Dersaneler kapatılsın mı?

Gündemdeki haber ve konular...
alone_man

Dersaneler kapatılsın mı?

Mesaj gönderen alone_man »

Tüm liseler eşit eğitim yapmıyor dersaneler bu açığı biraz olsun kapatıyor ben dersaneye gitmeseydim asla diğer liselilere yetişemezdim üniversiteye gidemezdim dersaneler bozuk eğitim sisteminin ürünüdür bunlar fetocularla uğraşacağız diye sistemi dahada haksızlığa itiyorlar eğitim isstemi iyileştirilmezse adil eşit liseler olmazsa bizim gibiler için rekabet ortamı asla olmaz hep geride kalırız eğitim sistemi eşit hale gelmeden dersaneleri kapatmak daha haksız olur fetocular zaten yolunu bulur her durumda olan bize olur
3nokta

Re: Dersaneler kapatılsın mı?

Mesaj gönderen 3nokta »

Eğitimi özelleştirmek isteyen hükümetin dershaneleri kapatmak istemesi cemaat davası değildir. Millete çaktırmadan eğitimi özelleştirmenin en basit yolu dershaneleri kapatıyorum diye onları özel okula çevirmektir. Daha sonra da bu okullara sınavla öğrenci alacaklar ve parasını devlet ödeyecek. Zamanla şehir merkezlerindeki tüm okullar özelleşecek.
Eğitim çalışanlarının taşeronlaştırılması, daha az ücretle çalıştırılması; devletin okul yapmaması, eğitim materyallerini temin etmemesi vb. sonuçlar ortaya çıkacak!
Hastaneler gibi okullar da özelleşecek! İşte asıl fakir-zengin farkı o zaman ortaya çıkacak!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Güncel” sayfasına dön