Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

Ali ibn Abu Talib

Re: Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş..

Mesaj gönderen Ali ibn Abu Talib »

Sevgili kardeslerim ben bir Teolog'um yani bir din arastirmacisi. Emin olun ki arastirmalarim cok derinliklere inmistir. Bazi kardeslerim bu forumda Kur'ani Kerimi okudugu gibi anliyor ya'da dini saptirmaya calisiyor. Sizleri ikaz ediyorum, yaptiginiz cok yanlis. Benim yillarimi verdigim Kur'ani Kerim arastirmasinda bi cok cözdügüm ayetler oldu. Hamd olsun ki Allahim'a ben ulastim. Sizlere aciklayamam ama su kadarini söyleyim Hz Ali gercekten yüce'dir bildiginiz gibi deyil. Lütfen dogru yolu bulmak istiyorsaniz sayin Ali Yeral'a kulak verin onun tesbiti cok dogru'dur.

Saygilarimla,
ali muhsin

Re: Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ali Yeral Hocanin senin gibi talibi olsun sasilacak sey ..!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Alevi

Mesaj gönderen Alevi »

meshedi313 yazdı:EHLİBEYTYOLU rumuzlu muaviye uşağı vahabbi düşünceli, Alevi kisveli yol yezitine ithafen!
Alim sıfatlı cahil yazmışki
Güzel vardır, kara kaşlı, hem gözleri elâ olur,
Taş vardır ki, kimi saray, kimisi de helâ olur.
Kaçarım şeytandan kaçar gibi asla onu dost edinmem,
Câhil insan çoğu zaman ol başıma belâ olur...
ne güzel kendini ifade etmiş. Kendin de olsan bu kadar edepsiz olma! Edep Ya Hu!

Bu kadar da riyakarlık olmaz. Hem hakaret ediyor, bizi tahrike ediyor. Sonra biz de onun çirkin sıfatlarıyla ona hitap edince de kuduruyor. Elbette senin gibi sinsileri hınzırları, kisveli yol yezitlerini çok gördük. Size karşı nasıl hareket edeceğimizi de biliriz. Ben sana muaviyeci inkarsı şahsiyetsiz demişsem bil ki senin hakkında böyle düşünmeme neden olan yine senin yazdıklarındır. Oysa daha önce yüzyüze görüşmeyi teklif etmiştim. Sizinle yüzyüze görüşürsek daha iyi anlaşabileceğimizi düşünmüştüm. Türkiyenin neresinde olursanız olun Allah'ın izniyle oraya gelmeyi düşünüyordum. Oysa siz yazdıklarımıza hep küçümser bir tavırla baktınız ve sizin gibi düşünmeyen herkesi gulat ilan ettiniz. Senin gibi muaviyeci olup peygamberin sözünü kuran ayetlerini çarpıtarak ret edeceğime GULAT olurum daha iyi!
Allah ne beni Gulat etsin ne de seninle bir etsin. Allah beni senden ve senin gibi muaviyecilerden uzak, İmam Ali as'ın velayetine hakıyla inanan ve dinde derin kavrayış sahibi olanlarla bir beraber etsin.

Bak hele şu yezitin uşağına!
Bize neler diyor ki ukalaca!
Alim sıfatlı bu vahabi zirzop
Karşı geliyor Ali'nin şanına

Kişiler Hak isterse görür hakkı
Yüreği pak olana Hak da razı
Kuran'ın emrine karşı gelmiştir
Ret edenler Ali'nin hakkını.

Bak ey yezitin uşağı dikkat
Kuranı mecid ne diyor hakikat
Senin gibileri benzetiyor ya
Kitap yüklü eşek gibi diyor ya!

Dersini almaz mısın ayetlerden
Kuranı iyi oku çarpıtmadan
Ali'ye sor Kuranın mealini
Natık Kuran benim diye o dedi!

Gel gel Hak Muhammed Ali yoluna
Sapma türlü türlü tarikatlara
Ali'yle bir ab-ı kevseri değil
Yezitle bir ateş verirler sana!

SÖZÜMÜZ ANLAYANA!

Muaviye ve yezit la hem dine karşı geliyorlardı. Hem de İmam Ali as'ı ve İmam Hüseyin'as'ı dinden sapmakla suçluyorlardı halkın önünde. Şimdi aynı senin yaptığın gibi. Hem edepsizlik yapıyorsun hem de halkın önünde bizi edepsizlikle itham ediyorsun.
Allahın laneti Ali as'ın makamını inkar edenlere olsun!
Allahın laneti peygamberin sözünü yalanlayanlara olsun!
Allahın selamı velayet ehline ve dinde derin kavrayış sahibi olanlara olsun!

meshedi313!! Kardaş bu şiiri sana hediye olarak yazdım Lütfen kabul buyur......

Bak hele yezitin yalakasına!
Bize neler diyor vahabi zirzop
Alimlik taslıyor şuna bak şuna
İftira atıyor divane zırzop
*
Yarabbi buraya toplanır kulun
Ali’ yle ilgisi olmayan yolun
Anlatıp duruyor Allahım melun
İftira ediyor divane zırzop
*
Çal çal Allah için çalki o sazı
Pak olan yüreklerde olsunlar razı
Caferiyi kırklara bağlıyor sözü
*
Bak hele Yezidin uşağına bak
Odun olda cehennem ateşini yak
Kendinden başkasını görmüyorki hak
*
Ben bilirim ilim bilgi ne lazım
Sağımda Kitaplar solumda sazım
Kitabı taşıyacak eşekde lazım
*
Natık Kuran benim diyen Alidir
Müridiyle hesap veren velidir
Dedin Şarap ab-i Kevser selidir
*
Abdal Huseyini hiç sevmediler
Gelir belki üçler beşler yediler
Hak Muhammed Ali yolu dediler

meshedi313!!!::: Kardaş hediyem olsun bu şiir sana... Güzel bir ilham verdin bana...
Resim
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Eyvallah abi. Allah razı olsun.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Ali ibn Abu Talib

Sevgili arkadaslar,

Bir cok din hoca'lar ile görüstüm ve konustum. Sadece yurt ici deyil, yurt disi'da görüsmelirim oldu. Bütün
görüslere din arastirma adina sayginlik gösterdim. Sayin Ali Yeral hocamiz üstün bir bilgi'ye sahip oldugu kanatindayim. Bunun sebebi ney'dir diye sorarsaniz, anlatayim. Daha evvel bahs ettigim gibi ben bir Theolog'um ( din arastirmaci'si ). Hakikaten Islam dini en güzel ve derinlikleri ile asla ulasilmayacak kadar genistir. Kur'an-i Kerim'i sadece okuyarak anlayamasiniz bunu Ilim ile elde edebilirsiniz. Ilim'i almis bir kisi zaten kendisini belli eder ve ben bunu sayin Ali Yeral hocami'zin anlattiklarinda gördüm!

Unutmayin ki yer yüzünde cok az bir toplum gercekleri biliyor. Bu toplum asla yanilgiya düsmezler ve kiyamete kadar gizli kalacaklar'dir. Gerceklere erismis bu toplum'u Allah c.c. Kur'an-i Kerim'de beyan etmistir! Kimdir bunlar derseniz......, dedigim gibi bu güzelim toplum SIR sahibleri'dir. Allah'in selami onlarin üzerinde olsun!

Saygilarimla,
ali muhsin

Arkadasim sunu iyi bilmeniz gerek, ilimde ve bilimde cimrilik olmaz ! o Sir bu Sir deyipte bazi gercek dediginiz seyleri gizleyeceginize,aciklayinda bizde bilelim neymis o Sir ? her yaziniz sanki bilmece gibi, cikarin agzinizdaki baklayida Görüsünüzü aciklayin ona göre bizde yazalim ,daha evelde yazinizda belirtiginiz gibi " Kalbin taslasmis,gözlerinizde perde var vs " diye ithamlarda bulunmustunuz , ohalde görüsünüzü aciklayinda bizde bilelim ,Alim biri Egoist olmaz, gercekleri aciklar ! Sir deyipte ört bas edip sonrada karsisindaki insanlara itham ederek kücümsemez ,daha evel yaptiginiz gibi ..tekrar yaziyorum Alevilik anlayisiniz nasil ve imam Ali (as) mi nasil tanimliyorsunuz ? Bektasilere karsi Sempatiniz varmi,ki onlarda Sircidir ?
------
Ali ibn Abu Talib

Sevgili arkadasim Ali Mihsin,

Sen hep cevaplarinda aciklayin ögrenelim diyorsun. Acaba kendine hic sordunmu " ya, mubarek Kitabi alim ve inceleyim acaba bu arkadaslar nedemek istiyor " diye. öyle oturdugun yerden olmaz kardesim, sende arastir. Bak güzel kardesim, bazen aciklanacak seyler vardir ki herkezin bilmesi lazim ve bazen aciklanmiyacak seyler vardir, bunu'da biraz bilgin varsa ve Kur'an-i Kerimi anlayarak okursan cözersin.

Ben sahsen Bektasi"mis, Sii'mis, Nüsayri"mis diye hic bir zaman bakmadim. Bunlarin hepsi din kardesim'dir gözü ile baktim. Neden, cünkü sonucta hepimizin bir ortak yani var. Tabiiki kimi genis bilgi sahibi olur kimi'de az bilgi sahibi olur. Orta okul ögretimi ile Ünüverste aynimidir. Senin, anlatin bilelim demen, Orta okuldan direk Ünüverste'ye gitmek misali.

Madem öyle sor bakalim ne ögrenmek istiyorsun, yanliz sorularin saygi cerceve icinde olsun kardesim saptirmaca olmasin, aksi takdir'de cevap alamassin.

Selamlar,
ali muhsin

Ali ibn ebu talib Nikli arkadas

Saygidan söz ediyorsun ve kendinize saygili olunmasini bekliyorsunuz,elbeteki saygi cercevesinde bazi seyler konusulabilir ,ancak hatirlatma yaparsak ilk yazinizda olacak ,Büyük bir Bencilikle Kibirlenerek Bazilarinin ve özelikle Sahsima yaptiginiz saldiridan ve ithamlardan dolayi Sayginlik cercevesini Sizin yok ettiginizi hatirlatirim,..Kurani anlayin okuyun diyorsunuz herkes Sizin gibi " Alim " olamadigi gibi bazilarinida kücümseyip ithamlarda bulunmaniz hangi saygi ceveresine giriyor ? yazinizda herkesi bir gördügünüzü yaziyorsunuz yani Bektasi falanca fismanca herkesi " Din " kardesi olarak gördügünüzü yazmissiniz ..ilginc !! Aynen Bektasiler gibi Sizde "72 millete saygi " imaji veriyorsunuz ...! neyse sorularima tekrar geleyim ...

Sizin Alevilik Anlayisiniz nasildir, nedir ?
Imam Ali (as) mi nasil tanimliyorsunuz ?
"Sir" deyipte aciklamak istemediginiz konuyu aciklarmisiniz ?
Tevella , Teberra Hükümleri nedir ? bunlara uyormusunuz ?
Alevilikle Bektasilik arasinda fark nedir ? Görüsünüz nedir ?
Tahsiliniz nedir ? Nerde veya kimden Bu konuda egitim aldiniz ? vs
Hangi Yoldansiniz ,hangi Meshebe baglisiniz ?
Cesitli " Meshebleri " nasil görüyorsunuz ? Ayrim Yapiyormusunuz ?

(Gerci Bazi Sorulari Cevaplamissiniz ama yine dahil ediyim dedim ...)

kisacasi Sizin Tabirinizce Benim gibi kati yürekli , tas kalpli , gözünde perde olan birisinin sorularini Polemiklere girmeden cevaplamanizi bekliyorum ! Madem " Saygi Cercevesinde " diyorsunuz Buyrun Cevaplayin ..bunlar basit ve kolay sorulardir...yani ,yine Tabirinizce Oturdugum yerde ögreniyim....

Ayrica ..Nik adim Ali Mihsin degil Muhsindir !
------
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

Aslında Çoğu kişi ben Alevi Şiayim (TARAFTARIM) Diyor: Ama Maalesef! Ehlibeyt'in (aleyhimesselam) Yolunda Değil. Özellikle bu konu hakkında Ehlibeyt (aleyhimesselam) Aşıkları, Daha çok Araştırma Yapmaları lazım Diyorum...
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön