Aşurayı Aşure yapan hainler

ali muhsin

Re: Aşurayı Aşure yapan hainler

Mesaj gönderen ali muhsin »

alevi99 yazdı:ali muhsin bey Ailelerin' de araştırması gerekirdi kaynak Kuran peygamberimizin sünneti ve ehlibeyt yolundan gitmektir. İmanın şartlarınıda mı bilmiyorlar. Cem evine gidip orada bunları tartışa bilirlerdi. Dedeler konusunda bazı dedeler bilgili bazıları değil fakat şunu bilmemiz gerekir bektaşi ve alevi ayrımı yapmak yerine onları düzeltme yoluna gitmeliyiz. Benimde bektaşi kültürü ile yetişmiş arkadaşlarım var ve ailelerini suçluyorlar bazı konularda namaz oo ayıp ramazan mı aa olmaz gibi tabir kullanan insanlar var. Utanmasalar kalkıp alevilik ayrı bir din diyip piyasaya sürecekler.
alevi99 can

anlatmak istedigimi daha evelki yazilarda belirtmistim,Sahsen kendimden bir örnek getirmek istiyorum,Benim Ailemde Bektasiligi benimsemis bir Aileydi ozamnlar ne dogru dürüst kitap nede bilgisayar internet mevcut degildi,halk sadece Ehli Beyt Sevgisi ile yasiyorlar ama Ehli Beytin Amelini fikih ve istihadinida kimse ögretmiyordu,Zamaninda Almanyada Bize ulusoylar Sinasi koc gibi Bektasiler gelmis Cem evi acacagiz diye Toplumun Zaafindan Cahiliklerinden faydalanip hem Duygu hemde Maddi olarak sömürmüslerdi,bunuda yaparken kendilerine öncelike "Seyyidlik,dedelik " vs lerle kendilerine ünvan vererek Alevi Toplumunun bu Cahiliklerini bu Safliklarini iyi kullanmis, Aleviligide Bektasilikle Carpitmis "Namaz yok Niyaz var! Ramazan orucu yok ,3 gündür,kirklar cemi,Bektasilik vs vs " hikayelerle Toplumu avutmuslardi ,daha ben genc yaslardayken onlarin anlatigi Aleviligi mantiksiz bulmus ve kendi capimda arastirmalar ve sorusturmalar sonucunda Bektasiligin Alevilik olmadigini ve kendilerine "Alevi Süssü" veren Bektasilerinde Alevi olmadiklarini vede bize "Alevi önderdiridir " diye tanittiklari ve 12 Imamlarin önünce gecirdikleri Haci Bektasin gercekte Sünni tassavvuf ilmini yayan bir Tarikatci oldugunu ortaya cikarmistik..ama bunu Babalarimiza Ailelerimize anlatmakta bir hayli güctü, sünki daha evel Bu Cahiliklerinden Safliklarindan Faydalanan Bektasi Örgütü bu Topluma Bektasiligi beyinlerine iyice asilamisti.sünki daha evel arz ettigmiz gibi ozamanlar dogru dürüsüt arastirma sistemleri yoktu,ArbacadanTürkceye cevrilmis kitaplar yoktu ,örnegin N.Belaga ,12 Imam Hadisleri vs bunlar yillar sonra piyasaya sürüldü ,sayet bu gibi kitaplar daha evel piyasaya sürülmüs olsaydi Ailelerde bu kitalardan faydalanir Bektasiligide sorustururlardi ama maalesef Bektasiler bu Zaaftan faydalanip Beyinlerine bu Hastaligi bulastirmis oldu ..yeni neslin görevi ise Toplumumuza yerlestirilen Bektasilik Putlarini kirmaktir ..bende Rahmetli Babamla bu konuda tartistigim günler olmustu, tabiki yapici bir sekilde ..ve sonunda oda anlamisti Ramazan orucunun Bizim oldugunu Namazin bizim oldugunu anlamisti hatta benimle beraber Caferi Fikih ve istihadina göre Namazda kilmsiti yani bir nevi hic degilse bunlari kabul etmisti Bektasilik putunu yikmak üzereydi ama zamani maalesf yetmedi ...bunlari örnek olarak sundum ...yeni Nesil Alevi Gencligide yapici bir sekilde Aileleri uyarmasi ve onlarin nasil Bektasiler veya Baska kuruluslar tarafindan aldatildiklarini aciklamalari lazim .bu ise büyük bir mücadeledir ,kabul edip etmemek onlarinda Hür iradesine baglidir ,tabiki Hastalik ilerlemisse yapacak birseyde yok demektir .bize düsen Vazifemizi yerine getirmektir ...saygilar
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Șίа

Re: Aşurayı Aşure yapan hainler

Mesaj gönderen Șίа »

Ali Muhsin can
Yaşadığın şeylerin aynısını yaşayan biri olarak sana katılıyorum.Buyolda ne kadar zorluklarla karşılaş sakda doğru yolu sonuna kadar anlatmaya devam edeceğiz çevremize.
Allah bizim yar ve yardımcımız olsun.
“Şehit olanlar Hüseyin'ce bir iş yaptılar. Kalanlar ise Zeynep'çe bir iş yapmalıdırlar. Bu ikisinin dışında kalanlar Yezit'tirler.”

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön