Musa Eroğlunun dürüst tavrını beğendim

Gündemdeki haber ve konular...
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Almanyadaki bir toplantıda basına yansıyanlar doğruysa şöyle demiş;

Alevi kültür merkezleri Arapların Ali'si, Hüseyin'i ve Hasan'ıyla uğraşacaklarına bu çocuklara saz çalmayı öğretsinler. Türkiye'de devrimi bu çocuklar yapacak"

İçindekini samimiyetle dile getirmiş
inancını açıklamış
gizli saklısı olmadan duruşunu anlatmaya çalışmış
Ne Hz.Ali'ye nede diğer imamlara inanmadığını haykırmış doğru yapmış bir insan neye inanıyorsa yada inanmıyorsa samimiyetle dile getirmelidir

ama bazıları çok bozuldular izliyorum tepki üstüne tepki veriyorlar çünkü Musa eroğlu onlar gibi iki yüzlülük yapmamış Hz.Ali'yi seviyorum diye yalan söylememiş umurunda olmadığını dürüstçe söylemiş Kurana ve ehli beyte inanmadığını anlatmaya çalışmış
ama bizim alevicilik oynayan sahtekarlarımız bu işe çok bozuldular herkes kınıyor kızıyor
kutlamaları gerekirken
keşke herkes böyle dürüst davransa

birtek şey eksik kalmış aslında ben alevi falan değilim diye cümleyi tamamlasaydı çok daha onurlu ve iyi olurdu

bakın çevrenize HzAlinin adını yada aleviliği kullanarak sahtekarlık eden ne tipler var Hz.Alinin değer verdiği tüm şeyleri (namaz oruç hac vs) inkar edip aleviyim diye artistlik yapanların yanında Musa eroğlu dürüstlük abidesi ilan edilmelidir

OLAYA BİRDE BU AÇIDAN BAKIN....
Hüseyni

Re: Musa Eroğlunun dürüst tavrını beğendim

Mesaj gönderen Hüseyni »

Eroglu ,iyi bir çıkış yapmış.Kendi aralarında sürekli konuştukları konuları ,halkın önündede dile getirmiş.Bakalım bu dik duruşu devam ettirebilecek mi...

Bektaşi sitelerinde haber yorumları genelde,eroglu yezit,hakkımızı helal etmiyoruz temalarına paralel yazılar yazılmış...

İyide,eroglu , bektaşilerin genel inancını açıga vurmaktan başka ne yapmış ...Delikanlı adammış...tabi özür dilemeyip,tevile başvurmadıgı taktirde,delikanlı olarak kalacak....
muhtar_sakafi

Mesaj gönderen muhtar_sakafi »

yarım ağızla konusmalarındansa boyle ic yuzlerini dile getirmeleri halkın secimini yapmasını daha da kolaylastiracagina inaniyorum ins.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

gerçekten musa eroğluna dürüstlük ödülü vermeli bunca inkarcı içinden birtek o doğruyu söyledi kınanacağına taktir edilmeli ödül verilmeli DÜRÜSTLÜK ÖDÜLÜ
öbür leride onun gibi düşünüyorlar ama halk kızar diye söylemiyorlar çünkü halktan beklentileri var ama buda onları kurtaramaz halk giderek doğruyu öğreniyor
12 imamların gerçek yolu yayılıyor yayıldıkça ya musa eroğlu gibi ya gerçek inançlarını söyleyecekler yada zaten halk onların ikiyüzlü alevicilik oynayan kişiler olduğunu anlayacak
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Adam gizli düşüncelerini açıkça ifade etmekle Bektaşiliğin ve saz-semah-cemevi çevresinde yapılmak istenenlerin gerçek amaçlarını ve içyüzünü otaya koymuştur.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

biralevi yazdı:
Alevi kültür merkezleri Arapların Ali'si, Hüseyin'i ve Hasan'ıyla uğraşacaklarına bu çocuklara saz çalmayı öğretsinler. Türkiye'de devrimi bu çocuklar yapacak"

....

saz çalan çocuklar devrim yapacakmış kargalar güler hem devrimi niye bizim çocuklar yapıyorki devrim diye diye batıl ideolojiler uğruna binlerce alevi gencinin hayatını söndürdü bu atanmazlar ve halen kışkırtıyorlar biz tabiki devrimciyiz ama artık kerbela yolunun devrimcisiyiz 12 imam yolunun devrimcileriyiz kerbela devrimcileriyiz sol sağ gibi sefil batıl ideolojiler için asla kan dökmeyiz bunların asıl derdi birazda bu
yani adam belki dürüst ama saf olduğuda kesin
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Hiç kimsenin böyle bir şey`den haberi yok.Alevi çocukları zaten saz çalmaya öğrenmiyorlarmı?Alevi Kültür Merkezleri`nin görevi Devrim yapmak mı?Öyle bir şey olsa bile Ne Devrimi?Hangi Devrim?2007`de "DEDEM KORKUT" diye albüm çıkaran Musa Eroğlu herhalde Milli-Ulusalcı bir Devrimi destekler diye düşünüyorum.
kara

Mesaj gönderen kara »

Kendilerini Alevi sanan neüdi belirsin Bektaşi Siyonistleri Çocuklarını zaten saz kursuna göderiyorlar sanki büyük bir marifet yapmış gibi Çorum Milönü karınca gibi kaynıyor saz ellerinde çocuklar Türkiyenin 70 ilinden Çorum başı çekiyor.....Onlar için Kuran neymiş EhliBeyt kimmiş Namaz ve oruç kimden kalmış Onlar için bunlar sonradan uydurmaymış Musa Eroğlu denilense oda Zülfi livane gibi bir yol bulmuş gidiyor Eroğlu gündeme gelmek için bu cümleyi kullanmış kullanmasa bile Ateyist olduğu belli inkar edemez Zülfi Livanelide Bektaşilerin üzerinden çok para kazandı kendisini Solcu gösterek Alevi Bektaşiliği destekliyerek işini yürüttü Ama kendisi aslında sünnidir Ömer Z. Lifvaneli....Bunun gibi sol görüşlü sosyalistler... işte Alevilik böyle Namazı yok orucu yok Bol bol saz eğlence var gibi aleviliği çok ucuz götermeyen çalışıyorlar ......
Resim

“Güncel” sayfasına dön