Ehlibeyt Sempozyumu mutlaka izleyin gelin izletin

Gündemdeki haber ve konular...
alone_man

Re: Ehlibeyt Sempozyumu mutlaka izleyin gelin izletin

Mesaj gönderen alone_man »

bunlara ve diğerlerine alevilerin bundan böyle kimsenin arka bahçesi olmayacağını kimsenin artık alevileri piyade gibi kullanamayacağını öğreteceğiz zaten o yüzden bizden korkuyorlar bizi yok saymaya çalışıyorlar mazallah tüm aleviler bizim gibi olursa meydanda nasıl at oynatacaklar?
alışmışlar her el şıklatıldığında alevilerin yanlarına gelmesine kimliksiz bıraktıkları insanları kullanmaya alışmışlar
anlasınlar
SPARTAKÜS ARTIK HÜSEYİN OLDU
ÇÜNKÜ HÜSEYNİ YOLU TANIDI
ARTIK KARŞILARINDA ZAVALLI SPARTAKÜSLER YOK
HÜSEYNİLER VAR
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Spartaküs_özgürlük_adalet hımm
Dr Ali Şeriati nin Dine Karşı Din eseri aklıma geldi...
Sempozyuma katılanların arasın da Musa aydın Ali yeral ilk göze çarpan kişiler.
Çorum neden farklıdır?yada neden farklı olmak için gayret gösterir?
Ehlibeyt dostlarını neden bir çizgide buluşturamıyoruz?Devrimci yada Reformcu olmak ayrışmaya neden mi?
Azeri Arap Türkmen olmak farklılaşmakta etkilimidir?
inanın bazen kime inanacagımı bilmiyorum...
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

Hüseyni yazdı:Spartaküs_özgürlük_adalet hımm
Ehlibeyt dostlarını neden bir çizgide buluşturamıyoruz?Devrimci yada Reformcu olmak ayrışmaya neden mi?
bence bir çizgi sunuluyor yani sırf farklı olalım diye değil bu çizgilerin sadece biri doğrudur diyemeyiz hepsi ayrı ayrı doğru olabilir çünkü hepsi sonuçta ehli beyt ilmini savunuyor ama en doğru çizgi olabilir bunuda zaman gösterir etnik köken etkilimidir? iyi bir soru incelemek gerekir mutlaka çizgilerin oluşmasında tarihi kökün katkısı vardır ama ne kadar katkı var araştırmak gerek
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Big Boss yazdı:
Hüseyni yazdı:Spartaküs_özgürlük_adalet hımm
bence bir çizgi sunuluyor yani sırf farklı olalım diye değil bu çizgilerin sadece biri doğrudur diyemeyiz hepsi ayrı ayrı doğru olabilir çünkü hepsi sonuçta ehli beyt ilmini savunuyor ama en doğru çizgi olabilir bunuda zaman gösterir etnik köken etkilimidir? iyi bir soru incelemek gerekir mutlaka çizgilerin oluşmasında tarihi kökün katkısı vardır ama ne kadar katkı var araştırmak gerek

canlar
bence konulan çizgi açık net şeffaf konulan çizgiden tavırdan kimsenin kafası karışmıyor herkes mesajı çok iyi anlıyor çorum denince neyin neden savunulduğu neye neden karşı çıkıldığı ne amaçlandığı çok açık herkes anlayabiliyor popülist değil mavi boncukta dağıtılmıyor birlik barış deniliyor ama mesafe konuluyor vahdet savunuluyor ama herkese karşı değil yani çorum tavırlarına uyanların kafası asla karışmıyor sorunların çözümü çok daha kolay ve basite indirgenebiliyor hakka hak batıla batıl deniyor üstelik bu teori kendi pratiğinide üretmiş meydana çıkarmış yani somutu var gözlede görülüyor etki alanı açık ve geniş yani böyle bir çizgiyi neden eleştirelimki ben bile bu sayede genç bir üniversiteli olmama rağmen bu yola benden çok önce girmiş keşfetmiş kişilerden dahi iyi analizler yapabiliyorum ama yinede zaman en iyi hakemdir tabiki
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

alone_man yazdı:zaman en iyi hakemdir tabiki

evet bencede cevabı zaman verecek sonunda gelinen nokta zamanda daha net belirecek ve biz en doğru çizgiyi zaman içinde göreceğiz ama biz görmeyebiliriz uzun ince bir yol
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hüseyni yazdı:.... Sempozyuma katılanların arasın da Musa aydın Ali yeral ilk göze çarpan kişiler.
Gercekci olursak ne Musa Aydin Hocaya nede Ali Yeral Hocaya Sahsen karsi degilim, ama her insan gibi onlarinda hatalari olur digerlerininde oldugu gibi ,ama Bazilari Ehli Beyt adina tüm kuruluslari toplayip onlari birer basamak olarak kullanmak istedikleri aciktir.Maalesef Bazi Alimler ister istemez Siyasilere taviz vermekteler ... Corum Alevilerine gelince, Onlar Farkli olmak icin degil, Bazilari Onlari Farkli göstermekteler buda Onlarin dogruya dogru ,yanlisa yanlis dedikleri icindir. Bu kimden olursa olsun.Sahsen Corumlu Degilim ama Corum Alevilerine insafsizca Haksizliklar yapildigini görüyoruz ! Reformcu veya Devrimci olabilmek icin Batilin Cadirina girmek Batila Basamak olmak degildir...Evet Sempozyomlar Düzenlensin,bunu yaparkende Ehli Beyt Alimleri Aydinlari ( Rantcilar Yandascilar haric ) Bagimsiz ve Samimi bir sekilde Düzenlesin,zira Bizler Ehli Beyt Mektebini Siyasilerden Tariktacilardan Rantcilardan ögrenecek degiliz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Canlar
Sizler yapsaydınız nasıl yapardınız ?biraz anlatırmısınız?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hüseyni yazdı:Canlar
Sahsi Görüsüm ..Ehli Beyt Dostlari arasinda Siz Biz olmaz .Eger bir Ehli Beyt Sepozyomu düzenlenecekse SAMIMI olan Ehli Beyt Dostlariyla, Samimi olan Ehli Beyt Alimleriyle Aydinlariyla ortaklasa tertiblenir,Kimler Davet edilir kimler edilmez titizlikle düsünülür,Hatalardan kacinilir .Ancak birlik ve beraberlik icerisinde Ehli Beyt Davasi Topluma anlatilir, Tanitilir. Ama isin icine Siyasetciler,Tarikatcilar Diyanetciler ön safta tutulur sanki Ehli Beyt Mektebini onlardan ögrenecekmisiz gibi bir hava üretilir ve diger taraftan Rantcilik Yandascilik Kurum Probagandasi ( Sadece Biz Falanca Gurup, böyle yaptik, "Biz" yaptik ) gibi konular olursa hic yapilmasin daha iyi...!! Sahsen Elestirdigim konularda budur... Neden Yapamiyoruz..Neden Bazi "Alimler" Siyasilerin araci oluyorlar ? neden Bazilari Ehli Beyt Davasini cikarlarinca kullanip Rantci ve Yandas Siyaseti izlemeye devam edip sadece kendilerini düsünüyorlar ? Samimi olanlar yokmu hic..? Hadi diyelim kendi aralarinda Tertiplediler neden Bizim gibileri yok sayip Söz hakki vermiyorlar ,Herkesle Vahdet yaparak Bizleride Dis kapinin Dis mandali olarak görenlerle nasil birlik ve beraber oluruz ...Bir Söz vardir "Tirnagin varsa basini kasi " diye, Demek istedigim Aleviler kimseden umud beklemesin zira onlar zaten bizleri hice sayorlar .Zaten onlarada "Bizleride araniza alin " diye Yalvaran yok..Ama Zaman herseyin ilacidir, Sabir etmek gerekir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Hüseyni yazdı:Canlar
çorum da yapılan anma yada diğer proğramlarda gazetelere tv lere haber veriliyor şehirde anonscular gezdiriliyor ve tüm halkımız davetlidir deniyor kimseye özel davetiye gönderilmiyor gelen geliyor gelmeyen gelmiyor hatta gelse bile kimseye protokol diye önden veya belli yerden yer ayrılmıyor her gelen geldiğinde istediği yere oturuyor
kadrihum

Mesaj gönderen kadrihum »

Ey Ehli Beyt Sevdalıları !!!
Beni hüzünlendiren ve bir okadarda düşündüren yorumlarınızı okudum. Yurt dışında olduğum için programı izleme fırsatım olmadı inaşallah döndüğümde ilk firsatta izlemek istiyorum emeği geçen herkesden Allah razı olsun. Kim düzenlemiş diye endişeler var. Yıllardır tanırım; hayatını ehli-beyt gibi yaşamaya çalışan Haydar Baş Hoca'nın ehli-beytle ilgili gönül dünyasını kıymetli eserlerinde muhteşem kaleminden okuyabilirsiniz. Maneviyatını Ehli-Beytle şekillendiren ve onların yaşam biçimini kendi hayatında uygulayan, sohbetleriyle eserleriylede bunu geniş kitlelere yayan Haydar Hoca çok tabidirki bir Ehli Beyt sempozyumu düzenlemiş Allah ondan razı olsun. Umarım bu sempozyum devamlılığıda olur. Benim tam bu esnada yorum yapan bazı arkadaşlarla ilgili bir tesbitim olacak. Sanırım lise yılların çoğumuzun masum aşk anıları vardır. Eğer aşığınız ismi bir ortamda zikredilse içinizi büyük bir heyacan sarar ve kulak kabartıp konuyu dinlemek istersiniz. Belkide soğuk kış günlerinde aşkınızı sadece bir an görmek için saatlerce ayazda kalmışınızdır. Bulunduğunuz her ortamdan ondan bahsedip ondan konuşulmasını arzu etmişinizdir. Demek isterimki bu nasıl Ehli-Beyt sevdalısı olmak onu gündem eden ve onu anlatan bir sempozyum olmuş siz elinizden gelse engel olacaksınız. Bu hal bir Ehli-Beyt sevdalısı hali değil diyerek nazik bir uslupla konuyu kapatmak isterim. Tüm Ehli-Beyt sevdalılarına selam olsun.

“Güncel” sayfasına dön