ı Kerim verdi "Al şimdi bunlara gerçekleri oku "dedi.Ben Kur an ı Kerim i elime alıp içindeki Tasavvuf ilminden ayetleri açıklamaya başlayınca koskoca alanda sadece yedi kişi kaldı.Onların dördü şehitlerimizdendi,üçü dışardandı.Hayretler içinde kaldım."Malesef gerçekler bunlardan ibaret.Sen kuru kalabalığa bakma .Yarın bineceğiniz otobüsün sağ köşe camına kanlı Kerbela şehitler kervanı diye yazın.Biz sizinle tüm evliyalarımızı beraber dolaşacağız."dedi ve gerçekten de öyle oldu.
beyazgül12

sayfa 24,

29/01/2012 tarihinde ,saat 21:00'da,Hz Hüseyin le,Hz Celal Abbas ın türbelerinin arasındaki meydanda gerçekleşen,Kanal Avrupa nın hazırladığı Remzi Meziroğlu nun sunduğu "Ateş Çemberi"adlı canlı yayına katıldık,yayın sakin başladı.Daha sonra Remzi Meziroğlu orda bulunanları sıkıştırmaya başladı,Aleviler neden namaz kılmıyorlar,neden camilere gitmiyorlar gibi sorularla eleştirmeye başladı.Bize Kerbela da tercümanlık yapan Burhanettin Dağ da insanları aynı şekilde sıkıştırıyordu.Hz Ali camide namaz kılarken öldürüldü,deyince sabrım taştı.Onlara şu soruları sordum."Sizin kıldığınız namaz Kur an ı Kerim de mevcut mudur ?Hangi ayetler ile sabittir ?Kur an ı Kerim in hangi ayetinde mevcuttur ?Şekliyle ,şemaliyle,sayısıyla bunu ispatlayan bir ayet gösterin ,hemen size katılayım.Boşuna yalan söyleyip insanların beyinlerini karıştırmayın.Ben 60 yıldır Kur an ın her harfini binlerce defa devrettim.Buyurun getirin,Kur an da bana kıldırdığınız namazı ispat edin "deyince elleri ayaklarına dolaştı ve söz hakkımı kestiler."Bu tartışmayı Almanya ya bırakalım,seninle Almanya da tartışacağız .Sana söz veriyoruz "dediler.Hani ,var mı cesaretleri ,defalarca haber yolladık ama çıt yok.
beyazgül12

sayfa 24,

Bakın sevgili canlar,ey alevi toplumu ,başkalarına kanarak yolunuzu terk etmeyin.İbadetin özü Hz Ehlibeyt tir.Hz Ehlibeyt gece gündüz ibadet ediyordu.Sizleri inandırmaya çalıştıkları bu ibadet şekliyle değil,gerçek din olan İslam dininin ibadetini yapıyorlardı.İbadet yeri cami değil ,mescid i nebi Cem evidir.İbadetin özü namaz değil ,Kırklar Cemi dir.Bizim kıblemiz dört duvar değil,Hz Ehlibeyt tir.Bizim dinimiz Müslümanlık değil,İslam dır.Bizim orucumuz Ramazan değil ,mah ı Muharem dir. Bizim secdemiz taşa duvara değil,Allah a dır.Biz mezhep bilmeyiz,bizim bir tek dinimiz vardır,o da Kur an ı Kerim in Ali İmran suresindeki 19.ayette anlattığı gibi Allah ın indinde bir din vardır,o da İslam dır.Dediği gibi bizim yolumuz İslam dır,Kitabımız Kur an dır.Yalnız yobazların kendi kafalarına göre derledikleri Kur an değil,Hz Allah ın 124 bininci Peygamberi ne gönderdiği 6666 ayetli Kur an ımızdır.Benim Kerbela da canlı yayında söylediğim gibi ,gelsinler açık oturumda tartışalım.Ak ile kara belli olsun.
beyazgül12

Not :Hangi yolu terketmeyelim anlamadım ki !İslam ın ,Peygamberimiz in (saa) buyurduğu bütün farz amelleri terk edince yol mu kaldı geride! Ha doğru bir tane var o da Yezit (la) ın/Muaviye nin (la) yolu .Şu anda Aleviler içkiyle ,eğlenceyle tıpkı onlar gibi yaşıyorlar ve çoğunluğu Ehlibeyt in ismini bile sayamıyor.

madem öyle Peygamberimiz (saa) ilk mescidi yaptırdığında ve Bilali Habeşi (Allah ondan razı olsun )ilk ezanı okuduğunda insanları cem yapın,semah dönün,şiir ve beyit yazın ,kırklar cemi toplansın,saz çalın diye mi çağırıyordu ?Yoksa en hayırlı ibadet Namaza koşun diye günün 5 vaktinde Namaz kılmaya mı ?Madem ki kendinizi Alevi dedesi olarak tanıtıyorsunuz zamanınızı Allah ın (ac) buyurduğu farz amelleri inkar etmek yerine Alevi köylerine bir gezintiye çıkın özellikle yaz aylarında .ve mümkünse bizim köye de bir uğrayın ve ibadetten uzak kalan ,işten arta kalan zamanlarda meylini içkiye ,eğlenceye kendini kaptırmış insanların durumlarını bir görün.Yollara kurulan içki masalarını ve sazlı eğlenceleri. Kadınların bile bize de masa kurulsun diye ısrarlarını hepsini görün.Bunların hepsinin vebali sizin gibi insanların boynunadır.

Biz bu dünyaya Allah a (ac) kulluk etmeye geldik.Bizim Allah a(ac) teşekür borcumuz vardır ve Ehlibeyt in (as) yolu sizin kültürünüzden ibaret değildir.ve bu yolda Allah a (ac) kulluk vardır 5 vakit namaz vardır.Ramazan ayı orucu vardır. Hac vardır ve Kabe dir.Ehlibeyt in (as) tamamı beş vakit namazı kılmışlardır.Onların şefaatı namaz kılmayanlara ve namazı hafife alanlara ulaşmayacaktır.

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön