"Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

beyazgül12

Re: "Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

Mesaj gönderen beyazgül12 »

sayfa 804,

Ben sevincimden uçuyordum,ama dava çok ağır ve çetin bir davaydı,çünkü sorumluluğu çok.Öyle ye bunca şehitlerin ,mazlumların,masumların haklarını savunup su yüzüne çıkarmak her baba yiğidin karı değil.Eller Arafat dağlarında kesilen Hz İbrahim in bir koçu için milyonlarca insan ayağa kaldırıyor da,Cenabı Allah ın yüce varlığı Ehlibeyt şehitlerimize ,bir koçun tırnağı kadar saygı gösterilmiyor.Bunları hem düşünüp hem ağlıyordum,bu davayı canım canım pahasına da olsa üstlenmeye karar verdim.Yüce divandan izin isteyerek Kerbela şehitlerimize sormam lazım,onlar ne diyor ,dedim izin verdiler.Şehitlerimizin yanına geldim,daha ben birşey sormadan ,Hz Fatıma Anne miz ile Hz Hüseyin beni karşıladılar:

" Ali Sefa seni Kerbela şehitlerimizin defterine kayıt ettik,bu görevi bizler de sana veriyoruz,bunu başaracaksın .Şunu unutma kaleminin mürekkebi şehitlerimizin kanı kadar kutsal olacak.Sen artık bu davamızın görevlisisin,biz Ehlibeyt her zaman seninle olacağız."dediler.
beyazgül12

sayfa 804,devamı ,

Tekrar Cenabı Hakk ın divanı önünde saygı ile eğilerek dedim."Ey yüce divanın yüce sahipleri bu görevi canımla başımla üstleniyorum ve kabul ediyorum.Hem sizin haklı davanızı hem Ehlibeyt in Kerbela daki haklı davasını canım pahasına savunacağım.
Gerekirse sizlerin yolunuzda bin defa ölsem dahi ikrarımdan dönmeyeceğim .Yalnız benim de sizlerden bir isteğim olacak,bu davayı anlatıp su yüzüne çıkarmak için bana güç ,kuvvet ve fırsat vereceksiniz .Bu davayı Türkiye ye değil ,tüm Avrupa ya tüm dünyaya duyurmalıyım dedim,bu da ancak sizin yardımınızla olur"dedim.Onlar yine birbirlerinin yüzüne bakıştılar ."Tamam bizler de senin dileklerini kabul ediyoruz ,bizler de senin yanında olacağız ,yalnız seni her zaman imtihana tabi tutarız ,imtihanı kaybedersen cezası çok ağır olur ,kazanırsan mükafatı çok yüce olur ,ikrarında başarılı olasın "dediler.
beyazgül12

sayfa 805, devamı,

O ara divanın önüne benden birkaç adım ilerde tanımadığım bir genç daha geldi."Bu görevi ben üstlenmek istiyorum ."deyince onu red ettiler ."Bu görevi biz Ali Sefa ya verdik,üçümüz onayladık"dediler ve bana bir kitap yazmamı söylediler,isminin "Cihalettin yani Türkçesi Cehaletle İblis ve Şeytani Lainle Savaşmak "dediler ve ben de isteklerini kabul ettim ve izniniz olursa imtihana bu mahşer yerinde başlamak istiyorum dedim."Evet başlayabilirsin "dediler.
beyazgül12

NOT/CEVAP,

Kerbelanın davası deyip durunca gözlerimiz bu satırlarda ,şu satırları arıyor değil mi?İmam Hüseyin (as) ın ,İslam için,Hz Muhammed in dini için ,Tevhid dini için,İslamın buyrukları için ,kendini ve her şeyini feda ettiğini ,Yezit (la) ın içkici,sarfoş,cenneti cehennemi inkar eden ,vahiyle dalga geçen ,maymununa cübbe giydirip insanlara namaz kıldıran,açıktan haramları işleyen ve bunu da İslam adına yapan biri olduğunu ...İşte bu satırları bu kitapta gözlerim aradı durdu! Ama yok !

Her sayfada Ehlibeyt (as) ın acınacak insanlarmış gibi sunması ,en kötüsü de Allah(cc) inancı bozuk!Allah a işaret ediyor ! Allah(cc) ve Ehlibeyt (as) yoluna çağırıyor ama Ehlibeyt in (aS) Allah (cc) inancından haberi yok.Onların (as) yaptığı ibadetlerden haberi yok !

Benim canımı en çok sıkan durum ise ne diye kitabının ismini "Felaketler Öncesi Allah ve Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "koyuyorsun !Ehlibeyt (as)ı tanımadan !Şimdi bu kitaba bu isim hiç yakışmış mı ! Bu 839 sayfalık kitabının ismi "Felaketler Öncesi Rüyalar Alemine Son Çağrı "olsaydı ve kapağında da Hz Hüseyin in (as)resmi yerine yazarının rüyalar aleminde uçan bir resmi olsaydı ben bu kitabın bir satırına bile itiraz etmezdim!

Ben ne rüya gördüm !ne de Ehlibeyt le(as) rüyada görüştüm ! Ancak inandığım ve çok şükürler olsun ki (cc) farkına vardığım bir gerçek var ki !İmam Hüseyin (as) İslam ın yüce değerleri için kendini feda etti.Şu anda sadece kendi çevremden sorumlu olduğuma inandığım için ; Ezan sesinden rahatsız olan Aleviler,başı açık gezen Aleviler,Cenneti Cehennemi inkar eden Aleviler,açılanları değil de kapananları kınayan Aleviler ,beşeri sistemleri İlahi sistemlerden üstün tutan Aleviler ,12 İmamların (as) önüne başkalarını geçiren Aleviler,İmam Hüseyin (as) için sadece ağlayan ve O nun (as) mesajının farkında olmayan Aleviler hiç kusura bakmasınlar ama oturup ağlamakla İmam Hüseyin (as) ın davasına böyle sahip çıkılmaz.Biz Aleviler oturup kendi halimize ağlamalıyız !Ne kadar İslam dan uzaklaştık diye ! İmam Hüseyin (as) ın tanıyamadık diye kendi halimize oturup hüngür hüngür ağlamamız lazım !

İmam Hüseyin (as) Yezit (la) a neden karşı çıktı acaba ! İslamla dalga geçtiği için ,İslam ın değerleriyle kafa bulduğu için,açıktan günah işlediği için ,namazla ezanı kullandığı için.Şimdi ezan sesinden rahatsız olan Aleviler kendini sorgulamalıdır ! Tarihte yazdığına göre zamanında Muaviye (la) de ezan sesinden ,Hz Muhammed in (saa) isminin anılmasından rahatsız oluyordu.

Ah bir farkına varsak bazı gerçeklerin ! İmam Hüseyin (As) ın mesajının farkına bir varabilsek biz Aleviler ! Yezidin (la) in tarafındamıyız yoksa Hüseyin (as)ın tarafında mı bir görebilsek ! Ehlibeyt in davası deyip durmakla ,ağlamakla,şiir yazmakla, rüya görmekle dava halledilmez ! Batıla karşı çıkılmadıkça, açıktan işlenen haramlara karşı çıkılmadıkça ,ibadetler hafife alındıkça ve ihya edilmedikçe ,haksızlıklara karşı çıkılmadıkça Yezit (la)ile el ele vermiş oluruz ve İmam Hüseyin (aS) ı Kerbela da yalnız bırakanlardan oluruz !........
beyazgül12

sayfa 805 devamı,

İlk başta Adem Aleyhisselam duruyordu,yanına vardım,selam verdim,beni tebrik etti,söze şöyle başladım,

Binbir figan ettim,kalpten sineden
Bu da ne ki Kerbela nın yanında
Adem ayrı düştü Havva Ana dan
Bu da ne ki Kerbela nın yanında.

Adem Sefiyullah başını sallayarak
"evet evlat ,bizim acılarımız Kerbela ile kıyaslanamaz,Hz Hüseyin in davası bambaşka bir içerik taşıyor,Allah yardımcınız olsun "dedi.
beyazgül12

sayfa 805 devam,

Firavun tayfasıyla suda boğuldu
Hakk a karşı gelip belasın buldu
Adem Havva şol cennetten kovuldu.

Hz Adem e "ya Adem ata sizler de çok acı çektiniz,ama ben sizlerin acılarınızı da anlatarak bu imtihanı vermek istiyorum"deyince ,Adem Ata çok ağladı,haklısın evlat,dedi.
beyazgül12

sayfa 806 devamı,

Vardım ,Hz Nuh Aleyhisselam in yanına,ona da selam verdim.O mübarek de çok kederli idi,ümmetlerinden çok çekmişti ona da şöyle hitap ettim:

Var mıdır böylesi zulümü çeken
Gözlerinden kanlı yaşları döken
Nuh Nebi ağlardı tufanda iken
Hz Nuh da "evet evlat ,bu da ne ki Kerbela nın yanında ",dedi ve vardım Hz Yakup Aleyhisselam ın yanına Ona da selam vererek ona da Kerbela nın acılarını anlatarak söze devam etti:
Bulunmaz cananın geçmezsen candan
Gözün yaşı ayırt olmazsa kandan
Yakup ayrı düştü Yusuf Sinan dan

Hz Yakup un da onayını aldım.
beyazgül12

sayfa 806 devamı,

Tüm mahşer yerinde sesler kesilmiş,sadece Ehlibeyt in ızdıraplı iniltileri ,acı ve ahenkli gözyaşlarının sesi duyuluyordu.Bende onun için en büyük imtihan verip Peygamberlerin imtihanları ile Kerbela daki yetmiş üç yüce Hakk kurbanı şehitlerimizin imtihanını kıyaslamaları için ,Hak ,Muhammed,Ali divanı önünde de imtihan veriyordum.

Vardım Hz İbrahim e selam verdim ve söze devam ettim:

Ağlasam sızlasam gezsem dört köşe
Görmesem dünyada huzur ve neşe
İbrahim attırdı kendin ateşe

Hz İbrahim göz yaşları arasında "Evet ,Ali Sefa .Hz Hüseyin in davasının yanında bizim acılarımız da ne ki ,davana devam et ",dedi.
beyazgül12

sayfa 806 devamı ve 807 ,

Geçtim Hz .İsak Peygamber e niyaz ederek:

Gör ki zalim Yezid bize neyledi
Figanımız arş ı alayı boyladı
İsak kendisini kurban eyledi

Hz İsak da "evet Ali Sefa ,bu da ne ki Kerbela nın yanında "dedi.

Vardım,Hz Yusuf un yanına ,ona da selam verdim,o mübarek de kardeşlerinden Mısır daki Zeliha dan yedi yıl iftira yüzünden zindanda yatışını anlattı.Ben zaten hep ağlıyordum,o da ağlıyordu,divandakiler de ağlıyordu,ben devam ettim:

Cananı ararsan bulursun canda
Tefekkür edecek ne var ki bunda

Yusuf Sinan çok süründü zindanda

Hz Yusuf da "Evet ,bu da ne ki Hz Hüseyin in acılarının yanında "dedi.
beyazgül12

sayfa 807 devamı,

Ferhat ın Şirin in ,Hz Ey yüb ın yanlarına ,onlarla da selamlaştık ve o sabır deryası olan canlara da şunu söyledim:

Dostlar gelip yine yaremi deşti
Ferhat Şirin için dağları aştı
Eyyüb ün tenine nice kurt düştü

HZ Eyyüb ,Ferhat ,Şirin de onayladı Hz Hüseyin in davasını .Hz Eyyüb bana bakarak "evlat görevin çok ağır ,Ehlibeyt yardımcın olsun "dedi.

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön