AleviŞii Can'a bir uyarı

ali muhsin

Re: AleviŞii Can'a bir uyarı

Mesaj gönderen ali muhsin »

Vallah Bazilari tamam.. o ismi kulanmis olabilir, belkide hata yapti ..bence önce insanlari yargilamadan evel bunlarin Nedenini ortaya cikarmalidir.... "Alim" arkadas öyle iceri girdiki o girisi icin arkadasta o sözü söylmeye mecbur etti ..Düsünün bir yere Misafir olarak gideceksiniz ve kapiya yaklastiniz ,misafir olan kisi önce zile basar kapi acildiktan sonra nezaket ve USLUBLA önce Selamin Aleyküm ve Aleyküm Selam ..deyip iceri girer ve ona görede Ev Sahibi ona gereken nezaketi ve Misafir perverligni gösterir ...Ama Bu "Alim" arkadas kapiyi sanki tekmeleyerek " Kesin ulen artik burda benim Borum öter " der gibi giris yapti ne Nezaket ne Uslub ..!!! Alim olan bir kisi devamli yapici olur ,ama Bu "Alim " onca kitab okumus olabilir ama yapiciligi ögrenemedigi gibi Dikta bir tavirla herkesi kücümseyerek üstünlük taslayarak Hüküm vermeye calismistir ..Burda Bazi Alimlerimiz Var ,Dikkat edilmisse Hic birisinin Yazisinda Genclere karsi böyle Asagilama Hakir ve Zir Cahil görme gibi bir tavirlari yok !!! Iste ,O Alimlerimizin yazilarindan istifade ediyoruz sünki karasilikli Saygi Sevgi olduktan sonra mesele kalmaz ...Merdan Hocam kusura bakma dedigmiz gibi sana saygimiz sonsuzdur ama Arkadasiniz Size cekmemis ...bu son yazinda bile USLUBLÜ konusuyorsunki bazi Arkadaslar halen sana sayginligindan bahsediyor...

Simid Arkadasina gelelim... Bu Sahis bana birini Hatirlatti... oda kendisinin Alim oldugunu ve kendisinin herkesten üstün oldugunu görür ve görüslerinide Topluma Zorla dayatmak isteyen biri idi ,karsisinda birisinin üstün oldugunu görünce hemen afalanir ona ya munafik yada zir cahil damgasi vururdu , Bu tavirlarindan ötürü, cogu Genclerinde Dinden Sogumlarina neden olmustu ...buda bazi genclerin en aci tecrübesi oldu !!

Her Alim Melaike degildir Sahsen sunada tanik olmusumdur ,Ben burda Imamme takipta üc kagiticlik yapan Bazi kisileride görmüsümdür..Arkadasiniz ayni Cemevindeki Bektasi dedelerini andirmakta Sünki onlarda ayni Tavirla insanlari hor hakir görür ve üstünlük taslarlar..Bence olay burda bitmistir...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

vallahi ali muhsin kardeşim ben :evil: ebu süfyan l.a :twisted: ismini kullandığım zaman bu alim denilen arkadaş'a haksız yere kullanmadım adam bir girdi piiir girdi.yazılarını baştan okuyan vahabi olduğunu sanar neyse sonra anladım ki bizden çıkmış :D Allah'a şükretsin kendisine daha yüksek mertebe isimler koymadım :D yani bu isim onların yanında tavada yumurta kalır :mrgreen: felahı yoktu yani neyse hiç olmaz'sa bizden'miş gerçi ehli beyt a.s'mın tartışılamaz faziletlerini inkar edip idrak edemese bile :!: ya bizde onun aklına göre konuşuruz :lol: ne yapalım imamlarımız a.s böyle buyurmamış mı :?: Allah ehli beyt a.s'mın faziletlerini hakkıyla idrak etme ve anlama kabiliyeti versin ne diyelim :mrgreen:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Yazilari okudumda artik kimin hakli kimin haksiz oldugu geri plana atilmis ve bir alimin nasil olmasi daha ön plana cikmis durumda ve tabii ki, bunun ön plana cikmasi daha yerinde olmus. Düsünün bir kere, Ayetullah olmayan bir kisi, yani Dr. Ahmedinecad, ne kadar mutevazi, degil mi? Bircok Mollalar Hocalar, Alimler, ondan örnek almasi gerek bence.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
ehlibeytyolu

Mesaj gönderen ehlibeytyolu »

Selam Dostlara. Bu zamana kadar yazdıklarımızdan dolayı ve alıngan kardeşlerimizi bilmeden de kırdığımız için öncelikle kardeşlerden helallık diliyor, hakkım var ise tüm kardeşlere hakkımı helal ediyorum.
Neden böyle bir üslup ile konuya giriş yaptığımızı, bu konuyu gündem yapmakla ne demek istediğimizi, neleri önceleyerek böyle davrandığımızı yakın zamanda –bir haftayı bulabilir- hazırlayacağımız bir yazı ile enine-boyuna ortaya koyacak ve bunu Kurân ve Ehli Beyt dostları ile paylaşacağız inşaallâh.
İlgisiz şeyleri birbirine ilintilememek de mümin ve Müslim olmanın bir gereğidir.
Selam ve Duâlar Velayet Ehline!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sabırsızlıkla bekleyeceğim.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

bende yazacaklarını sabırsızlıkla bekleyeceğim ehlibeytyolu :shock: ama Allah için bu yazın Alim birisine yakışmış ha yalan yok,eee böyle girseydin'de bu dost dergah'a olmaz'mıydı be dostum seni başım gözüm üstünde koymaz mıydım, :mrgreen:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ehlibeytyolu

s.a. Erenler. Hakkınızı helal eyleyiniz. Bahsettiğim konu tahmin ettiğimin çok ötesinde bir araştırmayı, hazırlığı ve yazmayı gerektirdi. Yazıyor, hazırlıyoruz ilgili ve benzeri konulara ilişkin yazıyı. Ne kadar süreceği noktasından inan olsun bir zaman da veremiyorum. Ancak bu arada mezheb, mekteb, meşreb, ekol ve nefsî takıntılardan arınmış olarak kardeşlerime Kuran'ı (Hakkın Tartışılmaz Buyruğunu) mealinden okumalarını salık veriyorum, kardeşâne bu tavsiyeyi gerekli görüyorum. Şimdi ve her zaman.

Bu arada inşallah neden bu tür bir giriş ile konuya müdâhil olduğumuuz buraya ekleyecem. Onun için bir kaç gün daha dostların iznini ve hoşgörülerini taleb ediyorum.

Selam ve Sevgi Tüm İman ve Ameli Salih Ehli Olan Canların Üzerine Olsun..
ehlibeytyolu

Sevgili Canlar!
Biraz gecikmeli de olsa çalışmamızı tamamlamış bulunmaktayız. Bu gecikmeden dolayı kardeşlerimizden tekrar özür diliyor ve helallık talep ediyoruz. Bu sayfa oldukça uzun bir bölüm haline dönüşmüş olduğundan hazırlığımızı yeni bir bölüm altında siz kardeşlerimizin istifadesine sunmaktayız. Bölümümüzün adı; “Ehli Beyt Dostlarına Öze Dönüş Çağrısı” olacaktır.

Konunun girişinde üsluba değinmekte sonrasında önemli gördüğümüz konulara değinmekteyiz. Rabbimiz bizleri nefsimizin şerrinden emin eyleye. Bizleri kendimize bırakmaya.

Yeni bölümün linki aşağıdadır:

http://www.alevisesi.com/forum/viewtopi ... 669#p11669
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Mühim olan Baglantinin iyi olmasi ........
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Aleviliği Çarpıtan Yazılar” sayfasına dön