Zöhre Hanımın Hastalara Şifası!

la_mekan

Re: Zöhre Hanımın Hastalara Şifası!

Mesaj gönderen la_mekan »

Hasan Akça yazdı:
Hasan Akça yazdı:
la_mekan yazdı:
Bizi belli kalıplar içerisine sıkışmak ve o kısır döngünün içinden çıkamamakla eleştiriyorsunuz ya aynı tutumu siz sergiliyorsunuz umarım farkındasınızdır, bu bir kişiyi ona hiçbir savunma hakkı tanımadan yargılayıp hükmetmek demektir ve bu hiçbir hakkaniyete sığmaz.Biz 12 imamların görüşleriyle tanıştıktan sonra ( 12 imamların yoluna can feda orası ayrıdır tabi ve imamların imamı Hz. Ali'dir pirimiz evliyalar da hakkın yeryüzündeki elçileridir)siz Zöhre Ana'yı tanıma gayretini gösterecek misiniz?

olurmu öyle şey biz bütün forumlarda sanalda nesnelde her görüşle alışveriş yapıyoruz doğruları alıyoruz yanlışlara karşı duruyoruz

evet siz 12 imamlarla tanışırsanız bizim yöneticilerimizde zöhre anayla seve seve tanışırlar ama bu eleştirilerimizi ona söyleyince tahammül edecekmidir?
yani kimseyi üzmek ve sizlerle onun arasına negatif anlamda girmeyi istemeyiz hatta biz sizin sizde bizim anma yada kutlama törenlerine özel onur misafiri olarak katılabilir karşılıklı paneller yapabiliriz biz açığız ama bu eleştirilerimizi inanç önderiniz yada önder kadrolarınız duymak istermi?

biz sizlerin her türlüeleştirisine katlanırızda siz bizimkilere katlanırmısınız? yani iyiniyetlede olsa kimseyi üzmek istemeyiz evet derseniz bunların ön hazırlıklarını öncü kadrolarla açmaya hazırım sizde bu noktada elçilik yapmaya hazırmısınız?
Her türlü hazırız can,eleştirilere tahammül etmese idik inancımıza yapıan saldırılar , hakaretler karşısında (sizleri ve saygı ile yaklaşanları tenzih ediyorum)bu kadar serin kanlı olmazdık emin ol.Elçilik noktasında ise her türlü yardıma hazırız.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

la_mekan yazdı:
Hasan Akça yazdı:
Hasan Akça yazdı:
la_mekan yazdı:
Bizi belli kalıplar içerisine sıkışmak ve o kısır döngünün içinden çıkamamakla eleştiriyorsunuz ya aynı tutumu siz sergiliyorsunuz umarım farkındasınızdır, bu bir kişiyi ona hiçbir savunma hakkı tanımadan yargılayıp hükmetmek demektir ve bu hiçbir hakkaniyete sığmaz.Biz 12 imamların görüşleriyle tanıştıktan sonra ( 12 imamların yoluna can feda orası ayrıdır tabi ve imamların imamı Hz. Ali'dir pirimiz evliyalar da hakkın yeryüzündeki elçileridir)siz Zöhre Ana'yı tanıma gayretini gösterecek misiniz?

olurmu öyle şey biz bütün forumlarda sanalda nesnelde her görüşle alışveriş yapıyoruz doğruları alıyoruz yanlışlara karşı duruyoruz

evet siz 12 imamlarla tanışırsanız bizim yöneticilerimizde zöhre anayla seve seve tanışırlar ama bu eleştirilerimizi ona söyleyince tahammül edecekmidir?
yani kimseyi üzmek ve sizlerle onun arasına negatif anlamda girmeyi istemeyiz hatta biz sizin sizde bizim anma yada kutlama törenlerine özel onur misafiri olarak katılabilir karşılıklı paneller yapabiliriz biz açığız ama bu eleştirilerimizi inanç önderiniz yada önder kadrolarınız duymak istermi?

biz sizlerin her türlüeleştirisine katlanırızda siz bizimkilere katlanırmısınız? yani iyiniyetlede olsa kimseyi üzmek istemeyiz evet derseniz bunların ön hazırlıklarını öncü kadrolarla açmaya hazırım sizde bu noktada elçilik yapmaya hazırmısınız?
Her türlü hazırız can,eleştirilere tahammül etmese idik inancımıza yapıan saldırılar , hakaretler karşısında (sizleri ve saygı ile yaklaşanları tenzih ediyorum)bu kadar serin kanlı olmazdık emin ol.Elçilik noktasında ise her türlü yardıma hazırız.
tamam o zaman bende elçiliğimi yapacağım ön görüşmeler için sizi sorumlu aydın ve alimlerimizle görüştürmeye çalışacağım
onlarla görüştürdükten sonra size döneceğim bu konuda sitedeki özelinize mesaj gelecektir bazı konuları proğramları ulu orta konuşmaya gerek yok belkide çorum ehli beytçileri aleviler ile zöhre ana ve inanç kadroları arasında yeni bir yol arkadaşlığı dahi doğabilir
la_mekan

Mesaj gönderen la_mekan »

Sevgili Hasan Akça,

Tüm yazılanlardan sonra bu noktaya gelinmesi çok sevindirici. Klavye arkasından birbirimizi tanımadan, görmeden, araştırmadan sadece yazılanlarla birşeyleri savunmaya ya da birşeylere saldırmaya çalışıyoruz.

Yüzyüze gelmek, tartışmak, konuşmak hem daha insani hem de yolumuza daha yakışır bir yöntem.

BU adımınızdan dolayı teşekkür ederim kendi adıma.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

la_mekan yazdı:
BU adımınızdan dolayı teşekkür ederim kendi adıma.
can site admininden büyük ihtimal yarın veya en geç birkaç gün içinde size özel mesaj gelecek bende umutluyum inş güzel şeylere vesile oluruz
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Münazara yapilmasi iyi birseydir,Bakalim nereye kadar ......
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
pirali

Mesaj gönderen pirali »

ali muhsin yazdı:Anaci Taraftarlara birkac sorum olacak..gördügüm kadariyla Sizler Ehli Beyt Kaynaklarina önem vermiyorsunuz ,hatta Süphe duyorsunuz, hic bir kanit delillere dayanmadan bir Bayani Kutsayip ona Evliyalik gibi Peygamberlik görevini üstlenmis gibi idialarda bulunuyorsunuz , Bilimsel ve ilimsel arastirmalardan uzak oldugunuz gibi kulaktan dolma ve gördügünüz "Sözde" Kerametlere körü körüne inanip Bu Bayana Evliyalik unavni dahi verebiliyorsunuz ,bunu yaparkende Türlü hikayeler öne sürerek hic bir Mantiki aciklamasi olmayan sözlere dayanarak bu aciklamalari savunuyorsunuz..Sorup Sorusturmuyorsunuz ..ne geregi var gibi Es gecip bilimsel yönden olaylara bakmiyorsunuz, zira o Bayni sizler gözünüzde büyütügünüz gibi Ehli Beytende üstün bir varlik görmektesiniz ( Bazi Sözlerle bunu kamufle edemesiniz ) Dediklerini arastirmadan incelemden kabul edenlersiniz ,keramet sahibi diyerek Safca kanmaktasiniz ..Simdi size bir sorum ...Keramet sahibidir hastalara sifa verir idiasinda bulunuyorsunuz,Ona bakilirsa Dünyaca ünlü illuziyonist olan David Cpoerfiled,de Akil almaz gösteriler yapiyor Ruhlar cagirip cisimleri ortadan yok ediyor ,simdi bu Adam Türkiyede olsa ve kaldiginiz semte olmus olsaydi eminimki hic arastirmaya gerek duymadan onada Evliyalik Prilik üvani verirdiniz ! Sünki Sizler arastirma geregi duymadan körü körüne birilerine inaniyorsunuz ! Her Sihirbaz, her illuziyonist, her Diplomasiz Pratik doktorlar, her Büyücü vs Evliya olmus olsaydi Dünya Evliylardan gecilmezdi ve herkes Evliya oldugunu idia ederdi ..Bahsettigimiz ünlü illuziyonist olan David Cpoerfield ,de bazilari onu yüceltmis insan üstü yetenekleri var diyerek onada kutsalik vermek istemislerdi .Bagimsiz arastirmalr ve bilim adamalari ve cesitli Din Mensuplari yaptiklari arastirmalar sonucunda David Coperfield,din Cin ilimiyle Tekrar ediyorum Cin ilimilye ilgilendigi ve kendisininde Yahudi oldugunu kanitlamsilardir..Simdi Ülkemizde yokmudur böyleleri ? illuziyonistler, medyumlar falanclar fismancalar yokmudur ?.. Vardir ! Bunlardan biri ise Evliya diye idia ettiginiz Ananizdir ! uzun yillar evel o Bayanin yanina gidenlerin hikayesini dinledigimde kendisinin Miraca ciktigini ve kendisine Vahiy geldigini idia ediyorlardi ve yine kendisinin Özel bir odasi oldugunu ve oraya ceklip karanlikta bir müddet kaldiginda tekrar Toplum icine giridigini anlatiyorlardi..Simdi bu idialari Sizlerde söylüyorsunuz ...onun Evliya oldugunu aciklayarak birde Vahiy geldigini idia ediyorsunuz..Kanaatimce David Coperfield ve Zöhre Ana dedigniz kisi ayni ilimin mensuplardir !!! Sifa dagitma hikayesine gelince ...Madem Sifa dagitiyor AIDS,E veya Kansere veya bunun gibi Hastaliklara care bulmusmu ? Burdada Pratik Doktorlar, Bitki Hekimleri vardir ama hic biri Evliyalik derdinde degildir Saf bildiginiz Almanlar dahi bu konuda uyaniktirlar ve olaya bilimsel olarak bakmaktadirlar .sizde ise böyle bir sorun yok ,ne arastirma ne inceleme geregi duymadan gözlerinizi kapayarak Birine Safca inaniyorsunuz. Zaten böyleleri dar gelilri kisileri secerler, sünki onlari kadirmakta kolaydir ...her neyse ..Sünni Haci Bektasa Zöhre ananiza Evliya diyorsaniz bu sizin Sorununuzdur ,Bizleri ilgilnedirmiyor AMA isin icine 12 Imamlar,Alevilik girerse elbette buna karsi cikariz..Bu durumda Sizlerin Hidetlenmesine kizmasina gerekte yoktur .Zira Elinize birkere olsun Ehli Beyt Kaynaklari gecmemis ,gecmedigi gibi bazi Tarihi olaylari anlatiginizda söylediklerinizin kulaktan dolma oldugunu anlariz. Kaynak Delil getirin dedigimizde " ne gerek var " diyerek Zöhre Ananizi Kaynak diye sunarsiniz .oysaki bu Mantiksizcadir ! Akliniz varsa Sizde kendi capinizda arastirin diyecegim ama bununda size faydasiz olacagini düsünmüyorum ,zira kaynaklari Red ediyorsunuz ,Kurandan Süphe duyarak bazilarinizin Bunun Degistirildigine inaniyorsunuz ama her nedense uydurma bir kitap olan Kaynagi Delili olmayan ve Ehli Beyt inanciyla bagdasmayan "Caferi Buyrugu" kitabina inaniyorsunuz ..ne hikmetse artik ....Aleviligi ve Ehli Beyt isimlerini kullanarak Laikciligin Probagandasinida yapmanizda ayri bir konudur...simdilik bukadar !
Öncelikle merhaba;
Anacı taraftar ifadesi pek hoş olmamış ben Anacı taraftar değil Ana'ya gönül vermiş bir inananım...
Körü körüne ifadesinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz acaba? Burada anlatılanların hangisinden anladınız bunu? Ben kendi adıma yazıyorum, ben asla ve asla körü körüne inanmadım. Gerçekleri gördüm, yaşadım ve inandım. Savunduğunuz tek noktanız bu zaten, körü körüne inanmak...Geçmişte yaşamış her evliya toplumun belli bir kesiminde kabul görmemiştir, bu insanlar azınlıkta olsa var olmuştur. Ne yazık ki Zöhre Ana'mızda bu azınlıkların varlığına maruz kalmış durumda, fakat biliyoruz ki gerçek olana kimse birşey yapamaz. En anlaşılır örnek Pir Sultan Abdal'dır. Pir Sultan Abdal'ın yaşadıkları gözünüzün önüne gelsin (eğer O'na inanıyorsanız), O bir Pir'di, inanmayanlar safsata diyenler, hadi keramet göstersin diyenler, uçmasını, kaçması bekleyenler ne yaptı? Taşladılar,darağacında astılar, o canım bedeni eziyet ederek bu dünyadan alıp götürdüler. Ne oldu? Pir Sultan Abdal bu alemden göçtükten sonra inandılar...Siz Ehlibeyt'in kerametlerini gözünüzle gördünüz mü? On İki İmamları tanıyor musunuz? Nasıl oluyor peki görmeden, yaşamadan Onların Pir olduğunu kabul ediyorsunuz? O dönemde Pir gelebileceğine inanıyorsunuz da bu dönemde gelmiş olmasını neden kabul görmüyorsunuz acaba? Ben bu ikilemde bir art niyet arıyorum...

Zöhre Ana akıl almaz gösteriler yapmıyor, ruh çağırıp cisimler yok etmiyor, bu da nereden çıktı? Keramet deyince aklınıza gelen bunlar mı oluyor sizin? Bahsettiğiniz kişi bir sihirbazdır, Zöhre Ana ise ilim sahibi bir Pir'dir. Sormuşsunuz ya önemli hastalıkla çare bulmuş mu diye sayısız belgelerle size bunu ispatlamak çok kolay...
Bu arada Sünni Hacı Bektaş diyerek yanlışlıkla mı yazdınız yoksa gerçek ifadeniz mi? Ben yanlışla yazmış olduğunuzu düşünmek istedim, fakat değilse sizin görüşlerinize pek te itibar etmemek gerek sanırım...En belirgin bilgide bile tartışma yaratılacaksa size açıklama yapmak epey zor olacağa benzer...Saygılarımla...
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

pirali yazdı: Bu arada Sünni Hacı Bektaş diyerek yanlışlıkla mı yazdınız yoksa gerçek ifadeniz mi? Ben yanlışla yazmış olduğunuzu düşünmek istedim, fakat değilse sizin görüşlerinize pek te itibar etmemek gerek sanırım...En belirgin bilgide bile tartışma yaratılacaksa size açıklama yapmak epey zor olacağa benzer...Saygılarımla...[/size]
can
forumda bektaşilik başlığı altında hacı bektaşın yolu diye bir bölüm var orayı okuyup her türlü karşı eleştiri ve itirazınızı yapabilirsiniz yani konu tartışmaya ve eleştirilerinize açıktır oradaki görüşleri çürütürseniz merak etmeyin bizler doğruya doğru diyen alevilerdeniz
can...Ali_34

Mesaj gönderen can...Ali_34 »

sanırım zamane insanlarının anlayamadığı tek konu bu... Anadolu'daki yüzlerce türbelerde yatan Pirler, her devirde gelmişler, ilimlerini kerametlerini ve ışıklarını saçmışlar... peki bu devierde bir Pir gelemezmi? olamazmı.. buna inanabilmeleri için gelmiş geçmiş tüm Er ve Pirlere inanmaları gerekiyor.
Haa.. bizim evliyalara inancımız yok diyebiliyorsanız, ozaman bu konuyu tartışmanın hiç bir anlamı yok..
" Eğer geçmişte evliyalar gemişse şimdi neden gelmesin " lütfen bu konuyu düşüncenizde değerlendirin...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadaslar

Belki farkindasinizdir ,iki tarafta görüsmek icin anlasmis durumda ,dilerseniz tartismaya ara verir durumu bekleriz ..ne dersiniz ...bu tartisma devam ederse,bu görüsmenin yoluna ister istemez tas koyariz . Görüsmeninde suya düsmemesi icin bu teklifi sizlerede öneriyorum.sahsen bende bu görüsmeyi Dikkate nazara alarak bu konuya simdilik ara veriyorum ...anliyacaginizi umarim..daha sonraki zamanlarda görüslerimizi düsüncelerimizi tekrar paylasiriz .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
can...Ali_34

Mesaj gönderen can...Ali_34 »

haklısınız.. eğer önceki yazılaımı okuduysanız hatırlarsınız.. konuları yerinde ve kaynağında görmeden tahmini eleştiriler yapmayalım diye yazmıştım.. yani doğru olanı en başında söylemiştik.. eleştiriler olmadan fikirler elekten geçmeden kendimize doğru olanı göremeyiz.. Önemli olan Saygı ve anlayış içerisinde yaklaşalım...

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön