Ehlibeyt Sempozyumu mutlaka izleyin gelin izletin

Gündemdeki haber ve konular...
Hasan Akça

Re: Ehlibeyt Sempozyumu mutlaka izleyin gelin izletin

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Çeri yazdı:Alevi arkadaşlarıma Gadir Hum´u soruyorum."O ne?" diyorlar.N e olduğunu anlattığım zaman ömürlerin de ilkkez ben den duyduklarını söylüyorlar.Maşaallah çok biliyorsunuz´da...
bu konuda
suçlu arıyorsan aynayada bakmalısın
devleti aliye ve TC ye bakmalısın
milli eğitime bakmalısın en az suçlu olan yine biz alevileriz
kuvayici68

Mesaj gönderen kuvayici68 »

Eğer Prof.Dr Haydar Baş ın derdi alevi kardeşlerimizin oyu olmuş olsaydı , bu olay Haydar Bas a oy kazandırmaz bilakis oy kaybettirir . Diyelimki Haydar Baş 2 milyon alevinin oyunu kazandı peki kaybolan sünnü oyları ne olacak, sünnü kardeşlerimiz bu adam da alevı çıktı diye oy verecekmi sizce . biraz mantıklı düşünelim ve araştıralım
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Suanki Siyasileri önder sececegiz diye bir kaidemiz yok ,zaten secen gözü kapali seciyor ,zira Siyasiler her kesimi kullanmayi bir görev biliyorlar yoksa Halkin kara kaslarina kara gözlerinin hatirlarina degil, ayrica koca 70 milyon Nüfusluk Ülkemizde sadece 2 milyon Alevi var demenizde oldukca Mantiksizdir ! Hükümette zaten "Sünni" iktidarin elindedir onun icin Tarihte oldugu gibi bugünde onlardan Bizlere ne köy nede kasaba olurlar ,Siyasiler oy avina cakacagiz diye Milletin agzina bal sürmekten vazgecsinler ! Alevileride iki yagli balli sözlerle kandiracaklarinida zannetmesinler ! artik kimse yemiyor bunlari yiyende varsa Afiyet olsun ! Zaten bir Samimi Alevi Milletvekili secilse Buna önce bazi Mezhep Fasizanlari Tahamül edemez ! Siz bile Alevilere Tahammül edemiyorsunuzki koca ülkede sadece iki milyon Alevi var idiasinda bulunuyorsunuz. yani utanmasaniz Türkiyede Alevi yok diyeceksiniz .....
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hasan Akça

kuvayici68 yazdı:Eğer Prof.Dr Haydar Baş ın derdi alevi kardeşlerimizin oyu olmuş olsaydı , bu olay Haydar Bas a oy kazandırmaz bilakis oy kaybettirir . Diyelimki Haydar Baş 2 milyon alevinin oyunu kazandı peki kaybolan sünnü oyları ne olacak, sünnü kardeşlerimiz bu adam da alevı çıktı diye oy verecekmi sizce . biraz mantıklı düşünelim ve araştıralım
oy için ehli beyt övgüsü yaptığına inanmam burada kimsede inanmaz çünkü Haydar baş gibi sünni kökenli bir insanın oy için gadiri humdan bahsetmesi oy kazandırmaz kaybettirir
arkadaşların eleştirisi başkadır sanırım tam olarak anlamadınız
bizimle birlikte hareket etmeyen
bii yok sayan
görmezden gelen
karar mekanizmalarında olmadığımız s,yasi oluşumların içinde olmayız deniyor
yani sorun ehli beytten bahsedip bahsetmemesi değil siyasi proğramı ve işbirliği yaptığı kesimlerdir
N.kemal zeybek gibi faşistliği tescilli birisiyle işbirliği yapan kişiyle birlikte olunmaz
milliyetçiliği öne çıkaran ırkçılığa çok yakın bir söylevle siyaset yapan kişiyle de birlikte olunamaz
alevilerlle birlikte olmayışı tek neden değildir yürütülen siyasi çizgide bize uzaktır
ha bu çıkışlarından oy kaybettide diyemezsiniz zira öncesindede oyu yoktu hatta zeybekle birleşti dahada azaldı bunları önceden göremeyişi ehli beyt siyasetinden uzak olmasından kaynaklanıyor ehli beyt söylevi pratiğe dönüşmediği için eleştiriyoruz
yoksa ehli beytten bahsetmesi gadiri humdan bahsetmesi bunu medyasına taşıması son derece taktir ettiğimiz tavırlardır
ve bunlara yönelik eleştirimiz yoktur
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Prof.Dr.Haydar Baş bir parti liderin´den çok daha başka bir şeydir.Kendisi 2001´de partisini kurmadan önce´de Türkiye´nin en önemli Kadiri büyüklerin´den biriydi.
Sayın Namık Kemal Zeybek´te Türkiye´nin en önemli entellektüel isimlerin den biridir.Ama işte ahir zaman halleri böylesi değerli insanlar hak ettikleri yerler de değiller.Fazla oy alamadıysa Demokrat Parti´nin tabanı dağıldığı için oy alamadı.Eğer MHP´nin başına geçseydi.Seçim sonuçları çok farklı olabilirdi.MHP 1. parti bile olabilirdi.
Hasan Akça

Çeri yazdı:Prof.Dr.Haydar Baş bir parti liderin´den çok daha başka bir şeydir.Kendisi 2001´de partisini kurmadan önce´de Türkiye´nin en önemli Kadiri büyüklerin´den biriydi.
Sayın Namık Kemal Zeybek´.Eğer MHP´nin başına geçseydi.Seçim sonuçları çok farklı olabilirdi.MHP 1. parti bile olabilirdi.
aynı fikirdeyim Haydar başı bir parti liderinden ziyade manevi bir çizginin kanaat önderi olarak görüyorum
namık kemal zeybeğin yeride MHP ydi yanlış yere gitti taş yerinde ağırdır oy artırırdı ama 1.parti olamazdı şu an rüzgar akp yönünden esiyor bu gerçeği kabul etmek gerekir
fatmabetul

Mesaj gönderen fatmabetul »

Ha ha
fatmabetul

Mesaj gönderen fatmabetul »

Haydar basin sunnilerden ne oyu var ki kaybedecek ? Ekranlarda bos bos konusup kendini ovup evinde 4karisi olan adamdan bize hayir gelmez. Biz hem tevazuya onem veren hem de kadina defer veren bir toplumuz. Ben yurdumun bircok yerinde gorev yaptim hic cok esli bir alevi gormedim. Sen 60yildir sunni olarak yasa. Sonra don ben aleviyim de ama burnundan kil aldirma. Ben cahilmisim yeni ogrendim demek yok. Benim ilmimin zekati herkesi satin alir de. Birakin su megalomani. 10yil once debenimilmiminzekati hepsini satin alir diyordu. Simdi 10yil once soyledigi herseyin tersini soyluyor amahala ilmunin zekati dunyaya yetiyor.
molla.k

Mesaj gönderen molla.k »

Şu asırda, şu memlekette, Haydar Hocaya kulp takmak kadar büyük bir talihsizlik ve sapkınlık olamaz. Son 20-30 yıldır bırak ülkede, bu coğrafyada birlik adına, sömürüye başkaldırma adına ne gerektiyse ortaya koyan bir insan o. Son kulp takılalı 1 seneden fazla olmuş, bilemiyorum bu şahıslar hala aynı fikirde mi ancak bugün Putin dahi global ekonomik bağımsızlığın anahtarının, dinler arası diyalog fitesine çarenin ve alevi-sünni ayrımını körükleyenlere panzehirin onun elinde olduğunu biliyor. Gerisi laf-ı güzaftır..

“Güncel” sayfasına dön