Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

ali muhsin

Re: Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

Mesaj gönderen ali muhsin »

ehlibeytyolu yazdı:Ömer'in İmam Ali'ye yanlıştan doğruya dön demesi gib bişey olmuş.
Öylemi....Satir arasi yazilarinizi incelersek Sizdede söyle bir Mana cikiyor.. hani Muaviye (LA) Minberlerde " Ali ve Sialari Kafirdir , Bizler Hakiki Müslümanlariz ...." Demesi gibi olmus..
zaten veridiginiz baslikta bunu ifade etmiyormu ?! Basliga Dikkat edersek " Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı " Sanki Tek Dogru Sia Sensinde Diger Siiler - Aleviler Gulat ve Sapkin öylemi... Yazinizin basindan beri Üstlük, Egoistlik, Asagilama, imali ve Dolayli Yollardan Ehli Beyt Dostlarini Sapkin Gulat olarak ilan etmeye calismaniz birde Seytanin oyuncagi olmakla itham edip, arti Arkadasimizada Ömerle Yakistirma yapmaniza ne demeli ...Yaptiginiz tavirlar ve bazi imali Yakistirmalar bir """ Alime """ Yakismayacak kadar cirkin ve esef verici oldugunuda yazabilirim ...Ehlibeytyolu nikini kulanarak, Ehli Beytin Yolundan gidenlere karsi Dolambacli yollardan onlari Gulat ve Sapkin gibi Yakistirmalar yapmaniza ne denir orasinida Size ve Genclerimize birakiyorum ...

Evet herkes uslubunu bilecek, fakat hic kimse Ehli Beyt Adina Ehli Beyt Dostlarini Sapkin ilan etmeye nerdeyse Fetva cikarmayada Hakki yoktur !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Ali yazdı:sitedeki her konuyu iyi kötü anladım ama bu bölümü bir türlü anlamadım kim kime niye kızıyor
kim kime neyi savunmaya çalışıyor noluyor anlamadım :D :D :D
Ali Can,
Bu konu, forumun yine bu bölümündeki yani “Aleviliği Çarpıtan Yazılar” bölümündeki “alevişii cana bir uyarı” başlıklı konunun devamıdır aslında. Sayfa sayısı ve yazılanlar çok uzun olmasın diye ayrı başlık açılmıştır. Konuyu ordan itibaren takip eder okursan daha iyi anlamanı sağlar sanırım.
(alevişii de sonradan nickini ebuhasaneyn olarak değiştirdi)
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ehlibeytyolu yazdı:"Belki yaptığı yanlışlıktan,düştüğü bu kötü durumdan kurtulur diye..." yazmanız, Ömer'in İmam Ali'ye yanlıştan doğruya dön demesi gib bişey olmuş. Gülsem mi ağlasam mı?
Aşağılık komplesiyle verilmiş bir cevap olarak algılıyorum ve sadece gülüyorum. Seni gidi zavallı alim sıfatlı cahil, şia sıfatlı muaviyeci! Aynı muaviye gibi şeytani hilelere başvuruyorsun. Oysa ilk başlarda seni adama yerine koymuştum. Ne kadar adam olduğun yazdıkça çıkıyor ortaya!
"Herkes molla olabilir ama herkes adam olamaz." sözü ne kadar da seni ifade ediyor.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Ali

Mesaj gönderen Ali »

meshedi313 yazdı:
ehlibeytyolu yazdı:"Belki yaptığı yanlışlıktan,düştüğü bu kötü durumdan kurtulur diye..." yazmanız, Ömer'in İmam Ali'ye yanlıştan doğruya dön demesi gib bişey olmuş. Gülsem mi ağlasam mı?
Aşağılık komplesiyle verilmiş bir cevap olarak algılıyorum ve sadece gülüyorum. Seni gidi zavallı alim sıfatlı cahil, şia sıfatlı muaviyeci! Aynı muaviye gibi şeytani hilelere başvuruyorsun. Oysa ilk başlarda seni adama yerine koymuştum. Ne kadar adam olduğun yazdıkça çıkıyor ortaya!
"Herkes molla olabilir ama herkes adam olamaz." sözü ne kadar da seni ifade ediyor.
haklı olmak,tahrik etmek başka ama her iki tarafın uslübuda iyi değil
cevapta yakışıklı olmamış belki cevap yerine sabır ve ilim daha güzel olabilir
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Yazılanlara bakıyorumda gülsemmi?Ağlasammı?Hele MERDAN Efendinin düştüğü duruma bak?Yıllarca adamların peşinden koş sonunda mükafat Şiiliğinden şüphe duyulması.ehlibeytyolu arkadaş adamın işi gücü yok.Şiiliğimi çarpıtmak için Şii kılığınamı girecek?Sadece bazı Sünnilerdeki Seyit Kutup,Muhamed Kutup,Mevdudi gibi İslamcı aydınların savunduğu Hüseyin Hilmi Işık`ın Ehli Sünnet dışı ilan ettiği Kurana dönüş çabalarının Şiilikteki bir uzantısı olduğunu düşünüyorum.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ali yazdı:
meshedi313 yazdı:
haklı olmak,tahrik etmek başka ama her iki tarafın uslübuda iyi değil
cevapta yakışıklı olmamış belki cevap yerine sabır ve ilim daha güzel olabilir
Hakkediyor!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Çeri yazdı:Yazılanlara bakıyorumda gülsemmi?Ağlasammı?Hele MERDAN Efendinin düştüğü duruma bak?Yıllarca adamların peşinden koş sonunda mükafat Şiiliğinden şüphe duyulması.ehlibeytyolu arkadaş adamın işi gücü yok.Şiiliğimi çarpıtmak için Şii kılığınamı girecek?Sadece bazı Sünnilerdeki Seyit Kutup,Muhamed Kutup,Mevdudi gibi İslamcı aydınların savunduğu Hüseyin Hilmi Işık`ın Ehli Sünnet dışı ilan ettiği Kurana dönüş çabalarının Şiilikteki bir uzantısı olduğunu düşünüyorum.
Güldüğünü düşünürüm çünkü dumanlı havayı sevenlerden olduğun belli sinsice tahrikte ediyorsun kimse kimsenin innacından şüpheli değil ama bazılarımız genciz ve tartışmaları seviyoruz (ben, meşhedi, muhammed ve özellikle ali muhsin :D :D )
sana hak ettiğin cevabı Ehli beyt yolu ve Merdan hocam verecektir
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

MERDAN yazdı: Allahım iftira edenin iftirasından sana sığınıyorum.
Söyleyecek çok sözüm olmasına karşın susmayı tercih ediyorum.
Gözümde diken boğazımda kemik ile sabretmek istiyorum.
Susmamın ve sabrımın ecrini de ancak senden diliyorum.
Resulünün (saa) ve O’nun Ehlibeytinin (as) hürmetine duamı Kabede senin evinin yanında yapmış gibi kabul eyle..
Fuzuli`nin dediği gibi "Söylesem tesiri yok.Sussam gönül razı değil."
Her şeye rağmen MERDAN Efendi için üzüldüm.Hemde çok üzüldüm.
Umarım bundan sonra birbirimizi daha iyi anlayız.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bazi Arkadaslar cok Genc ve Ateslidir fakat bazi gereksiz yakistarmalarida dogru bulmuyorum ,Merdan Hocama Saygim Sonsuzdur ama Arkadasina o saygidan bahsedemem.. oda ayri bir konudur ..Bir Arkadasimizin Merdan Hocamiza gerksiz yere bir Laf söylemistir ,Ben umuyorumki ve " Ümit " Ediyorumki O Arkadasimiz Olgun Davranip Merdan Hocamizdan helalik dileyecektir ..Aramizda ufak tefek Anlasmazliklar olabiliyor Fakat BAZILARI bunu hemen firsat bilip Sinsice ortaya atilip birini digerine bulastirmaya calisip bir Amac pesinde olduklarini ve " Sinsice " yaklastiklarinida Sezebiliyoruz ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Demek bu kadar kolay bir insanı harcamak öyle mi?

Demek bu kadar basit Ehlibeyt yoluna uyduğunu bas bas bağıran, ömrünü Kuran ve Ehlibeyt yolunda tüketmeye çalışan bir can dostu harcamak öyle mi?

Demek bu kadar kolay “Masum İmamların yoluna canım kurban” diyen bir insanı tek kalemde silip atmak öyle mi?

Demek bu kadar basit bir müslümanı -numaradan iman ettiğini söyleyerek- öldüren kişiyi Allah Resulünün “ Kalbini açıp ta baktın mı? diye azarlayışını unutmak öyle mi?

Demek bu kadar kolay sırf “Kaynaklarımızdaki çoğu sahih olan hadislere uyalım ama olmayanları da kuranla akılla ilimle ve ehlibeytin sahihleriyle analiz edelim” diyen bir canı insafsızca yaftalamak öyle mi?

Demek bu kadar basit atılan iftiranın o kişide olmaması durumunda iftiranın dönüp vebalinin o atan kişiye yapışacağı uyarısından gafil olmak öyle mi?

Demek bu kadar kolay tanımadığın bilmediğin insana “sen aslında şusun-busun da burda numara yapıyorsun” diye yaftalamak karalamak öylemi?

Demek bu kadar kolay niyet okuyuculuğu yapmak, kul hakkına girmek öyle mi?
Demek bu kadar basit elinde fırçayla önüne gelene kara çalmak öyle mi?
Demek bu kadar basit, böylesine önemli bir konuyu asıl amacından saptırıp şia düşmanlarını halimize güldürmek öyle mi?

Yazıklar olsun anlamadan anlamış gibi yapanlara!
Yazıklar olsun haklıyı-haksızı ayıramayanlara!
Yazıklar olsun aklını kıtlaştıranlara!
Yazıklar olsun susması ibret olmayanlara!

Yazıklar olsun ehlibeyt adına tevazu ambalajlı riya yapanlara!
Yazıklar olsun gerçek dostunu düşmanını ayırmaktan acizlere!
Yazıklar olsun ne zaman konuşup ne zaman susması gerektiğini bilmeyenlere!

Yazıklar olsun nefsine uyup söylemleriyle masumlarımıza ziynet olmaktan adeta kaçınanlara!
Yazıklar olsun hakkı gördüğü halde nefsine uyup yangına elinde körükle koşanlara!
Yazıklar olsun bile bile inat edenlere!
Yazıklar olsun tükürdüğünü yalamamak adına gerçeği çarpıtanlara!
Yazıklar olsun sorumsuzca yazılar yazarak dostlarını kardeşlerini incitip uykusundan edenlere!
Yazıklar olsun kardeşane yapılan bir uyarıya inatla kulak tıkayarak onu ortalarına alıp, sözlerle meydan dayağı çekmek isteyenlere!..
Yazıklar olsun insafınızı hepten mi yitirdiniz!
Yazıklar olsun itidalinizi hepten mi yitirdiniz!

Yarabbi nefislerimiz kabardığında sen bizi kendi halimize bırakma ve yaptığımız amellerimizi sözlerimizi sen iyiye güzele doğruya hakka çevir.. bizleri boşa konuşanlardan yada boşa susanlardan eyleme..Ehlibeyt dostu canların kalplerini birbirine daha çok ısındır Allahım..

Çeri arkadaş,
Bizimle ilgili olumlu düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim. Ancak mesele söylediğin gibi değildir. Burdaki uyarıların mevdudiyle seyid kutupla yada tek taraflı sadece Kuranla öze dönüş ile bir alakası yoktur. Ehlibeytyolu Can Dostumun uyarıları ve çağrısı da Kuran ve Ehlibeytedir. Bu ikili Kevser havuzunda buluşuncaya kadar asla birbirinden ayrılmazlar batın aleminde, ama dünyada iken bizlerin -Peygamber ve Masum İmamların olmadığı şu günümüzde pratikte bunlara nasıl uymamız ve bunlardan ne ölçüde nasıl yararlanmamız gerektiği, bu ikilinin gerçekte ne anlama geldiğini doğru kavrayanlar içindir.
Ayrıca benim kimsenin peşinden koştuğum falan da yok. Evet koşuyorum ama sadece Kuran ve Ehlibeyt yolunda koşanlarla birlikte, yan yana..
Yıllarca burada yaptığım da inancımızı kuşanmışlığımızın sanaldaki küçük yansımalarıdır. Ve herkes tavırlarının söylediklerinin ve yazdıklarının hesabını da verecektir elbet.

Şunu da belirtmek isterim ki gelinen bu noktada halen Ehlibeytyolu Hocamın anlattıklarının bir yerlerde mutlaka karşılığını bulacağına ve işin ehli olanlarca doğru anlaşılacağına dair inancımı yitirmiş değilim.

Her şeye rağmen yinede -bir kişi hariç- herkese hakkımı helal ediyorum. (hayır ona da helal ediyorum)

bir meselede hususi bölümde….
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön