"Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

beyazgül12

Re: "Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

Mesaj gönderen beyazgül12 »

sayfa 802,

Ordaki bekçiler hemen tuttukları gibi cehennem ateşine atıyorlardı,fakat Kerbela şehitlerinin acıları yüreğimi öyle parçalamıştı ki ,daha fazla dayanamadım ,işte her şeyi göze alarak divanın yani Hakk divanının önüne kadar koştum.Orda divanı bekleyen melekler iki kollarımdan tutup götürecekleri zaman ben yüksek sesle ,yüce divana bağırdım ki ,sizin divanınıza adaletinize yakışırmı ki ,bir insanı konuşturmadan asıp kesmek deyince ,Cenabı Hakk el işareti ile meleklere beni serbest bıraktırdı.

beyazgül12

sayfa 802,devamı,

Bir an alanın ortasında sadece ben kalmıştım,ağlamaktan konuşamıyordum,bir an Kerbela şehitlerimizle benim hıçkırarak ağlama seslerimizden başka mahşer yerinde ,hiç bir çıt ses kalmamıştı.
beyazgül12

sayfa 802,devamı,

Başımı divanda oturan ,Hz Allah ,Muhammed ,Ali ye çevirdim ve söze şu soruları sorarak başladım:
beyazgül12

Sayfa 802,Devamı,

Başımı divanda oturan ,Hz Allah ,Muhammed,Ali ye çevirdim ve söze şu soruları sorarak başladım:

Ey yerleri gökleri 18 bin alemleri yoklardan var eyleyen Cenabı yüce tanrım.Görüyorum ki Ruzi mahşer yerinde yüce divanınızı kurmuşsunuz,bütün kulların hakları sizin yüce adaletiniz önünde yargılanıyor.Esas haklı ,haksız ,mazlum ,zalim burda ayırt edilip burda belli oluyor.Ben kendim için hiç mi ,hiç birşey istemiyorum,cennetiniz de sizin olsun ,huriniz,gılmanınız da.Esas benim soracağım iki soru var ,birincisi ben senin bir kulunum,Hz Muhammed in ümmeti ,Şah ı Merdan ın talibi olarak önce sizin üçünüzden de davacıyım.Kerbela da Hz Ehlibeyt e niçin yardım etmediniz,Hz Hüseyin imi ,neden zalim kafirler elinde perişan bıraktınız.Koca fırattan bir yudum su ne şehitlerimize ,ne gazilerimize ,ne de körpe yavrularımıza nasip olmadı,benim bir kul olarak benim bu yüreğim paramparça oldu,Kerbela olayı beni perişan etti.ya sizlerin yüreğiniz taşmıydı da ,bu olaya seyirci kaldınız,sizin adaletiniz önünde sizlere soruyorum.Bu mahşer yerindeki bütün halk duysun ,niçin bu zulüme göz yumdunuz,önce bana hesap verin ,ondan sonra işte canım ,işte serim,beni Hz Hüseyin aşkına cehennem atın .Zaten ben Kerbela şehitlerimiz için her tehlikeyi göze alarak bu meydana geldim,"diye sayıp hesap sordukça ,Hz Kerbela şehitlerimizin ağlama sesleri bütün alemi kapladı.Yalnız benim kahır dolu konuşmam ,divandaki üç hakimi o kadar etkilemiş olacak ki,bir anda onlar da içlerini çekerek bizimle beraber ağlamaya başladılar.
En son beyazgül12 tarafından 11 Kas 2015, 14:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
beyazgül12

sayfa802/803,

[color=#FF0000]Kerbela şehitlerimizin yanlarına vardım,hepsinin üzerlerinde Kerbela nın yaraları yaralarının üzerlerinde de kanlı Kerbela nın tozu toprağı vardı.Elbiseleri kan içinde,başlarında Hz Fatıma Anne miz vardı,bana bakıştılar,sadece gözyaşlarımız konuşuyordu.Şehitlerimize dedim,"Siz hiç korkmayın ,Allah şahidim olsun sizin hakkınızı ben arayacağım "Hz Fatıma Anne mize baktım,gözleri kan çanağı,dedim"Anne senin evlatlarının hesabını Tanrı şahidim olsun ki ben kimsede bırakmayacağım .Gerekirse sizler için bu canımı günde bin defa alsalar sizler için bin defa veririm,"deyince bütün Kerbela şehitlerimiz ve Hz Fatıma Anne bana tam yetki verdiler."Evlat sen bizim için canını ortaya koydun sen de bizdensin ,bizler de seninleyiz ,bizler de şehitler olarak davanın arkasındayız."dediler.[/color]
beyazgül12

sayfa 803,

Artık yüreğimin sesini durduramıyordum ,tekrar divanın önüne geldim."Evet cevabınızı bekliyorum "dedim .Onların üçü de hala ağlıyordu ,melekler feriştahlar herkes bizimle ağlıyordu .Bir ara Hz Muhammed le (s.a.v),Şah ı Merdan İmam ı Ali (s.a.v)ye seslendim."Eğer siz burda divanda olmasaydınız ,sizin de hakkınızı savunacaktım ,sizler de kafirlerden çok zulümler çektiniz ,ama siz kendisinizi savunacak güçtesiniz"dedim ve üçü birbirlerinin yüzüne baktı.
beyazgül12

sayfa 803,

Cenabı Hakk Teala bana döndü ,şöyle söyledi :"Ey güzel can ! Ali Sefa ,sen Kur an ımda da okuyorsun ,benim yolum yüce bir yoldur .Hz Muhammed (s.a.v) ,Hz Ali nin aşkına ,kucağındaki İbrahim i benim yoluma feda etti.Hz Ali de ondan cömert çıktı,iki evladını canını Hz Muhammed aşkına benim yoluma kurban verdi .Hz Hüseyin ise onlardan ve tüm yaratılanların hepsinden cömert çıktı .
Allah,Muhammed,Ali aşkına bütün sevdiklerini ,bütün ciğerpare evlatlarını ve kendi aziz canını bu bizim Hakk ,Muhammed ,Ali yoluna kurban verdi.Hz Kerbela Şehitlerimize niçin yardım yapmadığımızı soruyorsun ,bir kul olarak sormak hakkın .Yalnız Kerbela da biz Hz Hüseyin e o kadar yetki verdik ki dilese denizler deryalar emrindeydi ,onun emrine verdik.Melekler feriştahlar yardıma gitti.Fakat Hz Hüseyin yardımı kabul etmedi .O kendini bizim yolumuzda öyle bir imtihana adamıştı ki ,onun imtihanının önünde durmak mümkün değildi.İşte onun için onu şehitlere serdar yaptık,bak hala kendini savunmuyor ,Kerbela da biz onu yalnız bırakmadık
beyazgül12

sayfa 803 devamı,

Fakat Hz Hüseyin fedakarlığını kanıtlamak için bütün yardımları geri çevirdi,israfil elinde surla bekledi,Hz Hüseyin dilese kıyamet kopacaktı,yağmur melaikesi Hüseyin den emir bekledi,Hüseyin dilese dünyayı sulara gark edecekti.Bunların hepsi gerçek git bir de Hz Hüseyin e sor dedi.
beyazgül12

sayfa 804,

Tekrar Kerbela şehitlerimizin yanlarına vardım.Yüzüme bakıştı,hepsi de ağlaştılar,beni kucakladı,"sen bizim avukatımız oldun Ali Sefa ,Allah senden hoşnut olsun dediler.Hz Celal Abbas,Hz İmam Hüseyin ,Hz Fatıma Anne miz,Hür şehit,Şehriban Anne gelip yaş akan gözlerimden öptüler.Tekrar onlara da sordum,"ya Hüseyin divandaki üç yüce varlık olan Allah ,Muhammed ,Ali nin anlattıklarını duydunuz.Siz ne diyorsunuz "dediğimde ,hem Hz İmam Hüseyin ,hem Hz Fatıma Ana "evet evlat ,Hakk ın söyledikleri ,yüce divanın anlattıklarının hepsi doğru"dediler.Cenabı Allah bütün Peygamberleri bütün evliya ,enbiya ,veli ,nebileri kendi yolunda imtihan eyler.Herkes fedakarlığına göre rütbesini makamını yüceltir,dediler.Ben "O zaman niçin burda kendinizi savun muyorsunuz ?"dediğimde onu yüce divandakilere sor dediler,ben tekrar divanın önüne geldim.
beyazgül12

sayfa 804 devamı,

"Yarab sizin yüce divanınıza ancak Hz Hüseyin gibi ulu bir kurban yakışır,bak ,göz gezdir şu mahşer yerinde Hz Hüseyin gibisi bulunmaz,fedakarlıkta,cömertlikte Ali cenablıkta sabırda,mazlumlukta ,masumlukta,merhamette ,o kadar engin gönüle sahip ki ,kendini bile bu mahşer yerinde dahi savunmuyor"deyince divandaki Hakk ,Muhammed ,Ali birbirlerinin yüzlerine baktı,ağlaştılar ve bana şöyle dediler.

"Ey güzel can Ali Sefa ,Hz Hüseyin in davası ile Ehlibeyt in davasını sana verdik,seni bu dava için görevlendirdik.Kerbela davası ile Ehlibeyt in haklı davasını sen yürüteceksin .Seni bu imtihana memur eyledik,kabul ediyor musun ?"dediler.

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön