Aşurayı Aşure yapan hainler

Hasan Akça

Re: Aşurayı Aşure yapan hainler

Mesaj gönderen Hasan Akça »

alevi680 yazdı:ben caferi mezhebine usul-i dine ve 11 şarta inanan 12 imama inanırım ve tasavufa karsıyımdır anca hacı bektasın sunni olduğuna inanmıyorum allaha emanet olun (ben bektaşi deilim alevi-caferi birisiyim sakın yanlış anlamayın )

insanları yanlış anlama gibi önyargılarımız yok konuştukça anlıyoruz
hacı bektaşın sünni yada alevi olmasına inanmak dinin imanın şartı martıda değil sadece bilimsel bir konudur ve biz devrimci bir çıkışla bunları siliyoruz yada arkaya atıyoruz
ancak eğer caferiliği esaslarını keşfetmişsen aklınla düşünerek hareket etmişsin demektir
o halde hacı bektaş konsundada forumun ilgili bölümlerine girip yine aklınla orada sunulan kanıtları tek tek çürütmen gerekir
bu önemlidir eğer 12 imam yolunda ilerleyeceksen
tarikatçılığın
sünniliğin
tasavvufun
bektaşın ve benzerlerinin sana ayak bağı olmasını önlemen gerekir biz böyle düşünüyoruz
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Hacı bektaşi veli sünnimi alevimi bilmem ama bektaşiyim diyerek gezenlerin çoğu inanmıyor gibi gözüküyor hacı bektaşın kemikleri sızlıyordur. Yazık onlara bizimde adımızı kirletiyorlar.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

alevi99 yazdı:Hacı bektaşi veli sünnimi alevimi bilmem ama bektaşiyim diyerek gezenlerin çoğu inanmıyor gibi gözüküyor hacı bektaşın kemikleri sızlıyordur. Yazık onlara bizimde adımızı kirletiyorlar.
evet buda ayrı bir trajedi çünkü hacı bektaşı seviyorum diyenlerde onun yolundan gitmiyor hatta onu tanımıyorlar bile yani hacı bektaş kalkıp gelseydi bektaşileri deynekle kovalardı
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

h.bektaşsız bektaşiler :) solculugu kemalizmi maoculugu vb sayamayacagım bir çok ideolojiyi bünyesine alırken utanmayan binbir surat bir kültür_inanç sentezi
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Hasan bey aleviyim diye gezen ama ne Ehlibeyt nede alevilikle alakası olan kaç insan var biri namazı inkar eder ikincisi ramazanı dahası var ama saymak istemiyorum. Fakat ben suçu bunların ailelerine buluyorum adamlar öğretmiyorsa çocukta öğrenmiyor sa sapması çok normal yanlış mıyım. Tabi araştırması gerekiyor ama ailede biraz itmeli dine kalb' de yoksa yine zor ama neyse. Bir arkadaşım cem evine gider ve bana geçen bir örnek verdi gülermiyiz ağlarmıyız bilmem ama bektaşi olan bu insanların bazıları inanmadan inanmıyorum diyerek görev veriliyor çok enteresan yazık diyorum.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

alevi99
alevi kökenli oldugun bir artı kazanımdır...ama alevi tarihini görmezden geliyosun.bu güne bakıyosun bü yüzden aleviyi anlayamıyosun...bu cehalet 10 yılda meydana gelmedi..1000 yıllık bir tarihi var...bir inancın başında alim kaynak kitap olmasa yaşayabilir mi?
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Ben alevi tarihini görmezden gelmiyorum. Bu güne bakmamın en büyük nedeni aileleri gerçekleri anlatmıyor olması. Ben aleviliği anlayan ve elimden geldiğince yaşamaya bakan bir insanım. Yavuz vakası olsun daha ne olaylar yaşadık ve daima kaynaklarımız yok edildi ve zulüm edildi asıl alevilere bunları aile anlatmalı araştırıp kusura bakma Hz aliyi tanımayan sadece lafta bilen çok aleviyim diyen insan var malesef.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

ileler anlatsın diyorsun ....aileler biliyormuki anlata...İslamı aydınlar anlatacak..en başından başlanması gerekiyor...
alevi680

Mesaj gönderen alevi680 »

namzı ramazan orucu kuranda yazıyo bektaşi dede-babalrı islerine gelince salat duadır kuranda yazıyo bakara 1187 ye gelice muharrem farzdır diyolar böle 2 yüzlülük olmaz 14 masumu yanlış bilirler sazı calgıdan cıkarıp ibadet yaparlar(sazı calgı olarak zevkle dinlerim ama kutsanmasına gıcıck kaparım) ben caferiliği doru sekilde analtınca cevremden tepki gördüm ama ailem bana kaynak sunamayıp ben onlara kaynak sununca hemen bektasilkten cıktı tabi birazda indsanların cağdaş olup mantıkla yakllasması önemli arkadaşlar siz köylü bektasilere laf anlatamassınız cünkü dedenin sözüne taparlar ondan cıkmazlar (dedelarin işlevi bitmiştir sıfırdan yeni nesil yaratılmalı) ve artık tekke 4 kapıdan arınmalıyız (alevilerin namaz kıldığını 1506 yıllına it belgesi var olay su şah ismail hatayi tebrizi alınca cuma namazına kızılbaşların yanında sunnileride davet edererk caferiliği anlatmaya calışmıs)
alevi680

Mesaj gönderen alevi680 »

aynı şekilde hacı bektasın namz kıldığı secde toprakları bulundu bunlar hacı bektasın caferi olduğunu ve 4 kapı 40 makam semah tasavvuf gibi seylerin 1514den sonra giridiği ortaya cıkar aleviler veya şiiler tasavufa deil irfan anlayıına sahiptir velayet-i fıkıh ve düzgün müctehid hareketiyle biz cağdas alaeviler bunu aktarırız saygılar

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön