TC ile PKK arasındaki barışı destekliyorum

Gündemdeki haber ve konular...
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Kimler savaşıyorsa barışıda onlar yapar savaşanlar masaya oturur ve barış sürecini başlatır yıllardır bizi her açıdan sömüren kirli iç savaşın bitmesi için bir fırsat yakalandı bunu herkes iyi kullanmalı ve desteklemelidir
özellike biz alevilerin bu süreci desteklemeleri gerekir bu AKP nin sorunu değil hepimizindir aynı gemide yaşayan herkesin sorunudur
Çeri

Re: TC ile PKK arasındaki barışı destekliyorum

Mesaj gönderen Çeri »

TC ile pkk yani ikisi eşitti.Arada ki farkı göremiyen birin`den ne beklersin.Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti pkk ile masaya oturmuş değil.Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti biziz.Yani Türk Milleti...
Devlet teröristle barış yapmaz.Gördüğü yer`de ezer.
Türk Milleti`de egemenlik haklarına hiç kimseyi ortak etmez.
Hasan Akça

Çeri yazdı:TC ile pkk yani ikisi eşitti.Arada ki farkı göremiyen birin`den ne beklersin.Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti pkk ile masaya oturmuş değil.Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti biziz.Yani Türk Milleti...
Devlet teröristle barış yapmaz.Gördüğü yer`de ezer.
Türk Milleti`de egemenlik haklarına hiç kimseyi ortak etmez.
ben eşit anlamında yazmadım taraflar anlamında yazdım savaşın tarafları biri devlet biri gayri nizami örgüt ayrıca masaya TC oturdu Akp yasal temsilcidir bunu inkar edemezsin devlet biziz sadece kuru gürültüdür devlet iktidardır iktidar şu anda akp dir devlet kiminle savaş yapıyorsa onunlada barış yapar ezerdi silerdi nutuklarının bedelini yıllardır gördük boş kuruntudur barış iyidir ve egemenliklede ilgili değildir ortaklık ortak vatanda olur kürtler bu vatanı kabul ediyorsa memnuniyetle ortak oluruz bu vatanı atalarımız birlikte kurdular
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

ceri

2023 te kürt nüfusu ,türk nufusunu gececek ,egerki ayrı devlet kurma hayalleri devam edserse,pılını pırtını toplayıp,orta asyaya dogru hicretini edersin:):)sünii bir türklük anlayışında asla sünniyi ezme egilimi olmaz...şayet diyarbakır alevi olsaydı,çoktan atom bombasını atmıştınız...
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Türk Milleti güçlüdür.Türk Milletiyle baş etmek kolay değildir."Bir Türk on düşmana bedeldir."
Bu Millet yok olmaz.Tabiat boşluk kabul etmez.Öyle bir şey olmaz ama Anadoluyu kaybetsek bile örneğin İran`da ki Türkler yeni bir Türk Devleti kurarlar.
Merak etme kürtler`de de doğum oranı düşüyor.7-8 kardeşli kürt kızları bile iki çocuktan fazla doğurmayız diyorlar.
Hem gerekirse toprak kaybedilir ama egemenlik paylaşılmaz.Ama Diyarbakırı vermeyiz.Diyarbakır Artukluların, Akkoyunluların başkentidir.Ziya Gökalpleri, Süleyman Nazifleri, Cahit Sıtkı Tarancıları yetiştirmiş bir Türk Şehridir.
"Tanrı Türkünü Koruyacaktır."
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Diyarbakır akkoyunluların,artukluların başkentiymiş:))kostantineyye polis nerenin başkentiydi:))

O köprüden çok sular aktı...her sey degişti...şimdi diyarbakır süni kürt merkezi,tebriz şii merkezi,ankara abd nin natonun teşeronlugunu yapıyor sen hala çerilerin 40 kişiyle çin sarayını nasıl işgal ettigi masallarıyla avunup duruyosun :):)
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Biz İstanbulu ta 1453`te feth ettik.Diyarbakır Türkiye`nin bir ilidir.Geçen sene nevroz dedikleri gösterileri için istedikleri gün`de izin alamadıkları için yasa dışı gösteri yapmak istediler de meydan`da az bir kalabalık toplayabilmişlerdi gelenleri de polis dağıtmıştı.

Ankara yapmıyor akp yapıyor.Sen önce işgalin ne olduğunu, neyin masal neyin gerçek olduğunu öğren.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

1453 te istanbulu fetheden türkçüler,21 yy da dogu illerine gidip mitink bile yapamıyor:):)yesinler senin sloganik sözlerini :):)
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Kısa ve öz olarak barış sürecine ihtiyatlı bir iyimserlikle baktığımı ve bu çerçevede desteklediğimi söylemeliyim
ihtiyatlıyım çünkü sürecin içinde Amerika AB var onlarında desteğiyle süreç işliyor global projenin bir parçası olarak yapılıyor ve projenin tüm detaylarını bilmiyoruz
iyimserim çünkü barış iyidir ve onların değil de mazlumların yani bizim gibilerin faydasına olacak biçimde yönlendirilebilir can ve mal kaybının önlenmesi dahi bir şeydir gelişmedir çünkü onların değil mazlumların kanı akıyor mazlumların anaları ağlıyor
akil adamlar polemiğine girmeye gerek duymuyorum
bu heyet Osmanlıda da sürekli uygulanan nasihat heyetinin yeni versiyonudur ve katılanlar projeye uygun uyumlu tiplerdir
ikna odası kuranların hamleside aynı türdendi
ayrıca
süreç esnasında MHP nin tavrını negatif enerji yayma olarak gördüm,
CHP nin tavrı ise kararsız ürkek ve acemice oldu,

sürecin özelde alevilere neler getireceğinin analizini süreç ilerledikçe yani zamanla daha iyi yapacağız
ama en azından terörün içine düşen alevi kökenlilerin bu yanlış ırkçı düşüncelerden uzaklaşmaları ve kurtulmaları için iyi bir noktadayız gibime geliyor
sağlıklı bir barış süreci için sosyal kültürel ekonomik siyasal vs gelişmelerinde olması gerekiyor anayasa değişikliği de buna uygun bir fırsat gibi

bir başka açıyla
yaptıkları sözleri HAKTIR doğrudur
ama niyetleri konusunda ENDİŞELERİM var

analizlerime göre
bu süreç başarılı olursa bunlara daha fazla güç verecek
ve bu gücü bu güne kadar adaletten yana kullanmadılar tavırları mezhepçi ve sığ oldu
daha fazla dikta eğilimleri olacak buda bir şekilde alevilere olumsuz yansıyacak yaşam alanlarımız dahada daralacak
ama bunlar olacak diyede sürece karşı çıkamayız

bekleyeceğiz ama su uyur düşman uyumaz durumunda bir gözü açık uyumak şartıyla
çünkü ne mezhepçilere nede ırkçılara güven olmaz
beklerken ne yapmalıyız derseniz
ilkeli örgütlenmelere öncelik vererek
mazlum ,masum ve mezhepçi olmayan bize vahdet kardeşi olarak bakan Sünnilerle ve anti emperyalist olduğuna emin olduğumuz kişi ve gruplarla ittifaklar kurarak
ve mazlum masum aleviler arasındaki dayanışmayı artırarak yaşam alanlarımızı korumaya çalışmalıyız
bu şekilde ters birşeyler olursa en az zararla değişim süreci atlatırız
kilit kelimeler
İYİMSERLİK VE İHTİYATTIR
Hasan Akça

bencede tüm aleviler ihtiyatlı bir iyimserlikle barışı destekliyorlar korkuyoruz çünkü bu barış yavuz selim ırkçısıyla idris bitlisi ırkçısı arasındaki barış gibi olmaz umarız ikisi birleşip alevilere saldırmışlardı
ama en önemli yanı şu pkk içindeki alevi kökenliler barış süreciyle akıllanabilirler oyuna geldiklerini anlarlar
sol içindekiler anladı darısı bunlara

“Güncel” sayfasına dön