Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

ali muhsin

Re: Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

Mesaj gönderen ali muhsin »

Haktan Yararlanip Batilla birlikte yola cikan birisinden hayir gelmez !! heleki o Mikrobu iclerinde tasiyorlarsa !!! Adamin niyeti Mazlum Görünüp Sinsice yaklasip birseyleri Zorla kabul ettirmektir !! olmayinca Ya Gulat Yada Sapkin Damgasi vuruyor !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

EHLİBEYTYOLU rumuzlu muaviye uşağı vahabbi düşünceli, Alevi kisveli yol yezitine ithafen!
Alim sıfatlı cahil yazmışki
Güzel vardır, kara kaşlı, hem gözleri elâ olur,
Taş vardır ki, kimi saray, kimisi de helâ olur.
Kaçarım şeytandan kaçar gibi asla onu dost edinmem,
Câhil insan çoğu zaman ol başıma belâ olur...
ne güzel kendini ifade etmiş. Kendin de olsan bu kadar edepsiz olma! Edep Ya Hu!

Bu kadar da riyakarlık olmaz. Hem hakaret ediyor, bizi tahrike ediyor. Sonra biz de onun çirkin sıfatlarıyla ona hitap edince de kuduruyor. Elbette senin gibi sinsileri hınzırları, kisveli yol yezitlerini çok gördük. Size karşı nasıl hareket edeceğimizi de biliriz. Ben sana muaviyeci inkarsı şahsiyetsiz demişsem bil ki senin hakkında böyle düşünmeme neden olan yine senin yazdıklarındır. Oysa daha önce yüzyüze görüşmeyi teklif etmiştim. Sizinle yüzyüze görüşürsek daha iyi anlaşabileceğimizi düşünmüştüm. Türkiyenin neresinde olursanız olun Allah'ın izniyle oraya gelmeyi düşünüyordum. Oysa siz yazdıklarımıza hep küçümser bir tavırla baktınız ve sizin gibi düşünmeyen herkesi gulat ilan ettiniz. Senin gibi muaviyeci olup peygamberin sözünü kuran ayetlerini çarpıtarak ret edeceğime GULAT olurum daha iyi!
Allah ne beni Gulat etsin ne de seninle bir etsin. Allah beni senden ve senin gibi muaviyecilerden uzak, İmam Ali as'ın velayetine hakıyla inanan ve dinde derin kavrayış sahibi olanlarla bir beraber etsin.

Bak hele şu yezitin uşağına!
Bize neler diyor ki ukalaca!
Alim sıfatlı bu vahabi zirzop
Karşı geliyor Ali'nin şanına

Kişiler Hak isterse görür hakkı
Yüreği pak olana Hak da razı
Kuran'ın emrine karşı gelmiştir
Ret edenler Ali'nin hakkını.

Bak ey yezitin uşağı dikkat
Kuranı mecid ne diyor hakikat
Senin gibileri benzetiyor ya
Kitap yüklü eşek gibi diyor ya!

Dersini almaz mısın ayetlerden
Kuranı iyi oku çarpıtmadan
Ali'ye sor Kuranın mealini
Natık Kuran benim diye o dedi!

Gel gel Hak Muhammed Ali yoluna
Sapma türlü türlü tarikatlara
Ali'yle bir ab-ı kevseri değil
Yezitle bir ateş verirler sana!

SÖZÜMÜZ ANLAYANA!

Muaviye ve yezit la hem dine karşı geliyorlardı. Hem de İmam Ali as'ı ve İmam Hüseyin'as'ı dinden sapmakla suçluyorlardı halkın önünde. Şimdi aynı senin yaptığın gibi. Hem edepsizlik yapıyorsun hem de halkın önünde bizi edepsizlikle itham ediyorsun.
Allahın laneti Ali as'ın makamını inkar edenlere olsun!
Allahın laneti peygamberin sözünü yalanlayanlara olsun!
Allahın selamı velayet ehline ve dinde derin kavrayış sahibi olanlara olsun!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Bu durumunuz beni gerçekten derinden yaraladı :(
Ya kardeşler ne yazdığınızın ve kimlere hakaret ettiğinizin farkında mısınız?! Lütfen düşmanlarımızı sevindirmeyelim. Ben ehlibeytyolu kardeşin yazılarını daha okuyup bitiremedim. Okudukça cevap verilmesi gereken yerleri işaretledim, gerçekten arkadaşın bazı konularda yanlışlıkları vardır. Bunu delilleriyle ispatlayacağım inşaAllah. Ama böyle devam ederseniz hiçbir netice alamayız. İnsan bir şeyi reddettiğinde veya kendisine göre uyduruk olduğunu düşündüğünde hadislere, büyük müçtehitlere, alimlere ve Ehlibeyt dostlarına hakaret etmez, onlara saldırmaz. Bu çok yanlış. Diğer taraftan bazı kardeşlerin de onun gibi davranmaları ve ona hakaret etmeleri de doğru değildir. Merdan can, onun kim olduğunu, hatta onun vesilesiyle şia olduğunu söyledikten sonra ona karşı böyle davranılmasını doğru bulmuyorum. Merdan can da susanlara yazıklar olsun demişti: )
inşaAllah bizi kasdetmemiştir. Susmamızın sebebi, yazıları tam okumadan cevap vermenin doğru olmadığını düşündüğümüzdendir, en azından ben öyle düşünüyordum. Allah sonumuzu hayır etsin. Konu dışı ve hakaret içerikli yazılan yazıların silinmesini rica ediyorum. Artık lütfen, Allah rızası için birbirinize hakaret etmeyi sürdürmeyin.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Mücahit hocam, Allahın hakkı için eğer yazıları takip ettiyseniz benim üslubumun sertleşmesinin nedeninin o alim diye sunulan adamın tavırları olduğunu görürsünüz. Bir düşünün bu foruma emek verin benim gibi diğer arkadaşların hangisi size hakaret etti? Neden size hakaret edilmiyor, size ağır sözler söylenmiyor? Cevabı zor olmasa gerek. Ancak malum şahıs ona karşı yazılanların tek mesulüdür. Benim tek hatam onun seviyesine alçalıp da üslubumu sertleştirmem oldu! Diğer yandan her insaflı insan bu tavrımda haklılık payı olduğunu görecektir.
. . .
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

meshedi313 yazdı:Mücahit hocam, Allahın hakkı için eğer yazıları takip ettiyseniz benim üslubumun sertleşmesinin nedeninin o alim diye sunulan adamın tavırları olduğunu görürsünüz. Bir düşünün bu foruma emek verin benim gibi diğer arkadaşların hangisi size hakaret etti? Neden size hakaret edilmiyor, size ağır sözler söylenmiyor? Cevabı zor olmasa gerek. Ancak malum şahıs ona karşı yazılanların tek mesulüdür. Benim tek hatam onun seviyesine alçalıp da üslubumu sertleştirmem oldu! Diğer yandan her insaflı insan bu tavrımda haklılık payı olduğunu görecektir.
kardesim biz maalesef bu gibi iki yuzlu insanlardan cok cektik ve yine cekiyoruz ne diyim Allah ve 14 nur a.s yar ve yardimcimiz olsun...
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

meşhedi313 can,
Ben bütün yazılanları dikkatle okudum, kimin ne yazdığını ve neler söylediğini çok iyi biliyorum, zaten yazılar da ortadadır. İlk yanlışlığı yapan ve ağır cümleler kullanan maalesef ehlibeytyolu kardeş oldu, eğer merdan can onun kim olduğunu bize tanıtmasaydı ben farklı düşünürdüm o kardeşi. Siz de ilk başlarda çok iyi gidiyordunuz ama yavaş yavaş sertleştiniz. Ehlibeytyolu kardeş, Hz. Musa gibi buzağıya tapanlara karşı bir tavır takınmak istedi ama büyük hata etti. Burada buzağıya (puta) tapan bir kimse yoktu, Hz. Ali'yi de Allah gören yoktu. "Sertliği neye bıraktılarsa onu çirkinleştirdi, yumuşaklığı da neye bıraktılarsa onu süsledi" hadisinin manasını şimdi daha iyi anlıyabiliyoruz. Hz. Peygamber ve Ehlibeyt İmamlarının kalplerde yer edinmelerinin asıl sebebi onların güzel davranış ve ahlakları olmuştur. Zaten Hz. Peygamber'in kendisi de "ben güzel ahlakları tamamlamak için gönderildim" buyurmuştur. Ayet de açıkça "Sen eğer katı kalpli olsaydın halk etrafından dağılırdı" buyuruyor. Başka bir ayette de "Muhammed Allah'ın elçisidir, O'nunla beraber olanlar kafirlere karşı sert, birbirlerine şefkatli ve merhametlidirler" buyuruyor. Hz. Musa Firavun'a tebliğ etmekle görevlendiğinde "qul lehu qevlen leyyinen" yani "ona (Firavun'a) karşı yumuşak söz söyle" buyuruyor.
Velhasıl, sözlerinizi yumuşak ve saygı çerçevesinde söylerseniz bu tatsızlıklar da olmaz. Benim en çok zoruma giden şey, bir takım hadislere hemen uyduruk ve yalandır denmesi ve büyük şahsiyetlere ağır laflar söylenmesi oldu. Yazılan ve dalga geçilen bazı hadislerin kaynaklarına baktım, kaynaklarında söylendiği ve yazıldığı gibi olmadığını gördüm. Eğer arkadaşın kendisi verdiği kaynaklara müracaat etseydi, birçok yanlış anlaşılmalar kendiliğinden hallolurdu. Çünkü eleştirdiği sözler verdiği kaynaklarda yoktu veya farklı nakledilmişti. Hemen saldırmak ve karşıdaki insanlara ağır laflar söylemek doğru olmasa gerek.
Eğer sakıncası yoksa bu alim kardeş hangi medreselerde okumuş, okuduğu kitaplar nelerdir, ustadları kimlermiş açıklarsanız memnun olurum.
Fazla acele etmeyin, gereken cevaplar verilecektir inşaAllah. Bu günlerde benim hastam vardı, cevap verecek vakit bulamadım, ama er geç cevap verilecektir inşaAllah.
Bütün kardeşlerden ricam, sabırlı olmaları, ağır sölerden uzak durmaları ve kendilerine yakışan bir tavır sergilemeleridir. Ağır sözlerin editlenmesini ve konu dışı sözlerin de silinmesini rica ediyorum. Zahmet olmazsa herkes kendi yazısındaki ağır söz ve hakaretleri silsin, aksi takdirde bizi zahmete düşürmüş olacaksınız: )
Allah'ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah razı olsun hocam. İnşallah hatamızdan döneceğiz. Üslubumuzu koruyacağız. Bizi buna mecbur edenlere uymayacağız. Ve araştırmalarınızın sonucunu bekleyeceğiz. bu arada çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin hastanıza.
. . .
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

meshedi313 yazdı:EHLİBEYTYOLU rumuzlu muaviye uşağı

Bak hele şu yezitin uşağına!
Bize neler diyor ki ukalaca!
Alim sıfatlı bu vahabi zirzop
Karşı geliyor Ali'nin şanına

Kişiler Hak isterse görür hakkı
Yüreği pak olana Hak da razı
Kuran'ın emrine karşı gelmiştir
Ret edenler Ali'nin hakkını.

Bak ey yezitin uşağı dikkat
Kuranı mecid ne diyor hakikat
Senin gibileri benzetiyor ya
Kitap yüklü eşek gibi diyor ya!

Dersini almaz mısın ayetlerden
Kuranı iyi oku çarpıtmadan
Ali'ye sor Kuranın mealini
Natık Kuran benim diye o dedi!

Gel gel Hak Muhammed Ali yoluna
Sapma türlü türlü tarikatlara
Ali'yle bir ab-ı kevseri değil
Yezitle bir ateş verirler sana!

SÖZÜMÜZ ANLAYANA!

Muaviye ve yezit la hem dine karşı geliyorlardı. Hem de İmam Ali as'ı ve İmam Hüseyin'as'ı dinden sapmakla suçluyorlardı halkın önünde. Şimdi aynı senin yaptığın gibi. Hem edepsizlik yapıyorsun hem de halkın önünde bizi edepsizlikle itham ediyorsun.
Allahın laneti Ali as'ın makamını inkar edenlere olsun!
Allahın laneti peygamberin sözünü yalanlayanlara olsun!
Allahın selamı velayet ehline ve dinde derin kavrayış sahibi olanlara olsun!

Afferin meshedi313 kardeşim çok güzel ellerine ve kalbine sözlerine yazdıklarına sağlık
Allah Ehlibeyt Sevgisinden geri koymasın...Vesselam
Resim
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Bence hata ettiniz.Müslümanlar arasında görüş farklılıkları rahmettir zenginliktir.Peygamber Efendimizin bu konuda bir Hadisi Şerifi var.Tamamını hatırlamadığım için yazmıyorum.Ama çok bilinen bir Hadisdir.
Din kulaktan dolma şeylerle öğrenilmez.Araştırayak okuyarak, sorusturayak öğrenilir.Tamam taklidi imanında belli durumlarda kendi açımızdan faydaları var.Ama her insan anası babası Müslüman olduğu için değil kendisi gerçekten inandığı için Müslüman olmalıdır.
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

meshedi313 yazdı:Allah razı olsun hocam. İnşallah hatamızdan döneceğiz. Üslubumuzu koruyacağız. Bizi buna mecbur edenlere uymayacağız. Ve araştırmalarınızın sonucunu bekleyeceğiz. bu arada çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin hastanıza.
Allah sizden de razı olsun meşhedi can.
Allah bütün hastalarla birlikte bizim de hastamıza da şifalar versin, duanıza ihtiyacımız çoktur. Uslub meselesine gelince; sizden beklenen de odur zaten. Bu arkadaşın böyle ayrılmasını istemezdim, daha samimi daha ilmi bir şekilde tartışmalara devam edebilirdik. Maalesef bugünlerde benim fazla vaktim olmadı, arkadaşın yazılarının hepsini daha okumuş değilim ama tartışmalarınızı takip ettim. Arkadaşın haksız yönleri olduğu gibi haklı yönleri de vardı. Ama kırıcı ve sert bir dil kullandığı için birçok arkadaşların rahatsızlığına sebep oldu. Bunda da bir hayır vardır inşaAllah. Hayırlısı diyelim.

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön