Aleviliği Kavramlarla Çarpıtıyorlar

Musa Özateş

Aleviliği Kavramlarla Çarpıtıyorlar

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ALEVİLİĞİ KAVRAMLARLA ÇARPITIYORLAR

Alevilik Hz.Aliyle ilgilidir dolayısıyla İslamiyetle ilgilidir Kuranla ayetle hadisle ilgilidir son
Peygamberle ilgilidir
Kerbelayla Ehli beytle ilgilidir 12 imamlarla ilgilidir.
Namazla oruçla hacla ilgilidir.
Ama onlar ısrarla çarpıtmak için bu kavramları hiç ele almadan veya aralara sıkıştırarak alevilikle direk ilgisi olmayan kavramlarla tanımlamaya çalışıyorlar,kafa karıştırmak istiyorlar

Laiklik le açıklamaya çalışıyorlar fransız devriminden önce laiklik yoktu ama alevilik yine vardı

Türklük ile açıklıyorlar oysa ilk aleviler arap farslı habeşli idi ve alevilik ırklar üstü bir görüştü

Solculukla açıklıyorlar dün çıkmış sol kelimesiyle alevlik açıklanırmı?
markstan sosyalizmden önce alevilik yokmuydu sanki

demokrasiyle açıklıyorlar
demokrasi ne zamandan beri var ve onlarca çeşidi var ve ne ilgisi var
ayrıca demokrat kimliği aleviliğe göre dar bir alanı kapsıyor dahası bazı konularda alevilik çoğunluğa göre değil helal haram ölçülerine göre yön gösteriyor herkes içkiye helal dese bile alevilik haram diyecektir
Bektaşilikle açıklıyorlar osmanlının sünni tarikatı bizi nasıl açıklar nasıl temsil eder
Atatürkçülükle açıklıyorlar peki atatürk 1881 de doğmuş 1881 den öncekiler ne olacak?
alevi kelimesini ağzına bile almayan bir önderle alevilik açıklanabilirmi?

Şamanlıkla açıklıyorlar sanki onlar 12 imamları tanıyormuş gibi sanki Hz.Aliden önce yaşamamışlar gibi
CHP li olmakla açıklıyorlar chp kurulmadan önce alevilik yokmuymuş?Ayrıca alevileri partiden nasıl etkisizleştiririz gizli planı yapan bir parti çantada keklik gören bir anlayışla bir yere varılırmı?

Sünnilikle açıklıyorlar sanki sünni olmamak için binlerce yıldır direnen biz değilmişiz gibi sünniliğin başka bir anlayış olduğunu bilmiyormuşuz gibi

SONUÇ
Aleviliği ele alanların kullandıkları kavramlara dikkat edersek kimin çarpıttığını hemen anlarız
ali muhsin

Re: Aleviliği Kavramlarla Çarpıtıyorlar

Mesaj gönderen ali muhsin »

Musa Özates Abi

Cemevleri yani "Aleviligi Carpitma ve Asimile Merkezi " ne Baktigimizda oranin kütüphanlerinde Degil 12 imamlarla ilgili Hadis kaynaklari bir tek Aleviligi Temiz bir sekilde anlatan kitablar yoktur ..!!! aksine nerde Alevi Düsmanlari Ehli Beyt Düsmanlarinin ve Alevilikle Islam anlayisiyla ilgisi olmayan kitablar Cemevlerinde mevcuttur örnegin ,Maksim Gorgi ,irene Melikof ve bazi Alevilikle alakalari olmayan fakat Aleviligi carpitan Bektasi kitablarla Doludur ..!! Düsününki Almanyada Bektasiler Geceler ,Sempozyomlar tertiplediginde Alman Poltikacilarini Sempozyoma Davet edip onlardan Alevilik dersi vermelerini istiyorlar .. tabiki yiginla carpitmalarla ..Almanyada yasayanlar görmüslerdir.. basta Yesiller Partisi "Die Grünen " oldugu gibi bazende CDU "Hiristiyan Demokratlar" dan dahi Sahislari Davet edip Bektasilik vasitasiyla Aleviligi carpitiyorlar ve bunuda devamli Irani öne sürerek ve Aleviligin Siilik olmadigini söyleyerek ..! Tabiki Türkiyedeki Siyasiler bile Alman Siyasilerle Aleviligi hem ic hemde disdan Aleviligi carpitabilmek icin koordineli bir sekilde Calisiyorlar !!! Bu Zillete Canak tutanlar ise sadece Alkislayip Alevilerinde Beyinlerini bulandiriyorlar !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Zülfükaaar

Mesaj gönderen Zülfükaaar »

Cem evleri ibadethane değil kültür merkezidir. Oralarda islamiyetin dışında insanlara herşeyi öğretiyorlar. İslamiyet adınada insanlara kulaktan duyma , dede uydurması şeyler anlatıyorlar. Şarkıyla türküyle islamiyet anlatılmaz.
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak)
aldatmasın.
sebil

Mesaj gönderen sebil »

merhaba sevgli canlar hrkez istediği gibi görüş ve inancını yaşaya blir fakat sevgli canlar hiç kuranı kerim esas alınmadan allahın dini yaşanırmı mesela kuranı kerimimizde evliyaların yaşadığı islamın 7 safhası var 1 allaha ulaşmayı yani hayattayken ruhumuzu allaha ulaştırmayı dilemek illede bu dilek kşinin kalbinde hemde yana yana oluşması lazım ondan sonrasını aallahımız yapiyor rabbimiz diyorki ben kulumun güzelliğine çirkinliğine fakirliğine zenginliğine yada başka bir şeyine bakmam ben kulumun kalbine bakarım rabbimiz diyorkii

BAKARA-186

Ve izâ seeleke ıbâdî annî fe innî karîb(karîbun) ucîbu da’veted dâi izâ deâni, fel yestecîbû lî vel yu’minû bî leallehum yerşudûn(yerşudûne).
Ve kullarım sana, Benden sorduğu zaman, muhakkak ki Ben, (onlara) yakınım. Bana dua edilince, dua edenin duasına (davetine) icabet ederim. O halde onlar da Bana (Benim davetime) icabet etsinler ve Bana âmenû olsunlar (Bana ulaşmayı dilesinler). Umulur ki böylece onlar irşada ulaşırlar (irşad olurlar
30/RÛM-30

Fe ekim vecheke lid dîni hanîfâ(hanîfen), fıtratallâhilletî fataran nâse aleyhâ, lâ tebdîle li halkıllâh(halkıllâhi), zâliked dînul kayyimu ve lâkinne ekseren nâsi lâ ya’lemûn(ya’lemûne).
Artık hanif olarak kendini (vechini) dîn için ikame et, Allah'ın hanif fıtratıyla ki; Allah, insanları onun üzerine (hanif fıtratıyla) yaratmıştır. Allah'ın yaratmasında değişme olmaz. Kayyum olan (kaim olacak, ezelden ebede kadar yaşayacak) dîn budur. Fakat insanların çoğu bilmez.

rum 31
Munîbîne ileyhi vettekûhu ve ekîmûs salâte ve lâ tekûnû minel muşrikîn(muşrikîne).
O'na (Allah'a) yönelin (Allah'a ulaşmayı dileyin) ve takva sahibi olun. Ve namazı ikame edin (namaz kılın). Ve (böylece) müşriklerden olmayın.

30/RÛM-32

Minellezîne ferrakû dînehum ve kânû şiyeâ(şiyean), kullu hızbin bimâ ledeyhim ferihûn(ferihûne).
(O müşriklerden olmayın ki) onlar, dînlerinde fırkalara ayrıldılar ve grup grup oldular. Bütün gruplar, kendilerinde olanla ferahlanırlar.

işte sevgli canlarım kuranı kerimin arapcası tabiki okunması güzel dir fakat içinde rabbimiz bize ne buyurmuş işte esas olan bunu bilmemiz deyilmi rabbimiz bizi dünyaya sadece mutlu olalım diye yaratmıştır ama bu rabbimizin bize indirdiği bir nevi kullanma kılavuzumuz el kitabı olması gereken kuranı kerimdeki reçetesini öğrenip uyğulamakla başlıyor...

NASILMI ?
BİR TEK DİLEK
ALLAHA ULAŞMAYI DİLEYEREK
NASIL HACI BEKTAŞI VELİ RUHUNU SANA ULAŞTIRMIŞSA NASIL HZ ALİ R.A. ÖLMEDEN SANA ULAŞMIŞSA NASIL RABİYETÜL ADEVİYE MEVLANA 12 İMAMLAR VEYSEL KARANİVE ONCA ERMİŞ EVLİYALARIN SANA ÖLMEDEN NASIL ERMİŞLERSE BENİMDE SANA ÖLMEDEN ERDİR RUHUMU SANA ÖLMEDEN ULAŞTIRMAYI DLİYORUM YARABBİMM DİYE KALBİMİZEN
KALBİMİZDENN BİR TANE SICACIK BİR DİLEK
BU DİLEĞİ DİLEDĞİMİZDE RABBİMİZ BİZLERE NELER BUYURUYOR CANLARIM
29/ANKEBÛT-5: Men kâne yercû likâallâhi fe inne ecelallâhi leât(leâtin), ve huves semîul alîm(alîmu).
Kim Allah'a mülâki olmayı (hayattayken Allah'a ulaşmayı) dilerse, o taktirde muhakkak ki Allah'ın tayin ettiği zaman mutlaka gelecektir (ruhu mutlaka hayattayken Allah'a ulaşacaktır). Ve O; en iyi işiten, en iyi bilendir.
/ENFÂL-29

Yâ eyyuhellezîne âmenû in tettekullâhe yec’al lekum furkânen ve yukeffir ankum seyyiâtikum ve yagfir lekum, vallâhu zul fadlil azîm(azîmi).
Ey âmenû olanlar, Allah'a karşı takva sahibi olursanız sizi furkan (hak ve bâtılı ayırma özelliği) sahibi kılar! Ve sizden (sizin) günahlarınızı örter ve size mağfiret eder (günahlarınızı sevaba çevirir). Ve Allah, büyük fazl sahibidir.

HERKEZE SEVGİ VE SAYĞILARIMLA MUHABBETLE KALIN
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Geçenlerde tv de dinledim ali balkızmıdır ne zıkkımsa adam ağzına 12 imam kelimesini bile almadı
bir kere olsun Kuran ve Ehli beyt demedi
bir defa bile Hz.Ali demeden konuyu siyasetle bağladı halbuki tv ye çıkmışsın alevi önderi! diye taktim edilmişsin
bunnlar gibilerden öndermi olur :(
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

alone_man yazdı:Geçenlerde tv de dinledim ali balkızmıdır ne zıkkımsa adam ağzına 12 imam kelimesini bile almadı
bir kere olsun Kuran ve Ehli beyt demedi
bir defa bile Hz.Ali demeden konuyu siyasetle bağladı halbuki tv ye çıkmışsın alevi önderi! diye taktim edilmişsin
bunnlar gibilerden öndermi olur :(
dikkat ettinizmi hep aynı adamlar alevi önderi! diye piyasaya çıkarılıyor 3-5 kişi ama hepsi aynı adamlar adeta toplumu yönlerndirmek istiyorlar
KORKUYORLAR (bizden)
nedense?

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön