"Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

beyazgül12

Re: "Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

Mesaj gönderen beyazgül12 »

sayfa 824,devamı,

Dayıma döndüm."şimdi sen bana inanmıyor musun ,nerde çağırsam gelmezler mi sanıyorsun ?"dedim "Hadi sen bana bir evliya ismi ver ,ben çağırayım,bakalım sen mi yalana çıkacaksın ,ben mi "dedim.Dayım da bana güldü döndü."peki Hazreti Hünkar Hacı Bektaş Veli yi çağır ,bize bu yarım saatin içinde bir mucize göstersin ,o zaman seninle onların arası iyi olduğunuza inanacağım "dedi."peki öyle olsun "dedim.Biz polislerden üç kilometre kadar ayrılmıştık,daha dayımla anlaşmamızın üzerinden beş dakika geçmedi,geriden bir polis arabası siren çalarak lambalarını yakarak geldi,bize yetişti.Önümüze geçti,bizi durdurdular .Aşağı indiler ki bize ceza kesen polisler yanımıza geldiler.Türkçe "yahu kardeşler sizden özür dileriz,size ceza kestik ama vijdan azabı çektik,bu karda kışta bu çocuklar su ,ekmek istese levanız da yok ki alasınız "diye ,12 buçuk levayı bize uzattı.makbuzu aldı "hadi Allah yolunuzu açık eylesin ,Hünkar yardımcınız olsun "deyince ,ben arabadan aşağı fırladım."sen Hünkarı nereden biliyorsun "dedim.Gözleri dolarak "bizde sizlerdeniz ,biz de Hünkarın sevenlerindeniz "dediler. Biz arabaya biner binmez dayım çocuklar gibi ağlamaya başladı.Evlat şimdi inandım iman getirdim ki evliyalarla aranız iyi ,bir kilometre kadar ileri gittik ki ,tır dörtlülerini yakmış bizi bekliyor.Bizi eyledi ,dedi ""dedi.Yolumuza devam ettik.Dayıma döndüm "Bak dayı karda kışta koskoca Hünkarı bana rahatsız ettirdin "dedim.O da çok ağladı,ben de ,bana dedi."oğlum ben seni söyletmek için şaka yaptım.Ama bu benim için büyük bir anı olarak yüreğimde kalacak bu olayı asla unutmayacaağım."dedi.
beyazgül12

Re: "Felaketler Öncesi Ehlibeyt Yoluna Son Çağrı "Kitabı Hususunda...

Mesaj gönderen beyazgül12 »

NOT VE CEVAP/Selamlar...

Şimdi ben bu gereksiz alıntıları bu kitaptan alıp neden sizlerle paylaştım ! Sebebi şudur ki ;

İşte böyle kitapları diziyolar cem evlerinde üst üste !içeri giriyorsun karşına çıkıyor hemen.Kapağındaki Hz Hüseyin (as) ın koskocaman resmine ve kitabın ismine aldanıyorsun tabiki !Kitabı alıp açıp içini okuyorsun ki ,içinde rüyalar,hayaller,kerametlerin varsayımları ,şiirler,uydurmalar,uçanlar,kaçanlar, kaynak kitaplardan alıntılar ve doğrular hepsi birbirine karışmış yumak olmuş ,ayırabilirsen ayır.Aklı başında olan ,araştıran insan bile böyle kitapları okuyunca şaşırıp kalır!

Cem evlerine kimler gelir ? Aleviler ! Böyle kitapları kimler okur ? ALeviler /bizler! peki bu tarz kitaplar bizlere ne kazandırdı şimdiye kadar ve ne kazandırabilir ? hiç birşey !Bizlere /Alevilere hangi mesajı verebilir ? hiç birşey ! Allah aşkına böyle kitaplar bizleri /Alevileri uyutmaktan başka neyi başarabilir !hangi sorunumuzu halledebilir ! bizlere ne faydası olabilir ! yazık değil mi böyle kitapları okuyup ,başucunda bekleten insanlara !

Bakın işte bu sayfalara kadar insanlara Hak ve Batılı öğretecek bir cümle bile yok! Sanmayın ki başka sayfalarında var ! onlar da şiirler le dolu ,uydurmalarla dolu ! Şimdi ,Ehlibeyt kaynak kitaplardan(Nehcul Belega , Peşavar geceleri, Adli ilahi, Sahifei Seccadiye ,Tevhid vs) habersiz kalan ve cem evlerinde arayış içinde bu tarz kitapları Alevilik kitabı diye okuyan insanlara /Alevlilere/bizlere yazık değil mi ?

İşte biz Anadolu daki Aleviler böyle kitaplar yüzünden özümüzden uzaklaştık,uyutulduk,uyuşturulduk.Ben eminim ki böyle kitapları okuyan ve içindeki keramet masallarını ezberleyen insanlar bu sefer Ehlibeyt kaynak kitablarını okusalar bir şey anlayabilirler mi ? Hz Ali (as) ın hutbelerinden nasiplenebilirler mi? Anlayamazlar çünkü , böyle keramet varsayımları ile rüyalar ile hayaller ile,uçanlar,kaçanlar ile kafasını meşgul eden insan gerçek dünyadan uzaklaşır ve bizlere /Alevilere birşey kazandırmadığı gibi zaman kaybettirir ......

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön