Zöhre Hanımın Hastalara Şifası!

Musa Özateş

Re: Zöhre Hanımın Hastalara Şifası!

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ehlibeyt_ali yazdı:
Son olarak şunu demek istiyorum görmeden işitmeden sadece geçmiş tarih bilgilerine göre Pir Sultana ikrar verenler bugün yaşayan bir Piri canlı olarak kerametini görme şansı olmasına rağmen atıp tutmasın. Gerçek aleviyim diyosan Pir Sultanı ayağına çağırmayıp haşa postunda kerametine şahit olanlar gibi şüphesi olanlarda çamur atmadan önce gelsinler Pirin kerametini postunda görsünler ondan sonra düşüncelerini aktarsınlar.
Sorun sizin zöhre anaya yada bektaşa evliya deyip dememeniz değil bunların evliya olduğuna ister inanın ister inanmayın bu bizim için önemli değil
buna itiraz etme hakkımız var ediyoruzda ama burada bizim en çok rahatsız olduğumuz konu bunları 12 imamların önüne geçirmenizdir
12 imamların kaynaklarını bir taraf atıp sunulanlara inanmayıp pirimiz böyle dedi diye inat etmenizdir

12 imamların kaynaklarına binbir şüphe getiriyorsunuz ama ölümünden 300 yıl sonra yazılmış bektaş kaynağına hiç itiraz etmiyorsunuz ,
yada zöhre anadan önce alevilik yaşanmamışmıydı sonrada yaşanmayacakmı neden herşeyi inanç önderinize bağlıyorsunuz
mesela 1600- 1940 arası 300 yıl alevilerin piri kimdi bu arada pir sultanda yoktu bektaşta zöhre anada yoktu anadolu dışındaki alevilerin piri kimdi? bunları düşünmüyorsunuz biz bunlara itiraz ediyoruz
la_mekan

Mesaj gönderen la_mekan »

Ben en çok neyi merak ediyorum biliyor musunuz?
Şimdi sadece burada değil birçok platformda Zöhre Ana ve inanışı tartışılıyor, herkes kendi inanç ekseninde birşeyler yazıyor, kimisi hakaret ediyor falan falan...
Ancak tüm bu tartışmalar Zöhre Ana'nın gıyabında yapılıyor, bu tartışan kişilerin % 100'ne yakın kısmı Zöhre Ana'yı bir kez bile mekanında ziyaret etmiş, ona merak ettiklerini sormuş ve cevabını almış değil...Neden peki?...Neyin inadıdır bu?...
Arkadaşlar büyük bir iyiniyetle şunu söylemek istiyorum, Zöhre Ana saklı gizli bir yerde değil mekanını bilmiyorsanız öğrenmeniz hiç de zor değil, orada insan yendiğine şahit olunmadı bugüne kadar, ne düşünüyorsanız, neye kime inanıyorsanız hiç farketmez lütfen gidin ve kendi mekanında zöhre Ana'nın karşısına geçip tüm bu merak ettiklerinizi kendisine bizzat sorun ve en sağlıklı cevabı kendi ağzından dinleyin, bu bu kadar zor olmasa gerek ...

Sn. biralevi,
İnanışlar herhangi bir yüzdelik dilime tabi tutularak sorgulanmaz, siz o inanca dair hissettikleriniz ya da gördükleriniz ya da herhangi bir güdü ile inanırsınız, hepsi bu...bugün islam dinine inanan büyük kesim ya da hıristiyanlığa inananlar neye şahit olmuşlardır ya da hangi dinsel objeyi herhangi bir yüzde ile ölçüp biçmişlerdir de inanıyorlardır, incil ya da kuran-ı kerimin yazıldığına ya da vahyin indiğine mi şahit olmuşlardır? ezelden beri süregelen inanışlardır ve bir kutsiyetleri vardır. Lütfen eleştirirken biraz hakkaniyetli olalım. Birebir görüştüğümüz aile dostumuz olan bayanın elinde devletin raporu var bu kadının yumurtalıkları yok hamile kalamaz diye hatta doktoru bizzat eşine söylemiştir hanımınızın erkekten farkı yok, regl olmuyor, yumurtalıkları yok hamile kalması imkansız diye ve kadının şuanda üç tane kızı var sizi bu kişi ile rahatlıkla görüştürebilirim Zöhre Ana'ya gelmiş ve üç kız sahibi olmuştur, inanmayabilirsiniz ancak bir kişinin gıyabında konuşmanız en hakkaniyetsizi, gelin ortamı görün, Zöhre Ana'yı ve çevresindekileri görün konuşun ondan sonra kişisel yargınızı yine oluşturun.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

la_mekan yazdı:Ben en çok neyi merak ediyorum biliyor musunuz?
Şimdi sadece burada değil birçok platformda Zöhre Ana ve inanışı tartışılıyor, herkes kendi inanç ekseninde birşeyler yazıyor, kimisi hakaret ediyor falan falan...
Ancak tüm bu tartışmalar Zöhre Ana'nın gıyabında yapılıyor, bu tartışan kişilerin % 100'ne yakın kısmı Zöhre Ana'yı bir kez bile mekanında ziyaret etmiş, ona merak ettiklerini sormuş ve cevabını almış değil...Neden peki?...Neyin inadıdır bu?...
Arkadaşlar büyük bir iyiniyetle şunu söylemek istiyorum, Zöhre Ana saklı gizli bir yerde değil mekanını bilmiyorsanız öğrenmeniz hiç de zor değil, orada insan yendiğine şahit olunmadı bugüne kadar, ne düşünüyorsanız, neye kime inanıyorsanız hiç farketmez lütfen gidin ve kendi mekanında zöhre Ana'nın karşısına geçip tüm bu merak ettiklerinizi kendisine bizzat sorun ve en sağlıklı cevabı kendi ağzından dinleyin, bu bu kadar zor olmasa gerek ...

.
inanç önderinizin tartışılması iyidir biz sizi tanırız sizde karşı eleştiri noktalarını öğrenirsiniz
fikirlerini sizlerin ağzından öğreniyoruz gidenlerin anılarınıda dinliyoruz yani gözü kapalı eleştirmiyoruz bence karşı eleştirilerede önem verin
la_mekan

Hasan Akça yazdı:

.
inanç önderinizin tartışılması iyidir biz sizi tanırız sizde karşı eleştiri noktalarını öğrenirsiniz
fikirlerini sizlerin ağzından öğreniyoruz gidenlerin anılarınıda dinliyoruz yani gözü kapalı eleştirmiyoruz bence karşı eleştirilerede önem verin
Can,
Elbette karşılıklı fikirler öne sürülür tartışılır bu noktada hiçbir sıkıntı yok ancak eğer siz bir kişiyi eleştiriyorsanız ve o kişi hayatta ise onu tanımak için neden başkalarının sözlerine ihtiyaç duyuyorsunuz, bunun en sağlıklı yolu medenice kişilerle bizzat konuşmak tartışmak değil midir neden çekiniyorsunuz gelin bizzat bizler karşılayıp sizleri Zöhre Ana ile tanıştıralım görün şahit olun kendi gözlerinizle görün ve kendi kulaklarınızla duyun, tekrar söylüyorum bu zor birşey değil.
Hasan Akça

la_mekan yazdı:
Hasan Akça yazdı:

.
Can,
Elbette karşılıklı fikirler öne sürülür tartışılır bu noktada hiçbir sıkıntı yok ancak eğer siz bir kişiyi eleştiriyorsanız ve o kişi hayatta ise onu tanımak için neden başkalarının sözlerine ihtiyaç duyuyorsunuz, bunun en sağlıklı yolu medenice kişilerle bizzat konuşmak tartışmak değil midir neden çekiniyorsunuz gelin bizzat bizler karşılayıp sizleri Zöhre Ana ile tanıştıralım görün şahit olun kendi gözlerinizle görün ve kendi kulaklarınızla duyun, tekrar söylüyorum bu zor birşey değil.

ana sorun şu ki sizin 12 imamların görüşleriyle tanışma vakti gelmiştir bu b.izi zöhre anayla tanışmamızdan daha önemli öncelikli konudur
pirali

Mesaj gönderen pirali »

Siz hep önyargıyla yaklaşıyosunuz konuya. Bu sürekli dile getirilen bir konu lütfen önyargılı olmayın, başkalarının ağzından dinlenmiş açıklamalar sizi yanlışa itebilir, nitekim de öyle oluyor. Çekemeyen üç beş kişinin lafları sizi doğruymuş gibi düşündürüyor, bu da yanlış açıklama yapmanıza sebep oluyor. Sizden ricam lütfen ve lütfen eğer bu konuda açıklama yapacak iseniz kaynağına giderek gerçekleri öğrenip öyle yapınız. Ha ben gidemem diyorsanız bence açıklama yapma yetkisine sahip değilsiniz demektir. Ben gittiğim gördüğüm ve inandığım için kendimde açıklama yapma hakkını görüyorum ya siz?
la_mekan

Hasan Akça yazdı:
la_mekan yazdı:
Hasan Akça yazdı:

.
Can,

ana sorun şu ki sizin 12 imamların görüşleriyle tanışma vakti gelmiştir bu b.izi zöhre anayla tanışmamızdan daha önemli öncelikli konudur
Bizi belli kalıplar içerisine sıkışmak ve o kısır döngünün içinden çıkamamakla eleştiriyorsunuz ya aynı tutumu siz sergiliyorsunuz umarım farkındasınızdır, bu bir kişiyi ona hiçbir savunma hakkı tanımadan yargılayıp hükmetmek demektir ve bu hiçbir hakkaniyete sığmaz.Biz 12 imamların görüşleriyle tanıştıktan sonra ( 12 imamların yoluna can feda orası ayrıdır tabi ve imamların imamı Hz. Ali'dir pirimiz evliyalar da hakkın yeryüzündeki elçileridir)siz Zöhre Ana'yı tanıma gayretini gösterecek misiniz?
Hasan Akça

la_mekan yazdı:
Bizi belli kalıplar içerisine sıkışmak ve o kısır döngünün içinden çıkamamakla eleştiriyorsunuz ya aynı tutumu siz sergiliyorsunuz umarım farkındasınızdır, bu bir kişiyi ona hiçbir savunma hakkı tanımadan yargılayıp hükmetmek demektir ve bu hiçbir hakkaniyete sığmaz.Biz 12 imamların görüşleriyle tanıştıktan sonra ( 12 imamların yoluna can feda orası ayrıdır tabi ve imamların imamı Hz. Ali'dir pirimiz evliyalar da hakkın yeryüzündeki elçileridir)siz Zöhre Ana'yı tanıma gayretini gösterecek misiniz?
olurmu öyle şey biz bütün forumlarda sanalda nesnelde her görüşle alışveriş yapıyoruz doğruları alıyoruz yanlışlara karşı duruyoruz

evet siz 12 imamlarla tanışırsanız bizim yöneticilerimizde zöhre anayla seve seve tanışırlar ama bu eleştirilerimizi ona söyleyince tahammül edecekmidir?
yani kimseyi üzmek ve sizlerle onun arasına negatif anlamda girmeyi istemeyiz hatta biz sizin sizde bizim anma yada kutlama törenlerine özel onur misafiri olarak katılabilir karşılıklı paneller yapabiliriz biz açığız ama bu eleştirilerimizi inanç önderiniz yada önder kadrolarınız duymak istermi?

biz sizlerin her türül üeleştirisine katlanırızda siz bizimkilere katlanırmısınız? yani iyiniyetlede olsa kimseyi üzmek istemeyiz
Hasan Akça

Hasan Akça yazdı:
la_mekan yazdı:

olurmu öyle şey biz bütün forumlarda sanalda nesnelde her görüşle alışveriş yapıyoruz doğruları alıyoruz yanlışlara karşı duruyoruz

evet siz 12 imamlarla tanışırsanız bizim yöneticilerimizde zöhre anayla seve seve tanışırlar ama bu eleştirilerimizi ona söyleyince tahammül edecekmidir?
yani kimseyi üzmek ve sizlerle onun arasına negatif anlamda girmeyi istemeyiz hatta biz sizin sizde bizim anma yada kutlama törenlerine özel onur misafiri olarak katılabilir karşılıklı paneller yapabiliriz biz açığız ama bu eleştirilerimizi inanç önderiniz yada önder kadrolarınız duymak istermi?

biz sizlerin her türlüeleştirisine katlanırızda siz bizimkilere katlanırmısınız? yani iyiniyetlede olsa kimseyi üzmek istemeyiz evet derseniz bunların ön hazırlıklarını öncü kadrolarla açmaya hazırım sizde bu noktada elçilik yapmaya hazırmısınız?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Anaci Taraftarlara birkac sorum olacak..gördügüm kadariyla Sizler Ehli Beyt Kaynaklarina önem vermiyorsunuz ,hatta Süphe duyorsunuz, hic bir kanit delillere dayanmadan bir Bayani Kutsayip ona Evliyalik gibi Peygamberlik görevini üstlenmis gibi idialarda bulunuyorsunuz , Bilimsel ve ilimsel arastirmalardan uzak oldugunuz gibi kulaktan dolma ve gördügünüz "Sözde" Kerametlere körü körüne inanip Bu Bayana Evliyalik unavni dahi verebiliyorsunuz ,bunu yaparkende Türlü hikayeler öne sürerek hic bir Mantiki aciklamasi olmayan sözlere dayanarak bu aciklamalari savunuyorsunuz..Sorup Sorusturmuyorsunuz ..ne geregi var gibi Es gecip bilimsel yönden olaylara bakmiyorsunuz, zira o Bayni sizler gözünüzde büyütügünüz gibi Ehli Beytende üstün bir varlik görmektesiniz ( Bazi Sözlerle bunu kamufle edemesiniz ) Dediklerini arastirmadan incelemden kabul edenlersiniz ,keramet sahibi diyerek Safca kanmaktasiniz ..Simdi size bir sorum ...Keramet sahibidir hastalara sifa verir idiasinda bulunuyorsunuz,Ona bakilirsa Dünyaca ünlü illuziyonist olan David Cpoerfiled,de Akil almaz gösteriler yapiyor Ruhlar cagirip cisimleri ortadan yok ediyor ,simdi bu Adam Türkiyede olsa ve kaldiginiz semte olmus olsaydi eminimki hic arastirmaya gerek duymadan onada Evliyalik Prilik üvani verirdiniz ! Sünki Sizler arastirma geregi duymadan körü körüne birilerine inaniyorsunuz ! Her Sihirbaz, her illuziyonist, her Diplomasiz Pratik doktorlar, her Büyücü vs Evliya olmus olsaydi Dünya Evliylardan gecilmezdi ve herkes Evliya oldugunu idia ederdi ..Bahsettigimiz ünlü illuziyonist olan David Cpoerfield ,de bazilari onu yüceltmis insan üstü yetenekleri var diyerek onada kutsalik vermek istemislerdi .Bagimsiz arastirmalr ve bilim adamalari ve cesitli Din Mensuplari yaptiklari arastirmalar sonucunda David Coperfield,din Cin ilimiyle Tekrar ediyorum Cin ilimilye ilgilendigi ve kendisininde Yahudi oldugunu kanitlamsilardir..Simdi Ülkemizde yokmudur böyleleri ? illuziyonistler, medyumlar falanclar fismancalar yokmudur ?.. Vardir ! Bunlardan biri ise Evliya diye idia ettiginiz Ananizdir ! uzun yillar evel o Bayanin yanina gidenlerin hikayesini dinledigimde kendisinin Miraca ciktigini ve kendisine Vahiy geldigini idia ediyorlardi ve yine kendisinin Özel bir odasi oldugunu ve oraya ceklip karanlikta bir müddet kaldiginda tekrar Toplum icine giridigini anlatiyorlardi..Simdi bu idialari Sizlerde söylüyorsunuz ...onun Evliya oldugunu aciklayarak birde Vahiy geldigini idia ediyorsunuz..Kanaatimce David Coperfield ve Zöhre Ana dedigniz kisi ayni ilimin mensuplardir !!! Sifa dagitma hikayesine gelince ...Madem Sifa dagitiyor AIDS,E veya Kansere veya bunun gibi Hastaliklara care bulmusmu ? Burdada Pratik Doktorlar, Bitki Hekimleri vardir ama hic biri Evliyalik derdinde degildir Saf bildiginiz Almanlar dahi bu konuda uyaniktirlar ve olaya bilimsel olarak bakmaktadirlar .sizde ise böyle bir sorun yok ,ne arastirma ne inceleme geregi duymadan gözlerinizi kapayarak Birine Safca inaniyorsunuz. Zaten böyleleri dar gelilri kisileri secerler, sünki onlari kadirmakta kolaydir ...her neyse ..Sünni Haci Bektasa Zöhre ananiza Evliya diyorsaniz bu sizin Sorununuzdur ,Bizleri ilgilnedirmiyor AMA isin icine 12 Imamlar,Alevilik girerse elbette buna karsi cikariz..Bu durumda Sizlerin Hidetlenmesine kizmasina gerekte yoktur .Zira Elinize birkere olsun Ehli Beyt Kaynaklari gecmemis ,gecmedigi gibi bazi Tarihi olaylari anlatiginizda söylediklerinizin kulaktan dolma oldugunu anlariz. Kaynak Delil getirin dedigimizde " ne gerek var " diyerek Zöhre Ananizi Kaynak diye sunarsiniz .oysaki bu Mantiksizcadir ! Akliniz varsa Sizde kendi capinizda arastirin diyecegim ama bununda size faydasiz olacagini düsünmüyorum ,zira kaynaklari Red ediyorsunuz ,Kurandan Süphe duyarak bazilarinizin Bunun Degistirildigine inaniyorsunuz ama her nedense uydurma bir kitap olan Kaynagi Delili olmayan ve Ehli Beyt inanciyla bagdasmayan "Caferi Buyrugu" kitabina inaniyorsunuz ..ne hikmetse artik ....Aleviligi ve Ehli Beyt isimlerini kullanarak Laikciligin Probagandasinida yapmanizda ayri bir konudur...simdilik bukadar !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön