Atatürk için Yas Orucu Uydurdular

ali muhsin

Re: Atatürk için Yas Orucu Uydurdular

Mesaj gönderen ali muhsin »

dersimli_serkan yazdı:kin beslemedignize göre ozaman Muaviye ve Yezit gibilerinede kin beslemiyorsunuz demektir !

bizler insanlıga kin beslemiyoruz.elbette Ehlibeyt de katleden Muaviye ve Milcana elbette lanet okuyoruz.

Ehlibeyt namazı 3 rekat kılıyoruz ama dualarını burda acıklayamıyoruz. konuları internet üzerinden paylaşmıyoruz. Pir Zöhre Ana vakfı Ankara mamakda sordugunuz bütün soruların cevapını Pir Zöhre Ana'dan alabilirsiniz.
Kusura bakma ama Zöhre Ananiz size bisey ögretmemismi ? Sizin Akliniz Diliniz yokmu ? Sakliniz gizlinizmi var ? Bakin Bizler mertce saklimiz gizlimiz olmadan herseyi burda acik ve net olarak kendimizi ifade edebiliyoruz .Simdi biz size soru sordugumuzda belge doldurup sonra Zöhre Ananiz onayladiktan sonrami Cevap yazacaksiniz ? "Namazi hangi istihada göre kiliyorsunuz ,nereye dönüyorsunuz ,nasil kiliyorsunuz vs "desem Paylasmiyacakmisiniz ? illede cevap vermeniz icin birilerinin önce onaylamasimi lazim ? Siz Hür innsanlar degilmisiniz ? Ayrica biz Sizinle tartisiyoruz Zöhre Ananizla degil...darilma gücenme ama öyle ....
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
dersimli_serkan

Mesaj gönderen dersimli_serkan »

ali muhsin yazdı:
dersimli_serkan yazdı:kin beslemedignize göre ozaman Muaviye ve Yezit gibilerinede kin beslemiyorsunuz demektir !

bizler insanlıga kin beslemiyoruz.elbette Ehlibeyt de katleden Muaviye ve Milcana elbette lanet okuyoruz.

Ehlibeyt namazı 3 rekat kılıyoruz ama dualarını burda acıklayamıyoruz. konuları internet üzerinden paylaşmıyoruz. Pir Zöhre Ana vakfı Ankara mamakda sordugunuz bütün soruların cevapını Pir Zöhre Ana'dan alabilirsiniz.
Kusura bakma ama Zöhre Ananiz size bisey ögretmemismi ? Sizin Akliniz Diliniz yokmu ? Sakliniz gizlinizmi var ? Bakin Bizler mertce saklimiz gizlimiz olmadan herseyi burda acik ve net olarak kendimizi ifade edebiliyoruz .Simdi biz size soru sordugumuzda belge doldurup sonra Zöhre Ananiz onayladiktan sonrami Cevap yazacaksiniz ? "Namazi hangi istihada göre kiliyorsunuz ,nereye dönüyorsunuz ,nasil kiliyorsunuz vs "desem Paylasmiyacakmisiniz ? illede cevap vermeniz icin birilerinin önce onaylamasimi lazim ? Siz Hür innsanlar degilmisiniz ? Ayrica biz Sizinle tartisiyoruz Zöhre Ananizla degil...darilma gücenme ama öyle ....
Can Zöhre Ana forum sitemiz açık.her zaman genel olarak açıklamalar var.hepimiz Pir Zöhre Anamız dan Allah Muhammet Ali yolunu ibadetlerimizi ögreniyoruz.daha çok şeyler yaşıcaz ve ögrenicez.sana anlatsak ne kadar anlıcaksın ki yaşaman lazım.güzellikleri görmen gerek ki Ehlibeyt baldan tatlı sözünü yaşayasın.30 yıldan bu zamana kadar gizli saklımız olmadıki hersey açık ve net.
cınar79

Mesaj gönderen cınar79 »

Ehli Beyti okuyoruz diyorsunuz. Peki hangi kaynkalardan ögreniyorsunuz ,bu hussusta bugüne kadar hic bir kaynak getirmediniz.Zöhre Ananiz hangi kaynaklara dayanarak Ehli Beyti size ögretiyor ? Ehli Beyt istihadini Hükümlerini acikliyormu ? yani Namazi Orucu Abdesti kisacasi onlarin Amellerinin yapilmasi gerektigini sizlere acikliyormu ? Hangi kitablardan,hangi kaynaklardan faydalaniyor ? Tahsili ilimi bilimi nedir ? nerde ve kimden ders almis ? bir insan ilim tashil görmeden nasil bu kadar emin olabilir ? evet yazismalarimizin basinda olabiliriz, sünki sizlere sorular soruluyor ,siz ise Es geciyorsunuz Siir Beyt Nefes herneyse bunlar bekledigmiz cevaplar degildir ! ayrica Sizler N.Belaga gibi Sahifeyi Secaadiye gibi Ehli Beyt Sözlerinden Süphe duyorsunuz ohalde kaynak getirmis olsak dahi bunuda kabullenmessiniz..zira daha evelde böyle tartismamiz olmus Sizlere kaynaklar sunulmustu ve siz onlaridanda Süphe etmis hatta kabul etmemistiniz.Herkesin Nefesi kendinedir ve herkes kendisinden sorumludur.neden Siz kendi capinizda arastirmalar yapip kendi kabugunuzun disina cikmiyorsunuz ? Bir kisi dedi diye hemen kaytisiz sartsiz inamamkmi gererkir..o Bayanin her dedigini arastirmadan incelemeden kayitsiz sartsiz Dogrudur diyorsunuz hadi yanlissa ne yapacaksiniz ...biraz agir gelecek Arkadaslar ama sunuda yaziyim..neden aklinizi baskasi tarafinda yönlendiriyorsunuz ? kendi akliniz yokmu sizin ? varsa yoksa Zöhre Ana Asagi Zöhre Ana yukari ,Sözleri sanki Ayetmis gibi kabul ediyorsunuz ama arastirma geregide hic duymuyorsunuz nedense. ayrica size birkac soru sormustum halen cevabini alamadim ..

KAYNAĞIMIZ TEK GERÇEK OLAN PİR ZÖHRE ANADIR....
ANAMIZIN İLMİ ALLAHTANDIR.....
EHLİBEYTİN YOLUNU HİÇ KİMSENİN DOĞRU BİLMEDİĞİ KADAR DOĞRU BİLİYOR....BUNU ANLAMAN İÇİN YAŞAMAN LAZIM...ÖYLE UYDURUK KAYNAKLARDAN DEĞİLL.....
PİRİMİN VERDİĞİ NEFESLER ŞİİR DEĞİLDİR... ONLAR ALLAHTAN GELEN ÇOK KIYMETLİ NEFESLERDİR, ANLAMINI ÇÖZMEN İÇİN YILLARRINI HARCAYIP, PİRİMİ YAŞAYIP, ÖZÜNDEN BAĞLANMAN GEREKİR.....
MERAK ETME AKLIMIZ BAŞIMIZDA HEMDE HİÇ OLMADIĞI KADAR.....
GERÇEKLER, YANLIZCA GERÇEKLERDEN ÖĞRENİLİR.....
BUNU ANLAMAK İÇİN CAN GÖZÜN AÇIK OLMASI LAZIM.....
PİRİM HERKESE NASİP ETMEZ.....
ali muhsin

Yazdiklarinizin hicbiri sordugumuz sorulara cevap degilidir.Kaynak olarak sadece Zöhre Ananizi göstermenizde oldukca Mantiksizdir ! öyleki Sizler onu Asiri derecede yüceltmis, Ehli Beyt Kaynaklarinida hice saymissiniz. örnegin..Zöhre Ananiz dese " Imam Alinin elinde Zülfikar degil, Saz vardi,kuran degil, Beyit okurdu ,Namaz degil ,Semah dönerdi vs " inanacakmisiniz ? Elbette evet ..sünki sizlerin arastirma inceleme derdiniz yok, bir kere körü körüne inanmissiniz . Sizler Bizim getirmis oldugu kaynklari örnegin Kurana, N.Belaga,ya "Uyduruk" diyorsaniz ,Sizlerle artik neyi tartisacagiz ? Bir kisiyi bu kadar yücelterek ona "Vahiy" geldigini idia edecek kadar iler gidenlerle daha neyi tartisacagiz ? Bizleri Beyitler Siirler Gazelermi kurtacak, yoksa Kuran Ayetleri, Ehli Beyt Hadislerimi ? Heleki Nefesler falancalar ona (Zöhre Ananiza) Allahtan geldigini idia etmenizde düpedüz Yalanciliktir ! Vahiy,ler sadece Peygamberlere gelmistir .Siz ise o Bayani nerdeyse Peygamberden üstün gösteriyorsunuz..iki Ehli Beyt isimleri söyledi diye hemen kaniyorsunuz .Sizler Özde degil,Sözde Ehli Beyti Seviyoruz Diyorsunuz ama onlarin hadislerini kaynaklarinada acikca "Uydurktur" diyebiliyorsunuz..Ehli Beytin Amelleri dogrultusunda hareket etmiyorsunuz .. Her illuziyonist, her Pratik Doktorlar, Bitki hekimleri vs " Evliya " olmus olsaydi Dünya Evliyalardan gecilemzdi...Bugün Afrikaya baktigimizda ordada Samanlar vardir veya Budist tapinaklarinda kendilerini Yüce sayan kisiler vardir, bunlar Türkiyeye geldiginde arastirmadan incelemeden onlaradami "Evliya" diye inanackasiniz ? Kolay para kazanmanin yollarini iyi bulmus bazilari .Sahsen Ben gerek Almanyada gerekse Türkiyede nice Sözde " Evliyalar " gördüm .Dikkatimi ceken olayda suydu ..bu kisiler (Kendilerini Evliya diyenler ) genelde Dagilik tepelik veya gecekondu evleri olan yerlere yerlesirler .Fazla Tahsil ilmi bilmi olmayan bölgeleri secerler ..Toplumun Cahiliklerinden Safliklarindan faydalanirlar, sünki onlara ne anlatilirsa inanirlar,onlarin Piskolojilerini kontrol almayida cok iyi bilirler, Saf Cahil olanlarda körü körüne inanirlar.o Sözde "Evliyalarin" yasantilarina baktigimizda hic birnini bir eksikleri yok ,Arabalar ,Evler, Traktörler baglar Bahceler vs vs... Kurban kesenler Para yardimi edenler var, sünki o Sahtekarlar Toplumu nasil kandiracaklarini cok iyi biliyorlar ,neden Zahmet cekip Calisip ter döksünlerki ? iki siir dört gazel okuyup yandaslarida Semt Semt dolasip Reklaminida yaptiktan sonra deyme keyfime ...iste Sizlerde böylesiniz,Arastirm inceleme geregi duymadan bir kisiyi Kutsuyor hatta ona "Vahiy" geldigini idia edebiliyorsunuz. 12 Imam Hadislerinede "Uyduruktur" deyip Kaynak olarak Ananizi ortaya sunuyorsunuz .Peki Sizin Ananiz hangi Kaynaklara dayanarak bunlari söylüyor desek ,sizin verdigniz Cevap "Allahtandir" deyip Mantiksiz ve Mesnetsiz aciklamalarda bulunuyorsunuz ...Arkadaslar bu Dönem arastirma incleme Devridir,Sartlanmis olarak birine kör körüne baglanma devri bitmistir ,50-60-70 veya 80 li yillarda degiliz ,21 nci yüzyildayiz, cagimiz Teknoloji cagidir,Eskiden kitap aramakta arastirmakta güclük cekiyorduk , Bugün ise elektronik kitaplar vardir, Siteler vardir, insan isterse Dogruyu bulur.Ama bir insan halen o kafadaysa ve sartlanmis olarak ona buna "Uyduruktur..Atam Hocam Pirim ne derse dogrudur " diyorsa yapacakta birsey yoktur...Gercekleri ögrenmekte insanin hür iradesindedir, Gercekleri ögrenmek Akil ve Mantik isidir ! Birisi Aklini ona buna kiraya verirse, o insan nasil gerceklere dogrulara ulasabilir ...? Zira böyle kisiler Sartlanmistir ne söylenirse bostur ..bunu böyle görüyorum ..kendinize yazik ediyorsunuz ..kizmaya, Darilmaya, gücenmeye, hiddetlenmeyede hic gerek yok...bir Söz vardir " Dost aci söyler, ama Dogru söyler " diye...
------
Şahımmerdan

Mesaj gönderen Şahımmerdan »

Arkadaşlar inanmak için dokunmak gerekir.

Lütfen artık şu imalı ve can yakıcı sözlerden, Ananız vb. hitaplardan uzak duralım.

Bu çeşit yorumlar yüzyüze görüşme imkanı için adım atmış iki taraf için de üzücü yorumlardır.

Bizim kaynağımız Pir Zöhre Ana'dır.

Kaynağımızın kim olduğunu inşallah değerli yönetici arkadaşlarımız tanıyacak. Onu görecek, tanışacak, onunla konuşacak, bizlerle konuşacak ve bu saçma yazışmalar, birbirini görmeden, araştırmadan,yazılanları okumadan yapılan yorumlar, gerçek ve okunmaya değer yorumlarla yer değiştirecektir.

Her iki taraftan da istirhamım lütfen artık şu konuları uzatmayalım.

Saygılar...
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Şahımmerdan yazdı:
Bu çeşit yorumlar yüzyüze görüşme imkanı için adım atmış iki taraf için de üzücü yorumlardır.
Her iki taraftan da istirhamım lütfen artık şu konuları uzatmayalım.

Saygılar...
aynı fikirdeyim uzatmanın anlamı yok
lakin her inancın aşırıları olabilir bunlarada katlanmamız gerekir
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Canlar
Her gruba inanç yoluna yada her ilkesel örgütlenmeye gönül veren pek çok insan olur vardır ama bunların hepsi aynı disiplin içinde aynı bakış içinde olmaz aykırı sesler helede sanalda her zaman her çizgide olur olmuşturda ve bu aykırı seslere bakarak karar vermemek gerekir hatta belkide bu sesler bazı birliktelikleri provoke bile etmek isteyebilirler o nedenle polemiklere girmeyin zaten herkes görüyorki hersöz söylendi bende uzatmayın derim
ali muhsin

Şahımmerdan yazdı:Arkadaşlar inanmak için dokunmak gerekir.

Lütfen artık şu imalı ve can yakıcı sözlerden, Ananız vb. hitaplardan uzak duralım.

Saygılar...
Arkadaslar

"Ananiz" kelimesi, kelime olarak Normalde hakaret icerikli bir Söz degildir ,Ana veya Ananiz gibi cümleler kötüye yorumlamamak gerekir,Sahsen ,Siz ona "Anamiz ,Ana" diye hitab ettiginiz icin bende Bayan Zöhreye "Ananiz" dedim .sünki ona tabisiniz ,Hoca olsaydi "Hocaniz" diye hitap ederdim ..oysaki Bu basit kelimeyi bile kötüye yorumlamaniz ,beni üzdü diyebilirim .o kelimeyi yazarken kötü bir niyetiminde olmadigini bilin ...O Basit kelimeyi yanlis anlamissaniz Özür dilerim...Hepimizin Anasi vardir,dedigim gibi siz "önder,Hoca,vs " sözler yazsaydiniz bende "Sizin Hocaniz ,Önderiniz" diye hitab ederdim. Ama Söz konusu "Ana" dediginizde bende " Ananiz " diye hitab ettim ...Lütfen yanlis anlamayin ..bunun disinda Bizler Elestirilere acik oldugumuz gibi, Sizde Elestirilere acik olun ,bu aci ama Gerckte olsa ..acik söylüyorum tartismalarimizda birkac pürüz olsada digerlerine nazaran bu tartismalarimizi Positif olarak görüyorum ..madem konunun uzatilmamasi isteniyor bizde öyle yapalim .
------
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

cınar79 EHLİBEYTİN YOLUNU HİÇ KİMSENİN DOĞRU BİLMEDİĞİ KADAR DOĞRU BİLİYOR.. Diyorsun sen herkesin ne kadar bilgisi olduğunu biliyormusun. Zohre ananıza saygım var fakat bu kadar abartmamanız lazım veya insanlarının fikirlerine de saygı duymanız gerekir.
Zülfükaaar

Mesaj gönderen Zülfükaaar »

Ahir zaman fitnelerine dikkat edelim !

“Onlar ahiret karşılığında dünya hayatını satın alan kimselerdir.” (Bakara: 86)

Bununla da kalmayacak, Mehdiyim, hatta peygamberim diyen sahtekâr, soytarılar türeyecektir.

Bunları Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz haber vermiştir.

“Hepsi de Allah’ın peygamberi olduğunu iddiâ eden otuza yakın yalancı deccaller türemedikçe kıyamet kopmaz.” (Tirmizi)

Şimdi deccaliyet devrinin içindeyiz, en son deccale gelinceye kadar devam edecek.

“Şüphesiz ki kıyametin önünde yalancılar zuhur edecektir.” (Müslim)

İşte bu yalancılar bu zamanda mevcuttur. Onların her şeyi yalan ve dolandır.

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde bu gibilerin durumunu şöyle tarif ediyor:

“Onlar hakikaten kendilerinin bir şey üzerinde bulunduklarını sanırlar. İyi bilin ki onlar yalancılardır. Şeytan onları istilâ etmiş, onlara Allah’ı anmayı bile unutturmuştur. Onlar şeytan fırkasıdır. İyi bilin ki, asıl kayba uğrayanlar şeytan taraftarı olanlardır.” (Mücâdele: 18-19)

“Allah’ın Resulü olarak gönderildiğini iddia eden altmış yalancı çıkacaktır.” (İkdu’d-durer)

Taberani’nin bir rivayetinde bu yalancıların sayısının yetmiş olacağı da haber verilmiştir.

Ebu Hureyre -radiyallahu anh- anlatıyor: Resulullah Aleyhisselâm buyurdular ki:

“Otuz kadar yalancı Deccaller çıkmadıkça Kıyamet kopmaz. Bunlardan her biri Allah’ın elçisi olduğunu zanneder.” (Tirmizi, Ebu Dâvud)

Sevbân -radiyallahu anh-dan rivayete göre Resulullah Aleyhisselâm şöyle buyurmuşlardır:

“Ümmetim için saptırıcı imamlardan korkarım. Ümmetim arasına kılıç bir kere girdi mi, artık kıyamet gününe kadar kaldırılmaz. Ümmetimden bir kısım kabileler müşriklere iltihak etmedikçe, ümmetimden bir kısım kabileler putlara tapmadıkça kıyamet kopmaz. Ümmetimde otuz tane yalancı çıkacak hepsi de kendisinin peygamber olduğunu iddia edecek. Halbuki ben peygamberlerin mührüyüm (sonuncusuyum) ve benden sonra peygamber de yoktur. Ümmetimden bir grup hak üzerinde olmaktan geri durmaz. Onlara muhalefet edenler onlara zarar veremezler. Allah’ın (kıyamet) emri, onlar bu halde iken gelir.” (Kütüb-i Sitte Muhtasarı c.13 sh. 425)

Hadis-i şerif’te:

“Ümmetimden yalancılar deccaller vücuda gelir.” buyuruluyor. (Münavi)

Yalancı ve deccalden maksat, dıştan insanları irşad ve ıslah etmek sıfatıyla görünüp, gerçekte ise halkı ahkâma uymaktan alıkoyanlardır.

“Ümmetimin arasından otuz tane yalancı çıkacak ve kendilerinin peygamber olduklarını iddia edeceklerdir.

Oysa ki ben peygamberlerin sonuncusuyum ve benden sonra artık peygamber gelmeyecektir.” (Buharî)

Bir de bu sahte Mehdi “bana vahyolunuyor” diyerek peygamberliğini ilân etmektedir.

Bu gibi yalancıları Kelâm-ı kadim’inde hem yalancı, hem zâlim diye nitelendiriyor.

Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:

“Allah’a karşı yalan uydurandan ve kendisine hiç bir şey vahyedilmediği halde ‘Bana da vahyolundu.’ diyenden de ‘Allah’ın indirdiği âyetler gibi ben de indireceğim.’ diyenden daha zâlim kim olabilir?

Bu zalimler ölüm dalgaları içinde can çekişirken, melekler de ellerini uzatmış ‘Haydi canlarınızı teslim edin, Allah’a karşı gerçek olmayanı söylemenizden ve Allah’ın âyetlerine karşı kibirlilik taslamanızdan ötürü, bugün siz horlayıcı alçaltıcı bir azabla cezalandırılacaksınız!’ derken bir görsen!” (En’am: 93)
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak)
aldatmasın.

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön