Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

ehlibeytyolu

Re: Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

Mesaj gönderen ehlibeytyolu »

S.a. Başka hiç bir şey yazmak istemiyorum aslında, neyse... Çünkü apaçık yazılanları anlamamakta inat edenlere veya anlamaktan aciz olanlara başka ne denilebilir ki? Biri konunun başlığına takıyor? Biri uyduruk bir sözün asıl eleştirisine eklenmiş ayrıntı bir noktaya takıyor. Biri hiç bir zaman Allah'ın verdiği aklı kullanmak istemiyor. Kime ne diyeceksin bu durumda? Allah ıslah etsin demekten başka. Biz önce Kuran'a çağırıyoruz. Birileri ise rivayetlerinnin dinine çağırıyorlar bizi. Biz Allah diyoruz onlar bilmem ne diyorlar. Böyle bulandırılmış ve yola aykırı hale getirlimiş sözde Ehli Beyt yolundan Allah'a sığınırım. Bu kafaların kendilerine Bektaşi veya Nusayri veya İsmaili diyen bazı zavallılardan ne farkı var? Biz konuyu rivayetlere kayıtsız-şartsız takılmanın ne kadar büyük bir hastalık olduğunu söylüyoruz ve bütün rivayetleri Kuran ölçüsüyle ölçün kardeşler diyoruz. Gözleri olup görmek istemeyenler, kulakları olup duymak istemeyenler, kalpleri olup akletmeyenler hala kör döğüşlerini sürdürüyorlar. Biz diyeceğimizi dedik. Bundan sonrası herkesin kendi imanına ve vicdanına kalmıştır. Herkese hakkımız helal olsun. Herkes de hakkını helal etsin. Allah rızası için Kuran'ı önde tutun. Ahiretinizi rivayetçilerin hatırına mahvetmeyin. Allah'tan başka ilah edinmeyin farkına varmadan da olsa. İmamlara can kurban. Ehli Beyt'e can kurban. Allah Resulüne can kurban. Ancak rivayetler eşittir bunlar değildir hiç bir zaman. Nakillerde kabul ölçüsü Allah'ın Kitabına uygunluktur. Cahilliği bırakalım da şeytana oyuncak olmayalım lütfen.

"Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı" başlığı da "Ehli Beyt Dostu Olduklarını İddia Eden Ama Bu Noktada Özden Sapmış Olan Bazı Canlara Öze Dönüş Çağrısı" manasındadır. Bu uzunlukta bir başlık hoşunuza gidiyorsa rahatlayın. Yok bunu aslında anladık ama illa inat olsun diye yazdık diyorsanız ne deyim artık. Arif olan akıllı olur ve demeden düşünür bazı şeyleri. Çocuklaşmanın veya cahil görünmenin ya da inadına inatlaşmanın alemi yok.

"İslam Tarihi" denince ne anlıyorsunuz? İslam tarihi olur mu hiç? İslam ilahi dindir. Onun tarihi olur mu? Ama onunla nasıl ki kast edilen; "Kendilerini İslam denilen dine mensup kılan müslümanların tarihidir" ise bu da onun gibidir.

Bakınız formun başında ne yazıyor: "Alevilik, Hz. Ali (a.s)'ın yolundan gitmektir." Biri kalkıp dese ki; 'Siz neden Hz. Muhammed'i bırakıp da Hz. Ali'nin yolundan gidiyorsunuz?' ne cevap verirsiniz? Ya gülersiniz cehaletine veya seni kötü niyetli kişi deyip kişiyi paylamaz mısınız? Bu cümlenin anlamı: "Alevilik; Hz. Muhammed'in sonrasında Hz. Ali'nin yolundan gitmek, O'nun takpiçisi olmak, O'nun İslam anlayışının izcisi olmaktır" değil mi? Bu kadar uzun cümleyi başlığa mı yazacaksınız şimdi?

Allah aşkına inatlaşmayı, anlamamazlıktan gelmeyi bırakın, Hakk'ın rızası için Hak davetine kulak verin ve Kuran'ı en yücelerde tutunuz...

Anlayana sivrisinek saz....
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

ehlıbeytyolu! biz inadı 14 masum a.s' ile şereflendiğimizden beri silkindik çöpe attık ne yazık ki zaten bu ilim ve cevher dolu mektebimizin kalkınmasında ve genişlemesinde karşıt rol alan sen ve senin gibi Alevi şii olupta sünniliğe kaymış insanları çok gördüm ve sen ve senin gibi sözde ehli beyt a.s taraftarı olanlara sesleniyorum ne zaman bu taasubunuzdan ödün vereceksiniz :?: hadi diyelim ki sen haklısın (haklı değisin ama öyle sayıyorum şimdilik) bu yazılarını destekleğen kimi gördün merdan rumuzlu arkadaştan başka :?: yeter artık ehli beyt a.s yücedir yücelerin yücesidir onları indirmeğe çalışma :x seni Allah indirir onları yücelt yücelt ki Allah seni yüceltsin 14 masum a.s nurdur nur üstüne nurdur bizzat Allahın öz nurlarıdır.bütün bu dünya ve kainat ve içindeki o bizim fani gözlerimizle gördüğümüz her şey 14 nur a.s için yaratılmştır ve asıl ben senin gibilere gülerim ki :wink: hala bu nur dolu mektebin en alt tabakasındasın yazık yazık (bizi rab edinmeyin ve faziletlerimizi istediğiniz kadar sayın)
ey bu dünya ve ahiretteki mevlalarım ben sizi yüceltmekle şereflendim sizin zikrinizle yüceldim ve (Aliyyun zikrahu 3ibadeh ve kasimunnar vel cenneh) :arrow: (ya Ali seni isa bin meryem a.s gibi rab edinmeyeceklerini bilsem vallahi senin hakkında öyle bir söz söylerdim ki senin o ayaklarının altındaki toprakla bile teberrük ederlerdi) meshedi,ali muhsin,yozgatlı yiğit ve diğer ehli beyt a.s'ı hakkıyla bilen kardeşlerime selam olsun Allah sizleri bu dünya ve ahirette yüceltsin benim dünya ve ahiretteki kardeşlerim selam olsun size...
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Ali

Mesaj gönderen Ali »

sitedeki her konuyu iyi kötü anladım ama bu bölümü bir türlü anlamadım kim kime niye kızıyor
kim kime neyi savunmaya çalışıyor noluyor anlamadım :D :D :D
Ebu Hasaneyn

Ali yazdı:sitedeki her konuyu iyi kötü anladım ama bu bölümü bir türlü anlamadım kim kime niye kızıyor
kim kime neyi savunmaya çalışıyor noluyor anlamadım :D :D :D
ALEMSİN İSMİNE KURBAN OLDUĞUM :wink: :D :D :D
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ehli Beyt Yolu nikli arkadas

Sen zanettmeki Ehli Beyt Dostlari Gulat ,Ehli Beyt Dostlari Sapitmis ,unutmaki Ehli Beyt Dostlarinin Hüzünlü mazileri vardir , Zulümler, iskenceler, sürgünler, Asimileler yasamis görmüs bir Toplumdur ..Bunlara ragmen Ehli Beyt Dostlarini insafsizca elestirdiginizin farkinda olmalisiniz ..ama gel görki halen kücümseyerek onlari yargilayarak Ehli Beyt Adina Ehli Beyt Dostlarini israr ve inatla birer Sapkin ve Gulat olarak görmenizede bir anlam veremedim . Ehli Beyt Adina Ehli Beyt Dostlarina Topyekün Sadirmakla onlari yargilamakla Arti.. Birde Utanmadan "Seytanin Oyuncaklari " olmakla nitelemekle kimlere Hizmet ettiginizin farkindamisiniz acaba ?? Ayatullah degilsiniz, Müctehit degilsinz !!! o halde Ehli Beyt Dostlarini Yargilayarak Hüküm veremeniz neden, nicin ve kimin veya kimler icin ? Ehli Beyt Dostlariki onlar Emevilerin, Abbasilerin Osmanlilarin Zulümlerine dayanmislar Katliamlara Sürgünlere maruz kalmislar ,Ama asla iclerindeki Ehli Beyt Sevgilerinden taviz vermemislerdir !!! ..Bunlara ragmen Halen Siz Üstünlük taslayarak Ehli Beyt Dostlarini insafsizca Yargilamakla Hak yoluna hizmet ettiginizimi zannediyorsunuz ?! Özüne Dönmüs Ehli Beyt Dostlarini hangi Hakla Yargilayabiliyorsunuz ..evet bizde biliyoruzki Alevi Toplumun icine sizan Münafiklarin kimler olduklarini ve Aleviligi Yozlastirip Carpitanlari .ama Siz o Carpitanlari Yozlastiranlari degilde Mazlum Ehli Beyt Dostlari olan genelde Alevileri Yargilarcasina Ehli Beyt Dostlarini Dolayli yollardan Gulat olarak tanimlayip durmaktasiniz ...önyargili ve kötümser yaklasiyorsunuz !! Bunuda yaparken Asil Ehli Beyt Düsmanlarinin ekmeginede Yag Sürüyorsunuz...Farkindaysaniz eger ??! Yazinizi Anlayamayacak kadar Aptal olmadigimizida belirtmek isteriz ... Yazinizin satir aralarina baktigimizda Ehli Beyti kücümsemeye calistiginizida anlayabiliyoruz ..hani tarihte bir olay vardi.... Birincisi Sunu Demisti " ...Sayikliyor Bize Kuran yeter.. " ´iste sizde o Zihniyetin esiri olmussunuz ,Ehli Beyti Sevmek Farz oldugu gibi, Allahin, Yüce Peygamberimizin Emri oldugu halde, Siz Ehli Beyt adina Ehli Beyti unutun dercesine Sadece Allahi Sevin ona Es tutmayin der gibi Ehli Beyt Dosltalrini Yargilayip Ayetlerle Hadislerle itham ediyor ve yine Ehli Bey adina Onlari Sapkin ilan ediyorsunuz ...!!!! Bumu sizin YAPICI ilminiz, Yapici yaklasminiz ...??!

Yani kisacasi Arkadasim ..Ne yapmak istedigini sadece sen bilirsin ?!! Burda Hic Kimse Allaha Sirk kosmuyor !!! Ehli Beytin önüne kimseyi gecirmiyor !!! Peygamber (saa ) Emanetleri Dogrultusunda hareket edilip Hadis ve kaynaklar getiriliyor !!! Ehli Beyti (as) Sevmenin Allahin Emri olduguna inaniliyor aksi biseyde söylenmiyor !! Sizde ise öyle Ehli Beyt Dostlarina karsi öyle Önyargilar varki, Ehli Beytin adina Ehli Beyt Dostlarini Kücümseyerek, Asagilayarak Üstünlük taslayip Hüküm vermeye calisiyorsunuz ..." YA Sev , Ya Terk Et " Politikasi güdüyorsunuz .."Benim Dedigim Dogru ,Sizinki Yanlis , Dediklerime uyarsaniz kurutulasa erersiniz.. aksi halde Seytanin Oyuncagi olursunuz " Düsncesine kapilarak Egoist bir tavir sergilemektesiniz ...bunuda " ilim " adina yapmaktasiniz ...ama Digerlerini Hicte Elestirmiyorsunuz Neden acaba ??

Arkadasim Tekrar ediyorum Burdaki Ehli Beyt Gencligine "Gulat" olarak bakmayin !! Sapkin ve Seytanin oyuncagi olursunuz diye ithamlarda bulunmayin !! Tekrar Tekrar yaziyorum bir Evin Kapisina Tekme atarak icerdeki Kisilere Zorla Dayatma yapamasiniz.. " Ya Biat edin yada Bu Evi Yakarim " diyen Kisinin Tavrini Ehli Beyt adina Yapmamanizi tavise ediyorum !!

Bizi Elestirmeden evel ilk önce Siz kendinizi Sargulayin Derim !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

" ehlibeytyolu " yazmis
"Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı" başlığı da "Ehli Beyt Dostu Olduklarını İddia Eden Ama Bu Noktada Özden Sapmış Olan Bazı Canlara Öze Dönüş Çağrısı" manasındadır.
Ek olarak yaziyorum "Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı " yerine "Ehli Sünnete Hakka Dönüs Cagrisi "olsaydi daha mantikli olurdu, zira Ehli Sünnetten cok Ehli Beyt Dostlarini Hedef Almissin, Buda yeni bir taktikmi ? Sen Ehli Beyt Dostlarina Dolayli yolardan " Gulat " yakistirmasi yapacagina , Seytanin oyuncagi olarak itham edecegine,neden Muaviyeye Yezite " ( RA) " diynleri, Ehli Beyti kücümseyenlerin ve onlarin katillerini göglere cikaranlari elestirmiyorsun ..? Neden Aleviye - Siaya "KAFIR" damgasi vuranlari elestirmiyorsun ? Senin bu Ehli Beyt Dostlarina insafsizca Yapmis oldugun elestirinden, Saldirindan ötürü Digerlerinden ne farkin olabilir ...
Basligida Aynen Ehli Beyt Düsmanlarinin istedigi gibi Yapmissin Bravo yani ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ebu Hasaneyn

ali muhsin yazdı:" ehlibeytyolu " yazmis
"Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı" başlığı da "Ehli Beyt Dostu Olduklarını İddia Eden Ama Bu Noktada Özden Sapmış Olan Bazı Canlara Öze Dönüş Çağrısı" manasındadır.
Ek olarak yaziyorum "Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı " yerine "Ehli Sünnete Hakka Dönüs Cagrisi "olsaydi daha mantikli olurdu, zira Ehli Sünnetten cok Ehli Beyt Dostlarini Hedef Almissin, Buda yeni bir taktikmi ? Sen Ehli Beyt Dostlarina Dolayli yolardan " Gulat " yakistirmasi yapacagina , Seytanin oyuncagi olarak itham edecegine,neden Muaviyeye Yezite " ( RA) " diynleri, Ehli Beyti kücümseyenlerin ve onlarin katillerini göglere cikaranlari elestirmiyorsun ..? Neden Aleviye - Siaya "KAFIR" damgasi vuranlari elestirmiyorsun ? Senin bu Ehli Beyt Dostlarina insafsizca Yapmis oldugun elestirinden, Saldirindan ötürü Digerlerinden ne farkin olabilir ...
Basligida Aynen Ehli Beyt Düsmanlarinin istedigi gibi Yapmissin Bravo yani ..
Ağzından bal akıyor yaw ali muhsin abiciğim :wink:
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Belki yaptığı yanlışlıktan,düştüğü bu kötü durumdan kurtulur diye yazdıklarındaki düşüncelerindeki çürük noktaları yanlış yerleri dile getiriyoruz. Ama adam bilmiş tavrından taviz vermiyor. Ukalaca bizleri Allah'a inanmamakla Kuran'a inanmamakla, vb şekillerde suçluyor!
Herkes haddini bilecek. Peygamberin sözünü yalanlayana lanet olsun! Manasını kavrayamadığınız derin düşünemediğiniz için bir sözü reddiyorsanız yazıkalr olsun size. Böyle birisi cilt cilt kitap da okumuş olsa, 50 yıl dini eğitim de almış olsa cahil cuhaladan başka bir şey değildir. Peygamberin hak sözüne uyan onu nakledelere nasipsiz diyen bu zihniyetin kendisidir aslında nasipsiz olan!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ehlibeytyolu

Mesaj gönderen ehlibeytyolu »

"Belki yaptığı yanlışlıktan,düştüğü bu kötü durumdan kurtulur diye..." yazmanız, Ömer'in İmam Ali'ye yanlıştan doğruya dön demesi gib bişey olmuş. Gülsem mi ağlasam mı?
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ehlibeytyolu yazdı:"Ömer'in İmam Ali'ye yanlıştan doğruya dön demesi gib bişey olmuş

yok o kadar da değil aralarınızdaki açı o kadar geniş değil biraz insaflı olmalı herkes
bu bölüm açıldığı amacını aşıyor gibi
bu nedenle bu bölüme yazanlar ahlaki anlamda uslübda biraz daha dikkatli olmalılar
gönül kırmak yıkmak helede Ehli beyt dostları arasında iyi birşey olmasa gerek
iyiniyeti korumalıyız yüceltmeliyiz

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön