Satılmış dedeler belli olacak !

biralevi

Satılmış dedeler belli olacak !

Mesaj gönderen biralevi »

aşağıda Gazetelerden aktarılan haberi aynen aktarıyorum
fakat süreci daha iyi anlamak için alevisesi ana sayfada en altta yazılı alevilerin ve aleviliğin devletleştirme süreci yazısını okumanızı öneriyorum bunlar sürpriz değil beklediğimiz hamleler ve gerçek Alevileride ortaya çıkaracak sınavlardır şimdi haberini yayıyorlar tepkilere göre zaaf noktalarını tespit eedip onlarla ilşkiye girecekler gerçi onları hepimiz biliyoruz izleeyelim bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler

alevi-dedelerine-maas-geliyor Hükümet Yavuz Sultan Selim adının yarattığı tepkiyi azaltmak için,alevilerin gönlünü alacak açılımın hazırlığına başladı
22 Haziran 2013 Cumartesi 10:50

İstanbul'da yapılmakta olan 3. Köprüye Yavuz Sultan Selim adının verilmesi Alevi vatandaşların yoğun şekilde tepkisini çekince, hükümet Alevilerin gönlünü almak için hemen harekete geçti.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre 2009'da Alevi çalıştayları ile başlayan süreçte önemli adımlar atılmış, okullarda müfredat değişikliği yapılarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitaplarında Alevilik ile ilgili bölümlere yer verilmişti.

Alevi çalıştaylarından ortaya çıkan sonuç ve öneriler hükümetin gündemine gelmesine rağmen 2011 seçimleri sebebiyle bu konuda bir adım atılamamıştı. Hükümet şimdi bu rapor ve önerilere dayanarak Alevi açılımını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hükümetin önümüzdeki günlerde açıklayacağı Alevi açılımına yönelik atılacak adımlardan bazıları şöyle:

-Hacı Bektaş-ı Veli veya Pir Sultan Abdal adı altında üniversite kurulacak.

- İnanç ve Kültür Vakıfları yasa taslağı hazırlanacak

-- Cemevleri bu vakıflara bağlı olarak inanç ve kültür merkezi olarak hizmet verecek.

- Devlet bütçesinden cemevlerine yardım yapılacak

- Belediyeler cemevleri için ücretsiz arsa tahsis edecek

- Cemevlerinin 'tekke ve zaviye' sayılmaması için Tekke ve Zaviyelerin Kapatılmasını öngören 677 sayılı yasa kapsamı dışında tutulacak.

- Alevi dedelerine yönelik Çorum Hitit Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Araştırma Merkezi'nin desteği ile altı aylık seminerler düzenlenecek.

Bu seminerlere katılacak Alevi dedelerine 'İnanç Önderi' sertifikası verilecek. Alevi dergahlarının temsilcilerinin de eğitmen olarak görev yapacağı seminerlere katılıp sertifika alan dedeler, 'İnanç Önderi' olarak cemevlerine atanıp, kamudan maaş alacaklar. Alevi dedelerinin, özellikle de Caferi önderlerinin Türkiye'de eğitim alma imkanları bulunmadığı için dini bilgiler konusunda sık sık İran'a gitmeleri, hükümetin bu konuda adım atmasında en büyük gerekçe olarak gösteriliyor. Bu arada Hitit Üniversitesi bünyesinde bir Alevilik kürsüsü oluşturulması da gündemde.

/Türkiye
alone_man

Re: Satılmış dedeler belli olacak !

Mesaj gönderen alone_man »

biralevi yazdı:aşağıda Gazetelerden aktarılan haberi aynen aktarıyorum
fakat süreci daha iyi anlamak için alevisesi ana sayfada en altta yazılı alevilerin ve aleviliğin devletleştirme süreci yazısını okumanızı öneriyorum bunlar sürpriz değil beklediğimiz hamleler ve gerçek Alevileride ortaya çıkaracak sınavlardır şimdi haberini yayıyorlar tepkilere göre zaaf noktalarını tespit eedip onlarla ilşkiye girecekler gerçi onları hepimiz biliyoruz izleeyelim bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler
ben bir taneisini biliyorum İ.doğan dede daha para dağıtılmadan gönüllü satıldı oynadığı şii kartı elinde kaldı
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

alone_man yazdı:
ben bir taneisini biliyorum İ.doğan dede daha para dağıtılmadan gönüllü satıldı oynadığı şii kartı elinde kaldı

şii kartını artık bırakma zamanı geldi oyunu kazandı fetocularla birlikte cami-cemevi yapımını başardı
zavallı türkiye lideri !!! özgündüz ortada kaldı
YADA kimbilir belki oyuna oda katılır üçü birlikte semah dönerler adına da büyük barış projesi koyarlar ))))
sonrada birlikte muharremde matem yapıp ağlaşırlar
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

İnşallah hata edenler hatasını anlar ve bunu telafi yoluna giderler. Kaş yapayım derken göz çıkarmak da var. Bunlar hiç mi tereddüt etmezler, düşünmezler de böyle mantıksızca harekete ederler?
Toplumumuzun önündeki engellerin kaldırılması gerekir. Toplumumuz 12 İmamları tanımadıkça, onlara uymadıkça hiçbir zaman doğruyu bulamayacak. Bunu bilen münafıklar buna göre hareket ediyor.
Araştıran, soruşturan, düşünen birinin 12 İmamları bulmaması imkânsızıdır.

İmam Ali (Aleyhisselam) buyurdu: Bizi Arayan bulur, Bulan tanır, Tanıyan sever, Seven aşık olur, Aşık olana bizde aşık oluruz.
Başka söze gerek var mı? Ondan başkasının peşine gidip ona düşman olan adamın vay haline! Bu nasıl bir körlüktür, nasıl bir sapmaktır?!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön