AleviŞii Can'a bir uyarı

3nokta

Re: AleviŞii Can'a bir uyarı

Mesaj gönderen 3nokta »

Biz buradayız. Gerektiği yerde Allah2ın izniyle cevaplarımızı veririz. Burası da gayet özgür bir forum. Herkes yazabilir. o halde sorun yok:D
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

meshedi313 yazdı:Biz buradayız. Gerektiği yerde Allah2ın izniyle cevaplarımızı veririz. Burası da gayet özgür bir forum. Herkes yazabilir. o halde sorun yok:D
Evet kardesim Burasi özgür bir Platform herkes özgürce burda düsüncelerini Paylasabiliyor ,fakat bazilari bunu firsat bilerek asagilama, karalama, hakaretvari sözler ile saldirip bizleri rencide ediyorlar Delil ve kaynaklarimiza karsi hakaret edip karalama kampanyalarinda bulunuyorlar ,Bu verdigimiz özgürlügü kötüye kulananlarda var ..buna dayaranak Forum Diziplini biraz daha gözden gecirilmeli, Bu konuda Yönetici Arkadaslarimizla beraber bir Cözüm bulacagimiza inaniyoruz .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

sen de bir yöneticisin :D Bunu özel bölümde görüşelim. Kurallarımızı tekrar düzenlememiz gerekebilir. ve bunu duyuralım.
. . .
ali muhsin

Haklisin :) hussusi bölümde bu konuyu acacagim .
------
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Yahu dostlar yapmayın Allahaşkına.. büyük yanlış yapıyorsunuz. Bilmeden etmeden anlamadan bir insana karşı bu kadar da ön yargılı olunmaz ki!!

Ehlibeyt yolu can kardeşimi ben taa gençlik yıllarımdan beri tanıyorum. Aynı memlekette yaşıyoruz. Kendisiyle 25 yıldan fazla olmuştur ki hem ailece de görüşüyoruz. Dostum alevi kökenlidir,Alevidir, Caferidir, Şiidir tam bir Ehlibeyt aşığıdır. İlim ehlidir ve ilmiyle de amildir. Kendi eserleri de var. Ayrıca hem sanal ortamlarda hemde gerçek hayatta farklı birçok alanda Kuran ve Ehlibeyt yoluna hizmet eden, ben dahil yüzlerce insanı ehlibeyt mektebiyle tanıştıran, bu yolu onlara sevdiren, yüzlerce insanın Ehlibeytin nurlu yoluna girmesine vesile olan, hürmete layık muhterem birisidir. Benim gözümde ilmi ayetullah düzeyindedir. Onun yazdıklarını ve bundan sonra yazacaklarını (inşallah yazar) okuyun tekrar okuyun anlamaya çalışın. İstifade etmeye çalışın.

Buraya geldi, birkaç yazı yazdı, kimseye hakaret etmedi, iftira atmadı. İlmi bazı gerçeklere değindi, Ehlibeyt yolunda yapılacak çalışmalarda nelere öncelik verilmesi gerektiğinden, nelerle uğraşmanın gereksiz ve anlamsız olduğundan bahsetti, sahih olan hadisleri alıp, uyduruk olanları atmamız gerektiğinden vs. bahsetti.

Bu tür tartışmalara fazla vakit ayıramayacak kadarda ilmi çalışmalar içerisinde meşgul olduğunu ben yakınen biliyorum. Onu tanımış olsaydınız eminim böyle davranmazdınız.

Allah (cc) “Kuran ve Ehlibeyt yolu” yolcularının yar ve yardımcısı olsun.
Kalplerimizi birbirimize daha çok ısındırsın inşallah.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

MERDAN abiciğim siz sanırım ehlibeytyolu arkadaşın yazılarını okumadan bu yazıyı yazdınız her bir yazısı var ne olduğunu bile bilemezsiniz ayrıca hadis konusunda ehli beyt imam'larının a.s faziletleri hakkındaki tutumunuz beni üzmedi değil açıkçası aktardığım faziletleri bütün ehli beyt a.s taraftarları bilir ve gururla ifade eder neyse sanırım ciddiyete takınmışsınız açıkçası bende Alevi şii mi yoksa sünni mi olduğunuzdan şüpelenmiştim :?: ilk başta ama Allaha şükür ehli beyt a.s fıkhını uygulayan biriymiş'siniz ne diyelim kardeşlik kavgalarla başlarmış :mrgreen:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Merdan Hocam

Arkadasiniz belki "ayatullah "seviyesinde olabilir orasini bilemem,sünki siz taniyorsunuz onu..
Arkadasiniz onca kitab okumus olabilir, belki dediginiz gibi "Ayatullah" Seviyesinde olabilir, Ancak insanlarla nasil yaklasacagini nasil konusacagini bilmeden Paldira Palas Saldirip " Ben Sizden daha biligliyim Siz kimsiniz "imaji verirse hersey Bostur !! Bastan beri uslubuna dikkat etmeden Saldirmasi, Sahih Hadis kaynklarina "Israiliyat" Damgasi vurmasi ve bazi seyleri göz ardi edip halen uslubuna dikkat etmeden karsidakilerinin kim oldugunu bilmeden inatlasmasi ve yine "herkesten bilgiliyim" imajini vererek karsimza cikmasi Burdaki genclerimizin ve hatta benim dahi tepkisini toplamistir ! bu durumda Bu davranisindan ötürü genclerimizin ona saygiyla bakmasini ben tahmin etmiyorum..kendisinin "Alevi" olduguna ve Sii Caferi olduguna ben sahsen inanmiyorum Görüslerini yazilarini okuyunca anlasiliyor sünki ....ama Siz taniyorsunuz ! Sünki Arkadasiniz daha Bahceye ayak basmadan Bahceyi yakmistir ,onun icin yanmis bir agictan elma bekleyemez Sayginlikta ...Merdan Hocam Size Saygim Sonsuzdur , Madem "ayatullah " Arkadasinizi taniyorsunuz ona ders verin.. o Sizden birseyler ögrensin ..Sünki arkadasiniz insanlara heleki genclere nasil yaklasacagini ve karsisindakilerin kim veya kimler oldugunu bilmiyor ..bastaki yazilarini okuyun ve bize hak verceginze eminim ...
zaten Arkadasimizin getirmis oldugu sahih hadisleri "israiliyat ,Gulat Uydurma hadisler" diye yorumlarsa kendisi hangi kaynaklari getirir acaba , getirse bile ciddiye alinirmi artik !?

Arkadasiniz Ahkam dersi verecegine önce insanalara nasil yaklasacagini ögrensin bence .
Siz biliyorsunuz onun icin ona bu konuda ders verin .kulaklarini cekin zahmet olmazsa :)

muhabetle
------
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

olabilir MErdan hocam alim olabilir.
Eğer alim diye bizim ona saygı göstermemizi bekliyorsan hata etmiş olursun en azından kendi adıma böyle bir şey yapmam. İlim her şey değildir. Bir âlim her şeyden önce üslup bilmeli. Tabiri caizse burnu dik üslupla biri bana yazı yazarsa ben de ona göre tavır alırım. Sizin bu dostunuz öyle bir üslup kullandı ki ben dahil buradaki birçok arkadaş onu ortalığı karıştırmak isteyen bir tefrikacı olarak algıladık. Sonuçta burası sanal ortam. Bilemeyebiliriz kimin ne olduğunu. Dostunuzun kullandığı üslup çok yanlış olduğu için belki de böylesine bir tepki aldı. Söylediklerinden dolayı alleme-i cihan da olsa zaten tepki alırdı ama özellikle üslubu bu tepkinin dozunu arttırdı.
. . .
ehlibeytyolu

Mesaj gönderen ehlibeytyolu »

Selam herkese, Ebu Süfyan ifadesi kullanan cahil hariç. Evet bence de insan önce üslubunu düzeltmeli. Üsluptanda önce insan itikadını düzeltmeli, Kuran'a uydurmalı. Kuran ve Ehli Beyt'in öğretileri diyoruz, ama görüyorum ki Kuran'dan bir damla bile yok. Bana birisi Kuran'dan bir noktacık temel bulsun ki diğer ümmetler Hz. Muhammed ve İmam Ali'den sorulacaklar? Bu ve benzeri görüşler, -sonuna kadar savunurum ki- esatir ve ümniyyedir. Söyler misiniz Allah aşkına Kuran'ı baştan sona bir kez okuyanınız, anlama savaşımı verenler var mıdır? Estg biz kimiz ki Kuran'ı anlayabilecez diyorsanız, sözüm yok kimselere. Bu kafaların yeri TGRT yanıdır. Saadeti Ebediyye denilen bir tıngırtı dini yanıdır. Bizim Kitabımız bize bastıra bastıra sayısız yerde 'aklınızı kullanmaz mısınız? düşünmez misiniz, tefekkür etmez misiniz, tedebbür etmez misiniz...' buyurmuşken. Bir çok yerde bir şeyi konuşurken; 'delil sunma, burhan ile konuşma, sadıklardan isek delilleri getirmek'ten dem vuruken.... Bir çok yerde; 'körü körüne atalar takipçisi olmanın' ne vahim bir uçurum olduğunu söylerken... Nasıl Kuran ve Ehli Beyt bağlısı iddiasında olan bir can kalkar da; 'biz yürekle iman etmişiz. Bize delil gerekmez.... vs.' gibi ipe sapa gelmez cahilce sözler söyleyebilir? Bu arada Neden rivayetleri Kuran ile ölçmüyoruz? Her içinde 'Ali, Ehli Beyt' geçen rivayeti Kuran mihengi ile ölçmeden kabul edeceksek Kuran ne işe yarar? Kuran'a iman ne demek olur? Ehli Beyt'in; 'Bizden gelen nakilleri Kuran ile ölçün, uygunsa demişizdir, uygun değil ise bizden Kuran'a uymayan sözler sadır olmaz' sözünü nereye koyacağız? Kuran'ı biz anlayamayız diyenlere ise sözümüz yoktur. Onlar zaten Hak katında sorumluluk yüklenecek durumda değiller. Ne ceza, ne mükafat. Onlar ile konuşmak da gerekmez doğal olarak. Bizim muhatabımız âkil ve reşit olanlardır. Kuran ve Ehli Beyt'e hakkıyla temessük edenlere selam olsun.
Kuranî bir tabir olan; 'mustazaf' tabirini, 'risalet, ümmet' kavramlarını lütfen iyice araştıralım. Ayrıca bütün dostlara Şehit Mutahhari'nin Adl-ı İlahi adlı nefis eserini ve Usul-u Kafi'yi adam akıllı anlayarak okumalarını tavsiye ederim... Selam Velayet Ehline...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ehlibeyt yolu beyefendi,
Forumda hiçkimseye hakaret etmeye hakkınız yoktur.
gibi ipe sapa gelmez cahilce sözler söyleyebilir?
Selam herkese, Ebu Süfyan ifadesi kullanan cahil hariç.
Hep birilerini hor görüp, şahsınızı üstlemeye çabalıyorsunuz.

Bir söz vardır hani: "Herkes molla olabilir; ama..."
Biz sizin önce üslubunuzu düzeltmenizi öneriyoruz. Yoksa istediğiniz kadar âlim olun sözleriniz kâr etmez.
"İnsan üslubunu düzeltmeli, ondan önce itikadını düzeltmeli"sözünüze katılıyorum. Önce itikad ondan sonra da ahlak. Madem sizin itikadınızın düzgün bizimkinin bozuk olduğuna inanıyorsunuz, o halde biz itikadımızı düzeltirken siz de ahlakınızı düzeltin.
Çok iyi bildiğiniz (!) Kuran'ın ve Ehl-i Beyt'in ahlakıyla ahlaklanın lütfen.

Bakınız Ehl-i Beyt olmadan Kuran hiçbir şeydir. Yapraklardan ibaret bir yığındır. Ama Kuran Ehl-i Beyt ile değer bulur anlam bulur. Yani ben sizin yazdığınz rivayetin ('Bizden gelen nakilleri Kuran ile ölçün, uygunsa demişizdir, uygun değil ise bizden Kuran'a uymayan sözler sadır olmaz' )hangi ortamda söylendiğini kaynaklarının ne olduğunu arapçasından yapılmış bir tefsirini okumak isterim. o rivayete batıldır demiyorum.
ancak Ehl-i Beyt as sözlerinin ölçüsü kuran olduğu kadar kuranın hakiki manasına ulaşmaktaki ölçü de Ehl-i Beyttir. Yani şimdi siz yukarıda yazdığım ve ayetlerle hadislerden getirdiğim delilleri kabul etmiyorsunuz. Yani delil sunmama rağmen hala kendi bildiğinizi okuyorsunuz. en azından yazdıklarımın üzerine bir şey yazsaydınız. Aynı şeyleri tekrar etmeseydiniz keşke.
Hakiki İslam ehli olan GERÇEK VELAYET EHLİNE selam olsun.
. . .

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön