AleviŞii Can'a bir uyarı

3nokta

Re: AleviŞii Can'a bir uyarı

Mesaj gönderen 3nokta »

Beni benim silahımla mı vuruyorsun. Bu rivayetler sahih değil midir sana göre? eğer senin mantığınla bakarsak ya Allah haşa Adil değil ya da bu rivayetler sahih değil.
Allah adil olduğuna ve bu rivayetler sahih olduğuna göre: o zaman sorun kalmamıştır can. Bilgili olabilirsiniz. İlminiz çok olabilir. Ama bu doğru söylediğiniz anlamını taşımaz. Yanılıyorsunuz.
anlaşılan siz itikadınızda inat edeceksiniz ben itikadımda inat edeceğim. Benim sözlerim size sizinkiler de bana mantıklı gelmiyor.
Ben öyle inanıyorum ve burada ne kurana ne de ehli beyte ters bir durum görüyorum.
Cümle nebiler La İlahe İllallah muhammed resulullah aliyyen veliyullah lafsını tebliğe gelmişlerdir. Nebilerin hepsi de Muhammed as ve Ali as'ı müjdelemişlerdir. Ve onlar Ehl-i Beyt'ten üstün değillerdir. İmamlarımız onlarında imamıdır.
alem onların hurmetine yaratılmıştır.
Velayet ehline selam olsun
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ehlibeytyolu yazdı:Peşaver gecelerinden nakletmekle bir şey hak ve hakikat demek değildir. O bahsedilen eserde Kuran ve Ehli Beyt gerçeğine uygun olan şeyler de var (genel olarak), gulat ehlinin kabul edebileceği şeyden şeyler de (malesef).... O naklettiğiniz konularda bir sıkıntımız yok. Adem'den Hateme (a.s.) bütün peygamberlerin Hz. Muhammed ve Ehli Beyt'ten haberdar olmaları ve Hak'ka onların adıyla tevbe istiğfar etmiş olmaları, dua eylemeleri mümkün ve olabilirlik açıısndan Kurandışı değildir.
Ancak diğer bütün elçilerin, ümmetlerine Ali'nin velayetini açıkça bildirdiklerine dair en ufak bir Kurânî buyruk veya nebevî hadis yoktur. Bu durumda da önceki ümetlerin İmam Ali'nin meveddet-velayet ve İmametinde birleşmeleri vs. gibi beklentiler ve garip söylemler batıl olur. Ve Gayrı Kuranî'dir.
Ârifin karataşta gördüğünü câhil aynada göremez. Selam hidâyete tâbi olanlara....
ehlibeytyolu nickli kardeş, ilk önce aramıza hoş geldiniz, gelir gelmez kavrayamadığınız ve hazmedemediğiniz böyle bir takım hadislere saldırmanız hoş olmamıştır. Siz kendinizi arif ve bu çeşit hadisleri nakleden ve onlara inananları cahil görür gibi bir tavır takınmışsınız. Bir hadise bu kadar rahat bir şekilde İsrailiyat demeniz, sizin amacınızın ne olduğunu ortaya koyuyor zaten. Herkesin (sizin gibilerinin) hazmedemeyeceği hadislerin yazılmasına ilk karşı çıkan ben oldum. Ama sen beni de geçtin, onların ve birtakım İslam alimlerinin ittifak ettiği birçok hadisleri de inkar ettiniz ve hiç Allah'tan korkmadan onların hepisinin İsrailiyat olduğunu pervasızca söylediniz. Açıkçası sizin Şia olduğunuzda ve velayeti kabul etmenizde şüpheler oluştu. Bilmem filan kitaplardan Hz. aliyle ilgili bir hadis görünce hemen hoplayıp onu alıyor ve diğer halifelerin faziletiyle ilgili hadisleri görmezlikten geliyorsunuz gibi sözler sarfetmeniz sizin Şia olmadığınızı gösteriyor. O kitaplardan Hz. Ali'nin fazileti hakkında bir hadis naklettiğimizde halifeler hakkında uyduruk sözleri de mi nakletmemiz gerekir? Bu nasıl bir mantıktır? Eğer bizim onların kitaplarından naklettiğimiz hadisler uyduruk ve yalan ise peki onlar niye naklettiler, onlar neden bu naklettikleri hadislere İsrailiyat demiyorlar? Bir hadisi eğer hem Şia ve hem de sünniler nakletmişse ve üzerinde ittifak varsa, bu kadar kolay bir şekilde onlar İsrailiyattır demek, kusura bakmayın takvasızlık olur.
Bir de her şeyin Kuran'da geçmesi mi gerekir? Hz. Peygamber ve Ehlibeyt İmamlarının sözleri bizleri ilgilendirmez mi? Onlar da bizim için hüccet değiller mi?
Biz sünnilerin uyduruk hadislerini eleştiriyorsak, onları didik didik ediyorsak, Kuran ve sahih hadislerle çeliştiği için bunu yapıyoruz. Kendi hadislerimiz de aynı durumda olurlarsa onları da eleştiririz.
Pişaver gecelerine de saldırmışsınız, kimin ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında mısınız?
Sizin gelir gelmez hemen hadilere ve Ehlibeyt dostlarına saldırmışsınız? Siz kimsiniz, ne yapmak istiyorsunuz, hedefiniz nedir? Sünni iseniz açıkça ben sünniyim deyin biz de bilelim kimle tarafız yok eğer Şia iseniz, bu tutumunuz bir Şiaya yakışmayan hareketlerdir.
Pişaver gecelerinde gulat ehlinin kabul edeceği şeyler demişsiniz vardır, örnek verebilir misiniz bu sözünüze.
Hz. Ali'nin makamının ne kadar yüce olduğunu anlasaydınız, bilseydiniz boşuna tartışmazdınız. Demek siz, sünnilerin Ehlibeytin fazileti hakında naklettikleri hadisleri bile daha kabul edemiyorsunuz, Şia kitaplarında nakledilen hadisleri nasıl kabul edersiniz?!
Ehlibeytin velayet ve makamıyla ilgili biraz kitap okuyun inş.
Allah yardımcımız olsun inş.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

"ehlibeytyolu" nikli Sahisa önce Hosgeldin diyelim ..Ama Hos Getirmedin maalsef..

Mücahid Hocama aynen katiliyorum..Girer girmez Paldira Palas ortaliga saldirman, Gulat veya israiliyat gibi Hak Hadislerine bu yakistirmalari yapman Senin Ehli Beyt Dostu olmadigini aksine "ehlibeytyolu " niki ile ortaligi bulandirmak icin girdigin hemen anlasiliyor , Burda "Zülfikar" niki olupta Aksi görüse sahip olanlarida gördük..senin simdi "ehlibeytyolu" niki ile girmen ve üc halifeden söz etmen bazi seyleri göz ardi edip inatlasman, senin bu niki kulandigini bu isimle bizleri vurmak istedigini gösteriyor ...bence sana en uygun olan nik ismi "ehlibeytyolu" Degil , "Talha ve Zubeyr " olur !! Bu nikle girersen bence daha inandirici olur ...anlamissindir belki !!!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

ellerinize sağlık MÜCAHİD ve ALİ MUHSİN kardeşlerim bu haşa ehlibeytyolu denilen şahsa gereğince zaten cevabını vermişsiniz bende ona bir isim öneriyorum MÜELLEFETÜL KULÜBLERDEN :lol: islama ısınsın diye para verilenlerden Allah ona ve yolundakilere ........ artık okuyan anlasın :evil: EBU SÜFYAN :twisted:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ehlibeytyolu

Mesaj gönderen ehlibeytyolu »

Klasik öteleme, incitme, karalama ve sen zaten şöylesin deyip atma operasyonu. Hani bazılarının elinde boya var ya. Dilediğine çalar. Dilediğini karalar. Biz Kuran'ı önceleyin, Ehli Beyt'in sahih rivayetleri var iken bu yola çirkinlik verecek şeylere takılmayın diyoruz. Sizin dediğinize bakın. Daha Ehli Beyt adına bir eser ya okumuş ya da okumamış olanlar kalkımış neyi ve kimi eleştiriyorlar? Neyse ki zamanım yok şu anda. Kaynaklarıyla ve Kuran merkezli yazacaklarımı bekleyin geniş bir zamanda. Yargılamayın ki yargılanmayasınız. En azından azıcık Şehit Mutahhari'yi, Ali şeriati'yi okuyun be. Hiç olmazsa Usulu Kafi'yi okuyun... Daha ne deyim. Allah'ın boyası ile boyanın. O'nun boyasından daha güzel boya mı vardır? Ravilerin ve rivayetlerin boyası beşeri boyadır. Hakk'ın boyası Kuran ve Ehli Beyt'in Sahih hadislerindedir. Kenzul Ummal'da, Savaikul Muhrika'da, Yenabiul Meveddet'te vs. vs. değildir. Selam Kuran ve Ehli Beyt'e yürekleriyle bağlı olanlara. Selam Kuran'ı önceleyenlere..
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

EBU SÜFYAN'CIĞIM :mrgreen: ben sana ehli beyt a.s hadislerini almıyor veya kullanmıyoruz demedim bil akis bizim merciimiz kuran dan sonra ehli beyt a.s hadis'leridir ama verilen cevaplarda sünni hadis gerek'liliği vardı ondandır anlatabildim mi :lol: ayrıca ne olduğunu bilelim Alevi şii misin :?: yoksa sünni misin :?: bir bilip öğrenelim ondan sonra tartışırız.sende ehlibeytyolu ismine biraz'da layık ol YAHU :lol: severek uyguluyarak tatbik ederek.yazıların hiç'te ehlibeytyolu'nda olduğun kanısında değilim EBU SÜFYAN'CIĞIM :mrgreen:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

ehlibeytyolu nikli sahis

sende aba altindan sopa gösteriyorsun Delil getirecegim derken hangi delilleri getireceksin ? üc halifeyi methü sema eden ebu hureyre hadislerinimi , Biz Hadis ve kaynak getirdigimizde bunlara sen israiliyat deyip terslemedinmi üste cikip birde karalama yapmadinmi ,simdi Efendimiz cikip karalamyi bizlerin yaptigini söyleyip masumluk rolüne bürünmüs , Kuran ve Ehli Beyt bagli olanlara diyorsun acaba sen bu görüsüne ne kadar bagilisin ? gerci oda ortada ! nik adini degistirde bari Ehli Beyt ismini bu celiskili sözlerin ile lekeleme ! oyunu ve tiyatroyu birak sünki sahsen senin Sii Alevi olduguna hic inanmiyorum !!! aklinca "ehlibeytyolu" niki ile girip Ehli Beyt dostlari arasinda tefirka cikarma niyetindesin !!!
------
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Mucahit hocam ali muhsin abim ve alevi şii can,
Ben bu adama eleştirdiği noktada hemen kısa bir araştırma yapıp Allahın da izniyle grekli hadisleri bulup buraya aktardım. Ama adam öyle bir mantıkla bakıyor ki ne olduğunu çözemedim. eğer bir sunniyse bunu söylesin ona göre yazalım yok eğer alevi-caferi ise söylesin ona göre yazalım.
Girer girmez yazdığım bir iki cümleyi alıp eleştirmiş sonra beni cehaletle suçlayıp kendini alim ilan etmiş.
şimdi ben cahil olabilirim. Alim olduğumu iddia etmiyorum. Ama hamd olsun imansız değilim. Velayeti İmam Ali as'ın cömertliği sayesinde Allah'ın da hidayetiyle az da olsa kavramış biriyim. o yüzden yine de bu arkadaşın şahsını hedef almak istemiyorum. Eğer varsa delilleri yazsın. Hep öyle olur ya falanca delili yazacağım filancayı yazacağım ama şimdi meşgulüm. yok arkadaş meşgul olsan bu mesajı da yazamazdın demek ki demogoji yapıyorsun laf salatası yapıyorsun. Vaktimizi boşa alıyorsun
Velayet ehline selam olsun...
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

ÜStelik merdan hocam ile aramızda geçen yazışmaya bakın bir de bununla aramızda geçen yazışmaya bakın. Merdan hocamla nasıl karşılılı hoş sohbet yapmışız. Başlık çok güzeldi.
Ama bu muhalifle aramızda geçene bir bakın. üsluba dikkat edin.
. . .
ali muhsin

meshedi313 yazdı:ÜStelik merdan hocam ile aramızda geçen yazışmaya bakın bir de bununla aramızda geçen yazışmaya bakın. Merdan hocamla nasıl karşılılı hoş sohbet yapmışız. Başlık çok güzeldi.
Ama bu muhalifle aramızda geçene bir bakın. üsluba dikkat edin.

Buda yeni bir taktik olsa gerek .iki kisi Sohpet erderse arayada kara kedi gibi girenler oluyor ve Sobeti bozup dikktleri dagitiyor .Dikkat ettimde bu son zamanlarda "Zülfikar,mechul,vs simide ehlibeytyolu..." nikleri ile giren sahislar nedense Pismis asa su katip dikkat dagitmaya calisiyorlar .Sanal Alemin Provokasyon takitkleri budur !!!
------

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön