Ebu Zerr'le tanışma vaktidir

Mevlamız Hz. Ali'nin Dostları, Ehlibeyt Sancaktarları...
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Halkımızı bektaş diye abdal musa diye falanca baba filanca dede diye yüzyıllarca aldattılar sömürdüler
peki Ebu zer le neden tamıştırmadılar?

sadece alevileri değil Ebu zeri sünnilerdende kaçırdılar en önemli sahabeden sünnileri bile yoksun bıraktılar neden?

Ebu zerin bildiklerinden ve yaptıklarından dolayı mı?
O Hz. peygamberimizin ve Hz.Ali'nin en önemli dostlarından birisiydi
neden onunla tanışamadık? vakti daha gelmedi mi?

kaldırın yada en azından kenara çekin aradan bektaşları kermalleri abdal musaları da
Ebu zerle tanışın artık.....
ali muhsin

Re: Ebu Zerr'le tanışma vaktidir

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kanal 7, Ebu Zerr Gaffari ile ilgili Filim yayinlayacakmis bakalim ne kadar carpitacaklar neleri gizleyecekler merak ediyorum. Sunuda söyleyim Bazi Iran yapimi Dini Filimleri Türkceye seslendirmeleri ise tam manasi ile cöplüktür, ne dogru dürüst Teknik seslendirme nede kabiliyet var, bastan salma Seslendirmelerle doludur .Heleki Askin Vilayeti "Imam Riza (as)"min Filimin Türkce Seslendirmesi Seviye olarak cok düsüktür ! ama bu kendilerine ayit Filimler olsaydi veya bir Amerikan filmini Seslendirmis olsalar Seslendirmelerde o kadar kaliteli oluyor ! Nedense ....
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Türkiye seslendirme´de en ileri ülkedir.Zaten diğer pek çok ülke´de seslendirme diye bir şey yok.Alt yazı kullanılıyor.Suriye kanalı Arapça´ya çevirmez Arapça alt yazı ile yayınlardı.Rusya´da ise seslendirmeler´de sadece bir bayan ve bir erkek kullanılırmış.Erkek seslerini tek erkek , bayan seslerini´de tek bayan okurmuş.
Ama benim bu dediğim TRT için geçerli.Diğerleri bazen çok yetersiz oluyor.
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

Hz. Peygamber'in ve Hz. Ali'nin has sahabesi Ebu zer El Gıffari ...

İlk, İslam'ı Kabe'de haykıran kişi:

Kabe de müşriklerin önünde “Şehadet ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed (s.a.a.v) onun kulu ve Resuludür!” bu sözleri duyan müşrikler Ebu Zer’e saldırıp onu öldüresiye dövmeye başladılar. Onlar vurdukça Ebu Zer’in sesi de yükselmekteydi. Derken müşriklerin içinden birisi, “Beni Gaffar kabilesinden birini öldürmek istersiniz, lakin kafileleriniz her gün beni Gaffardan geçmektedir.” Bu sözler üzerine Ebu Zer’i bıraktılar. Ebu zer vücudundan bir sürü yara ile zemzem suyunun olduğu yere gider. Yaralarını temizler ve vücudundaki kanları siler.

Sanki şöyle söylemektedir: “Merhaba özgürlüğün kanı, kimliğimi bu akan kanda buldum ve bu benim özgürlüğümün belgesidir. Akidem için batıl karşısındaki bu duruşum hiçbir zaman yumuşamayacaktır. Batılın gücüne ve kuvvetine rağmen"
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
Ceyş'ul Usre

Mesaj gönderen Ceyş'ul Usre »

Peygamber Efendimiz(s.a.a.v)'in cennet şu 5 kişiye özlem duymaktadır hadis-i şeriflerinde geçen islamın en önemlilerindendir..
o beş kişi;
1) Hz.Ali bin EbiTalib
2) Ebuzer el Gifari
3) Uveys el Karani
4) Selman-ı Farisi
5) Ammar-ı Yasir

***Hafız Ebu Naim İsfehani “Hilyet’ul- Evliya”nın c. 1, s. 172’sinde, İbn-i Mace Kazvini “Sünen-i İbn-i Mace”nin c. 1, s. 66’sında, Şeyh Süleyman Belhi el-Hanefî “Yenabi’ul- Mevedde”nin 59. babında, İbn-i Hacer Askalani “İsabe”nin c. 3, s. 455’inde, Tirmizi “Sahih-i Tirmizi”nin c. 2, s. 213’ünde, İbn-i Abdulbirr “İstiab”ın c. 2, s. 557’sinde, Hakim “Müstedrek”in c. 3, s. 130’unda, Süyuti de “Cami’us- Sağir”de Resulullah (s.a.a)’in şöyle buyurduğunu nakletmişlerdir:

“Allah (c.c) beni dört kişiyi sevmemi emretti ve bu dört kişiyi kendisinin de sevdiğini bana bildirdi.” Ya Resulullah (s.a.a) onların isimlerini bize söyleyin dediklerinde; “Onlar Ali, Ebuzer, Mikdad ve Selman’dır” buyurdular.

umarım yanlış bir aktarım yapmamışımdır, yanlışa düşmekten Allah(c.c)a sığınırım.. yanlışım varsa düzeltirseniz sevirim..

Selam ve Dua ile.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Mekzun yazdı:Hz. Peygamber'in ve Hz. Ali'nin has sahabesi Ebu zer El Gıffari ...

İlk, İslam'ı Kabe'de haykıran kişi:

Kabe de müşriklerin önünde “Şehadet ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederim ki Muhammed (s.a.a.v) onun kulu ve Resuludür!” bu sözleri duyan müşrikler Ebu Zer’e saldırıp onu öldüresiye dövmeye başladılar. Onlar vurdukça Ebu Zer’in sesi de yükselmekteydi. Derken müşriklerin içinden birisi, “Beni Gaffar kabilesinden birini öldürmek istersiniz, lakin kafileleriniz her gün beni Gaffardan geçmektedir.” Bu sözler üzerine Ebu Zer’i bıraktılar. Ebu zer vücudundan bir sürü yara ile zemzem suyunun olduğu yere gider. Yaralarını temizler ve vücudundaki kanları siler.

Sanki şöyle söylemektedir: “Merhaba özgürlüğün kanı, kimliğimi bu akan kanda buldum ve bu benim özgürlüğümün belgesidir. Akidem için batıl karşısındaki bu duruşum hiçbir zaman yumuşamayacaktır. Batılın gücüne ve kuvvetine rağmen"
Ayrıca yine çıkıp zulumden sonra feryat etmiştir.

“Hz. Ali'nin Çok Özel Dostları” sayfasına dön